جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

آلمان – امریکا نتیجه 1 بر 0

آلمان  –  امریکا  نتیجه 1 بر 0

آلمان  –  امریکا  نتیجه 1 بر 0

تقابل آلمان منظم و امریکای دونده دریک بازی دیدنی
 
کرمانشاه دیلی: آلمان با سیستم 1-4-1-4 و امریکا با سیستم 1-3-2-4 بازی را شروع کردند ابتدا تیم آلمان بود که بازی را دراختیار داشت و امریکایی ها بدنبال قطع توپ های آلمان و زدن ضدحمله بودند. وقتی تسلط تیم آلمان را برامریکا دیدم به این نتیجه رسیدم که آلمان ها با جذب گواردیولا یکسال قبل از آغاز جام جهانی چقدر هدفمند عمل کردندکه هم باعث حذف اسپانیا شدند و هم حفظ توپ معروف به تیکی تاکای گواردیولا  را زیاد تمرین کردند و این هماهنگی که بازیکنان بایرمونیخ داشتند توانست به خوبی به کمک یواخیم لو سرمربی آلمان بیاید . استخوانبندی تیم ملی آلمان از بازیکنان بایرن مونیخ تشکیل شده بود و در این سه مسابقه آنها بسیار هماهنگ نشان دادند .  
آلمانی ها برای نفوذ به زمین حریف و ایجاد خطر برروی دروازه امریکا به حرکت های طولی بازیکن سیه چرده خود یعنی بواتین درسمت راست وابسته نشان دادند و درنیمه اول حملات بیشتری دراین ناحیه داشتند. تا دقیقه 10 مسابقه بازی دراختیار آلمان و از دقیقه 10 تا دقیقه 12 کل بازی دراختیار امریکایی ها بود اما 2 دقیقه مالکیت برتوپ کافی نبود برای تیم امریکا که بتواند اثرگذار باشد . درادامه تا پایان نیمه اول حملات دو تیم پایاپای بود و حاصل آن مالکیت توپ 63 درصدی آلمان بربازی بود که این درصد بیشتر مربوط به آن 10 دقیقه اول مسابقه بود که مالکیت آلمان بالاتراز 80 درصد بود.
امریکایی ها از بازیکنان خود همچون جونز خواسته بودند که از توانایی خود در حرکات پابه توپ به سمت دروازه آلمان به خوبی استفاده نماید این آلمانها بودند که مجبور به توقف او شدند. امریکایی ها در زمانی که درحال دفاع بودند استقراری به شکل 1-4-1-4 درزمین داشتند و آن یک نفری که جلوی 4 دفاع بعنوان هافبک دفاعی عمل می کرد با این هدف در آن نقطه بازی می کرد که اجازه بازی و پاس به عمق را از بازیکنان آلمان برای رساندن توپ به مولرگلزن ندهند.
دوندگی بازیکنان امریکا آنقدر خوب بود که روی رفتار سرمربی آلمان اثرمنفی گذاشته بود طوری که پس از قطع توپ آلمان ها توسط بازیکنان امریکا ، این یواخیم لو بود که عصبانی می شد.
به نظر می آید که همکاری 2 ساله سرمربی آلمان با سرمربی امریکا درسالهای گذشته درتیم ملی آلمان باعث شده بود که نسبت به تفکرات تاکتیکی یکدیگر اطلاعات خوبی داشته باشند به همین خاطر دراین مسابقه دیدیم که هم گل زدن به تعویق افتاد و هم این بازی گل کمتری به همراه داشت. حتی تیم هاوارد دروازه بان تیم ملی امریکا نسبت به ارسال توپ های کوتاه و زمینی که ازکناره ها برروی دروازه ارسال می شد شناخت داشت و چند ارسال آنها را درمحوطه شش قدم به خوبی کنترل ئ دفع کرد.
پکرمن ، جونز ، زوسی و برادلی بازیکنان تیم ملی امریکا دراین بازی بودند که به خوبی و بادوندگی زیاد درمیانه میدان از تسلط بازیکنان میانی تیم آلمان بربازی جلوگیری کرده و درپاره ای اززمان ها ، این بازیکنان بودند که برروی بازی تسلط داشتندتا بازیکنان آلمان .دردقایق انتهایی بازی درنیمه اول ، این تیم آلمان بود که فشار می آورد روی دروازه امریکا و این فشارتهاجمی آلمان باعث شده بود که امریکایی ها 6 نفر را دریک خط دفاعی قرار داده و کل عرض زمین را مراقبت می کردند که بازیکنان کناری تیم حریف نتوانند نفوذی موثر داشته باشند.
نوع دویدن امریکایی ها در زمین خود طوری بود که به خوبی این اجازه را به بازیکنان آلمان نمی دادند که به عمق دفاع امریکا توپ رسانی شود و این اتفاق باعث شد که سرمربی آلمان برای نیمه دوم ازوجود کلوزه مهاجم گلزن و سرزن خود و استفاده از کناره ها و ارسال های بلند برای این بازیکن بهره ببرد و او را به جای پودوسکی به زمین آورد این بازی خوانی مربی آلمان درست بود اما برای مقابله با این تاکتیک آلمان ، بازیکنان و تیم امریکا خوب عمل کردند.. ارسال از کناره ها و شوت زدن های بازیکنان آلمانی باعث شد که یکی از این شوت ها را ( تیم هاوارد ) دروازه بان ، بصورت ناقصی دفع نماید و دربیرون محوطه جریمه با یک شوت دقیق داخل پا به تک آلمان دردقیقه 55 منجر شود.
دو بازیکن جلویی تیم آلمان بعد از رسیدن به گل ، برروی مدافعین امریکایی عمل پرسینگ را انجام می دادن تا از نفوذ و پایه ریزی حمله امریکایی ها جلوگیری نمایند ، البته برای این پرس و فشارها ، از وجود کلوزه 36 ساله استفاده نمی کردند بیشتر از اشنایدر و مولر می خواستند که در جلوی تیم خود کاردفاع را انجام دهند البته که کار درستی است که ازکلوزه استفاده نمی کردند که دفاع کند ، چون فلسفه حضور او درزمین کار دفاعی نبود که انرژی بر هست ، بلکه بدنبال ویژگی بارز این بازیکن که گلزنی و سرزنی است بودند .
درنیمه اول بواتین مدافع راست آلمان بسیار صاحب توپ شدو تاکتیک آلمان استفاده ازاین بازیکن برای ایجاد خطر برروی دروازه امریکا بود اما درنیمه دوم امریکایی ها به خوبی سدی درست کردند که ایشان عملکردش دچار افت محسوسی شد.
سیستم بدن سازی و آمادگی جسمانی بازیکنان امریکا به خوبی انجام شده بود طوری که یکی ازدلایلی که تیم امریکا ازآلمان گل کمتری دریافت کرد دوندگی زیاد بازیکنان امریکا بود. ازدقیقه 60 به بعد به خاطر اینکه امریکایی ها نمی خواستند که بازنده باشند و از بازی همزمان دیگری که درحال انجام بود هم بی اطلاع بودند ، می جنگیدند و درلحظاتی هم بازی احساسی انجام داده و هم برای اداره بازی ، مقداری خونسردی خود را ازدست داده و عصبانی شدند .
یکی از ویژگی های تیم ملی امریکا در طی این سه مسابقه استفاده از ضد حملات سریع بود و دردقیقه 93 مسابقه یکی از این ضدحملات را به خوبی نشان دادند که بازیکنان آلمان را به دردسرجدی انداخت.
درآن دقایقی که امریکایی ها قصد به تساوی کشیدن مسابقه را داشتند حملاتشان به خاطر بازی فشرده و دوندگی بازیکنان آلمان هدر رفت و ناموفق نشان دادند.
آنچه که باید درپایان  این تحلیل بدان اشاره نمایم این است که جمعیت فوتبالی آلمان به نسبت جمعیت فوتبالی امریکا قابل مقایسه نیست چون سالها طول می کشد که سطح لیگ فوتبال امریکا به سطح لیگ آلمان برسد و تعداد بازیکنان شاغل در آلمان چند برابر بازیکنان شاغل درامریکا می باشد اما این تیم خوب امریکا بود که در این بازی عقب ننشست و به خوبی برابری کرد با آلمان و فقط یک گل دریافت کرد و سطح فنی بالایی از خود به نمایش گذاشت که به همین خاطر این سبک بازی آنها قابل تمجید و ستایش است.       
 

محمدرضا نظری پور- مدرس فدراسیون فوتبال

نوشته شده توسط admin در شنبه, 07 تیر 1393 ساعت 6:45 ق.ظ

دیدگاه