جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

آرژانتین – بلژیک نتیجه 1 بر 0

آرژانتین – بلژیک  نتیجه 1 بر 0

آرژانتین – بلژیک  نتیجه 1 بر 0

* افت ستاره های بلژیک حذف این تیم را درمقابل آرژانتین به همراه داشت *
کرمانشاه دیلی:  آرژانتین با سیستم 2-4-4 به زمین آمد و بلژیک نیز با سیستم 1-3-2-4 بازی را شروع کرد تا دقیقه 6 مسابقه بازی متعادلی را  از هر دو تیم دیدیم اما این آرژانتینی ها بودند که بازی را دردست گرفتند. فشردگی و هوشیاری دو رقیب در بازی باعث شده بود که لحظات به گل رسیدن برای هردو تیم سخت شود اما درگل اولی که هیگوائین بازیکن تیم ملی آرژانتین زد پاس دی ماریا بود که پس از برخورد به پای دفاع بلژیک بصورت تصادفی زیر پای هیگوائیو افتاد و او هم ناگهانی با یک چرخش توپ را به زاویه سمت راست دروازه حریف شوت زد و به تنها گل آرژانتین دست یافت. بازیکنان آرژانتین پس از این گلی که زدند درمقابل فشاری که بلژیکی ها برروی دروازه آنها آوردند فقط به زیر توپ می زدند و این نشانه ای بود برای ترسی که داشتند. پابه توپ های آزار مهاجم باشگاهی چلسی برای بلژیک در زمین تیم آرژانتین باعث شده بود که فشار حملات بلژیک دوچندان شود. سعی بلژیک برای رسیدن زودهنگام به گل تساوی ، اتخاذ تاکتیک ، روی آوردن به ارسال های بلند بود که از سمت راست برای بازیکن قد بلندی همچون فلینی سانتر می شد ، این سبک بازی ، سبک بازیهای گذشته تیم بلژیک نبود و نمی توانست توفیقی برای آنها داشته باشد اما این اجبار به خاطر دفاع بسته بازیکنان خط میانی و دفاع تیم آرژانتین و ناتوانی آنها در بازی با حوصله بود.
امروزه در فوتبال دنیا ، اهمیت کسب نتایج به اندازه ای مهم شده است که تیم ها پس از زدن گل به یکباره برای دفاع کردن به عقب برگشته و به دفاع فشرده روی می آورند تا بتوانند ضمن جلوگیری از دریافت گل ، از فرصت هایی که پس از بازپس گیری توپ بوجود می آید برای ضدحمله استفاده کنند. دردقیقه 27 مسابقه دی ماریا درحالت یک درمقابل یک با دفاع بلژیک قرار گرفت اما به جای دریبل کردن ، شوت زد و این فرصت با ارزش را ازدست داد. حرکات لیونل مسی و دی ماریا و هماهنگی این دو درکارهای ترکیبی و تکمیل برنامه های تیمی باعث شده که خطراتی برای حریفان بوجود آورند . آنها این مهم را در بازیهای گذشته به خوبی نشان داده بودند. اما در این بازی آسیب دیدگی دقیقه 33 دی ماریا باعث شد که توان تهاجمی تیم ملی آرژانتین تاحدودی کم شود. ضربه ایستگاهی چسبیده به خط 18 قدم مسی خطر آخر نیمه اول آرژانتین بود که هدر رفت .
اتفاقی که باور آن برای همگی کمی سخت بود این بود که بلژیک درطی بازیهای گذشته اش هرموقع که ازنظر نتیجه مسابقه عقب بود و یا جلو بود وقتی که وارد زمین حریف می شد با حوصله و با ضربات زیاد و بازی روی زمین سعی در بازگشایی دروازه حریفان را داشت اما دراین بازی خبری از حمایت از یکدیگر ، حوصله درحمله و انجام کارهای ترکیبی نبود و بیشتر از ارسالهای بلند استفاده می کردند. این تاکتیک خوبی برای آن همه بازیکن معتبر در تیم بلژیک نبود. آنها درنیمه دوم نیز سعی می کردند که مسی را مهار کنند تا از صدور پاس های او به مهاجمین و بازیکنان کناری جلوگیری نمایند و یا نزدیک به او بازی کنند که تاحدودی خوب عمل کردند اما مسی هم برای اینکه بتواند صاحب توپ شود ، به کناره های زمین می آمد و یا ازدروازه حریف دور می شد و درمنطقه بی خطر دروازه حریف صاحب توپ می شد و به یکباره بصورت اوریب پابه توپ ، عرض زمین را طی می کرد تا بتواند منطقه بازی را عوض کند. تک به تک هیگوائین با دروازه بان بلژیک و یک تک به تک دیگر از مسی دردقیقه 94 می توانست آرژانتین را دوگله کند اما تیرک دروازه و دروازه بان بلژیک اجازه ندادند.
این مسابقه آنهم در این تورنمنت بزرگ جهانی ، مسابقه زیبایی نبود چون ازسرعت کافی برخوردار نبود و تیم بلژیک برعکس بازیهای قبلی به خوبی ظاهر نشد حتی دردقیقه 59 دو بازیکن خود را همزمان به بازی آورد تا بلکه بتواند با انرژی بیشتری حمله کند اما نتوانست. ضمن اینکه تیم آرژانتین نیز پس از زدن گل به خوبی دفاع می کرد . مالکیت 51 درصدی برتوپ از سوی بازیکنان تیم آرژانتین در این بازی نشان می داد که بلژیک به خوبی تلاش نکرد و نتوانست درسراسر این بازی موقعیت های خوبی بدست بیاورد و با این باخت ازدور مسابقات حذف شد تا آرژانتین در بازی بعدی حریف تیم ملی هلند شود.  

محمدرضا نظری پور- مدرس فدراسیون فوتبال

 

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 15 تیر 1393 ساعت 10:32 ق.ظ

دیدگاه