جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

آرژانتین – سوئیس نتیجه 1 بر 0

آرژانتین – سوئیس  نتیجه 1 بر 0

آرژانتین – سوئیس  نتیجه 1 بر 0

* بازهم ستاره ها تعیین کننده نتیجه این مسابقه بودند *
کرمانشاه دیلی:  شروع وحمله با تیم ملی آرژانتین بود و تیم سوئیس با 10 نفر درنیمه خودی ازدروازه اش دفاع و محافظت می کرد که مبادا گل زودهنگامی دریافت کند  و مبادا این گل دریافتی نظم تاکتیکی تیمش را برهم زند . آرژانتین با سیستم 3-3-4 تهاجمی و به سبک بازی بارسلونا درزمین آرایش داشت و تیم سوئیس نیز با روش 1-3-2-4 درزمین حاضرشد تا دقیقه 10 مسابقه غیراز چند ضربه ایستگاهی و کرنر کم خطر هیچ اتفاق خاصی روی دروازه های دو تیم نیفتاد ، عدم ایجاد خطر جدی برروی دروازه ها به این دلیل بود که هردوتیم بافشردگی و دوندگی سعی کردند که میانه میدان را ازآن خود کرده و دریافت کننده گل اول نباشند.
بازیکنان تأثیرگذار هردو تیم یعنی شقیری از سوئیس و دی ماریا و مسی و ماسکرانو 3 بازیکن آرژانتین بیشتر صاحب توپ و بازی به آنها سپرده می شد . ما به خوبی دیدیم که بازی من تو من با این بازیکنان درنیمه اول چقدر کار را برای آنها سخت کرده بود طوری که کارخاصی نتوانستند انجام دهند . بازیکنان آرژانتین با انجام خطا برروی شقیری او را در بازی متوقف می کردند و بازیکنان سوئیس نیز با پرسینگ دو و سه نفره روی پای مسی و دی ماریا ازحرکت های خطرناک آنها جلوگیری می کردند. هردو تیم با احتیاط و محافظه کاری ، توپ را درزمین به گردش درمی آوردند که به نسبت بعضی از بازیهای جام جهانی از سرعت کافی برخوردار نبود. مسی سعی می کرد برای توپ گیری از بازیکنان هم تیمی اش به مرکز زمین بیاید و کار یک بازی ساز را انجام بدهد و بعضی مواقع نیز با حرکات پابه توپ به فضاهای خالی که درمنطقه دفاعی سوئیس وجود داشت وارد شود و ازاین طریق بتواند یا پاس گل بدهد یا خودش به گل برسد و یا بازیکنان حریف را وادار کند که برروی او خطایی انجام دهند.
بعد از 25 دقیقه  که از زمان بازی گذشت این دی ماریا بود که برای خلاص شدن از دست بازیکنان یارگیر حریف ازمنطقه و کناره های سمت چپ تیمش به مرکز زمین آمد . اما درنیمه دوم و کل زمان وقت های اضافه دو نیمه  این بازیکن بطور کامل به سمت دیگر بعنوان یک هافبک مهاجم سمت راست منتقل شد و ازهمان نقطه بود که هم ارسال های خوبی داشت و هم شوت های خوبی زد تا بالاخره توانست با پاسی که مسی به او داد تک گل تیمش را به ثمر برساند. دراین مسابقه شاهد بودیم که تیم آرژانتین از وجود مهاجمین گلزن و کلاسیک درخط حمله اش محروم است و همین نداشتن یک مهاجم فرصت طلب باعث شده بود که حملات تیم ملی آرژانتین به خوبی نتیجه ای در برنداشته باشد ضمن اینکه درانجام کارهای گروهی هماهنگی کاملی در بین بازیکنان خط میانی و خط حمله آرژانتین ندیدیم . تیم آرژانتین از تاکتیک ارسال ازجناحین و ارسال کرنرهای بلند استفاده می کرد که تاکتیک اشتباهی بود چون بازیکنان قد بلند و فیزیکی تیم سوئیس اجازه نمی دادند که مهاجمین قد کوتاه آرژانتین توفیقی درزدن ضربه آخر داشته باشند. درنیمه دوم بازیکنان آرژانتین پرتعداد درحمله شرکت داشتند و بازیکنان سوئیس کم تعداد. چون آرژانتین می ترسید که بازی به ضربات پنالتی کشیده شود و یک ضربه پنالتی و یک شانس نتیجه مسابقه را تعیین کند به همین خاطر هرچه درتوان داشتند برای زدن گل گذاشتند. دراواسط نیمه دوم دفاع چپ و هافبک وسط تیم ملی آرژانتین ازسوی مربی تیم تعویض شدند و این باعث شد که انرژی تازه ای به تیم آرژانتین منتقل شود. بازپس گیری توپ از پای بازیکن سمت راست سوئیس و پاس به لیونل مسی و حرکت پابه توپ به سمت دروازه حریف و پاس نهایی به دی ماریا و شوت این بازیکن به دروازه سوئیس ، گل دقیقه 118 آرژانتین را رقم زد و با این گل آرژانتین به یک چهارم نهایی صعود کرد تا حریف تیم بلژیک شود. تا دقایق آخر نیمه دوم وقت اضافه ، میزان دوندگی تیم سوئیس درمقابل تیم ملی آرژانتین 104 کیلومتر بود و آرژانتین 94 کیلومتر و 400 متر . این میزان دوندگی برای آن مقدار برنامه های تهاجمی بود که تیم آرژانتین برروی دروازه سوئیس داشت ، پوشش دائم فضاهای خالی در کناره ها و عمق توسط بازیکنان تیم ملی سوئیس باعث شده بود که این میزان دوندگی معنا پیدا کند و 443 پاس آرژانتین درمقابل 216 پاس تیم سوئیس نشان دهنده این بود که مالکیت بیشتر برتوپ و زمان از آن تیم آرژانتین بود که عاقبت توانست با به ثمر رساندن تک گل خود تیم سوئیس را شکست داده و به پیروزی دست یابد.
محمدرضا نظری پور- مدرس فدراسیون فوتبال

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 11 تیر 1393 ساعت 9:12 ق.ظ

دیدگاه