جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

آلمان – برزیل نتیجه 7 بر 1

آلمان – برزیل نتیجه 7 بر 1

آلمان – برزیل نتیجه 7 بر 1

* فوتبال شوخی ندارد هرکه کار کرد تمرین کرد زحمت کشید و با برنامه پیش رفت می تواند آقایی کند دراین فوتبال و حتی به میزبان هم می تواند 7 گل بزند.  *

کرمانشاه دیلی: هرچه که از روزهای اول مسابقات این جام جهانی گذر کردیم ، تیم آلمان را یک تیم کامل دیدیم ، دربازی شب گذشته درمقابل تیم احساسی برزیل که میزبان این دوره از مسابقات بود آلمان ها کامل تر نشان دادند.  درزمانی که برزیل با نداشتن نیمار آسیب دیده و تیاگو سیلوای محروم ، با رفتاری احساسی پای به این مسابقه گذاشت میبایستی دریافت کننده این تعداد گل می شد.
هردو تیم با آرایش 1-3-2-4 وارد مسابقه شدند بازی با فشار برزیل برروی دروازه آلمان که حاصل آن یک کرنر دردقیقه یک مسابقه بود شروع شد اما رفته رفته تزلزل را در پای بازیکنان برزیل می توانستیم بخ خوبی ببینیم ، اینکه چرا بازیکنان ازیکدیگر به خوبی حمایت نمی کردند و حوصله ای نداشتند که توپ را به گردش دربیاورند تا آرام آرام بربازی مسلط شوند معلوم نشد. درهمان دقایق اول مسابقه دو ارسال بلند از لوئیز مدافع وسط برای هالک که درگوش چپ خط میانی و خط حمله دیدیم که نشان از این داشت که تیم برزیل می خواهد با دریبل و پا به توپ شدن های هالک و گرفتن پنالتی و یا ضربه ایستگاهی ، میزان توقفش را درزمین آلمان بیشتر کند تا بتواند ازنظر روانی تأثیربگذارد و درنهایت به گل برسد اما به سدی از بازیکنان خوب آلمان که منطقی دفاع و بازی می کردند برخورد نمود و رفته رفته ازنظر روانی تحلیل رفت و تا حدودی درذهن خود پذیرفتند که ما ( برزیل ) زورمان به تیم آلمان نمی رسد و همین ذهنیت باعث شد که آلمان ها ، از به هم ریختگی دفاع برزیل دریک ضربه کرنر استفاده کرده و بتواند به گل اول دقیقه 11 خود برسد. بازیکنان برزیل دراین بازی هم انرژی می گذاشتند برای دویدن و هم انرژی می گذاشتند برای غلبه برترس خود درمقابل تیم خوب آلمان. این صرف انرژی باعث شده بود که بالانس و تعادل شان به هم بخورد و دراداره بازی ناتوان عمل کنند . اما بازیکنان تیم آلمان دردقایق اول مسابقه پرتعداد دردفاع و کم تعداد درحمله بودند تا ازاین طریق بتوانند یک ارزیابی درستی از بازی و توان تیم مقابل داشته باشد. درمقابل برزیل بی محابا حمله می کرد بدون اینکه به خوبی توانسته باشد تیم خوب آلمان را بشناسد. عدم شناخت و آگاهی از ظرفیت های فنی تیم خوب آلمان و عدم برخورداری از دو یار کلیدی برزیل دراین مسابقه باعث شده بود که بازیکنان برزیل با فرم ضعیفی در این مسابقه ظاهر شوند. تیم برزیل پس از دقیقه 32 مسابقه که 5 گل از آلمان دریافت کرده بود با 10 نفر درزمین خود دفاع می کرد ، آنها توان فکر کردن نداشتند و عاجز و ناتوان نشان دادند ، شوک بدی که به تیم وارد شده بود به اسکولاری سرمربی تیم برزیل هم وارد شده بود چون به خوبی نمی توانست حضورش را به بازیکنان تیمش نشان دهد . دراواسط این نیمه توپ درمیانه میدان و زمین برزیل بود و بازیکنان برزیل می ترسیدند که فشار بیاورند مبادا که گل ششم را هم دریافت کنند. جابجایی هالک که به راست آمده بود و برنارد که به چپ رفته بود هم نتوانست تا پایان نیمه اول جواب بدهد و نیمه تمام شد و تیم ها به رختکن رفتند تا به استراحت بپردازند.
آنچه که تصور می رفت ، اسکولاری در بین دو نیمه به بازیکنانش بگوید این بود که دیگر گل نخورید و اگر بتوانید چند گل بزنید ، ممکن است که بعدش هم ، بازی را با تشویق تماشاچیان و عقب نشینی تیم آلمان به تساوی هم بکشانید.
در نیمه دوم مربی برزیل با چند تعویض و تغییر درزمین و سه دفاعه کردن تیمش و همچنین دادن آزادی عمل به لوئیز و مارسلو درکار حمله این مسابقه را شروع کرد و بازیکنانش درشروع بازی بی محابا حمله می کردند و حتی می توانستند به یک گل دست یابندکه دروازه بان و دفاع خوب آلمان اجازه ندادند. فشار اولیه برزیل تا دقیقه 11 مسابقه باعث شده بود که دوربین حتی یکبار دروازه بان برزیل را نشان ندهد. زوج مارسلو و برنارد درسمت چپ باعث شده بود که بیشترحملات برزیل ازسمت چپ طراحی شود. دراین مسابقه تعصب و تجربه و انگیزه دنبال کردن بازی برای جبران کردن گلهای دریافت شده از سوی دو بازیکن به نام های لوئیز و مارسلو قابل تحسین و ستایش بود. بازی با گل دقیقه 90 اسکار درمقابل 7 گلی که آلمان دردقایق 11 ، 23 ، 24 ، 26 ، 29 ، 69 و 79 به ثمر رساندند به پایان رسیده و آلمان فینالیست شد و برزیل رفت برای دیدار رده بندی.
پس از سوت پایان مسابقه ازسوی داور ، آنچه که مشاهده شد و قابل تعمق بود این بود که اسکولاری سرمربی تیم و تیاگو سیلوا بازیکن و کاپیتان محروم برزیل بلافاصله به وسط زمین آمدند و به بازیکنان تیم آلمان تبریک گفته و به بازیکنان خودشان هم ، دلداری داده و خسته نباشی گفتند یعنی صدرصد واقعیت را پذیرفتند که تیم آلمان برای بردن این مسابقه لیاقت بیشتری داشت و با این رفتار خود یک اصل حرفه ای و و یک رفتار خوب از بازی جوانمردانه را به همه نشان دادند که درفوتبال باید شکست را پذیرفت و به راحتی هضم کرد نه با نشان دادن رفتاری ضعیف محیط فوتبال را بعد از هر باخت به هم ریخت و بهانه تراشی کرد.
محمدرضا نظری پور- مدرس فدراسیون فوتبال

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 18 تیر 1393 ساعت 11:15 ق.ظ

1 نظر

  1. استاد نظری پور همواره از دانش شما، نقدها و تحلیل هایتان استفاده میکنیم.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه