جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

ارتباط با ما

ارتباط با ما

 

 

بازدیدکننده گرامی :

تشریف فرمائی شما را به صفحات سایت خبری تحلیلی کرمانشاه دیلی خوش آمد می گوئیم.

چنانچه علاقمندید برای دست اندرکاران این سایت خبری، مقالات، اخبار ، پیام یا پیشنهادی ارسال نمائید ، می توانید از طریق باکس زیر یا

ایمیل info@islamabadtimes.ir اقدام نمایید.

 

در صورتی که یادداشت یا مقاله ای را برای ما ارسال می کنید، توجه داشته باشید این پایگاه از درج مطالب منتشر شده خودداری می نماید.

_______________________

تلفن :                                   ۰۹۱۸۴۷۱۲۴۰۴    

ایمیل سردبیر :                     info@islamabadtimes.ir

تذکر:

از انتشار آرا و نظراتی که بر خلاف موازین شرعی و اصول انسانی و بر خلاف قوانین حاکمه ی جمهوری اسلامی ایران می باشد معذوریم.

.

مدیران سایت :
 .
 
 .
علی پرندین
.
 .
علی پرندین
 .
راضیه منصوری

 

راضیه منصوری

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 17 مرداد 1391 ساعت 2:16 ب.ظ

138 نظر

 1. اقدام قابل تامل شهرداری اسلام آباد غرب چند روزی است تخریب خیابان شهرداری در دستور کار مسئولان شهر قرار گرفته و ظاهرا تعریض این خیابان قدیمی نیز بهانه همین اقدام است . البته اطلاعات دقیقی از چند و چون کار وچرایی اقدام شهرداری برای  دست کاری قدیمی ترین خیابان شهر در دسترس نیست و شاید بتوان عدم تعامل فرهنگی و اطلاع رسانی به شهروندان را اولین نقیصه شهرداری در این زمینه تلقی کرد . اگر چه متزلزل شدن ساختارهای زندگی سنتی و دگرگونی الگوهای زیست شهری ، تغییر و اصلاح کالبد فرسوده شهرها را ضروری می سازد و در این میان مراکز اصلی و شاهراههای ارتباطی شهرها بیش از هر جای دیگری نیازمند اصلاح و تغییرند اما نکته قابل توجه که ظاهرا مغفول دیدگاه مسئولان این شهر است توجه به ساختارهای ذهنی و ذاتی شهروندان در ترمیم کالبد فرسوده شهری است ، ساختارهایی که بر ریشه های تاریخی ، قومی و حتی اعتقادی ساکنان آن مبتنی شده و در یک فرایند تاریخی هدفمند ، هویت و شخصیت یک شهر را شکل می دهد . خیابان شهرداری و درخت های کهنسال و تنومند آن بخشی از تاریخ و هویت کالبدی این شهر است که مشخص نیست شهرداری محترم با کدام توجیه و پشتوانه کارشناسی تخریب آن را در دستور کار قرار داده و درختانش را یکی یکی قطع کرده و سرنگون می سازد . این خیابان با همان ابعاد و فضا در برگیرنده صدها واقعه و حادثه تاریخی ارزشمند است که بخش اعظم تاریخ و هویت این شهر در دل آن وقایع و حوادث شکل گرفته است . تعریض یک خیابان قدیمی و تاریخی برای تسهیل در رفت و آمد خودروها ارزش انهدام و نابودی بافت تاریخی یک شهر را ندارد که اگر می داشت دست اندرکاران شهر تاریخی اصفهان می بایست خیلی وقت پیش خیابان چهارباغ را زیر و رو کرده و یک آزاد راه عریض و طویل بر روی آن بنا می کردند . خیابان شهرداری با همان شکل و شمایل و با حفظ شرایط موجود می تواند مرکز ثقل فرهنگی اسلام آباد باشد ، استقرار موزه ها ، کتابخانه ها و سایر مراکز فرهنگی در قالب همین خیابان می تواند این مرکز ثقل را غنای دیگری ببخشد کما این که بنای قدیمی ترین نهادهای فرهنگی نظیر اداره فرهنگ در جوار این خیابان نیز بر همین مبنا شکل گرفته است . نکته قابل تامل در ساختار اداری و سیاسی این شهر بیگانگی مراکز دانشگاهی شهر با حوزه های تصمیم سازی و تصمیم گیری است . شهری که دارای 5 مرکز دانشگاهی بزرگ با بیش از 10 هزار دانشجوست عناصر دانشگاهی آن ارتباطی ارگانیک و منطقی با حوزه های تصمیم گیری شهر ندارند و این می تواند نقیصه ای جدی قلمداد شود . 
  اردشیر محمدی 

 2. مقاله مستند پروژه احیاء گوزن زرد ایرانی و علل شکست آن در استان کرمانشاه
  بیش از 30 درصد از گوزنهای زرد انتقال یافته به استان کرمانشاه در طی کمتر از 50 روز تلف شدند!
  گوزن زرد ایرانی با نام علمی Dama Dama Mesopotamicus از نادرترین گوزن های دنیاست و از حیوانات رو به انقراض فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی IUCN به شمار میرود. این حیوان از چنان اهمیتی در جامعه بین المللی برخوردار است که در طی 30 سال گذشته، پژوهشگران خارجی متعددی برای بررسی وضعیت آن در ایران به کشور ما سفر کرده اند و در پژوهشهای مشترک با محققان ایرانی شرکت جسته اند. این پژوهشگران عبارت بودند از: دکتر گونتر هایدمن از دانشگاه کیل، دکتر هنینگ ویزنر مدیر باغ وحش مونیخ، آقای نیک لیندسی از موزه تاریخ طبیعی و باغ وحش ویپسنید انگلستان، آقای زاویه لژاندر از موزه تاریخ طبیعی پاریس، آقای فرانسوا کلن از محیط زیست فرانسه، آقای فیلیپ شاردونه دامپزشک از موسسه CIRAD و آقای رکوس روژری رئیس اتحادیه پرورش دهندگان گوزن فرانسه. گزارشاتی متعدد از شماری از این پژوهشگران در دست میباشد. در طی بازدیدهای انجام شده از زیستگاه های مختلف، وضعیت جمعیت گوزن زرد ایرانی و زیستگاه آن مورد ارزیابی قرار گرفته و پیشنهادهایی نیز برای اصلاح آنها ارائه گردیده است. پناهگاه های دشت ناز و سمسکنده در شمال ایران، پناهگاه میان کتل در استان فارس، جزیره اشک در دریاچه ارومیه، زیستگاه های دز و کرخه در خوزستان و نواحی رها سازی گوزن زرد در دو منطقه زردلان جلالوند ( سال 1368 شمسی ) و داربادام قلاجه ( سال 1391 شمسی ) در استان کرمانشاه مورد بررسی در طی 30 سال گذشته بوده است.

  حاصل این پژوهشها، علاوه بر گزارش های کارشناسان خارجی، شامل طرح پژوهشی بررسی بوم شناختی گوزن زرد ایرانی در دانشگاه تهران، دو گزارش وضعیت چاپ شده در سالهای 1984 و 1993 میلادی در برلین آلمان و چند رساله کارشناسی در زمینه گوزن زرد میباشد. همچنین کتاب گوزن زرد نوشته دانالد و نورماپمن که در سال 1975 میلادی منتشر گردید، یکی از آثار معتبر در زمینه زندگی این حیوان میباشد. کتاب آلمانی ارهاد اوکرمن و پل هنسون در سال 1987 میلادی نیز از منابع دیگر قابل استفاده در این زمینه است. علاوه بر کتب، شمار کثیری مقاله علمی نیز همه ساله در مورد این حیوان نگاشته و منتشر میگردد که جنبه های مختلف زندگی این حیوان را مورد بررسی و مطالعه قرار میدهند. در این زمینه، مقاله دکتر فریتز یانتشکه در سال 1990 میلادی که در باره تاریخچه گوزن زرد ایرانی نگاشته شده، قابل ذکر است. از طرف دیگر، رساله دکتری مایکل پتراک که در دانشگاه جوستوس لیبیگ شهر گیسن آلمان در سال 1987 ارائه شد، جنبه های تغذیه ای این گوزن را به طور مفصل مورد بررسی و پژوهش قرار داده است. در میان مقالات داخلی نیز، میزان افزایش جمعیت گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری ( کرمی 1366 شمسی )، به گزارش روند رشد جمعیت گوزن زرد ایرانی در منطقه 55 هکتاری محصور دشت ناز ساری میپردازد. گوزن زرد دارای 2 زیر گونه است: یکی اروپایی و دیگری که به نام گوزن بین النهرین ( Mesopotamicus ) خوانده میشود.

  این دو زیر گونه از نظر اندازه جثه، وضعیت شاخها و حتی رنگ آمیزی بدن ( به ویژه ناحیه دم ) با یکدیگر تفاوت دارند. دکتر گونتر هایدمن جانور شناس آلمانی که به کرات از ایران دیدن کرده است میگوید پس از آنکه دکتر هنینگ ویزنر به مدتی طولانی، گوزن های زرد محوطه محصور سمسکنده را تماشا کرد اظهار داشت که این گوزنها متفاوت از گوزن های دشت ناز ساری هستند ( مذذاکرات شخصی، شهریور ماه 13371 در شهر کیل ). امروزه پناهگاه سمسکنده وسیع تر شده است و شماری از گوزن های دشت ناز به آنجا منتقل گشته اند و ضمنا گوزن های ناخالص سمسکنده نیز به مناطق دیگر انتقال یافته اند. بررسی تاریخچه گوزن زرد ایرانی نشان میدهد که پس از تکثیر گوزن ایرانی در باغ وحش فن اوپل در نزدیکی شهر فرانکفورت آلمان که به احتمال زیاد گوزنهای زرد ایرانی با گوزنهای زرد اروپائی در آنجا مخلوط شدند، گوزن زرد به بیشتر باغ وحش های جهان فروخته شد. باغ وحش های برلین، مونیخ ( هلابرون )، اشتوتگارت ( ویلهمیا )، لندن، ساندیگو در آمریکا، آلت فلدن در هلند، دولمن آلمان، کرایس چرچ نیوزیلند و تل آویو اسرائیل از جمله مکانهایی هستند که گوزن زرد ایرانی مخلوط شده با گوزنهای اروپایی را دریافت کرده اند. در این راستا در سال 1352 شمسی، تعداد 7 راس گوزن زرد ( 5 ماده و 2 نر ) از کرونبرگ آلمان به ایران منتقل شدند. در میان این گوزنها، 2 راس گوزن ماده پیر وجود داشتند که یکی از آنها خود در سال 1337 میلادی در ایران صید شده بود و دیگری گوزن ماده ای بود که در سال 1339میلادی در کرونبرگ متولد شده بود.

  به عقیده یانتشکه ( 1990 میلادی ) این دو گوزن ماده، سرمنشاء همه گوزنهای کرونبرگ بوده اند که پس از به پایان رسیدن دوره زادآوری شان به ایران فرستاده شدند! گوزنهای زرد دشت ناز ساری در درون ایران نیز به دفعات به جزیره اشک دریاچه ارومیه و منطقه کرخه برده شدند و رها گردیدند. همچنین تعداد 17 راس نیز به منطقه میان کتل در استان فارس و تعداد 23 راس هم در سال 1368 شمسی به منطقه زردلان در کرمانشاه برده شدند و در سال 1391 شمسی نیز تعداد 9 راس گوزن زرد دیگر به منطقه داربادام قلاجه در استان کرمانشاه منتقل گردیدند. نتیجه آنکه پرورش و احیاء گوزن زرد در جزیره اشک و سایر جزایر دریاچه ارومیه و همچنین قرق میان کتل، موفقیت آمیز بود اما سرنوشت گوزنهای زرد در استان کرمانشاه ناگوار بود و پرورش آنها در مناطق زردلان و داربادام استان کرمانشاه موفقیت آمیز نبود و با شکست مواجه گردید. اهمیت گوزن زرد برای استان کرمانشاه بسیار زیاد است زیرا مشاهده حجاری های تاق بستان نشان میدهد که در آنها هم گوزن زرد ایرانی و هم گوزن زرد اروپایی مشاهده میشود و این دو ظاهرا در گذشته در نزدیکی یکدیگر میزیسته اند، بدین جهت بازگرداندن گوزن زرد به موطن اصلی خود در استان کرمانشاه از اهمیت بسیار برخوردار است.

  دلایل شکست انتقال گوزن زرد به استان کرمانشاه در سالهای 1368 و 1391 :
  الف) زردلان جلالوند در سال 1368
  1 – عدم مطالعات و بررسی های کافی در منطقه رها سازی گوزنها به منظور شناسایی عوامل تهدید کننده زندگی آنها. همچنین، عدم قرق منطقه با ایجاد حصار کشی آنچنانکه گوزنها پس از مستقر شدن در منطقه محصور بزرگ، به تدریج به محیط باز و پر مخاطره بیرون رها گردند.
  2 – کوچک بودن محوطه قرنطینه نگهداری گوزنها و تراکم زیاد آنها در آن و نیز کوتاه بودن دوره نگه داری گوزنها در قرنطینه به طوری که گوزنها به قرنطینه خو نگرفته و نتوانستند پس از رها شدن و برخورد با کم آبی یا بی غذایی، به آن مراجعه کنند.
  ب ) داربادام قلاجه در سال 1391
  1 – عدم انجام مطالعات میدانی علمی در زمینه مکان یابی صحیح جهت حصار کشی و نامناسب بودن کامل منطقه انتخاب شده برای پرورش و رها سازی گوزن زرد ایرانی چه از نظر زیستگاهی و چه از نظر حفاظتی و امنیتی. در این زمینه، بارها هشدارهای لازم در مورد توپوگرافی نامناسب منطقه، شرایط زیستگاهی نامساعد و نامطلوب، وضعیت اقلیمی و آب و هوایی نامطلوب و … این ناحیه ارائه شده بود ولی مورد توجه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه قرار نگرفت.
  2 – اجرای پروژه صرفا به صورت انجام کاری نمایشی و بی حاصل که متاسفانه، وجهه محیط زیست کرمانشاه را نیز در سطح کشور تخریب نمود.

  برخی منابع و مراجع دیگر:
  کرمی، محمود. میزان افزایش جمعیت گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری. مجله منابع طبیعی ایران، شماره 41، صفحاات 41 الی 67 .

  اعتماد، اسماعیل. پستانداران ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، ج 3 .

  نیک سیر، طاهره. ویژگیهای جغرافیای طبیعی استان کرمانشاه، پژوهشنامه نشریه معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، ج 1 ، شماره 17 ، صفحه 90 .

  جوانشیر، کریم و محمد طباطبایی. جنگلهای ایران – استان های کرمانشاه و کردستان.

  کرمی، محمود. بررسی گونه های نادر گیاهی و جانوری استان کرمانشاه. دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران.

  وزارت جهاد کشاورزی، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور، طرح توسعه تحقیقات منابع طبیعی ایران.

  ابراهیمی، مرتضی. روش آمار برداری جنگل های شاخه زاد بلوط غرب. مجله منابع طبیعی ایران، شماره 46، صفحات 1 الی 14 .

  همامی، محمود رضا. گزارش طرح گونه های در حال انقراض و نادر، دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان.

  Hememi, M.R. & M. Karami & C. P. Groves. Taxonomic, distributional and ecological data on Gazelles in Iran.

 3. سلام و خسته نباشید سایت مفیدی راه اندازی کرده اید .از این به بعد یکی از خوانندگان این سایت خواهم بود…

 4. سلام
  خسته نباشید
  . می خواستم پیشنهاد کنم لینک سایت مگیران یا همون اطلاعات نشریات کشور رو هم تو صفحه پیوند های سایت بیارید. سایت بسیار مفیدیه .
  ممنون

 5. سلام براي عرض ادب و تشكر خدمت رسيدم موفق باشيد و سربلند

 6. سلام جناب آقای پرندین / تنظیمات رنگ نظر سنجی شما چنگی به دل نمی زند و جهت جلب توجه بیشتر رنگ زمینه و نوشته ها را تغییر دهید این کار از طریق کنترل پنل وبگذر قابل انجام است / روی هر گزینه ای که برای رنگ موس را گرداندید وتوقف گردید یک کد در پایین آن نوشته می شود آن را در قسمت مربوطه درج کنید رنگ زمینه بالا نوشته ها و غیره را به همین طریق تنظیم کنید تا بیشتر نظر سنجی جلب توجه کند.
  موفق و موید باشید

 7. خسته نباشید

  لطف کنین در مورد مشکلات شرکت پاک مایه با مدیر عاملی خانم رضایی نیز مطلب بزنید
  چه خوبه اگه پشت این تعریف و تمجیدها به مشکل کارکنان شرکت خانم رضایی اشاره میکردید که هر کدام بالغ بر هشت ماه حقوق نگرفتن، چه کسی جوابگوی شرمندگی این کارکنان در قبال خانوادهاشونه؟ چرا حقشونو مخورن؟
  چرا یه چک بهشون میدن بعد یکسالم نمیتونن نقدش کنن؟ چرا چرا چرا؟

 8. فوری و موثق – صبح امروز دوشنبه مورخ 28/12/91 پرسنل اداره کل …. احقاق حقوق تضییع گردیده شان و همچنین برکناری فوری و تحت پیگرد قضایی و قانونی قرار گرفتن…. شدند. یادآوری میشود که ….با حمایت …. ا….، از ابتدای سال 90 در…. منصوب شد و در طی دو سال گذشته، مرتکب صدها مورد اتلاف بیت المال، تخلفات مالی، اداری، انواع گسترده تقلب و تخلفات وسیع دیگری شده است و بسیار حاشیه دار میباشد. در حال حاضر، صدها فقره پرونده تخلفات مالی…. در دادگاه دیوان محاسبات کشور و همچنین اداره دیوان محاسبات …. محرز گردیده است. نامبرده در سال 1385 نیز به دلیل ده ها مورد زمین خواری، فساد مالی، فساد اخلاقی و … از پست ….. برکنار شده بود.

 9. بسیار فوری – مقامات به فوریت پیگیری کنند
  در پی …..در آخرین روز سال 1391 در اداره …..ا…..

 10. مهندس صادق عبدالهی(مدیر عامل بیمه کشاورزی) – مهندس بهزاد بستام(کارشناس ارشد شیمی)- مهندس حامد ملکی(کارشناس ارشد شیمی) با ائتلاف موسوم به 2+1 کاندیداتوری خود را برای انتخابات شوری اسلام آباد غرب اعلام کردند

 11. ا…………..- عدم اطلاع رسانی و انفعال رسانه های استان
  ………………………
  سیمای مرکز کرمانشاه……….. و همچنین سایر رسانه های استان کرمانشاه، متاسفانه و طبق معمول، نسبت به بازتاب و اطلاع رسانی شفاف به مردم شریف کرمانشاه، اقدام لازم را به عمل نیاورده اند که جای تاسف فراوان دارد.
  ……………………

 12. سلام، یک معضل بزرگی که از شما می خواهم حتما انعکاس دهید قطع گاه و بیگاه شبکه های سیماست که متاسفانه با وجود اینکه اسلام آبادغرب دومین شهر بزرگ استان بعد از خود شهر کرمانشاه می باشد در این زمینه خیلی عقب هستیم و شبکه ی دیجیتال در بیشتر نقاط ایران و استان هست در این شهر خبری از آن نیست،بعد مسولین انتظار دارند مردم سراغ ماهواره نروند بابا ما دیجیتال نمی خوایم حداقل شبکه های کابلی رو نصف و نیمه برامون پوشش بدهید الان چند روزی هست از دیدن شبکه ی خبر محروم هستیم که شبکه دو هم افزوده شد.از شما خواهشمندیم در یک پست جداگانه کار بفرمایید شاید مسولین کشوری به دادمان رسیدند………….از شما بی نهایت ممنونم…….

 13. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز سایت سهیل سنقر به روزترین و پربازدید ترین سایت خبری شهرستان سنقر می باشد از تبادل لینک با شما کمال افتخار رو داریم
  در صورت لینک سهیل سنقر به ما اطلاع دهید که شما رو لینک کنیم
  با سپاس و تشکر از شما در پناه حق موفق و مؤید باشید
  سایت خبری تحلیلی سهیل سنقر
  لوگوی سهیل سنقر

 14. با سلام و خسته نباشيد به مديريت سايت
  اينجانب حامد سلامي مدير مسول سايت ياد ياران آذربايجان هستم و مايل به
  تبادل لينک و ارتباط با شما مي باشم لذا در صورت امکان درخواست ارتباط و
  لينک متقابل با سايت شما را خواستارم.
  توضيح مختصري در مورد سايت
  اين انجمن جهت اطلاع رساني به ايثارگران و معرفي جايگاه واقعي ايثارگران
  راه اندازي شده است و از آن جايي که مديرعامل انجمن خود از جانبازان
  شيميايي مي باشند خودشان از تمامي مسائل و مشکلات جانبازان اطلاع دارند
  لذا با تلاش هاي فراوان اين سايت را راه اندازي کرد تا اطلاع رساني موثر
  در اين راستا انجام گيرد لذا از مدير سايت محترم درخواست مي شود همکاري
  لازم را با سايت ياد ياران آذربايجان انجام دهند

  انجمن ايثارگران

 15. با سلام و خسته نباشيد به مديريت سايت
  اينجانب شهلا باقرلو مدير مسول سايت ياد ياران آذربايجان هستم و مايل به
  تبادل لينک و ارتباط با شما مي باشم لذا در صورت امکان درخواست ارتباط و
  لينک متقابل با سايت شما را خواستارم.
  توضيح مختصري در مورد سايت
  اين انجمن جهت اطلاع رساني به ايثارگران و معرفي جايگاه واقعي ايثارگران
  راه اندازي شده است و از آن جايي که مديرعامل انجمن خود از جانبازان
  شيميايي مي باشند خودشان از تمامي مسائل و مشکلات جانبازان اطلاع دارند
  لذا با تلاش هاي فراوان اين سايت را راه اندازي کرد تا اطلاع رساني موثر
  در اين راستا انجام گيرد لذا از مدير سايت محترم درخواست مي شود همکاري
  لازم را با سايت ياد ياران آذربايجان انجام دهند

  انجمن ايثارگران

 16.  دوستان گرامی با سلام 
  سایت هفته نامه ی صدای آزادی افتتاح شد .تازه ترین خبرها ، گزارشها ، مصاحبه ها و… را در این سایت بخوانید 

 17. از شهر حمیل خبر می رسد که تا چند روز آینده در اداره آموزش و پرورش این منطقه در پست معاونت توسعه مدیریت تغییر و تحولاتی صورت پذیرد .براساس شنیده ها آقای مهران سلیمانی از فرهنگیان این منطقه به جای آقای مهربان خوشکناری مشغول به کار خواهد شد.
  لازم به ذکر است که سلیمانی سابقه حضور در این اداره در پستهای کارشناس پشتیبانی و خدمات و کارشناس بازرسی و رسیدگی به شکایات و امور حقوقی را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر علاوه بر عضویت در شورای اسلامی بخش حمیل به عنوان معاون آموزشی در دبیرستانی در این بخش مشغول به فعالیت می باشد.ایشان در جریان انتخابات مجلس از آقای حاج جبار شرفی حمایت کرده بود.

 18. سلام سایت خوبی طراحی نمودین اما زیاد به روز نیست

 19. با عرض سلام و خسته نباشید.شرکت افق نماینده دوربین های مداربسته سامسونگ،تجهیزات شبکه دیتاشین و در زمینه باتری و ups زینر فعالیت گسترده ای دارد.با مراجعه به سایت ما را از نظرا ت و پیشنهادات خود بهره مند نمایید.با تشکر

 20. با سلام
  شما در خانه وبلاگ نویسان لینک شدید باعث افتخار است ما را هم در صف همقطاران خود لینک فرمایید ممنون

 21. خوشبختانه مهندس آریا خانی همشهری اسلام آبادی مان به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر جدید پرند پایتخت اداری ایران انتخاب گردید.

 22. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز سایت بازی دراز 1404 به روزترین و پربازدید ترین سایت خبری شهرستان سرپلذهاب می باشد از تبادل لینک با شما کمال افتخار رو داریم
  با سپاس و تشکر از شما در پناه حق موفق و مؤید باشید
  سایت خبری تحلیلی بازی دراز 1404

 23. سلام آقای پرندین در قسمت ارسال مطلب اسلام آباد تایمز مطلبی با عنوان ( چرا اخوان المسلمین و دولت محمد مرسی ) سقوط کرد درج کردم . چون هیچ نظری کامل نیست هرنوع تغییری شایسته می دانید در محتوای آن انجام دهید تا بر غنای آن افزوده شود.
  متشکرم – موفق و موید باشید

 24. اوقات شرعی اسلام ابادغرب رمضان 92
  http://www.mediafire.com/?fnsdocdr03stfbp
  التماس دعا

 25. با سلام و خسته نباشید

  . ما در منطقه شهریار شهر اسلام آباد غرب هستیم. با گذشت حدود یک ماه از افتتاح فرستنده دیجیتال نواکوه اما این قسمت از شهر هنوز موفق به دریافت شبکه دیجیتال نشدیم. چون سیگنال خیلی ضعیف است. ظاهرا شهریار شهر جز نقاط کور آنتن دهی فرستده میباشد. لطفا پیگیری کنید و مسولان را در جریان این موضوع قرار بدین تا فکری برای ما بکنند…. بی صبرانه منتظریم….
  متشکرم از سایت خوبتون

 26. باسلام و عرض ادب
  ما یک وبلاگ برای اخبار هرسین درست کردیم و جدید ترین اخبار هرسین در این وبلاگ قرار میدهیم و بر روی کمک شما حساب کردیم و برای کمک به ما کد بنر ما را در سایت خود قرار بدهید و کد بنر خود را برای ما بفرستید تا در وبلاگ خود درج کنیم.
  کد فایل عکس بنر ما:http://s2.picofile.com/file/7839786448/Untitled_1000000.gif
  آدرس وبلاگ ما:

  التماس دعا

 27. برای اولین بار در جهان مدیر سایت ……..

 28. برای اولین بار در جهان مدیر سایت تشکیل جمعیت حمایت از {مرده ها-مرده ها -مرده ها} نموده است
  ایاحاضریدعضو این جمعیت شوید؟ اگر حاضرید خواهشمندم تبلیغ نمائید که همه عضو شوند. باکمال تشکر مدیر سایت

  لطفا ما را در ایجاد و مشارکت در جمعیت ها یاری دهید

  نظر و پیغام های خود را در انجمن سایتو یا با ایمیل مطرح نمایید .{سید منصور محمدی کجبی}

 29. http://fa.salammadineh.ir/index.php?newsid=182
  عکس های پیاده روی آیت الله ممدوحی در جمع عزاداران

 30. از کابینه اصولگرایان کرمانشاه رونمایی شد
  بر اساس هماهنگی و جلسات برگزار شده بین تعدادی از اصولگرایان کرمانشاه مقرر شده مهندس علی اشرف منصوری مدیرکل جهادکشاورزی استان کرمانشاه با هماهنگی و پیگیری حجت الاسلام یوسفس نماینده ولی فقیه در اداره کل جهاد کشاورزی استان به دکتر اشرفی اصفهانی معرفی شده و ایشان با حمایت آیت الله ممدوحی مهندس منصوری را به عنوان استاندار به هیئت دولت پیشنهاد نمایند.
  همجنین مقرر شده پس از انتصاب مهندس منصوری به استانداری کرمانشاه حجت الاسلام یوسفی که ایلامی و همشهری ایشان است به مدیرکل ارشاد جای حجت الاسلام آفتابی را گرفته و مجتبی قبادی نیز با حمایت استاندارجدید و مدیرانی که در آینده نصب می شوند به عنوان معاون توسعه مدیریت استانداری منصوب شوند و آیت الله اسماعیل قبادی نیز در کنار آیت الله ممدوحی با حمایت اصولگرایان در مجلس خبرگان رهبری شرکت کنند.
  گفته می شود برادر و برادر خانم مهندس علی اشرف منصوری از اصلاحطلبان نزدیک به دکتر روحانی هستند.

 31. اجرای کنسرت موسیقی ایرانی در کشور نیاز به حمایت مسوولان دارد

  ….

  ..
  در ارتباط با موسیقی سنتی ایران و تاریخچه ارزشمندش،هر آنچه گفته شود کم و جای تحریر بسیار دارد.در موسیقی سنتی ایران زیبایی، اندیشه ،عرفان،خلاقیت،شور و شادی های فراوان نهفته است که تفکر آدمی را به ریشه های اقوام می رساند،این نوع موسیقی در جهان کمیاب بوده و قدرت خود را در روح و روان آدمی نشان داده است.

  علی رقم اینکه دارای هویت بسیار غنی و پر از محتوی می باشد ولی رو به سمت کم رنگ شدن می رود.

  اگرموسیقی ملی و سنتی ما در کشور تقویت و حمایت گردد دیگر موسیقی غرب به دنبال جایگزین شدن آن نخواهدبود و موسیقی ایرانی جایگاه حقیقی خود را حفظ خواهدکرد.

  سکوت سازهای سنتی و اصیل ایرانی اثرات منفی درموسیقی ما به بار می آورد و به دلیل اینکه اینگونه موسیقی در حال دور شدن از جامعه ما بوده نسل امروز نیز ازاین موسیقی فاصله گرفته و به سمت موسیقی غرب روی می آورد.

  موسیقی سنتی و اصیل ما با توجه به اینکه در فرم بسیار ارزشمند ی قرار دارد می تواند به نحو مطلوب پاسخگوی نیازها و احساسات افراد مختلف با روحیات و انگیزه های متفاوت باشد.

  مسوولان مرتبط با هنر در این راستا باید با برنامه ریزی اصولی و مشخص هویت موسیقی اصیل و ملی ایران را که ریشه در فرهنگ ملی و کهن این مرز و بوم دارد،در کشور بیشتر معرفی کرده و از این هنر حمایتهای لازم را داشته باشند، تا به سمت خاموشی نرود و به هنرمندان این رشته با حمایتهای مورد نیاز انگیزه فعالیت و خلق آثار فاخر بدهند.

  اجرای کنسرتهای متناسب با نیاز جامعه و دعوت از هنرمندان اهل فن موسیقی ایرانی برای اجرای کنسرت در شهرهای محل سکونت و دیگر استانها آنها و حتی در حوزه های کشورهای هم جوار و بین المللی می تواند موجب تعالی روحیه در خانواده های ایرانی و ایجاد انگیزه در بین هنرمندان گردد.

  در حال حاضر اغلب هنرمندان پیشکسوت و با سابقه به دلیل نفوذ موسیقی غرب در جامعه سکوت کرده و سازهایشان خاموش شده اند که می طلبد در این دوره ی جدید مدیریت کشور،مسوولان صاحب نظرکه تصمیم گیرنده در امورات کلان کشور هستند در این راستابا درایت وارد شده و به دنبال تقویت موسیقی ایرانی باشند.

 32. باسلام و خسته نباشید 
  همگان در این نکته متفق القولند که یکی از زسالت های سایت ها و نشریات خبری فرهنگ سازی و کوشش برای اصلاح فرهنگ هاست.یکی از راه های تحقق این رسالت پرداختن و تجلیل از کارها و اقدامات مثبت و شایسته انجام سده به خصوص توسط جوانان و بولد کردن این اقدامات است.هفته گذشته یکی از جوانان برومند و شجاع شهرمان به نام سروش آقایی با اقدامی فداکارانه و شجاعانه در شمال کشور اقدام به نجات جان نوجوانی که در حال غرق شدن در دریا بود، کرد و با وجود نجات جان این نوجوان خود این عزیز جوانمرد غرق شد و خانواده و دوستانش را با کوله باری از غم و اندوه باقی گذاشت.حقیقت این است که سروش آقایی جوانی 22 ساله از مردم همین دیار بود که موجب افتخار خانواده، دوستان، شهر اسلام آباد و قوم کرد است که باید با تجلیل از اقدام و ی برای جوانان الگو سازی کرد.ولی متأسفانه تا کنون هیچ یک از سایت ها و وبلاگ های اطلاع رسانی اسلام آباد در فضای مجازی این اقدام شجاعانه و فداکارانه و انسانی عزیزمان سروش آقایی را پوشش نداده اند. خواهشمندم در این مورد اقدام فرمایید.
  باتشکر فراوان.

 33. با سلام؛
  فرمت قابل پرينت
  «تومار سراسري مطالبات رزمندگان، جنگزدگان و ديگر آسيب ديدگان جنگ تحميلي»

  در وبگاه: toomar92.blogfa.com

  در دسترس است. شرايط و فضا آماده است تا بازماندگان مظلوم و محروم جنگ نيز يك بار و البته براي نخستين بار از سراسر كشور دست به دست هم دهند و مطالبات حقوقي خود را اساسي، جدي و يكصدا پيگيري كنند و تحقق بخشند. لطفاً براي اطلاع رساني ياري بفرماييد.

 34. باسلام درصورت امکان ما را لینگ نمایید

 35. با سلام واحترام درصورتی که با تبادل لینک و بنر با ما موافقید لطفا اطلاع دهید

 36. درود بی پایان خدمت شما استاد گرامی متشکرم از سایت خوبتان و ارزوی موفقیت برایتان

  1. سلام نوید جان.

   بنده هم آرزو می کنم شادکام و تندرست باشی. از ابراز محبتت سپاسگزارم.

   بازم به ما سر بزن.

 37. باسلام متاسفم برای سایتتان که از افرادی مثل ا…….؟؟؟از مقالاتش استفاده میشه.خواهشا”از ایشان استفاده نشود.

 38. اقدامات خلاف قانون بخشدار يكي از بخش هاي اسلام آبادغرب
  =================
  به استناد قانون اعضاي شوراهاي اسلامي روستايي بعد از هر دوره از انتخابات بايد مبادرت به انتخاب هيات رئيسه ومعرفي يك نفر بعنوان نماينده در انتخابات شوراي بخش نمايند.اما خبرهاي رسيده به اين سامانه خبري حكايت از آن دارند كه در يكي از بخش هاي شهرستان اسلام ابدغرب ؛ متاسفانه بخشدار اصرار دارد كه شخص معرفي شده براي حضور در انتخاب شوراي بخش بايد بدون تصويب در شوراي روستا وفقط از طريق معرفي رئيس شوراي روستا بايد انتخاب شود؟!
  اين مسئله علاوه بر آن كه نقض صريح قانون است؛ اعتراض اعضاي برخي از شوراهاي اسلامي بخش مذكور را فراهم كرده است.
  همچنين از بخش ديگر اسلام آبادغرب خبر مي رسد كه ظاهرا اعضاي شوراهاي جديد را ملزم كرده اند تا دهياران سابق را همچنان ابقاء نمانيد.
  از مسئولين انتظار مي رود در دولت تدبير واميد كه دولت عقلانيت است ؛ جلو اينگونه اقدامات خلاف گرفته شود.البته وقتي كه بخشداران از ميان نيروهاي غير متخصص انتخاب مي شوند؛ نتيجه اي بهتر از اين نبايد انتظار داشت.

 39. سلام علیکم و خسته نباشید همشهری عزیز
  وبلاگ من در مورد اخبار کرمانشاه و خبرهای ایران است.خوشحال میشم با شما تبادل لینک کنم
  اگر تمایل دارید ابتدا وبلاگ ما را با نام ” وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه ” لینک کنید
  بعد به ما خبر دهید تا وبسایت شما را در وبلاگمان قرار دهیم
  با تشکر

 40. به نام خدا
  مسئول محترم وب اسلام آبادتايمز
  با سلام ، همانگونه كه مطلعيد اخيرا مطلبي را از يك كاربر منتشر نموده كه مدعي اعمال نفوذ بخشداري ها در انتخابات شوراي اسلامي بخش و ابقاء دهياران دور سوم شوراي اسلامي روستاها بوده است به آگاهي مي رساند كه :
  در مراسم تحليف اعضاء محترم دورچهارم شوراهاي اسلامي روستايي (موضوع ماده 2 از آيين نامه اجرايي تشكيلات ، انتخابات داخلي و امور مالي شوراهاي اسلامي روستا و نحوه انتخاب دهيار مصوب 11/01/1378 ) كه در روز پنج شنبه مورخ 04/07/1392 برگزار شد، بخشدار محترم مركزي بر لزوم رعايت قوانين و مقررات در انجام وظايف محوله تاكيد و اظهار نمودند كه برابر تبصره 2(الحاقي 27/08/1386) از ماده 79 قانون تشكيلات ، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 01/03/1375، بخشداري ها مسئوليت نظارتي و اجرايي در قانون شوراها دارند تا از هرگونه انحراف از ضوابط و مقررات مربوطه وانجام اقداماتي برخلاف وظايف مقرر يا مخالف مصالح عمومي پيشگيري به عمل آيد وي در ادامه ضمن اشاره به دستورالعمل اخير مدير كل محترم دفتر روستايي استانداري (نامه شماره 37122/43/71 مورخ 10/06/1392) بيان داشتند كه : در بند 3 از دستورالعمل مزبوربيان شده است كه با توجه به تجارب گذشته ، شناخت دهياران از منطقه ، آموزشهاي طي شده و هزينه هاي فراواني كه براي دهياران سنوات گذشته بعمل آمده ، شوراهاي اسلامي حتي المقدور دهياران توانمند و متعهد را ابقاء نمايند.هرچند كه با توجه به ماده 5 از اساسنامه ، تشكيلات و سازمان دهياري ها مصوب 21/11/1385 ، دهياري ها براي مدت چهار سال توسط شورا انتخاب و براي صدور حكم به بخشداري معرفي مي شود و انتخاب مجدد وي بلامانع است لذا چنانچه كه شوراي محترمي مصمم به انتخاب دهيارجديدي باشد بخشداري نهايت همكاري لازم را درچارچوب قوانين و مقررات ذيربط به عمل خواهد آورد. آقاي جابري در ادامه بيانات خود بخشنامه داخلي صادره از سوي مدير كل محترم دفتر حقوقي و امور قراردادهاي وزارت كشور(15241 مورخ 23/06/1392) در خصوص انتخاب دهياران را مطرح و بيان نمودند كه برابر اين بخشنامه در فاصله بركناري دهيار فعلي تا انتخاب و انتصاب دهيار جديد كه نبايد بيش از سه ماه به طول بكشد ، يكي از كاركنان دهياري به سرپرستي دهياري منصوب مي شود و در صورتيكه دهياري بجز دهيار ، كارمند ديگري نداشته باشد ، وتا زماني كه شورا اساسا به هر دليلي من جمله عدم توافق اعضاء شوراموفق به انتخاب سرپرست ويا دهيار جديد نشوند، دهيار فعلي كماكان به كار خود ادامه خواهد داد.
  همانطور كه ملاحظه مي فرماييد در بيانات بخشدار محترم مركزي هيچ گونه تحكمي بر ابقاء دهياران وجود نداشته و اظهارات وي بيشتر جنبه توصيه ايي و ارشادي آنهم مستند به ضوابط و دستورالعمل هاي مربوطه داشته است .

  روابط عمومي بخشداري مركزي اسلام آبادغرب

 41. سلام علیکم
  با احترام به استحضار می رساند پایگاه خبری تحلیلی خبرنو به منظور توسعه
  اطلاع رسانی خود وافزایش ارتباطات متقاضی درج ادرس و لینک خود در قسمت
  پیوندهای شما می باشد و لازم به توضیح است که در صورت موافقت مراتب را به
  این مجموعه اعلام تا اقدام متقابل صورت پذیرد

  با تشکر
  روابط عمومی
  modir@khabarnew.ir

 42. سلام
  شما در پیوند های سایت قرار گرفتید لطفا اقدام متقابل صورت پذیرد
  با تشکر

 43. سلام
  من مدیر وب سایت ایران ممو هستم که یک موتور جستجوی خبری است .
  ما میخواستیم یک پیشنهاد همکاری به شما بدهیم به این شکل که ما برای شما تبلیغات فوق العاده ای در سایت انجام می دهیم و اخبارتان با ذکر لینک های زیاد تحت پوشش قرار می دهیم ولی در عوض از شما هم می خواهیم لینک وب سایت ما را در تمام صفحات سایت خود قرار دهید .
  در صورتی که موافقید تماس بگیرید تا بیشتر صحبت کنیم .
  erfaneshrati@gmail.com

 44. با سلام
  به پيوست تحليلي از وضعيت حضور و گفتمان جناب روحاني در قياس با افکار جناب خاتمي به حضور ارسال مي گردد.
  فريبرز قلندري ارجمند
  09168609141
  لینک عکس نویسنده مطلب:
  http://upload7.ir/images/15303635057938117650.jpg

  « ¬¬ازبینش تا روش»
  .فریبرز قلندری ارجمند(فعال سیاسی )
  ساعت از یک بامداد گذشته است و تمام تلاش خود را برای بیدار ماندن و شنیدن نطق رئیس موبور دولت تدبیر و امید بکار بسته ام ، آیا بار دیگر شروع گرم و طنین کلمات او از جنس سخنان آن دیگر مرد کویری اردکانی است ، آنگاه که با تمام قوت و با صدائی گذشته از دالان یکصد سال کوشش برای حقوق و عدالت خواهی ایرانیان، در صحن علنی سازمان ملل متحد سخنان خود را اینگونه آغاز کرد:«خانمها و آقایان، عالیجنابان من از ایران سر فراز آمده ام»، سالهاست که از آن سخنرانی می گذرد اما حرارت و غرور برخاسته از آن کلمات در ذهن و ضمیرم باقی است، اما روحانی بسیار عجیب تر از آنچه در فضای رسانه ای قبل از سفرش گفته می شد، ظاهر شد و این تفاوت چیزی نیست جز تفاوت های سید محمد خاتمی و شیخ حسن روحانی.
  تفاوتی از جنس ((بینش)) و ((روش)) هر دو رئیس جمهور خود را نماینده و محصول نهضت دمکراسی خواهی ایرانیان می دانند ؛اما خاتمی آرمان خواه و ایده الیست بود و روحانی عملگرا و رئالیست ، خاتمی روشنفکری ایده آلیست بود که به سیاست ردائی رمانتیست پوشاند از جنس همان عبای شکلاتی و محاسن حنائی ، او حرفای مهم اما مبهمی می زد از موضوعات بزرگی چون عدالت و آزادی سخن می گفت و بیش از آن که در فکر پاسخی برای امروزباشد دوران ریاستش را با “نامه ای برای فردا “به پایان رساند ، خاتمی در بلندائی نشسته بود که روشنفکران از همان جا جهان را رصد می کردند از افق ولتر و روسو پدران انقلاب فرانسه که سخنان آنها را با چاشنی ادبیات شریعتی و آل احمد و طنی ساخته بود، اما روحانی شیخ دیپلماتی است که بی هیچ پیرایه ای به عالم سیاست آمد، او حقوقدان است نه فیلسوف، دیپلمات است نه روشنفکر،خاتمی درباب فضیلت های گم شده ای چون آزادی و جامعه ی مدنی ؛ هشت سال سخن گفت و به ضرورت و زیبائی ؛ جامعه ی ما را برای دل کندن از آنچه هستیم برای رسیدن بدانچه می بایست باشیم به تکاپو انداخت اما پایان ریاستش با بی تدبیری پاره ای همراهان ونابالغی سیاسی تنی از نامزدهای اردوگاه اصلاح طلبان با بهمنی عظیم مسدود شد. اما روحانی آمده است تا نه از مسیر پر پیچ و خم فلسفه ، بلکه ازمسیرسیاست با تمام ظرائف و ظرفیت های آن راهی به آزادی بگشاید که شاید یکی از همین ظرائف دستگاه چانه زنی و دیپلماسی فعال او ؛پدیده محمدجواد ظریف !!! باشد، راه آزادی و حقوق بشر را نه ازطریق فلسفه و حکمت که این بار از اقتصاد و سیاست بایدجست روحانی هرگز در مقام یک حکیم ظاهر نشد او بیش از آنکه از توشه فلسفی آموخته های خود استفاده کند به دانش فقهی که نزدیکترین علوم دینی به حقوق جدید است و تجربه ی دیپلماسی بین الملل تکیه زده است و به جای حرف های کلی و مبهم بسیار ریز و روشن سخن می گوید و به جای طرح کلان تنش زدائی و آداب سخن گفتن،رفت وبا قدرت های سیاسی جهان حرف زد به جای طرح کلان جامعه ی مدنی به احیاء نظام های صنفی و حرفه ای چون خانه ی سینما و انجمن صنفی مطبوعات کمک کرد، به جای دفاع کلان از آزادی و مبارزه با سانسور از ایجاد نهاد های قضاوت صنفی گفت و به جای سخن گفت از جمالات عدالت اجتماعی می کوشد فراخی میدان اقتصاد را به بخش خصوصی و رونق کسب و کار بسپرد ، روحانی چون خاتمی دل نگران دوران گذار نیست و از ملایمت سنت و تجدد و چونی ورود مدرنیته هراسناک نیست بلکه به مدد دانش حقوقی خود از کنار این مجادلات یک قرنه روشنفکران گذر کرده، و لحظه ای در دفاع از اقتصاد آزاد ، جامعه باز ؛حقوق شهروندان و بهبود روابط با جهان آزاد تردیدی به خود راه نداده است ، بر مجموع این آموزه ها لیبرالیسم نام می نهند، اما روحانی می کوشد بی آنکه نام این مکتب را بگوید در قوام آن نه در عرصه اندیشه بل در ساحت عمل خود را نشان دهد.
  اگر چه روحانی در تمام سخنان خود به شایستگی از آزادی دفاع می کند اما شاید برای کسانی که به سوابق او می نگرند قدری باور نیافتنی بنماید، آری شیخی که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند بیشترین حشر و نشر او با نظامیان بوده و آنگاه هم که به پارلمان راه یافت بر ریاست کمیسیون دفاعی مجلس تکیه زد و پس از آن هم طولانی ترین دوران تصدی دبیری شورای عالی امنیت ملی را عهده دار بود چگونه است که در باب آزادی چنین جهد و جهاد می کند ؟ پاسخ به این شبهه همان دغدغه انسان اجتماعی معاصر است که چگونه هم به ثبات دست یابد و هم تحول و هم از هرج و مرج رهائی یابد و هم به آرامش برد،بهانه حکومت های توتالیتربرای استبداد؛ همواره حفظ اثبات و امنیت بوده است، مردمی که از جنگ های داخلی و هرج و مرج چون تجربه ی سوریه می هراسند در نهایت امنیت {حفظ جان، مال و ناموس }رابر آنارشیست و آشوب ترجیح می دهند اما روحانی با آنکه چهره ای امنیتی است آمده است تا از این و اژه هراس زدائی کند و تعریف تازه ای به نیروهای امنیتی بدهد اونشان داد که امنیت ملی فراتر از امنیت یک جریان است و امنیت ملی پاسداری از حقوق و آزادی همه ی شهروندان در برابر بیگانگان است و این ارزش نه از راه جنگ و مخاصمه که از طریق دیپلماسی و مذاکره در دوران جدید او حاصل می شود، تشکیل کمیته ای مرکب از نخبگان برای تدوین حقوق شهروندی نشان از توجه ویژه ی او به مفهوم موسع امنیت ملی است که اودر طی 16 سال دبیری شورای امنیت ملی پاسدار آن بوده است و اکنون می تواند همین زاویه دید را در سطح ریاست جمهوری تثبیت کند، معیار امنیت ملی دفاع از حقوق مشاع آحاد شهروندان در تفویض قدرت به نهاد دولت است ، حتی منتقدان نظام سیاسی که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آنان را به مشارکت سیاسی فراخواندو رای آنان حق الناس نامید.طرفه آنکه مردم ایران در انتخابات اخیر نه تنها به رویکرد اعتدال روی خوش نشان داند بلکه از میان همه آن نامزدها کسی را برگزیدند که کمتر از همه شعار می داد و بیشتر عملگرا بود و در قیاس با دیگران کمتر در باغ سبز می گشود چراکه مردم در یافته بودند آرمانگرائی اگر معنایی جز واقعیت گرائی بیابد به ناب گرائی و حتی بنیاد گرائی می انجامد اگر در انتخابات 84 و در فینال رقابت هاشمی – احمدی نژاد روشنفکران از مردم خواستند به هاشمی رأی دهند و شهروندان چنین نکردند در انتخابات امسال بی آنکه روشنفکران بیانیه بدهند به بدیل هاشمی – روحانی رای دادند و حتی نظر سنجی ها نشان می داد اقبال مردم بیش از بدیل خاتمی – محمد رضا عارف به بدیل هاشمی – روحانی معطوف بود، علت شاید فراتر از همه توانمندی های فردی روحانی و قدرت او در مناظره ها به باورمندی او از دوبال متعادل آزادی و امنیت برای دفاع از ارزشهای ملت است، دو خواسته همتا و همسان آزادی و امنیت که هم دغدغه آزادی خواهی خاتمی و هم اقتدار گرائی هاشمی را تداعی می کند و شاید همسانی امنیت و آزادی در دفاع از ارز شهای مورد اعتنا جامع در پاسخ به مسئله هسته ای بروشنی بیان کرد که باید کاری کرد هم چرخ سانتریفیوژهای سوخت هسته ای بچرخد و هم چرخ کارخانه ای کشور، واقعیت آن است که شهروندان ایرانی خواستار دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای هستند و این با غرور آنها گره خورده است اما مادامی که این مهم باعث رکود دیگر شاخص های زندگی اجتماعی آنها نشود .
  با درود به روان بلند همه شهیدان شاهدی که امنیت و آزادی امروز جامعه مدیون جانفشانی آنها و همت همرزمان آنان است.

 45. سلام
  نمیدانم آیا برنامه (5شنبه 92/8/1) شبکه 3 را که از طرف شبکه زاگرس ارسال شده بود را دیدید یا نه.این برنامه به ظاهر طنز به منظور شاد کردن بیننده ها در شب عید غدیر ساخته شده بود. شاید عده ای از دیدن این برنامه شاد شده باشند اما من مطمئنم تمام کرمانشاهی های عزیزی که دلشان برای این شهر و استان می تپد هیچ لذتی از دیدن این برنامه نبردند.اصولا تمامی برنامه سازان شبکه های استانی از فرصت هایی که برای پخش ساخته هاشون از طریق شبکه سراسری در اختیارشان قرار می گیرد نهایت استفاده را می برند تا با نشان دادن شاخصه های فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و امثالهم به برجسته کردن نقاط قوت شهرشان کمک کنن. ولی متاسفانه برنامه ای که شب گذشته برای پخش از شبکه سراسری ارسال شده بود، تنها آبرو و اعتبار و فرهنگ مردم کرمانشاه را نشانه گرفته بود. آیتم هایی که به خوبی می توانست شاخصه های بارز اخلاقی منطقه را معرفی کند جای خود را به کلیپ های بی محتوایی داده بود که سعی داشت خشونت و دعوا طلبی را جزیی از تفریحات مردم کرمانشاه نشان دهد. در آیتم اول این برنامه شخصی که قهرمان پرورش اندام معرفی شد اما در ظاهر هیچ شباهتی به ورزشکار نداشت به برنامه ای دعوت شده بود و دائما با لهجه ای آمیخته از کردی و فارسی لات مابانه از افتخاراتش صحبت می کرد.در نهایت مجری برنامه که به گفته های فرد به ظاهر ورزشکار شک کرده بود از او دعوت کرد که با هم مچ بیندازند.و بعد از مچ اندازی مجری برنامه با فضاحت تمام ورزشکار دعوت شده را شکست داد و در نهایت با زبان کردی گفت: دی ارای مه روداری نه کید ها!!
  در آیتم دیگه ای که ساخته شده بود عوامل یک برنامه تلویزیونی با چوب و چماق و قمه شخصی را دوره می کردند و وی را مجبور می کردند تا جلوی دوربین از برنامه آن ها تعریف و تمجید کنند!!بعد از تعریف و تمجید شخص از برنامه با چوب و چماق به جان طرف می افتادند و بعد از کلی خندیدن نفر بعدی را جلوی دوربین می اوردند!!
  در قسمت دیگه از این برنامه شخصی قوی هیکل در حال کتک کاری فردی نحیف بود و به شدت شخص را زیر بار مشت و لگد گرفته بود، در همین حین شخص سومی که از اونجا رد میشد سوال کرد چرا داری کتکش میزنی؟ مرد قوی هیکل هم در جواب او گفت اگر می دانستم چرا که زنده اش نمیگذاشتم!!
  به نظر شما برنامه ای که می تونست با پخشش کلی اعتبار و آبرو برای این شهر و مردمانش بخرد باید با این محتوا ساخته شود و در شبکه 3 که پر بیننده ترین شبکه در ان ساعت است نمایش داده شود؟
  اصلا چه کسی مسئول بازبینی و تایید نهایی این برنامه هاست.آیا سزاواراست که فرهنگ وآبروی مردمان بزرگ این شهر به سخره گرفته شود؟
  آیا آبرویی که امثال میر جلال الدین کزازی ها، پروفسور شمسی پورها، زنگنه ها،ناظری ها و لاهوتی ها، اردشیر کشاورزها و صدها نفر دیگه برای این شهر جمع کردند باید به این راحتی ریخته شود؟
  آیا ما کرمانشاهی ها فرهنگمان اینیست که آقایان بی فرهنگ به تصویر کشیده بودند؟
  ودر نهایت آیا برای خنداندن عده ای باید از فرهتگ و آبروی دیگران هزینه کرد؟
  بهتر نیست اگر در زمینه ای تخصص و تبحر نداریم به آن ورود پیدا نکنیم؟
  به نظر شما اگر از آذری ها یا اصفهانی ها میخواستند برنامه طنز بسازند آنها هم از آبروی مردم هزینه می کردند؟
  از شما که دلتان برای این استان و مردم با فرهنگش می تپد تقاضا می کنم به هر نحو ممکن نسبت به این قبیل برنامه های ضد فرهنگی اعتراض کنید تا شاید دیگر شاهد اینچنین آبرو ریزی هایی در سطح ملی نباشیم.
  با تشکر

 46. با سلام
  به این 2 سایت سر برنید و تبادل لینک و مطلب کنید لطفا. به امید همکاری بیشتر و موثرتر

 47. لطفا درصفحه اول درج نمائید وگرنه شما هم جزء متعاملین هستی(
  به ریاست دست بدامان جلیلیان ، لیسانس ریخته گری …..)
  جناب رئیس توخودت بوسیله خواهش وتمنا وبقول خودت تعامل فعلا مانده ای ایل وتبارت راآوردی حرفی نبود پست های سازمانی را به افراد…. خاندانت دادی گذشت مثال ( لیسانس ابتدایی چه به پست معاونت اداری مالی یک مرکز دانشگاهی ) ویا سرایداران وابسته ات را هفت سال گماشتی بازهم چیزی نگفتیم دیگر داری شورش رادرمی آوری مگر مملکت صاحب ندارد که ازنوه ونتیجه …. گیلان هم در پست حساس کارگاه مکانیک استفاده کنی آیا می خواهی درسال آخرت همه چیز رابچاپی وکسی خبردارنشود..
  فرزند سرایدارت که هنوز مدرک دیپلم نگرفته وهیچ ربطی به دانشگاه ندارد می خواهی درپست تخصصی کارگاه مکانیک قرار دهی آفرین به انصافت ( شاید هم واقعا قید همه چیز
  زدی ومی خواهی سال آخر به کمک اینها باروبندیل ببندی )
  راستی مطلبی ازآقای …. خواندم درخصوص ایل وتبار وسوابق خدمتی خود گفته بود اول خیلی خندیدم بعد بفکر فرورفتم مردم چگونه خودشان راگول می زنند وباخیالبافی خودراجا می زنند آقای مرادیسوابقتان درست گفتی ولی نفرمودید آیا با لیاقت به پست معاونت رسیدی یا با ترفند وبدنام کردن دیگران ، خوبست نظرسنجی ازکارکنان آموزش وپرورش که شما به سوابقتان افتخار می کنید ، گرفته شود تا صحت یا سقم گفتارتان برایتان روشن شود بس است حقه بازی اگر بیچاره…. نبود توبالیسانس معادل ابتدائیت به پست معاونت اداری مالی دانشگاهی منصوب می شدید
  آیا اصلا بلدی یک ترازنامه را صورتحساب تشخیص بدی وغیر…

 48. با سلام
  به این 2 سایت سر برنید و تبادل مطلب کنید لطفا. به امید همکاری بیشتر و موثرتر و بازدیدهای بیشتر . در صورت امکان ما را لینک کنید

 49. با سلام و عرض خسته نباشيدبه همکار گرامي در رسانه خبري

  سايت کُردتودي سايت خبري تحليلي کردستانات ايران عراق ترکيه و سوريه ميباشد. لطفا در قسمت پيوند ها مارا اضافه کنيد . ما لينک شمارا در سايت خود قرار داده ايم

 50. سلام لطفا منعکس کنین ممنون
  سوگواره اشك روان برامير كاروان

  مراسم سوگواره اشك روان برامير كاروان وي‍‍‍ژه ي ايام سوگواري دهه ي آخر صفر و رحلت حضرت رسول اكرم وشهادت امام رضا (ع) ويادواره ي اربعين حسيني (ع) دراسلام آبادغرب

  سخنراني : حضرت حجت الاسلام والمسلمين عزيزي استاددانشگاه – ابطحي امام جمعه محترم شهرستان

  مداح :‌كربلائي محسن محمدي

  قرائت اشعار عاشورائي : توسط دكتر جليل نيك ن‍ژاد- اكب ررضائي و ديگر شعراي برجسته استان

  اجراي نمايش تعزيه : گروه نماش موعود بكارگرداني دانيال حيدري

  مسابقه ي پيامكي

  اجراي ني نوازي : توسط استاد خليل فولادي

  قرائت زيارت عاشورا

  پخش كليپ

  زمان :‌يكشنبه 92/10/8 ساعت 3 يعداز ظهر مجتمع فرهنگي هنري غديراسلام آبادغرب

  كانون فرهنگي هنري حضرت رقيه (س) مسجدقمربني هاشم (ع) – گروه نمايش موعود – اداره كل فرهنگ وارشاداسلامي استان كرمانشاه – اداره فرهنگ وارشاداسلامي اسلام آبادغرب

  تهيه كننده : دانيال حيدري

  http://upload7.ir/images/77006870384814637484.jpg

 51. دقیقا”بعدازاین درخواست ،عکسهایم راارسال نمودم،ولی دریغ ازانعکاس تصاویرارسالی درسایت شما…

 52. باسلام لطفا در رابطه با پرونده زورگیری بااسلحه دردفتر شرکت تعاونی مسکن طلاب اسلام اباد غرب درتاریخ 92/10/16 که فرمانداری ودفترامام جمعه در جریان آن هستند گزارش تهیه فرماییدباتشکر

 53. اینجانبان اعضای شرکت تعاونی مسکن طلاب از پیگیری و تلاش مخلصانه فرماندار محترم شهرستان و معاون سیاسی آقای کریم شهبازی جهت حمایت از اعضاءدر این مدت که باسعه صدر به مشکلات ما توجه داشته اند کمال تشکر و قدردانی را مینمائیم

 54. این مطلب عینا از سایت: خط قرمز کرمانشاه برگرفته شده است.لطفا چاپ کنید:
  علی جلیلیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشته است : شنیده‌ها حاکی از وقوع سونامی تغییرات در استان کرمانشاه بوده و اینکه نیروهای انقلابی قرار است با داس بی‌تدبیری درو شوند.

  نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرده است : این وضعیت تغییرات به صلاح مردم، وحدت موجود و فضای سیاسی استان نیست و به استاندار کرمانشاه هشدار جدی می‌دهیم.

  خط قرمز : جناب آقای جلیلیان در زمان استانداری آقای دمیاد چگونه در مقابل حذف گسترده نیروهای انقلابی از جمله سردار شاه ویسی ، سردار حاجی علیانی ، زرین ماه و حجه الاسلام آفتابی و فرزندان شهدا و … سکوت اختیار نمودید ؟ چگونه در برابر عزل بیش از 40نفر از مدیران ارزشی استان کرمانشاه و فرمانداران و بخشداران و … هیچ عکس العملی نشان ندادید ؟ حتی تا آخرین نفس برای ابقای استاندار پیشین تلاش کردید . آیا آن تغییرات وسیع آن هم در مدت 8 ماه باعث برهم زدن وحدت و فضای سیاسی استان نمیشد !!! ؟ اکنون که شائبه تغییر احد جلیلیان ، فرماندار اسلام آباد غرب مطرح گردیده اینگونه برآشفته شدید ؟ آیا نیروهای برکنار شده توسط دمیاد ضد انقلاب بودند یا اینکه در این استان فقط فرماندار اسلام آباد غرب انقلابی است ؟ بهتر است به جای این مصاحبه های نخ نما شده قدری با مردم استان کرمانشاه صداقت داشته باشید .

 55. باسلام خدمت اقای پرندین

  خبر خیلی مهم

  بزودی درهفته جاری یکی دیگر از مدیران شعیه ومتخصص دیارمان دریکی از ادارات اجرای شهرستان دالاهو به سرپل و فردی اهل حق جای اشان راحواهد گرفت.

 56. سلام بطور اتفاقی وارد سایت شما شدم ، چشم حسود از شما دورباد من درخارج از شهر کرمانشاه هستم دراین شهر هر وقت میگم اهل کرمانشاهم ازحسادت توهین میکنندچون چیزی برای گفتن ندارند!!!موفق باشید.

 57. با سلام به مدیر سایت اقای پرندین
  می تونید واسم از کل شهر اسلام اباد عکس بفرستید
  مثلا از بازار و محله هاش
  لطفا جوابو برام ایمیل کنید ممنون

 58. بـنام خدای بهار آفرین / بهار آفرین را هزار آفرین
  به جمشید و آیین پاکش درود / که نوروز از او مانده در یادبود

  با سلام و احترام، پیشاپیش حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لايزال الهي و تجديد حيات طبيعت مي باشد را به جنابعالی تبريک و تهنيت عرض نموده و سالي سرشار از برکت و معنويت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برايتان مسئلت مي نماييم.

 59. سلام.از رحمات کلیه مسئولین شهر تشکر میکنم.لطفا به وبلاگ ما سری بزنید و راهنماییهای خردمندانه شما چراغ راهنمایی مدیر مسئول و کارکنان موسسه کاریابی کارافرین اسلام ابادغرب گردد.با کمال تشکر-فریدون احمدی

 60. با سلام و عرض خسته نباشید به مدیریت محترم این پایگاه خبری. از مدیریت محترم تقاضا داریم جهت مطرح شدن بیشتر پایگاه خبری خود اقدام به طراحی لوگوی مناسب وب سایت خود نمایید.لوگو نشان دهنده رسمیت و آرم پایگاه خبری شما میباشد.انتظار همکاری را از شما مدیریت محترم داریم ،هرچند این اقدام بیشتر برای مطرح شدن پایگاه خبری شما میباشد.برای نمونه میتوانید از لوگوی تیترنیوز دیدن فرمایید
  با تشکر : تیترنیوز

 61. با سلام
  همکار ارجمند لوگوی وب سایت شما را همان نوشته وب سایت شما قرار دادم.لطفا در قسمت پایگاه خبری فعال لوگوی خود را مشاهده کنید و درصورت تایید اطلاع دهید

 62. با سلام
  طی مطلبی با عنوان هندبال اسلام آّبادغرب ئر سال 92 به مرور اتفاقات این سال هیئت هندبال پرداخته ایم در صورت تمایل منعکس کنید
  با تشکر

 63. سخنی با استاندار به بهانه انتصاب فرماندار
  گلایه های غلامرضا شعبانی رئیس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در شهرستان هرسین
  سلام بر هرسین ، سلام بر دارالمومنین ، سلام برمردمان خونگرم این شهرستان که با حضور 95 درصدی در پای صندوق های رای ضمن خلق حماسه ی سیاسی رتبه اول کشور را نیز کسب کردند ، سلام بر مردمانی که با رای 75 درصدی خود به جناب آقای دکتر روحانی پیام خود را واضح و شفاف به گوش مسئولان رساندند…
  بیشترین مشارکت در انتخابات ، اما کمترین تغییر
  سلام جناب آقای مهندس رضایی بابادی ، آری شهرستان هرسین در کشور رتبه اول مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری خردادماه 92 را کسب کرد به امید این که وضعیت این شهر از حالت رکود و یکنواختی 8 سال گذشته خارج شود اما مشارکت بالا و رای 75 درصدی ثمری نداشت و پس از گذشت حدود 10 ماه تنها یک تغییر را در این شهرستان شاهد هستیم.
  آقای استاندار کسی ما را به جلسه معارفه فرماندار جدید دعوت نکرد!؟
  رنج گل بلبل کشید و حاصلش را باد برد
  نه داعیه پست و مقام در سر داریم و نه ادعایی ، اما انتظار داریم به عنوان عضو کوچکی از ستاد دکتر روحانی ( در شرایطی که هرکسی این مسئولیت را نمی پذیرفت ، حتی اصلاح طلبان دو آتشه) حداقل هماهنگی در جهت جابه جایی مسئولین با این ستادها به عمل آید ، که انتظار زیادی نیست تا حداقل افرادی در راس کار قرار گیرند که همگام و همسو با دولت تدبیر و امید باشند.
  متاسفانه در این شهرستان مسئولانی از سال های گذشته بر ادارات مدیریت می کنند که نه تنها در راستای اهداف دولت تدبیر و امید گام بر نمی داند بلکه ساز مخالف هم می زنند ، لذا شایسته است که فرماندار محترم و مدیران کل استان هرچه سریع تر برای نجات این شهرستان از یکنواختی، روزمرگی و سوء مدیریت برخی از مدیران میانی چاره ای بیاندشند…
  تاسف بار تر این که برخی از دوستانی که با حمایت صددرصدی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در راس ادارات کل قرارگرفتند ، خیلی زود فراموش کردند که میزان و ملاک انتخاب مسئولین باید همراهی با دولت تدبیر و امید باشند، نه تقابل با آن. وبا انتخاب افرادی که حتی یکبار در ستاد دکتر روحانی حضور نیافتند در راس ادارات مایه یاس دوستان واقعی و همراهان روزهای سخت دولت تدبیر و امید را فراهم کردند!؟
  در پایان ضمن تبریک انتصاب جناب آقای یاور محمدی به سمت فرمانداری شهرستان هرسین و اعلام حمایت ستاد دکتر روحانی وتعامل کامل با ایشان ذکر چند مورد از معضلات اصلی این شهرستان لازم به نظر می رسد.
  1. با و جود کارخانجات متعدد در اطراف شهرستان بیکاری جوانان قابل ملاحظه است(چرا این کارخانجات بیشتر از نیروهای غیر بومی استفاده می کنند)
  2. از لحاظ بافت شهری ، خیابان اصلی در سال های آینده جوابگوی تردد وسائل نقلیه شهری نیست و عملاً به کوچه ای نسبتاً بزرگ تبدیل می شود
  3. مشکل دفع زباله های خانگی است که به صورت سنتی انجام می شودو هوای شهر را آلوده کرده و از آنجایی که محل دفن زباله هادر قسمت بالا دستی سراب هرسین قرار دارد در سال های نچندان دوره آب این شهرستان را آلوده خواهد کرد.
  4. …

  نداند به جز ذات پروردگار
  که فردا چه بازی کندروزگار

 64. سلام همکار گرانقدر
  خسته نباشید
  متاسفانه اکثر مواقع سایت شما خرابه و در دسترس نیست.من هر بار میخوام تیتر اخبار شما را کپی کنم سایت شما خرابه.حتی چند جا دیگه هم امتحان کردیم فایده نداشت.این باعث ریزش مخاطبین میشه لطفا پی گیری نمایید.
  با تشکر میلاد ارشادی

 65. با سلام و عرض ادب واحترام خدمت همکارمحترم،برادربزرگوار،امام جمعه اسلام آباد در مسجد امیر المومنین اسلام آباد غرب در دو مورد سخنانی بیان داشتند یکی از این موارد اهمیت و جایگاه نظافت در اسلام است. به بهانه همین صحبت های ایشان بازدیدی از یک از ادارات شهرستان اسلام آباد غرب داشتیم و با مناظر نه چندان خوبی مواجه شدیم.امیدوارم شما هم با انتشار این خبرمارادر جهت توجه هر چه بیشترمسئولین یاری دهید

 66. با سلام و عرض ادب، مرکز رشد مناطق گرمسیری استان کرمانشاه وابسته به پارک علم و فناوری مکانی مناسب برای تبدیل ایده به ثروت می باشد، خواهشمند است با درج لینک ان زمینه آشنایی جوانان و افراد صاحب ایده را با این اداره و استفاده از امکاناتی همچون تسهیلات بدون بهره، معافیت مالیاتی، استقرار و… فراهم بنمایید.
  با تشکر باباخانی، مدیر مرکز رشد سرپل زهاب
  با سلام و عرض ادب، مرکز رشد مناطق گرمسیری استان کرمانشاه وابسته به پارک علم و فناوری مکانی مناسب برای تبدیل ایده به ثروت می باشد، خواهشمند است با درج لینک ان زمینه آشنایی جوانان و افراد صاحب ایده را با این اداره و استفاده از امکاناتی همچون تسهیلات بدون بهره، معافیت مالیاتی، استقرار و… فراهم بنمایید.
  با تشکر باباخانی، مدیر مرکز رشد سرپل زهاب

  1. سلام برشما؛

   متن خبرتان را ارسال بفرمائید تا منتشر نمائیم.

 67. به نام خدا-مدیرمحترم سایت اسلام اباد تایمز-باسلام واحترام-بدینوسیله ازاقدام ارزشمند جنابعالی درپوشش خبری وانعکاس شایسته مراسم بزرگداشت مقام معلم وشهادت شهید مطهری که ازطرف انجمن اسلامی معلمان استان کرمانشاه برگزار گردید صمیمانه تقدیر وتشکرنموده سعادت وسربلندی شما وهمکاران محترم رااز خداوند متعال خواستاریم-روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان استان کرمانشاه

 68. قربان مراسم معارفه آقای شهبازی له گواور همین الان لغو بیو.خوم له ناو جلسه حضور داشتم.
  جهت اطلاع حضرتعالی

 69. چرا خبر مهم خراب شدن کار فرهاد خان برادر بش نکردتان را کار نمی کنید ؟ رسالت شما بر اساس رسالت خالدی بازی است ؟ یا رسالت پیام رسانی ؟ درج حقایق ؟ کدام بعضی مواقع خطاهای می کنید که کاملا شائبه ایل بازی رو تقویت میکنه.
  کم به این شکاف قومی دامن بزنید 

 70. با سلام
  خروجی 5 خبر آخر سایت کرمانشاه دیلی در فر نیوز قرار گرفت

 71. با سلام لینک شدید سایت خبری کرمانشاه

 72. جناب پرندین بنظرم شما از پرسنل فرهنگی واموزش و پرورش هستید .حتی اگر بحث رسالت خبری هم نباشد شما بعنوان شخصی که الگوی رفتاری حداقل بیست نفر دانش اموز در طول یکسال هستید باید صداقت وبیطرفی پیشه کنید نه اینکه درمورد معضلات تعاونی طلاب درجایی که اسمی از تخلف هیت مدیره میاید انرا سانسور میکنید اما درمورد اشخاصی که بحق بدنبال مطالبات اعضا هستند درجایی که خود هیت مدیره برای بظاهر بدنام کردنشان دست به سم پاشی و مهمل گویی میزنند بدون سانسور نام وبطور کامل انرا بنمایش میگذارید واقعا واز صمیم قلب برای این اقدامتان متاسف شدم بنده یکی از مسولین ارگانهایی هستم که تمام جزییات پرونده این تعاونی را موشکافی کرده ودر دست اقدام دارم امیدوارم در روند عملکردتان بجهت مدیونی که دارید تجدید نظر بفرمایید . آرزوی پیشرفت وموفقیت شما را دارم

 73. برگزاری جشن ستارگان در روانسر

  در
  آئین باشکوهی با عنوان ” جشن ستارگان “که صبح امروز( سه شنبه سوم تیرماه جاری )با حضور معاونان ،کارشناسان آموزش وپرورش ، اولیاء ومربیان ، مدیران مدارس ومجتمع های آموزشی وپرورشی در تالار وحدت برگزار شد از 210 دانش آموز ممتاز آموزشی مدارس شهرستان روانسر تجلیل شد .

  به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش روانسر : “امان اله فرجی” مدیر آموزش وپرورش در این جشن گفت: تمام همت وتلاش آموزش وپرورش با همکاری انجمن های اولیاء ومربیان ایجاد شرایط وامکانات مناسب برای رشد وپرورش استعدادهای دانش آموزان است چرا که فلسفه آموزش وپرورش تعلیم وتربیت است .

  وی افزود : آموزش وپرورش ازدو واژه ” آموزش ” و “پرورش ” تشکیل شده واین نشان دهنده این است که آموزش وپرورش دو وظیفه اساسی برعهده دارد یکی علم و دانش و اندیشه و دیگری تربیت واخلاق .

  ایشان به ابعاد وجودی انسان نیز اشاره نمود و گفت: انسان از دو بعد مادی و معنوی تشکیل شده و اگر این دو باهم خوب همراه شوندانسان جانشین خدا در روی زمین است چرا که خدا انسان را آفرید که جهان را بسازد ، ملک را آباد کند و اندیشه را طروات ببخشد . بنابراین اگر به هردو جنه وجودی انسان توجه شود جامعه ای ارزشمند خواهیم داشت .

  “فرجی ” با تشکر از برنامه ریزی معاون آموزش ونوآوری در تمهید مقدمات برگزاری جشن ستارگان اظهار کرد : جشن ستارگان برای چهارمین سال متوالی است که در شهرستان روانسر برگزار می شود و در جشن امروز برای تهیه هدایا ولوح تقدیر بیش از 210 دانش آموز ممتاز آموزشی بیش از 50 میلیون ریال هزینه شده است .

  وی ضمن تقدیر از مشارکت مالی معلمان واولیاء نیکوکار افزود : از کل مبلغ هزینه شده 20میلیون ریال آن از محل صندوق حمایت از تلاشگران ومبتکران ( صندوق حاتم ) و 30میلیون ریال آن از محل مشارکتهای اولیاء تامین گردیده .

  فرجی به نحوه ی انتخاب دانش آموزان بعنوان ستاره های آموزشی نیز اشاره نمود وافزود : در این جشن از دانش آموز روانسری نفر برتر المپیاد شیمی استان تجلیل می شود همچنین در دوره ابتدایی از 17 از دانش آموز برگزیده مسابقات علمی کلاس ششم و 20دانش آموز برتر طرح جابر بن حیان تجلیل می شود .

  مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر در ادامه گفت: 24 دانش آموز برگزیده مسابقات علوم آزمایشگاهی و کارگاهی و 71 دانش اموز دبیرستان های دوره اول ( راهنمایی سابق) که دارای معدل 75/19و بالاتر هستند تشویق می شوند .

  فرجی ملاک انتخاب دانش آموز ستاره در دبیرستان دوره دوم را معدل بالای 25/19 بیان نمود وافزود : 61 دانش آموز دبیرستانی دارای معدل بالای 25/19 می باشند و در این جشن هدایا ولوح تقدیر دریافت می کنند .

  وی افزود : 17 هنر جوی هنرستان های فنی نیز که معدل 5/18 وبالاتر هستند تشویق می شوند .

  فرجی یادآورشد : بعداز ماه مبارک رمضان در اختتامیه مراکز تابستانی از دانش آموزان ممتاز مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی شهرستان نیز تجلیل می شود .

  مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر در خاتمه از همکاری وبرنامه ریزی برگزار کنندگان این جشن به ویژه معاونان ؛آموزش ونواوری –برنامه ریزی ، انجمن های اولیاء ومربیان مدارس ،کارشناسان ؛آموزش ، گروه های آموزشی ، تدارکات وپشیبانی ، روابط عمومی ، تربیت بدنی ، قرآن ونماز ، مدیران کانون شهید بهشتی و هنرستان ام البنین و مدیران مدارس ومجتمع های آموزشی و پرورشی تقدیر نمود.

  در ادامه جشن ستارگان ،گروه نمایش و موسیقی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجرای نمایش موزیکال ” بوکه بارانه ” به اجرای هنرنمایی پرداختند و پس ازآن از 210 دانش آموز ممتاز آموزشی با اهدای هدایای نقدی و لوح تقدیر تجلیل شد .

 74. نشست شورای انجمن اولیاء و مربیان آموزش وپرورش شهرستان روانسر برگزار شد معاون آموزش ونوآوری مدیریت آموزش وپرورش شهرستان روانسر می گوید : انجمن های اولیاء ومربیان بعنوان یکی از ارکان های اصلی مدرسه بیشترین نقش را در همسو نمودن خواسته های ” خانه و مدرسه ” درتعلیم و تربیت دانش آموزان دارند .

  به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش روانسر : “محمد لقمان غفوری” در نشست شورای انجمن اولیاء ومربیان مدارس شهرستان روانسر با اشاره به نقش سازنده تعامل اولیاء ومربیان افزود : ارتباط مناسب ، مفید وپایدار والدین دانش آموزان با عوامل اجرایی مدرسه ومعلمان منجر به رشد وشکوفایی استعدادهای دانش آموزان می شود .

  “غفوری” اظهار کرد : انجمن های اولیاء ومربیان پل ارتباطی “خانه ومدرسه ” با تفاهم وصمیمیت در راستای پیشبرد اهداف آموزشی ، پرورشی و مالی مدرسه بصورت افتخاری فعالیت می نمایند .

  وی با اشاره به ثبت نام دانش آموزان در دبیرستان های نظری ومهارتی این شهرستان نیز اشاره نمود و افزود : پیش بینی می شود بیش از 52/49 در شاخه نظری و 48/50 در شاخه مهارتی هدایت شوند که از میان 44/53 در رشته تجربی ، 53/30 دررشته انسانی و 03/16در رشته ریاضی ثبت نام شوند .

  معاون آموزش ونوآوری مدیریت آموزش وپرورش شهرستان روانسر در ادامه گفت: پیش بینی می شود درسال تحصیلی جدید بیش از 408 درس در145 واحد آموزشی این شهرستان تشکیل شود .

  “خالد محمدی “کارشناس انجمن اولیاء ومربیان مدیریت آموزش وپرورش نیز گفت: شورای انجمن اولیاء ومربیان به منظور نهادینه شدن وتوسعه مشارکت همه جانبه مردم ” اولیاء ومربیان ” و استفاده ازمشارکت فکری ومعنوی ، مشارکت تخصصی ومهارتی اولیاء در امور مدارس تشکیل می شود .

  “محمدی” افزود : از145 واحد آموزشی این شهرستان 122 مدرسه دارای انجمن هستند و 23مدرسه دیگر براساس آئین نامه یا ضمیمه بوده ویااینکه در روستاها شرایط تشکیل انجمن را ندارند .

  وی به تشکیل کارگروه های مختلف در انجمن های اولیاء ومربیان مدارس نیز اشاره نمود وافزود : در سال تحصیلی 93-92 سه کارگروه در زمینه های ؛ آموزشی ، پرورشی و امور فوق برنامه ، عمرانی ورفاهی در مدارس تشکیل و بیش از 247مصوبه داشته است .

  محمدی با تقدیر از همراهی و مشارکت اولیاء دانش آموزان و افراد نیکوکار در راستای تامین بخشی از برنامه های آموزشی و پرورشی مدارس گفت: اولیاء دانش آموزان از مهرماه 92 تا اردیبهشت ماه 93 بیش از 730میلیون ریال به مدارس کمک داوطلبانه نموده و با نظارت اعضای انجمن در راستای کیفیت بخشی به امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی هزینه شده است .

  کارشناس انجمن اولیاء ومربیان مدیریت آموزش وپرورش شهرستان روانسر با اشاره به اهمیت کلاس های آموزش خانواده در آگاه ساختن اولیاء نسبت به مسائل دینی ، تربیتی و مشاوره ای افزود : در سال تحصیلی 93-92 بیشاز 123کلاس آموزش خانواده و نشست های تخصصی در زمینه های روان شناسی ، تربیت دینی و پیشگیری از مصرف سوء مواد مخدر با شرکت شش هزارو 235 نفر از اولیاء دانش آموزان در مدارس این شهرستان برگزار گردید .

  در ادامه پس از بیان دیدگاه های روسای انجمن های اولیاء ومربیان در خصوص مسائل مختلف و همچنين ارزيابي سالانه از عملكرد انجمن ها، با برگزاری انتخابات نمایندگان انجمن های اولیاء ومربیان جهت عضویت در شورای آموزش وپرورش و شورای انجمن اولیاء ومربیان شهرستان انتخاب شدند .

 75. با سلام و عرض ادب
  لطفا در صورت امکان برای اخبار خود لینک خبرخوان یا rss نصب نمایید.
  با تشکر

 76. با سلام . جناب پرندین عزیز پیشنهادات و نقطه نظرات حقیر برای ایمیل شما ارسال گردید .

 77. با سلام و عرض ادب
  همکار ارجمد سایت ما کامل و آماده راه اندازی میباشد.بدلیل خودکار بودن سایت درج تیتر اخبار تنها از طریق لینک rss مقدور میباشد.ما به وجود سایت های خبری صاحب نامی همچون سایت شما افتخار میکنیم
  موفق و سربلند باشید

 78. لطفا این خبر در سایت خود منعکس نمایید

  با تشکر تیم مدیریت بازی دراز

 79. این کجا و آن کجا؟
  عده ای سرب و گلوله، عده ای میلیاردها.
  هردوتا خوردند اما این کجا وآن کجا؟

  این یکی از سوز ترکش آن یکی هم در سونا
  هر دو میسوزند اما این کجا وآن کجا؟

  عده ای بر روی مین و عده ای بر بال قو
  هردو خوابیدند اما این کجا وآن کجا؟

  این یکی بر تخت ماساژ آن یکی بر ویلچرش
  هردو آرام اند اما این کجا وآن کجا؟

  این یکی در عمق دجله،آن يکی آنتاليا
  هر دو در آب اند اما این کجا وآن کجا؟

  این یکی را گازخردل، آن يكي را گاز پارس.
  هردو با گازند اما این کجا وآن کجا؟

  عده ای کردند کار و عده ای بستند بار
  هردو فعال اند اما این کجا و آن کجا؟

  باکری ها سمت غرب و خاوری ها سمت غرب
  هر دو تا رفتند اما این کجا وآن کجا؟

  آن یکی بر پشت تانک و آن یکی بر صدر بانک
  هر دو مسئولند اما این کجا و آن کجا؟

  عده ای بر تار شیطان می تنند چون عنکبوت.
  عده ای بر حق و جاویدند اما این کجا و آن كجا.

  منبع:وبلاگ فرزاد فرهادیان

 80. با استعانت از خداوند متعال و با عرض سلام خدمت شما همکار گرامی اکنون پس از وقفه ای نسبتا کوتاه برانیم که فعالیت خویش را دوباره از سر گیریم.
  امید است که همه ما بتوانیم در راه اعتلا و سربلندی میهن عزیزمان ایران کوشا باشیم و در چهارچوب قانونی و اخلاق حرفه ای در راه هرچه بیشتر رشد و توسعه دیار و شهرمان کوشا باشیم.
  در این مسیر ما با افتخار دست تمامی همکاران گرامی را به گرمی میفشاریم و برانیم برای تحقق فصل نوین و جدید کرمانشاه بی وقغه بکوشیم و با زنده نگه داشتن و تدام امید و زندگی همراه و همگام مردم عزیزمان باشیم.
  “لطفا لینک ادرس مارا اصلاح نمایید”

 81. استاد پرندین عزیز از عنایت و حسن توجهتان ممنونم واقعا عذر میخوام اینگونه اذیت می شوید سپاس بی حد و حصر

  1. سلام بر استاد ارجمندم جناب آقای حسینی بزرگوار؛
   افتخار بنده شاگردی حضرتعالی است. هر چند که باید اسائه ادب بنده را که به سبب اصرار جنابعالی ، عنوان دکتر را از کنار نامتان حذف نمودم ، بپیذیرید. وظیفه ماست که از جنابتان به خاطر اینکه سایت را با نوشته های پربار، غنی تر می کنید قدردانی کنیم و البته تواضع شما نیز ستودنیست.

 82. با سلام و خسته نباشد خدمت جناب پرندین بنده به احترام دکتر مجید حسینی بیش از چهار ساعت وقت صرف مقاله ایشان نموده ام وبا توجه به جوابیه این بزرگوار بر خود لازم دانسته ام بر حسب احترام به ایشان نوشتاری در راستای دیالوگ دوستانه و دوطرفه اماده کنم . لطفا کامنت بنده را تایید فرمایید سپاسگذارم. و آرزوی موفقیت برای سایت وزین کرمانشاه دیلی

 83. لطفا لینک سایت باشگاه راهیان را در پیوندهای خود اضافه کنید . با تشکر روابط عمومی باشگاه راهیان

 84. فرهيخته گرامي حناب آقاي پرندين
  سلام وعرض ادب
  با احترام فرارسيدن 17مردادماه وروزفرخنده خبرنگاررابرجنابعالي وهمه طلايه داران عرصه اطلاع رساني تبريك وتهنيت عرض مي كنم
  دوستدارشما
  ياورمحمدي
  فرماندارشهرستان هرسين

 85. فرهيخته گرامي حناب آقاي پرندين
  سلام وعرض ادب
  با احترام فرارسيدن 17مردادماه وروزفرخنده خبرنگاررابرجنابعالي وهمه طلايه داران عرصه اطلاع رساني تبريك وتهنيت عرض مي كنم
  دوستدارشما
  ياورمحمدي
  فرماندارشهرستان هرسين

  پاسخ کرمانشاه دیلی:

  جناب آقای محمدی از لطف و محبت حضرتعالی سپاسگزاریم و برایتان آرزوی توفیق روزافزون را داریم

 86. فرهيخته گرامي جناب آقاي پرندين
  سلام وعرض ادب
  با احترام فرارسيدن 17مردادماه وروزفرخنده خبرنگاررابرجنابعالي وهمه طلايه داران عرصه اطلاع رساني تبريك وتهنيت عرض مي كنم
  دوستدارشما
  ياورمحمدي
  فرماندارشهرستان هرسين

 87. سه سایت خبری برتر استان کرمانشاه معرفی شد+عکس

  http://ttnk.ir/Read_my_news?newsID=e8a3e9af-efb4-459a-b272-7332fa32668b

 88. خوشحال میشیم از سایت ما بازدید کنیدو لینک مارو در سایت خود قرار دهید

 89. با سلام 
  سایت خبری ما راه اندازی شده لطفااز سایت ما بازدید کنید و در صورت تمایل لینک مارا در صفحه خود قرار دهید .
  ما هم پذیرای لینک های شما هستیم.
  آگهی های خود را هم به ما بسپارید

 90. با سلام سایت خبری ما راه اندازی شده
  باعضوشدن،هرروز تازه ترین خبرهای ایران،جهان و کرمانشاه را از سایت ما دریافت کنید
  درصورت تمایل لینک ما را در صفحه خود قرار دهید 
  آگهی های خود را به ما بدهید

 91. با سلام واحترام
  درد نامه یک جوان 35 ساله اسلام آبادی
  بنده به عنوان یک شهروند در یکی از ادارات شهرستان با مدرک فوق دیپلم به عنوان نگهبان جلوی درب یکی از ادارات این شهر مشغول کار هستم.مدتی پیش با هزاران بدبختی وقرض گرفتن و وام توانستم یک مسکن مهر تهیه مهر ثبت نام کنم از انجا که مبلغ پرداختی اینجانب کم بود نتواتستم تمام پول را بدهم مبلبغی از این پول را به اتمام کار موکول کردم که مدیرعامل مسکن مهر با هزار بدبختی قبول کردن .وقتی اخر کار فرا رسید وبنده پول نداشتم که پرداخت کنم ودر خواست قسطی کردن مبلغ آخر که 12 میلیون بود کردم که قبول نکردن اشنایان ودوستان که خبر داشتن به من گفتن که با نماینده شهر تماس بگیر حتما” کاری برایت میکنه یا دستور قسطی کردن این مبلغ را میدهد.درد من ایجاست که با هزار بدبختی با ایشان تماس گرفتم وگفتن برای گرفتن نامه ودستور باید به تهران بروم چون هزینه رفتن برای تهران واقعیت نداشتم با هزار شرم وحیا از یکی از همکاران کمی پول گرفتم به امید اینکه شنبه شب بروم ویکشنبه بعد از ظهر از ایشان نامه بگیرم اما این نماینده 3 ساعت من وچند تن از مراجعین را معطل کردن و نیامدن دفتر محل کارشان مسول دفتر با آقای جلیلیان تماس گرفت وفرمود من با آقای وزیر کشور به کرمانشاه سفر کردم انشالله به این افراد بفرمایید سه شنبه بیان در خدمتشان هستم من که برنامه ریزی برگشت یکشنبه راداشتم وهزینه برگشت فقط .نمیدونستم باید چکار کنم با برادر خانمم تماس گرفتم گفتم جناب جلیلیان آمده کرمانشاه انگار انجاست برادر خانمم که کارمند استانداری بود گفت باید بپرسم وجوابت رابدم بعداز چند دقیقه زنگ زد وگفت اصلا نیامده اینجا در هر صورت شماره ایشان هم داشتم هر چه زنگ میزدم جواب نمیداد.بنده با هزار بدبختی دو شب در پارک المهدی نزدیک میدان آزادی خوابیدم وبا هزار امید این سختی را تحمل کردم که سه شنبه بتوانم از نماینده شهرم این خبر را بشنوم که کاری برایت میکنم کمکت میکنم سه شنبه هم فرا رسید از صبح تاساعت 5 غروب در مجلس منتظر شدم ومسول دفترش گفت ایشان یکشنبه میاد درد دلم را برایش گفتم گفت حقیقتا اینو گفتی خودتو معطل کن برو نمیاد امروز من هم با هزار بدبختی برگشتم نمیدانم به کی بگم این درد دلمو من به شما رای دادم جناب آقای جلیلیان با ید این روزها کمکم کنی موبایلتم جواب نمیدی من دیگه پول هم ندارم بیام تهران واگر بیشتر از این هم مرخصی بگیرم از کار اخراجم میکنن من کی باید شما را ببینم از مدیر این سایتها تقا ضا دارم این درد نوشته بنده را روی سایت بزارن که شاید ایشان این سایت را بخواند وبا بنده تماس بگیرن .شماره تماس بنده ومشخصات ایجانب دست مدیر دفترشان در دفتر تهران است میشناسن بنده را

  1. وای خیلی ناراحت کننده بود..ولی چرا نمایند هاتون رو درست شناسایی نمی کنید؟
   ایشان موظف هستند به عنوان یک شیعه ی علی شخصا” به کار شما رسیدگی نمایند.یا علی.

 92. سازمانهای شفاف glassines
  تعریف:“باز بودن یا گشودگی قوانین وعملیات سازمان‌ها2، آشکار بودن موسسه‌ها، صداقت و درک‌پذیری آسان.” در این تعریف منظور از باز بودن یا گشودگی موسسه‌ها، دسترسی آسان به عملیات داخل سازمان و منظور از آشکار بودن موسسه‌ها، وضوح اطلاعات است. شفافیت، به معنی جریان آزاد اطلاعات و امکان دسترسی به اطلاعات سازمان توسط ذینفعان.
  همچنین شفافیت را می‌توان آگاهی افراد جامعه از چگونگی اتخاذ و اجرای تصمیمات نیز دانست. در چنین شرایطی، رسانه‌های گروهی به راحتی قادر به تجزیه و تحلیل و نقد سیاست‌های اتخاذ شده در نظام تصمیم گیری و اجرایی سازمان خواهندبود.
  تعریفهای متعدد دیگری نیز برای شفافیت ارائه شده است که با توجه به تاکید بر مفهومهای متفاوت، می‌توان آنها را در سه طبقه به‌شرح زیر از یکدیگر متمایز کرد:
  الف- تعریفهای مبتنی بر ذی‌نفعان اطلاعات: ویش‌واناث و کافمن (Vishwanath & Kaufmann, 1999) و کافمن (Kaufmann, 2002) شفافیت را “افزایش جریان به‌موقع و درخور اتکای اطلاعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که در دسترس همه ذینفعان مربوط باشد”، تعریف کرده‌اند. همچنین، ویش واناث و کافمن (1999) نبود شفافیت را به‌عنوان “ممانعت عمدی از دسترسی به اطلاعات، ارائه نادرست اطلاعات یا ناتوانی بازار در کسب اطمینان از کفایت مربوط بودن و کیفیت اطلاعات ارائه‌شده” تعریف کرده‌اند. دیدگاه سازمان همکاری و توسعه اقتصادی گسترده‌تر است و شفافیت را به‌عنوان “ارتباط متقابل بین سازمان‌ها و سایر گروه‌های ذینفع” بیان می‌کند.
  ب- تعریفهای مبتنی بر پاسخگویی: گروه تخصصی شفافیت در دانشگاه بروکینگز (Brookings)، شفافیت را به‌عنوان “درجه گشودگی و بازبودن موسسه‌ها بیان کرده است؛ یعنی میزان نظارت و ارزیابی اعمال افراد داخل سازمان (مانند مدیران) توسط افراد خارج از سازمان (مانند مشتریان ورسانه های آزاد).” در تعریف فلورینی (Florini, 1999) از شفافیت، پاسخگویی برجسته‌تر شده است. وی شفافیت را به‌عنوان “افشای اطلاعات توسط شرکتها که برای ارزیابی عملکرد آن‌ها مفید باشد”، تعریف کرده است. از دیدگاه وی، شفافیت ابزاری برای تسهیل فرایند ارزیابی عملکرد شرکت‌هایاسازمانهاست. تاکید برحق دسترسی به اطلاعات (با در نظر داشتن حریم هر دو طرف تهیه‌کننده و استفاده‌کننده) و امکان ارزیابی عملکرد شرکت‌ها با استفاده از این اطلاعات در تعریفهای یادشده برجسته‌تر شده است. در واقع، شفافیت ارتباطی تنگاتنگ با پاسخگویی دارد و علت تقاضا برای شفافیت این است که بازار شرکتها را بابت سیاست‌های برگزیده‌شده و عملکرد آنها مسئول می‌داند (.
  ج- تعریف شفافیت با تاکید بر اجرای قوانین و مقررات: سازمان تجارت جهانی اطمینان از دسترسی به شفافیت در قراردادهای بین‌المللی تجاری را مستلزم سه پیش‌شرط اساسی می‌داند: -1 اطلاعات درباره قوانین، مقررات و سایر رویه‌ها که به‌طور عمومی منتشر شده باشد.
  -2 گروه‌های ذینفع از قوانین و مقررات مربوط و تغییرات در آنها مطلع باشند، و -3 قوانین و مقررات به‌صورت یکپارچه، بی‌طرفانه و معقول اجرا شود.
  وجه اشتراک همه این تعریفها، «قابلیت دسترسی به اطلاعات» و «توانایی برقراری ارتباط و وجود جریان ارسال و دریافت اطلاعات» است .
  بسیاری از استدلال‌هایی که درباره ایجاد یک نظام مالی جدید جهانی مطرح می‌شود، پیش از هر چیز بر درخواست افزایش شفافیت متمرکز است.
  درخواستهای فزاینده برای شفافیت در مباحث اقتصادی، مالی و تجاری، بیانگر گرایش جهانی به سمت شفافیت بیشتر در زمینه‌های حساس است. پژوهشگران، سیاستگذاران و مجریان امور، همگان را به شفافیت در مقوله‌های مختلفی از قبیل بانکداری، معیارهای حسابداری و حسابرسی، رویه‌های بودجه ملی، کنترل مواد مخدر، محیط‌زیست، فعالیتهای مبارزه با فساد، کمک‌های توسعه‌ای چندجانبه و قوانین کار و زیست محیطی بخش خصوصی فرا می‌خوانند.
  هر قدر تبادل اطلاعات در جوامع بیشتر باشد، امکان گرفتن تصمیمهای آگاهانه و پاسخگویی بخش خصوصی و دولتی در مورد چگونگی تحصیل و مصرف منابع، بیشتر می‌شود و امکان رشد فساد کاهش می‌یابد .
  هدف از درخواست شفافیت، اجازه دادن به افراد، بازارها یا دولتهاست تا سایرین را در برابر سیاستها و عملکردها‌شان پاسخگو نگه دارند.
  برخی از کارکردهای افزایش شفافیت در بازارهای مالی عبارت است از:
  پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری: در واقع دسترسی بهنگام به اطلا‌عات مناسب، مایه حیات پاسخگویی است. شفافیت و صداقت در ارائه اطلا‌عات، برای اعتماد و کاهش فساد حیاتی است. امروزه افزایش شفافیت و پاسخگویی منجر به افزایش مسئولیت‌پذیری نیز می‌شود. با افزایش مسئولیت‌پذیری، عملکرد سازمانها بهبود می‌یابد.
  کارایی: کارایی بازار مالی منوط به شفافیت اطلاعات است. هر قدر این شفافیت ارتقا یابد، کارایی بازار سرمایه نیز افزایش پیدا می‌کند. جو عمومی اعتماد در بازار مبنی بر شفافیت اطلاعات ارائه‌شده و عبور آنها از فیلترهای رسمی که در مورد شفافیت آنها اطمینان نسبی دهد، در افزایش و بهبود کارایی بازار مالی نقش بسزایی خواهد داشت. در صورتی که با افزایش شفافیت اطلاعات، بازار مالی از ثبات نسبی برخوردار شود و احتمال وقوع بحران کاهش یابد، اعتماد سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد، افراد بیشتری وارد بازار می‌شوند، نقدشوندگی بازار افزایش و امکان تامین منابع مالی برای شرکتها افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذار با در دست داشتن اطلاعات شفاف منابع مالی خود را در اختیار شرکت‌هایی قرار می‌دهد که توان استفاده کارا از آن را دارند. این به معنای بهبود کارایی تخصیصی در بازار است و منجر به خروج شرکتهایی با عملکرد ضعیف از بازار می‌شود.
  کشف قیمت: یکی ازعوامل موثر در دستیابی به کشف قیمت واقعی، لزوم شفافیت در اطلاعات ارائه‌شده است. هر‌چه اطلاعات افشاشده بیشتر و صحیحتر باشند، فرایند کشف قیمت آسانتر و دقیقتر خواهد بود.
  تخصیص سرمایه: اصولاً سرمایه‌گذاران به‌دنبال مکانی برای سرمایه‌گذاری هستند که بیشترین بازدهی و کمترین ریسک را برای آنها به همراه داشته باشد. از این‌رو شرکتهایی که در نشان دادن عملکرد خود شفاف عمل نمی‌کنند، ریسک سرمایه‌گذاری خود را بالا برده و جذابیت خود را از دید سرمایه‌گذاران از دست می‌دهند. این اقدام ممکن است با وجود سودده بودن شرکت، سرمایه را به سمت آن سوق نداده و باعث تخصیص نیافتن بهینه منابع گردد.
  نامتقارن بودن اطلاعات: با حرکت از جامعه سنتی به سمت جامعه مدرن، میزان نامتقارن بودن اطلاعات افزایش می‌یابد، چرا که با تقسیم کار بیشتر و تخصصی‌تر شدن کارها، هر فرد تنها در موارد معدودی از فعالیتها اطلاع دارد. نامتقارن بودن اطلاعات دارای پیامدهای نامطلوب متفاوتی از قبیل افزایش هزینه‌های افراد و شرکتها، ضعف عملکرد شرکتها و بازارها، کاهش نقدشوندگی در بازارها و از دست رفتن کارایی بازارها خواهد شد. افزایش شفافیت باعث از بین رفتن نامتقارن بودن و در نهایت حذف رانت‌های اطلاعاتی می‌شود.
  بازار مدیران حرفه‌ای: برای این که عزل و نصب مدیران در شرکتها وسازمانهادر جهت رفع منافع کلیه ذینفان و جامعه باشد، همچنین استقلال مدیریت حفظ شود، تضاد منافع بین کلیه ذینفعان و شرکتها و جامعه مدیریت شود و شرکتها پاسخگو، مسئولیت‌پذیر و شفاف باشند، لازم است که بازار مدیران حرفه‌ای وجود داشته باشد تا انتخاب مدیران از میان مدیران با پیشینه و عملکرد مشخص، انجام شود.
  در بهبود عملکرد مدیریت، کانونها و سازمانهای مردم‌نهاد (NGO) می‌توانند نقش اساسی به عهده داشته باشند.
  همچنین بحث حفظ محیط‌زیست، رعایت اخلاق حرفه‌ای و ایفای مسئولیتهای اجتماعی مدیران از جمله مواردی است که از طریق بازار مدیران حرفه‌ای و کانونهای پرسشگر، قابل پیگیری می‌باشند.
  سرمایه‌گذاری خارجی: دیدگاه‌ سرمایه‌گذاری خارجی بر این اساس است که منابع مازاد بتواند بسته به میزان رشد و توسعه‌یافتگی یا امکانات، به محیط‌های دیگری حرکت کند و در آن محیط اثربخشی داشته باشد. شفافیت در سیاستهای اقتصادی برای سرمایه‌گذاران خارجی دارای اهمیت زیادی است. از جمله دلایل آن می‌توان به کاهش هزینه‌های اضافی از قبیل هزینه‌های اضافی مربوط به ارائه نکردن اطلاعات از سوی نهادهای دولتی و فساد مالی و رشوه‌خواری؛ تسهیل تصاحب و تملکهای شرکتهای داخلی توسط نهادهای سرمایه‌گذاری خارجی؛ اطمینان از حفظ حقوق سرمایه‌گذاران خارجی و پایش وضعیت شفافیت سیاستهای اقتصادی به‌وسیله نهادهای بین‌المللی و تاثیر آن بر تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد.
  علاوه بر موارد پیشگفته، افزایش شفافیت اطمینان می‌دهد که منافع حاصل از ایجاد ثروت در سطح کل بازار به‌صورت عادلانه‌ای توزیع می‌شود و تنها در اختیار عده اندکی از مشارکت‌کنندگان قرار نمی‌گیرد.
  حاکمیت شرکتی و شفافیت
  موضوع حاکمیت شرکتی از دهه 1990 در کشورهای صنعتی پیشرفته جهان نظیر انگلستان استرالیا و برخی کشورهای اروپایی مطرح شده است. سابقه این امر به گزارش معروفی به نام گزارش کدبری4 برمی‌گردد که در سال 1992 منتشر شد. در این گزارش به برقراری نظام کنترل داخلی و حسابرسی داخلی تاکید زیادی شده بود. از سال 2004 در کشورهای اروپای غربی، انگلستان، استرالیا، کانادا و امریکا قانون حاکمیت شرکتی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اجرا می‌شود.
  حاکمیت شرکتی، به مجموعه فرایندها، رسم‌ها، سیاست‌ها، قوانین و نهادهایی گفته می‌شود که بر روش یک شرکت از نظر اداره، راهبری و یا کنترل تاثیر بگذارد. همچنین، حاکمیت شرکتی روابط بین ذینفعان متعدد و هدف‌هایی را که بر اساس آنها شرکت اداره می‌شود، در برمی‌گیرد. ذینفعان اصلی، مدیریت عامل، سهامداران و هیئت‌مدیره هستند. سایر ذینفعان عبارتند از کارمندان، عرضه‌کنندگان کالا، مشتریان، بانکها و سایر وام دهندگان، قانونگذاران، محیط زیست و به‌طور کلی جامعه.
  اصول اولیه حاکمیت شرکتی شامل انصاف، شفافیت و مسئولیت‌پذیری، در همه جای دنیا یکسان است. برای درک بهتر مفهوم حاکمیت شرکتی، می‌توان از دو دیدگاه کلان (کل‌گرا) و خرد (جزءگرا) آن را تشریح کرد. از دیدگاه خرد، حاکمیت شرکتی دربرگیرنده مجموعه‌ای از روابط میان مدیریت شرکت، هیئت‌مدیره آن، سهامداران و سایر ذینفعان است. بنابراین، اصول اولیه حاکمیت شرکتی عبارتند از شفافیت ساختارها و عملیات شرکتی، مسئولیت‌پذیری مدیران و اعضای هیئت‌مدیره نسبت به سهامداران و مسئولیت شرکت نسبت به کارمندان، وام‌دهندگان، عرضه‌کنندگان کالا و جوامع محلی که شرکت در آنجا فعالیت دارد. از دیدگاه کلان، حاکمیت شرکتی مناسب یعنی مقداری که شرکت‌ها در یک فضای باز و صادقانه اداره می‌شوند. این امر برای جلب اعتماد بازار، کارامدی سرمایه، تجدید ساختارهای صنعتی کشورها و در نهایت ثروت عمومی جامعه دارای اهمیت است.
  شایان توجه است که در هر دو تعریف خرد و کلان، مفهوم شفافیت نقش اصلی را ایفا می‌کند. در بعد کلان، شفافیت در سطح شرکت میان عرضه‌کنندگان سرمایه سبب ایجاد اعتماد می‌شود. در بعد خرد، شفافیت موجب ایجاد اعتماد کلی در اقتصاد کلان می‌شود. در هردو حالت، شفافیت منجر به اختصاص کارایی سرمایه خواهد شد .
  صندوق بین المللی پول سه عامل اساسی ضدرشد را، گستردگی فعالیت‌های دولت در امور اقتصادی، شفافیت اندک یا نبود شفافیت و به تبع آن پاسخگو نبودن مدیریت دولتی و تضعیف ثبات قانونمندی و رقابت‌پذیری محیط فعالیت‌های اقتصادی برمی‌شمارد.
  صندوق بین‌المللی پول رهنمودهایی برای افزایش شفافیت دولت بیان کرده که عبارتند از:
  الف- وضوح کامل نقشها و مسئولیتهای دولت،
  ب- دسترسی عام به اطلاعات مربوط به فعالیتهای دولت،
  ج- آشکاربودن تهیه واجرای بودجه و اطلاع‌رسانی،
  د- تایید جامعیت اطلاعات مالی به‌نحوی مستقل.
  ذ-چرخش قدرت وانحصاری نبودن نظام سیاسی.
  شاخص فساد
  پژوهشگران فسادمالی را معامله‌ای بین بازیگران بخش خصوصی و دولتی می‌دانند که از طریق آن، کالاهای عمومی به‌طورنامشروع به سودها و منافع خصوصی تبدیل می‌شود.

  فسادمالی می‌تواند فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی را از شکل مولد آن به سوی رانت‌ها و فعالیت‌های زیرزمینی سوق دهد. فساد را می‌توان در بخش خصوصی و دولتی بررسی کرد.
  فساد در بخش خصوصی در سطوح مختلف بررسی می‌شود. ریسکهای فساد در درون شرکتها شامل تقلب شرکتی،کاهش کیفیت کالایاخدمات، دستکاری حساب‌ها و معامله براساس اطلاعات پنهانی است. فساد در سطح تعامل با مشتریان و تامین‌کنندگان، مانند رشوه‌ دادن توسط مسئولان خرید برای موفق شدن در مقابله با دیگر رقیبان است. در محیط گسترده‌تر بازار، قدرت می‌تواند برای تبانی با رقیبان با تشکیل کارتل‌ها، برای آسیب رساندن به بازارها و مصرف‌کنندگان به‌کار رود. در سطوح اجتماعی، قدرت شرکتی می‌تواند برای طفره رفتن از قوانین یا نفوذ بر مقررات و سیاست‌ها مورد سوء‌استفاده قرار گیرد. تصویر زیر، ریسک‌های فساد در سطوح مختلف سازمانی را نشان می‌دهد.فساد در دولت‌ها به تلاش‌هایی اطلاق می‌شود که در جهت حفظ ثروت یا قدرت از طریق وسایل و ابزار قانونی و به‌دست آوردن منافع خصوصی به هزینه جامعه و نظایر آن انجام می‌گیرد. فساد دولت موجب افزایش هزینه‌ها و کاهش درامدهای آن می‌شود، سیاست‌ها دولت را در تضاد با منافع اکثریت قرار می‌دهد و باعث هدر رفتن منابع ملی می‌شود. به این ترتیب، اثربخشی دولت‌ها در هدایت امور کاهش می‌یابد و اعتماد مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی کاسته می‌شود. در یک کلمه، فساد در دولت باعث می‌شود که امنیت اقتصادی که لازمه و پیش‌شرط فعالیت فعالان اقتصادی و اجرای قانون است، از بین برود.
  نهادهای بین‌المللی رتبه‌گذاری هرساله از طریق ارزیابی شرایط اقتصادی، اجتماعی و موضوعهای مورد نظر خود، به رتبه‌بندی کشورها از لحاظ فساد می‌پردازند. سازمان بین‌المللی شفافیت و دانشگاه پاسو کشور آلمان از جمله نهادهایی هستند که شاخص فساد را ارائه می‌نمایند. شاخص فساد روی فساد در بخش عمومی (شامل دولت) متمرکز شده است و فساد را سوءاستفاده بخش عمومی و دستگاه‌های دولتی از منافع افراد جامعه تعریف می‌کند. در این شاخص، نمره کشورها در فاصله صفر تا ده قرار می‌گیرد. هرچه این عدد به ده نزدیکتر باشد، در آن کشور فساد کمتری صورت گرفته است و بنابراین آن کشور رتبه بالاتری را کسب می‌کند.
  این شاخص یک شاخص ترکیبی است که در هر سال با استفاده از اطلاعات همان سال و سال قبل از آن محاسبه می‌شود. به‌طور کلی در محاسبه این شاخص از نتیجه چهارده بررسی و مطالعه مستقل که به‌وسیله کارشناسان کشورهای مختلف در قالب 12 نهاد مجزا صورت می‌گیرد، استفاده می‌شود. در این شاخص میزان رشوه‌گیری مقام‌های دولتی، کلاهبرداری در خریدهای دولتی، اختلاس و میزان قوت و تداوم سیاست‌های ضد فساد (فساد دیوانسالاری و فساد سیاسی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این شاخص، تنها بر مبنای اظهارنظر فعالان و تحلیلگران اقتصادی که درباره اوضاع اقتصادی و سیاسی کشورها تخصص دارند محاسبه می‌شود.
  البته نمی‌توان تنها با اتکا به این شاخص در مورد فساد در کشورها به قضاوت نشست. ایرادهایی مانند بی‌توجهی به ارزش‌های فرهنگی کشورها، تاکید زیاد بر شاخص پرداخت و دریافت رشوه، تاثیر زیاد شرایط سیاسی و اقتصادی کشورها بر شاخص فساد در زمان بررسی و … بر این شاخص وارد است. با تمام این موارد، ارائه این شاخص‌ در عرصه بین‌المللی، تاثیر فراوانی در دیدگاه سرمایه‌گذاران بین‌المللی دارد و می‌توان با بهبود معیارهای مورد استفاده‌ آن، گامی مثبت در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برداشت.
  فساد طی سالهای 2005-2003 روند تقریبا ثابتی داشته است. از سالهای 2007-2005 در زمینه شاخص فساد در جایگاه بدتری قرار گرفته‌ است. اگرچه این امر به عواملی چون بی‌ثباتی اقتصادی و کاغذبازی اداری، ضعیف بودن نظام‌های قانونگذاری و قضایی، شفافیت نداشتن قوانین و وجود انحصارها و سایر عواملی نسبت داده شده که منجر به کمرنگ شدن رقابت سالم اقتصادی گشته و ضرورت توجه و سیاستگذاری مناسب را می‌طلبد، اما در عین حال تاثیر مجاری اطلاعاتی و گاهی دیدگاه‌های متفاوت را نیز نباید نادیده گرفت.
  سازمان بین‌المللی شفافیت توصیه می‌کند که به‌منظور افزایش سطح شفافیت و پاسخگویی در جامعه، اطلاعات ارائه‌شده از طرف سازمانها و موسسه‌های دولتی و غیردولتی باید ویژگیهای جامعیت، اتکاپذیری، به‌موقع بودن، قابل فهم بودن و قابلیت دسترسی را داشته باشد.
  شاخص آزادی اقتصادی
  این شاخص به صورت میانگین ساده‌ای از ده شاخص دیگر محاسبه می‌شود. این ده شاخص به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که هم روابط خارجی عملکرد خارجی کشورها و هم عملکرد و وضعیت داخلی کشورها را مدنظر قرار می‌دهند. در شاخص آزادی تلاش شده است به میزان استقلال و آزادی افراد در مقابل دولت و سایر تشکل‌های سازمان‌یافته توجه شود.
  این ده شاخص‌ عبارتند از: آزادی کسب‌وکار8، آزادی تجاری9، آزادی مالی10، آزادی دولت11، آزادی پولی12، آزادی سرمایه‌گذاری13، آزادی بازار مالی14، حقوق مالکیت15، آزادی از فساد16 و آزادی نیروی کار17. جدول 3 میزان این شاخص را در ایران و برخی از کشورها نشان می‌دهد.
  به‌طور کلی، مقایسه وضعیت شاخصهای تشکیل‌دهنده شاخص آزادی اقتصادی ایران برای 2 سال 2000 و 2009، با توجه به طیف صفر تا 100 که به‌ترتیب گویای بدترین و بهترین وضعیت کشور درخصوص شاخصهای مربوط است، نشان‌دهنده بهبود نیافتن آنها طی 10 سال اخیر است. بدیهی است بهبود این شاخصها مستلزم تلاشهای بیشتری درخصوص هریک از شاخصهای آن اعم از عملکرد وضعیت داخلی و روابط و عملکرد خارجی کشور است.

  شاخص کسب‌وکار
  یکی دیگر از شاخص‌های ترکیبی، شاخص کسب‌وکار است. برای محاسبه این شاخص، بانک جهانی از یک تیم کارشناسی متشکل از 6700 نفر خبره محلی در سراسر جهان استفاده می‌کند. در این تیم کارشناسانی از رشته‌های مختلف حضور دارند. افراد این تیم، حسب نیاز از کشورهای مختلف بازدید می‌کنند. در محاسبه این شاخص از 10 شاخص مجزا که عبارتند از شروع یک حرفه، پیگیری مجوزهای ساخت‌وساز، استخدام کارگر، ثبت دارایی، دریافت اعتبارات، حمایت از سرمایه‌گذاران، پرداخت مالیات، تجارت با آن‌سوی مرزها، الزام قراردادها، انحلال و تصفیه شرکت استفاده می‌شود. جدول 4 نتایج به‌دست‌آمده از این شاخص را برای ایران و چند کشور نشان می‌دهد.
  چنانکه در جدول 4 ملاحظه می‌شود، وضعیت ایران در خصوص شاخص کسب‌وکار طی سالهای 2006 تا 2009 همواره سیر نزولی داشته؛ به‌طوری‌که طی این مدت در زمینه شاخص کسب‌وکار در جایگاه بدتری قرار گرفته است. این امر خود گویای عملکرد ضعیف کشور در زمینه این شاخص و تشدید آن طی این سالهاست و مستلزم توجه بیشتربه این مسئله است و سیاستگذاری‌های مناسب جهت بهبود فضای کسب‌وکار و زمینه‌سازی برای فعالیت سالم اقتصادی لازمست.شاخص کسب کارکشورماازسال2006-2009بترتیب113-119-128و142بود.
  طرز تفکر ایده‌آل در بازار این است که نه عرضه‌کنندگان و نه تقاضاکنندگان منابع به خود اجازه اقدامهای خلافکارانه و گسترش فساد را ندهند. وجود قوانین و مقررات جامع و پیاده‌سازی صحیح آن می‌تواند بستری برای ترویج این فرهنگ باشد. پیامدهای افزایش شفافیت اطلاعات شرکتها را می‌توان افزایش شفافیت بازار مالی و ثبات آن، کاهش بروز بحران‌های مالی، افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و ورود بیشتر آنها به بازار، افزایش نقدینگی بازار و افزایش امکان تامین مالی برای شرکت‌ها و در نتیجه افزایش کارایی بازار برشمرد. شفافیت سیاستهای اقتصادی دولت نیز باعث ثبات اقتصاد کلان، تسهیل رشد اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی می‌شود.
  واضح است که بازارهای فعال در یک اقتصاد از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند. از این‌رو نبود شفافیت در یک بازار از کارایی بازارهای دیگر می‌کاهد. به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی باید شفافیت در تمام بازارها پیگیری و سازوکارهای مناسب با آن بازار برای دستیابی به شفافیت برقرار شود. تدوین و اجرایی کردن استانداردهای حسابداری، افزایش شفافیت سیاست‌های پولی و مالی دولت، تدوین قوانین و مقررات لازم توسط دستگاه‌های مربوط، شناسایی نقاط ضعف در اجرای درست قوانین و مقررات و افزایش کانال‌های اطلاع‌رسانی مناسب می‌تواند اقدامهایی موثر در افزایش شفافیت باشد.
  پیشنهادهایی که به‌منظور افزایش شفافیت در حوزه‌های مختلف اقتصادی می‌توان بیان کرد، به‌شرح زیر است:
  • تسریع در تصویب لایحه تجارت در جهت رفع نارسایی‌های موجود در قانون تجارت، برای فراهم‌سازی فعالیت بنگاه‌ها در فضای نوین تجارت از قبیل مقررات مناسب ورشکستگی، ادغام و تجزیه بنگاه‌ها، به‌کارگیری ابزار الکترونیک در شرکت‌داری و …،
  • ایجاد نهادهای تسهیل رقابت براساس لایحه اجرایی کردن سیاستهای اصل 44 قانون اساسی،
  • شفاف‌سازی و کاهش هزینه‌ مبادله به‌منظور سالم‌سازی فضای کسب‌وکار،
  • تسهیل تجارت از طریق تنظیم قوانین و رویه‌های تجاری، تعرفه‌ها و رویه‌های ارزشگذاری و ارزیابی کالاهای تجاری،
  • تدوین سازوکارهای لازم برای توسعه رقابت در بازارها،
  • شفافیت در بازار ارز و مدیریت نوسانها در این بازار،
  • افزایش شفافیت در عملکرد بازار پول و افزایش پاسخگویی آنها،
  • تغییر و اصلاح مقررات برای ورود بانکهای خارجی به کشور،
  • شفاف‌سازی تعیین نرخ بهره،
  • افزایش کارامدی نظام مالیاتی با ایجاد زیرساختهای مناسب،
  • توسعه ابزار مالی در بازار سرمایه،
  • ایجاد موسسه‌های فعال و مرتبط با بازار سرمایه و فعالیت در چارچوب نقشهای تعیین‌شده،
  • تدوین مقررات کاراتر برای افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی،
  • تسریع در ایجاد زیرساخت‌های قانونی و فیزیکی لازم برای توسعه تجارت الکترونیکی،
  • گسترش مجراهای اطلاع‌رسانی از طریق صداوسیما،تلویزیونهای غیردولتی و خبرنگاران،
  • در پیش گرفتن سیاستهای مناسب در جهت حفظ و گسترش سهم از بازارهای بین‌المللی، و
  • ایجاد بازار مدیران حرفه‌ای.
  شفافیت در سیاستهای حاکمیت
  صندوق بین‌المللی پول برای افزایش رشد اقتصادی، دولت را مورد تاکید ویژه‌ای قرار می‌دهد. این اصطلاح به معنای تقویت شفافیت اقدامهای دولت در جهت جلب اعتماد صاحبان پس‌انداز و سرمایه‌گذاران و روان‌سازی عملکرد اقتصادی شامل خدمات عمومی مطمئن، محیط‌های نظارتی شفاف، نظام قضایی مستقل و ضوابط قابل اعمال حقوق مالکیت است.
  دکترعباس حاتمی23/7/93

 93. با سلام و عرض ادب و احترام
  «سایت خبری تحلیلی عصر ورزش» تمایل دارد با وب سایت وزین “کرمانشاه دیلی” تبادل لینک داشته باشد.

  در صورتی که شما نیز با تبادل لینک موافق هستید، لطفا ما را از دیدگاه خود آگاه سازید.

  امید است بتوانیم در سایر زمینه ها نیز با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

  راه های ارتباطی با عصر ورزش:

  با سپاس
  نگار ایرانمنش ؛ روابط عمومی سایت عصر ورزش

 94. سلام و عرض ادب

  از همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم. سایت وزین کرمانشاه دیلی نیز در بخش پیوندهای سایت عصر ورزش به آدرس زیر قرار گرفت.

  به امید همکاری های بیشتر در آینده

  با سپاس
  نگار ایرانمنش ؛ روابط عمومی سایت عصر ورزش

 95. سلام دوستام عزیز کرمانشاه دیلی 
  خوشحال خواهیم شد که لینک کوردنیوز را در پایگاه وزین شما ببینیم
  در صورت عملی کردن این مهم لینک شما در کوردنیوز منتشر می شود
  با تشکر آرمان نصراللهی مدیر کوردنیوز

 96. با سلام
  لطفاً اطلاع رسانی شود : در گذشت فرماندار سابق جوانرود و رئیس سابق آموزش و پرورش روانسر در اثر سکته قلبی در روز 4/9/93

 97. با سلام
  از اداره آموزش و پرورش بخش حمیل خبر می رسد با توجه به اینکه حیدر احمدیان رئیس این اداره در مورخه 93/9/1 بازنشسته شده و دیگر به محل کار مراجعه نمی نماید اما در اقدامی تامل برانگیز تا کنون از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و شخص جناب آقای دکتر محبی هیچ کس برای این پست در نظر گرفته نشده است و هم اکنون حتی این اداره بر اساس شنیده ها با سر پرست هم اداره نمی شود چون با داشتن 3 معاون در این اداره ابلاغ سرپرستی برای هیچکدام صادر نشده و معلوم نیست مسئولیت امر خطیر آموزش و پرورش در این منطقه را چه کسی باید رهبری و هدایت نماید.امید است هر چه زودتر تکلیف فرهنگیان و دانش آموزان منطقه حمیل روشن شده و با توجه به در پیش بودن امتحانات نوبت اول این مشکل به زودی حل شود!!!

 98. سلام لطفا  خبر برگزاری مسابقات کورس در اسلام  آباد را پوشش دهید با تشکر منبع خبر وبلاگ اسب کورد نسایی

 99. سلام دو سوال داشتم
  1-تغییر محبی مدیر کل صحت دارد.
  2-ترا به خدا چرا گهواره رییس اموزش و پرورش تغییر نمی کند مگر چه کسی برای این شخص رایزنی می کند.

  پاسخ کرمانشاه دیلی:

  سلام بر شما.
  دوست عزیز کسانی که بحث تغییر آقای محبی را مانند تمام دیگر دروغ هایشان مطرح می کنند از آقای محبی کینه به دل دارند چرا که ایشان اعضای خانواده آنها را به مناصب درخواستیشان نرسانده و به همین خاطر کوتوله های منفعت طلب قصد تخریب این اصلاح طلب راستین را دارند و چنین شایعاتی را طرح می کنند.

  1. سوال 2 را هم پاسخ دهید.

   پاسخ:

   سلام
   این روزهای شایعاتی مبنی بر تغییر در گهواره هم شنیده می شود اما اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم ولی پیگیری می کنم

 100. بیشماری جنایت و خیانت آمریکا علیه بشریت و انسانیت
  استبداد و شرارت آمریکا در اقصی نقاط جهان ناامنی و نزاع دردناکی را درمیان کشورها و ملتها بوجود آورده و حاصل این قدرت طلبی و دیکتاتوری،نسل کشی هولناک و فجایع انسانی غیرقابل تحملی می باشد که متأسفانه هم اکنون دراکثرکشورهای تحت نفوذ فتنه انگیزی آمریکا به شکل ویرانگری در حال انجام بوده و البته بعضی ازحکمای فاسد و خون آشام کشورها در این جنایت و خیانت به بشریت سهیم هستند.توطئه و باج خواهی آمریکا در جهان دارای سوابق دیرینۀ است که در اکثرمواقع به قتل عام و نابودی ملتها منتهی شده البته حاکمیت ضد حقوق بشر ایالت متحده برای تحقق اهداف جنایتکارانه و ضد انسانی خود در هرمکر و عوامفریبی قرارگرفته و تا تأمین خواستۀ شومشان لحظه ای درنگ نمی کنند.اختلافات فرقۀ و نزاع قبیلۀ در کشورهای بحرانی عراق،سوریه،لبنان،یمن،سودان،لیبی و افغانستان که به کشتارگاه انسانی و آزمایشگاه جنگ افزارنظامی تبدیل شده محصول زیاده خواهی و قدرت طلبی حاکمان خودخواه آمریکا است که دریایی از خون و انبوهی از ویرانی ها دراین کشورها را ببار آورده است.بیشماری جنایت و خیانت آمریکا علیه بشریت و انسانیت خاطرۀ تلخ و ناگواری را در اذهان مصیبت دیده گان،داغداران و عدالتخواهان ریشه دوانده است در واقع آمریکا ابرناقص حقوق بشر و جنایتکار جهان می باشد.

 101. …………….

  سلام برادر پروین لطفا آغازکار دیدبان کرمانشاه را اطلاع رسانی کنید.
  لطفا لینک بفرمایید.
  با تشکر امید

  1. اسم ایشون ” پرندین ” است..

 102. جناب آقای پرندین
  مدیر محترم وب سایت کرمانشاه دیلی
  با سلام
  با توجه به اینکه شما در عرصه ی خبری و اجتماعی در سطح منطقه فعالیت مستمر دارید و تقریبا تمامی اخبار منطقه را بی کم و کاست و کامل منعکس کرده و می کنید ، اما بنظر می رسد در بحث پخش و انتشار خبر مربوط به
  انتصاب مهندس ابراهیم پیرویسی به سمت مسئول حراست فرمانداری شهرستان اسلام آباد غرب
  که دربرخی از وبلاگهای محلی مثل (gwawr.blogfa.com ) منعکس شده، عمدا یا سهوا غرض ورزی کرده و از انتشار این خبر ، به هر دلیل ، خودداری کرده اید.
  با این شرایط و با توجه به اینکه رسالت شما و هر رسانه ی خبری دیگر انعکاس و انتشار مطالب و موضوعات و رویدادهای دقیق و درست و بی طرفانه ی مربوط به منطقه ی تحت پوشش می باشد ( مخصوصا رسانه های استانی و محلی که حوزه ی نفوذ محدود ی دارند)؛ لطفا بفرمایید که چرا هیچ اشاره ای به خبر فوق الذکر نکرده اید ؟ آیا هدف و غرضی دارید؟

 103. سلام
  فکرشو بکنید میتونید با قرار دادن یک لینک یا لوگو تو سایتتون به باحجاب شدن بانوان جامعه کمک کنین
  ممنون میشیم لینک سایت حجاب و چادر رو به آدرس در سایت قرار بدین
  حمایت شما از ما حمایت از حجاب و پوشش اسلامی هست
  در صورت قرار دادن بنر این آدرس بنر سایت هست

  امکان تبادل هم وجود داره
  البته بنده نیز ساکن کرمانشاهم
  منتظر تماس شماییم
  با تشکر

 104. خاندان معزز رضایی کلهر دریافت خبر تاثر برانگیز از دست دادن یکی از رجال نیکنام دیار غرب موجب تاثر وتالم وافر گردید. هر چند آن عزیز سفر کرده دیگر در میان ما نیست اما بی شک منش و خلق نیکوی او همواره الگوی ما باقی خواهد ماند. از طرف جمعی از مردمان چهارطایفه کلهر این مصیبت را به خانواده معزا و همه دوستداران این نیک مرد بزرگمنش تسلیت عرض می کنم.

  دانشگاه رازی- دانشکده فنی مهندسی- دکتر رشیدی

 105. چرا جلسات معلمان به نتیجه نمی رسد ؟
  تعریف و تمجید از مقام معلم، توام با مبالغه و گزافه گویی ممکن است که باعث شود ما معلمان راه خود را گم کنیم. لازم است که گاهی از خود انتقاد کنیم و تصور نکنیم که این انتقادها باعث تضعیف ما می شود.
  آیا از خود پرسیده ایم که چرا معلمان نمی توانند در مورد خواسته های صنفی خود به یک اجماع نسبی دست یابند و یا چرا نتواسته اند برای دفاع از حقوق مادی ، معنوی خود، مانند کارگران، پزشکان، وکلای دادگستری ، سازمان های صنفی نیرومندی تشکیل دهند؟ ساده ترین کار این است که از خود سلب مسئولیت کنیم و با راز و رمز بگوییم ” نمی گذارند”!
  به نظر می رسد حداقل بخشی از مشکلات مربوط به خود ماست ، ” از ماست که بر ماست” !
  لازم است که ابتدا، تحولی در روحیه و رفتار خود ایجاد کنیم ؛ به خصوص نخبگان این قشر که داعیه رهبری معلمان را دارند، باید مسئولانه عیب ها را بپذیرند و در صدد اصلاح خود برآیند. در این جا به پاره ای از مشکلات که در جلسات متعدد معلمان با آن برخورد داشته ام، اشاره می کنم.
  ۱- در جلسات، طول و عرض صحبت های ما دراز است . گویی در کلاس درس هستیم و مخاطبان ما تعدادی دانش آموز کم اطلاع هستند که باید به آنها آموزش بدهیم. وقت جلسات را با ذکر خاطرات، مثال، ضرب المثل و طول و تفسیرهای بی مورد هدر می دهیم. آخرسر وقت کم می آوریم و موضوع اصلی جلسه روی زمین می ماند، بعد از جلسه هم با اعتراض می گوییم ” این جلسات به چه درد می خورند؟”
  آیا بهتر نیست با آمادگی قبلی در جلسات شرکت کنیم، حول محور دستور جلسه و با ایجاز حرف بزنیم، حاشیه نرویم و بدون مقدمه و تعارف و استفاده از صنایع لفظی مستقیما برویم سر اصل مطلب.
  ۲- عادت به شنیدن موثر نداریم. سکوت توام با تفکر و سنجش دقیق سخنان گوینده برای ما سخت است. دوست داریم همیشه گوینده باشیم، آن هم از نوع متکلم وحده، سخنان گوینده را با بی میلی خود می شنویم. در جلسه ای که همه گوینده هستند و هیچ کس شنونده نیست ، گفت و گو و تبادل نظر معنی ندارد. بهتر است عادت کنیم که در جلسات بگوئیم و بشنویم. خداوند به ما دو گوش و یک زبان داده است که ” دو بشنو و یک بگو”.
  ۳- اهمیتی به مستند و موثق بودن اطلاعات و اخبار نمی دهیم. گاهی یک خبر ضعیف و حتی شایعه را به دلیل هماهنگی با محتویات ذهنی مان، مبنا و پایه تفسیر خود قرار می دهیم. اکثراً دنباله رو آقای “می گویند ” هستیم. بهتر است که همیشه به اطلاعات و اخبار موثق تکیه کنیم ولو این که با تحلیل و تفسیر و اطلاعات قبلی ما در تضاد باشد. همواره جای این احتمال را باز بگذاریم که ممکن است در خلال یک جلسه نظر ما تغییر کند. با پیش داوری با حقیقت و واقعیت روبرو نشویم. در صحبت های خود از کلمه “باید” زیاد استفاده می کنیم همچنین از کلماتی مانند “حتما”، “قطعا”، “بدون شک” و… در یک مباحثه عاقلانه گوینده همواره سخن خود را به کلمات و عبارت هایی از قبیل “احتمالا”،”شاید”، من فکر می کنم”، “به نظر من” و “مقید” مشروط می کند و همواره دریچه ای برای اصلاح و تکمیل سخنان خود باز می گذارد.
  ۴- در عالم حرف ، از نقد و اختلاف نظر استقبال می کنیم ، اما اگر کسی در جلسه بر خلاف نظر ما حرف بزند به ما بر می خورد !
  به جای پاسخ مستدل ، درصدد یافتن انگیزه های درونی گوینده بر می آییم و پس از آن که به گمان خود ، انگیزه درونی مخالف را کشف کردیم ، با او به دشمنی بر می خیزیم و طوری به او حمله می کنیم که قادر به دفاع از خود نباشد ! ” مامور فلان سازمان رقیب است ” ، ” از اداره پول گرفته است “، ” خبر چین است ” ، ” با فلانی ها ساخت و پاخت کرده ” ، ” دین و ایمان درست و حسابی ندارد ” و… این حربه ای است که خیلی سریع علیه سازنده آن مورد استفاده قرار می گیرد . اوضاع به گونه ای می شود که همه از هم می ترسند و کسی جرات حرف زدن ندارد . راه مبارزه با این وضعیت ، پذیرش رسمی اختلاف نظر است . یک نفر باید بگوید که آخر یک تشکل معلمی چه چیزی برای مخفی کردن دارد که رقبا و یا اداره برای فهمیدن آن نیاز به جاسوس و مامور داشته باشند .
  ۵- بعضی از دوستان ، به دلیل پاره ای ملاحظات ، در جلسات و در حضور آدم های « مهم » سکوت می کنند . اما بعد از جلسه در تماس های تلفنی و یا خصوصی تر ، زبان باز می کنند . نتیجه این رفتار تشکیل گروه بندی های غیر تشکیلاتی است . بهتر است همه حرف ها را در جلسه بگوییم . آدم های « مهم » را ما خودمان « مهم » می کنیم و بعد از آن ها می ترسیم ! وقتی ما خود را کوچک و بی اهمیت تصور کنیم ، آدم های « مهم » پدیدار می شوند .
  بر ترس و محافظه کاری خود غلبه کنیم ، بیش از ۹۰ درصد ترس ما ، ذهنی و غیر واقعی است …
  ۶- بعضی از دوستان در جلسات به دنبال ایجاد روابط مبهم و شخصی با همکاران ” کلیدی ” و دارای موقعیت هستند . فکر ی کنیم زرنگ هستیم و دو سه گام از دیگران جلوتریم . اما باور کنیم که دیگران هم با هوش و زرنگند و خیلی زود منوجه فرصت طلبی های ما می شوند .
  ممکن است دیگران هم به تکاپو بیفتند و فضای جلسات خراب می شود . بدبختی این جاست که در نهایت چیزی گیر کسی نمی آید !
  این رفتارها در صورت تداوم ، تشکل را تا حد محفل و باند دوستانه و منفعت طلب تنزل می دهد و اعتماد معلمان از دست می رود .
  ۷- در جلسات و به خصوص موقع رای گیری ، هر کدام می خواهیم رئیس ، دبیر کل و…بشویم . اگر من دبیر کل شدم ، این تشکل بهترین است و همه باید با من همکاری کنند . اما اگر من دبیر کل نشدم ، تشکل هزار عیب و ایراد دارد .
  در ارزیابی موقعیت خود اکثرا دچار سوء تفاهم هستیم و متاسفانه جایگاه واقعی خود را نمی شناسیم .
  در جلسات می شنویم که بعضی از دوستان گاهی تواضع را کنار می گذارند و در جهت اثبات شایستگی های خود به فاکت هایی اشاره می کنند که اصولا به موضوع ربطی ندارد : « من سه دوره کاندیدای نمایندگی مجلس شده ام » ، « من در فلان ستاد انتخاباتی فعالیت داشته ام » ، « من در منزلم ، کتابخانه ای با سه هزار جلد کتاب دارم » و… من ! من ! من ! هر یک از ما یک ” من کامل ” هستیم و از قدیم گفته اند که : ” دو پادشاه در اقلیمی نگنجند ” !
  روحیه جمعی ما به شدت ضعیف است .
  به جای این که به سمت وحدت برویم به سمت تشتت و پراکندگی می رویم .

 106. آغاز به کار سایت آفتاب کرمانشاه
  درود بر همه هموطنان و به خصوص هم استانیهای عزیزم.
  ایجاد رابطه ای دو سویه واخلاق مدار و صادقانه یکی از مهمترین اولویت های افتاب کرمانشاه است.
  امیدواریم بتوانیم با اطلاع رسانی شایسته، تحلیل درست مسائل و در چارچوب قانون و اصول اخلاقی نقش خویش را ایفا کنیم.
  قطعا رسانه ها نقش بی بدیلی در پیشبرد فرایند توسعه استان دارند. این سایت هم با هدف ترویج گفتمان اعتدال و تدبیر به جمع رسانه های استان پیوسته و سعی داریم باایجاد بستر مناسب در جهت تحقق اهداف دولت کوشا باشیم.

 107. نقدی بر بخشنامه شماره ۶۰مستمری تامین اجتماعی( نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان)
  محاسبه میانگین در علم آمار:
  داده هایی که قصد محاسبه میانگین ساده از آنها را داریم باید دارای ویژگی یا صفت مشترک بوده و همچنین از ارزش های یکسانی برخوردار باشند. چنانچه داده های آماری از ارزش های متفاوتی برخوردار باشند میبایستی به هرداده آماری وزنی اختصاص یابد و سپس داده های وزن دار شده را میانگین گیری نماییم که مورد اخیر را میانگین وزنی مینامند
  در مدل به کار گرفته شده توسط صندوق تامین اجتماعی ارزش اسمی حق بیمه پرداخت شده درپنج سال آخر به روش میانگین ساده است نه میانگین وزنی
  علت کاهش شدید مستمری بازنشستگان با دستمزد غیر متعارف بیشتر ناشی ازعدم استفاده از میانگین وزنی است ونه نرخ رشد دستمزد
  هر بیمه شده ای که نرخ رشد افزایش دستمزد دوسال آخر با ۸سال قبل بیش از ۵ درصد (۵ در صد حداقل دستمزد مربوط به آن سال مبلغ اندکی است )باشد این نرخ رشد دستمزد غیر متعارف تلقی میگردد و احتمال وقوع این حالت برای بیمه شدگان خیلی زیاد است
  ارزش زمانی پول در علم اقتصاد:
  در ادبیات اقتصادی ارزش زمانی پول( ارزش گذشته- حال و آینده) در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بویژه در کشور هایی که تورم دو رقمی را درچندین سا ل متوالی تجربه کرده اند به اهمیت آن افزوده میگردد. زیرا بر اساس گزارشات اقتصادی روند شاخص بهای کالا وخدمات روندی صعودی می پیماید و روز به روز به دلیل کاهش ارزش پول قدرت خرید شاغلینی که در مشاغلی با درامد ثابت اشتغال به کار دارند بویژه مزد بگیران کاهش می یابد
  تعریف ارتقاء شغل:
  ارتقاء شغل عبارت است از احراز گروه (رده) شغلی بالاتر از گروه (رده)شغلی قبلی
  همانگونه که از تعریف مندرج استنباط میشود میبایستی یک نظام طبقه بندی مشاغل وجود داشته باشد که بر اساس آن مشاغل مورد سنجش قرار گیرد اگر فردی از شغلی با گروه ۱۲ به شغلی با گروه۱۴منصوب گردد نوع حکم ارتقاء نامیده میشود
  اما اگر کارگر در کارگاهی که فاقد طرح طبقه بندی باشد از آنجا که معیار وشاخصی برای تعیین گروه هر یک ازمشاغل وجود ندارد مجریان هر استنباطی که به نفعشان باشد از ارتقاء مینمایند
  مقایسه نرخ رشد دستمزد مدیران و متخصصین با نرخ رشد در الگوی مورد نظر تامین اجتماعی:
  بر اساس تبصره ذیل ماده ۶ دستور العمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل متصدیان مشاغل مدیر و متخصصین همطراز از شمول جدول مزدخارج وتیین حقوق و مزایای آنان بر اساس طرح طبقه بندی صورت نمیگیرد حال تکلیف مقایسه نرخ رشددستمزد انان با الگوریتم مورد عمل سازمان تامین اجتماعی چیست
  مقایسه نرخ رشد دستمزد کارگران شاغل در کارگاههای متفاوت:
  بر اساس دستور العمل شماره ۱۲۰۹۶مورخ ۲۰/۰۴/۱۳۷۴معاونت تنظیم روابط کار وزارت کار وامور اجتماعی در صورتی که تعداد کارگران کارگاه کمتر از ۵۰ نفر باشد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل الزامی نمی باشد و بعضا تعدادی از کارگاههای بالای ۵۰ نفر علی رغم الزامی بودن اجرای طرح طبقه بندی بنا به دلایلی فاقد طرح طبقه بندی مشاغل میباشند
  متفاوت بودن ضریب ریالی جدول مزد در کارگاههای دارای طرح طبقه بندی مشاغل موجب تفاوت در سطح پرداخت به کارگران حتی با عناوین شغلی یکسان میشود و در کارگاههای فاقد طرح تفاوت سطح پرداخت عادی تر است
  تغییر کارگاه کارگر بین کارگاهای دارای طرح و فاقد طرح طبقه بندی در طی ۱۰ سال پایان خدمت که معمولا منجر به تغییرات در حقوق ودستمزد کارگران میشود در روش جاری غالبا موجب غیر متعارف شدن نرخ رشد دستمزد آنان میگردد تغییر کارگاه عمدتا ناشی از انتخاب نیست بلکه ناشی از ضرورت و اجبار زندگی است
  محاسبه نرخ رشد دستمزد بیمه شدگانی که درسه سال ما قبل از دوسال اخربیمار یاازبیمه بیکاری استفده نموده و یا درمرخصی بدون حقوق بوده ویاسایر موارد مشابه:
  بر اساس قسمت اخرماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمحاسبات مربوط به مستمری ها ملاک را بیمه پردازی بیمه شده قرار میدهد لذا چنانچه نرخ رشد دستمزد غیر متعارف باشد متناسب با ایامی که حق بیمه پرداخت نشده از ۵سال هم فراتر میرود و حتی ممکن است تا ۸ سال هم برسد در این حالت مستمری محاسبه شده باتوجه به الگوی موردعمل ممکن است مبلغ مستمری با شدت بیشتری کاهش مییابد که حتی بعید نیست حتی در مواردی از حداقل دستمزد هم کمتر شود
  ارزش حال پول در کشور:
  همانگونه که استحضار داریدارزش خسارت تاخیر تادیه- ارزش مهریه – ارزش دیه واجرت خدمات و موارد مشابه در مراجع قضایی درهنگام پرداخت دین تبدیل به ارزش حال شده حال این سوال مطرح میشود با توجه به تغییرات زیاد ارزش حال ۵ سال آخر سازمان تامین اجتماعی از این روش در محاسبه مستمری بازنشستگانی که نرخ رشد دستمزد آنان غیر متعارف میشود استفاده نمی نماید
  بازه تغییرات نرخ رشد دستمزد غیر متعارف:
  تفاوت نرخ رشد دستمزد دوسال آخر باسالهای قبل نسبت به حداقل دستمزد سالهای مورد محاسبه در یک بازه از یک درصد تفاوت شروع میشود تا ششصد درصد ادامه مییابد(تفاوت تا ۵ درصد از نظر تامین اجتماعی متعارف است )
  نحوه برخورد سازمان در تفاوت هایی که در این بازه ( تفاوت از ۵ درصد تا ششصد درصد ) قرار دارد ( نرخ رشد دستمزدشان همگی غیر متعارف شده) یکسان میباشددر حالی که تفاوت مبلغ ۵ درصد با ۶درصد مبلغ قابل تو جهی نمی باشد (ا درصد حداقل دستمزد مبلغ ناجیزی است) اما اگر مستمری بازنشستگی این دو مورد را باهم مقایسه کنیم تفاوت قابل توجهی دارند از دیگر سو نحوه محاسبه ۶درصد اختلاف تا۶۰۰ درصد اختلاف علی رغم اختلاف چشمگیر تفاوت نرخ رشد و مبلغ به یک روش محاسبه میشود که غیر منطقی است پیشنهاد مینمایم درصد هارا باذکر مبالغ درصد از ۱ درصد تا ۶۰۰ درصد را محاسبه و رویت فرمایید
  به خاطر اینکه اصل موضوع روشن تر شود فرض کنیم نرخ رشد دستمزد یک کارگر درهر سال طی مدت سی سال خدمت ۵ باشد یک بار مستمری این کارگر را بر مبنای دو سال و بار دیگر بر مبنای ۵ سال آخر خدمت محاسبه کنیم و دو مقدار بدست آمده را با هم مقایسه کنیم تفاوت زیادی باهم دارد باوجود آنکه نرخ رشد هر سال این کارگر با هم مساوی است پس ریشه این تفاوت کجاست پس اشکالی در الگوریتم وجود دارد وآن اشکال برمی گردد به اینکه در این مدل ارزش حال حق بیمه پرداختی در سالهای مورد محاسبه را لحاظ نمی نماید
  . کاهش مستمری بیمه شده در اصل به افزایش سنوات قابل محاسبه از دو سال به پنج سال(افزایش سالهای مورد محاسبه) بدون احتساب ارزش حال حق بیمه برمیگردد تانرخ رشد دستمزد ایا قدرت خرید پول ۵ سال قبل با پول امسال یکسان است ا
  نتایج این تصمیم را به راحتی از مقایسه مستمری های دریافتی در سال۹۳ بازنشستگان هم شرایطی که قبل از سال ۹۰ و پس از سال ۹۰ بازنشسته شده اند و نرخ رشد دستمزدهر دوغیر متعارف و مشابه باشد قابل تشخیص است با وجود آنکه بازنشستگان سال ۹۰ به بعد بیمه پردازی بیشتری دارند وطی این مدت مستمری دریافت نکرده نسبت به بازنشستگان قبل از سال۹۰ مستمری کمتری دریافت مینمایند
  نرخ رشد دستمزد دوسال آخر به روش مورد عمل سازمان تامین اجتماعی از ۵ درصد به ۶ درصد برسد(۱ درصد تفاوت) علی الرغم اعمال تغییرات قابل توجه در مستمری بازنشستگان به راحتی از کنار آن میگذریم از دیگر سوحساسیت خود را به تغییر نرخ رشد ۶ درصد تا ۶۰۰ درصد(۵۹۴ درصد تفاوت)از دست داده ایم شاید نیاز باشد مجددا نظام باورها و ارزشهای خود را در حساسیت سنجی بازمهندسی کنیم ناگفته پیداست که از نظر تامین اجتماعی تفاوت ۶درصد با ۶۰۰ در صد در نرخ رشد دستمزد غیر متعارف از ارزش یکسانی برخوردار است که اگر اینگونه نبود مستمری بیمه شدگانی که دستمزد غیر متعارفشان در این دامنه ( ۶ تا۶۰۰ ) درصد قرار دارند را به روش یکسان محاسبه نمیکرد ایا عادلانه تر نبود که مبلغ درصد اختلاف را که بر مبنای حداقل دستمزد سال مورد محاسبه قابل استخراج بود از مستمری محاسبه شده بر مبنای دو سال آخر( به همین روش فعلی )کم میکردید تااین نقیصه برطرف گردد در ضمن هرچه این اختلاف در بازه (۱ درصد تا ۶۰۰ درصد)بیشتر می بودمستمری کمتری دریافت می نمود وعدالت پرداخت به روشی منطقی متناسب با شدت میزان افزایشات آگاهانه غیر متعارف به همان نسبت اقدام به کاهش مستمری می نمودید و ازکاهش شدید و ناگهانی مستمری هایی با درصد های کمتر خودداری میکردید
  پرسش حقوقی:
  آیا سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرفین مدعی قانونا و عرفا میتواند (بویژه در موارد اختلافی) بین بیمه شده و تامین اجتماعی( به علت تعارض منافع ) اظهار نظر و رسیدگی کند یاخیر تفسیر این پرسش رابه اظهار نظر علمای حقوق واگذار مینماییم
  تفسیر ماده۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه:
  باتوجه به اینکه تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس محترم شورای اسلامی میباشد لذااستدعاداریم نمایندگان محترم مجلس با تفسیر نحوه اجرای ماده ۳۱قانون برنامه پنجم توسعه(نحوه محاسبه میانگین ساده یا وزنی و سایر موارد مبهم) به شیوه اجرای ماده مذکور توسط واحد های اجرایی توجه بیشتری مبذول فرمایند و از بروز مشکلات بیشتر برای بازنشستگان وافزایش شکایت از واحد های اجرایی جلوگیری فرمایند
  پیشنهاد:
  در هنگام صدور احکام بازنشستگی بر اساس تاریخ اجرای حکم برای هر یک از ماهها یا سالهای بیمه پردازی یک ضریب متناسب با ارزش حال حق بیمه پرداختی در سنوات گذتشته بر مبنای نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی انتخاب گردد که این ضریب ارزش مبالغ حق بیمه پرداختی در سالهای قبل را به حال (تاریخ اجرای حکم بازنشستگی) تبدیل نموده و سپس اقدام به میانگین گیری از حق بیمه های پرداختی در سالهای مبنای محاسبه می گردد در بدو امر این روش برای سه سال آخر و سپس پس از گذشت هر سال یک سال به مبنای محاسبه سالها افزوده گردد تا در نهایت به ۳۰ یا ۳۵ سال برسد در روش پیشنهادی کارگران متمایل به پرداخت حق بیمه بیشر در کل سنوات بیمه پردازی و سازمان تامین اجتماعی از منابع درآمدی آن در سالهای آتی بیشتر برخوردار میگردد و دیگر نیازی به این همه تفسیر و شاخص قرار دادن عوامل فرعی همچون نرخ رشد دستمزد که خود از متغییر های اصلی دیگری اثر میپذیرد نیست و فضای آرامشی درتعامل بین بیمه شدگان وتامین اجتماعی فراهم میگردد

  با تشکر واحترام حبیب ا…صالحی

 108. باعرض سلام خدمت جناب آقای پرندین
  گفتم اگه میشه در مورد حادثه خیز بودن آخرین پیچ اسلام آباد به سمت روستای تراب ( معروف به پیچ آینه) که جاده در لبه ی پرتگاه است و هیچگونه حفاظی ندارد و بنده بارها شاهد سقوط ماشین به پایین بوده ام گزارشی تهیه کنید. متاسفانه امروز هم از آن منطقه عبور کردیم و باز هم یک حادثه ی دیگه رخ داده بود.چند عکس هم گرفتم.اگر مایلید تا در اختیارتان بزارم
  با تشکر

  پاسخ کرمانشاه دیلی:

  سلام بر شما دوست عزیز
  چشم ارسال کنید تا منتشر نمائیم
  لطفا با توضیحات ارسال نمائید

 109. بیائیم به طبیعت درخت و درختچه عیدی بدهیم.
   درخت یار مهربانیست که با انسانها رفاقت  عمیقی دارد درخت چتر و گیسوان زیبایش را به خاطرآسایش و آرامش انسانهامی گستراند.میوه های حاصلش که سرشار از انرژی و لذت بوده به ما تقدیم مینماید.برای حیات و تندرستی ما هوا را پالایش میکند.در جوانمردی و رفاقت کم نمیگذارد و الگوئی از گذشت و ایثار است عجب صبری دارد بی تفاوتی و آزار ما را تحمل می کند پس ما به پاس محبت و نیکی اش برای شادابی طبیعت و سلامت با هزاران درخت پیوند دوستی ببندیم و آنها را در عرصه طبیعت بکاریم.رفاقت مان را با کاشت درخت و درختچه در دل طبیعت تحکیم ببخشیم.هموطنان فرصت کاشت نهال را در اسفند و نیمه اول فروردین ازدست ندهیم بیائیم به طبیعت درخت و درختچه عیدی بدهیم.

 110. علی جلیلیان نماینده ی مردم اسلام آبادغرب و دالاهو  در مجلس شورای اسلامی از خانواده های محترم شهدای روستای بیگرضایی صیدایاز دیدار به عمل آوردند.اما ایشان باید به یاد داشته باشند که روستای بیگرضایی در محدوده ی حوزه ی گیلانغرب است و از طرفی دیگر این طایفه جزو ایل خالدی میباشد و حتی اگر به کاندیدای خالدی رای ندهند به سبب خویشاوندی با نادر نادری اکثرا به ایشان رای میدهند.به نظر بنده بهتر بود این بازدید از روستاها و مناطق حوزه خودتان صورت بگیرد گرچه هیچ فایده ای در جهت رای آوردن شما ندارد و در پایان :شتر در خواب بیند پنبه دانه

 111. نامه علی مطهری به امام جمعه شیراز

  این چاقوی احساس و هیجان چند جوان جاهل را که تیز می‌کنید روزی دست خود شما را هم خواهد برید، همان طور که طالبان و القاعده روزی علیه آمریکا و اسرائیل فعال شدند.

  پایگاه خبری تحلیلی هدانا (HODANA.IR):

  در پی سخنان روز گذشته امام جمعه شیراز، علی مطهری نامه سرگشاده ای خطاب به او نوشت که عیناً می آید:

   

  جناب آقای اسداله ایمانی

  امام جمعه شیراز

  با اهداء سلام، در خطبه نماز جمعه در ارتباط با حادثه تلخ سوء قصد به اینجانب در شیراز، گفته‌اید «اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟ اگر باد را کاشتید مگر نه این است که طوفان درو می‌کنید؟» 

  با این دو جمله از ضاربان اینجانب حمایت و کار آنها را تأیید کرده‌اید. خوشحالم که نقش خود در این حادثه را آشکار نمودید و طبعاً هیئت تحقیق وزارت کشور باید به شما به عنوان متهم بپردازد.

  امیدوارم متهم دیگر نیز که موتورهای سنگین و گاز فلفل در اختیار آن فرومایگان قرار داده بود مانند شما اقرار و اعتراف کند گرچه برای همگان شناخته شده است. 

  ماجرای دوشنبه سیاه شیراز را یک «حادثه سیاسی» نامیده و از این که همه مضطرب شده‌اند اظهار تعجب کرده‌اید. ظاهرا از نظر شما این که عده‌ای مزدور – که بعدا معلوم شد برخی از آنها مسلح به سلاح گرم بودند – به سخنران مدعو دانشگاه شیراز که از قضا نماینده مجلس هم هست به قصد کشت حمله کنند، صرفا یک مسئله سیاسی و نه انسانی و اخلاقی و حقوقی است و قابل اعتنا نیست.

  ای کاش آن روز در کنار من می‌بودید و یکی از آن آجرها به سر مبارک اصابت می‌کرد، آنگاه می‌دیدیم که آیا باز هم قضاوت شما همین است؟

   این جمله در همه ادیان آمده است که آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران بپسند و آنچه برای خود نمی‌پسندی برای دیگران مپسند. 

  گفته‌اید «با وجود مشکلاتی چون بیکاری، تعطیلی کارخانه‌ها، خشکسالی، حاشیه‌نشینی و گسترش آن به مرکز شهر، آیا واقعا مشکل این است که هر روز سخنرانی دعوت شود؟» معلوم نیست چه ارتباطی بین مشکلات یک شهر و ضرورت لغو یک سخنرانی فکری و علمی وجود دارد، در حالی که ممکن است همین سخنرانی‌ها به حل آن مشکلات اجتماعی و اقتصادی کمک کند.

  با این حساب، همه مجالس سخنرانی مذهبی و علمی و فکری در شیراز باید تا زمان حل مشکلات این شهر تعطیل شود!

  علاوه بر این، برگزاری یک جلسه سخنرانی در دانشگاه یک شهر چه ربطی به امام جمعه آن شهر دارد. مگر امام جمعه باید در همه مسائل شهر خود دخالت کند؟ حتما به یاد دارید که در دهه شصت زمانی که برخی فرماندهان سپاه درباره وقایع اتفاقیه مجلس اظهارنظر کردند امام خمینی(ره) فرمودند «به سپاه چه مربوط که در مجلس چه می‌گذرد؟!» بنا براین هر شخص حقیقی و حقوقی باید به جای دخالت در کار دیگران کار خودش را درست انجام بدهد. 

  ضرب المثلی ذکر کرده‌اید که «اگر باد کاشتید طوفان درو می‌کنید». این ضرب‌المثل درباره شما صادق است که با حمایت و تحریک آن اراذل باد می‌کارید و در آینده طوفان درو خواهید کرد زیرا نوبت شما هم خواهد رسید. این چاقوی احساس و هیجان چند جوان جاهل را که تیز می‌کنید روزی دست خود شما را هم خواهد برید، همان طور که طالبان و القاعده روزی علیه آمریکا و اسرائیل فعال شدند. 

  گفته‌اید «اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟».

  سؤال این است که اینجانب در کجا حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکسته‌ام؟ تا آنجا که به خاطر دارم درباره خبرگان رهبری گفته‌ام که باید به وظیفه نظارت خود از جمله نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری بپردازند، چیزی که خود مقام رهبری بر آن تأکید دارند و نص قانون اساسی است. مطابق نظر شما خود قانون اساسی حریم خبرگان رهبری را شکسته است!

  اما درباره حریم ولایت، شما فکر کرده‌اید اگر کسی در موضوعی نظری مخالف نظر مقام رهبری داشته باشد حریم ولایت را شکسته است. این برخلاف نظر رهبر گرامی انقلاب است. ایشان همین چند ماه پیش در جمع دانشجویان فرمودند «برخی فکر کرده‌اند که باید حرفهای من را تکرار کنند، خیر هرکسی نظر خودش را بگوید». پس در واقع شما حریم ولایت را شکسته‌اید و برخلاف نظر ولی فقیه عمل می‌کنید و اصل مترقی ولایت فقیه را امری مخالف آزادی بیان و دموکراسی جلوه می‌دهید و ضرب و جرح افرادی را که نظر خود را بیان می‌کنند تجویز و بلکه ترغیب می‌کنید. 

  از نظر شما هرکس که بخواهد نظری مخالف نظر شما ابراز کند باید از ورود او به شهر شیراز جلوگیری کرد حتی به قیمت مضروب شدن و از دست رفتن جانش. واقعا همه باید اسلام را از جناب‌عالی بیاموزند! یک نسخه از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران از استاد شهید آیت‌الله مطهری را برای شما ارسال می‌کنم تا با ماهیت و آرمانهای انقلاب اسلامی آشنا شوید. 

  شما و دوستانتان در شیراز سنگ را بسته و سگ را رها کرده‌اید. اگر مایل به زورآزمایی اجتماعی هستید مخالفان این داعشی‌های وطنی را نیز آزاد بگذارید تا ببینید چه بر سر این اراذل می‌آورند.  

  اینجانب به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید آیت‌الله مطهری، حاصل عمر و پاره تن امام خمینی، به شما و دوستانتان اعلام می‌کنم که به نوبه خود اجازه نخواهم داد فضای خفقان بر کشور حاکم شود و در راه آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی آزادی تفکر و آزادی بیان تا پای جان ایستاده‌ام.

   به شما نصیحت می‌کنم که تقوای الهی را رعایت کنید، ‌روش خود یعنی جمود و افراط را که دفع‌کننده دلهای پاک و آگاه است، به حکمت و موعظه حسنه و جدال به احسن تغییر دهید و با هیئت تحقیق وزارت کشور برای ریشه‌کن کردن غده سرطانی افراط و خوارج‌صفتی در شیراز همکاری نموده طرحی نو در آن سامان در اندازید.                        

                                                                               والسلام

 112. منبع :پایگاه خبری _تحلیلی هدانا

 113. با سلام خدمت جناب پرندين 
  لطفا در صورت تائيد جنابعالى و امكان جهت درج در صفحه سايت
  بودجه و اعتبارات شهرمان را بايد از داخل ميدان ها و بلوار هاى شهر كرمانشاه در ايام نوروز جمع كنيم 
  بى شك زيبا سازى فضاى شهرى يكى از اساسى ترين برنامه هاى همان شهر محسوب ميشود و نيز بايد به نحو احسنت اين امر را انجام داد ، در طول چند سال گذشته شاهد پيشرفت بسيار بالاى مركز استان هستيم كه ميتوان از اين امر خرسند بود و نيز بايد مسئولان شهرستان ها نيز از اين امر كپى بردارى كنند ، در اين چند ساله كرمانشاه در تمام حوزه ها پيشرفت قابلى داشته كه مسلما اين أمور قطعا بودجه بالايى ميخواهد ، اما بدور از تعصب انصافا اين حق است شهرستان هاى استان براى كارهاى اوليه و اساسى هموچون آسفالت خيابان و … بماند اونوقت آن خرج هاى اضافى در ميادين و بلوار هاى مركز استان بشود ، شايد كسى بگويد جمع آورى اعتبارات بسته به جمعيت و مساحت شهرستان داشته باشد يا بستگى به توان جذب مسئولان داشته باشد بله درست است اما نه در اين حد مركز استان روز به روز وسيع تر و پيشرفته تر ميشود و شهرستان ها درجا ميزنند ، مگر مسئولان شهرستان زير مجموعه مسئولان استان نيستند خب طبيعيه كه نمتوانند با فشار اعتبار جذب كنند . 
  آيا تفاوت وسعت  و إمكانات مركز استان با دومين شهرستان استان فاحش و غير عادى نيست ديگر بقيه شهرها …
  هر طور كه بخايم حساب كنيم نه ربطى به مسئول داره نه چيز ديگه هر دولتى كه مياد مقامات استان براى نشان دادن پيشرفت كارهايشان كل بودجه و اعتبارات را در مركز استان متمركز ميكند و ديگر شهرستان ها را به أمان خدا … 
  جالب اينجاس كه خيلى از مديران استان اسلام آبادى هستن آيا اين بزرگواران نميتوانن با هر فرمولى كه شده بودجه و اعتبار جذب كنند ، پس اين امر را ميتوان بى اساس دانست جز اينكه مسئولان استان بيخيال شهرستان ها شده اند و اوضاع شهرستان ها خود نيز سند گويايى اين امر ميباشد 
   و اما در پايان از رسانه ها خواهش ميشود پيگير اين چنين امورى باشند كه بى شك رسانه ها توان مضاعفى در ايفاى حق مردم دارند
  جناب پرندين در صورت تائيد مطلب اطلاع از طريق  پاسخ به همين كامنت اطلاع دهيد كه مشخصات كامل خود را داده و نيز شما چون در اين رابطه خبره ايد در صورت نياز به ويرايش ديگه زحمتش بر عهده شماست

 114. با عرض سلام

  احتراما به استحضار می رساند کسبه و اهالی خیابان شهید خسرو ابادی نسبت به یک طرفه خیابان مذکور اعتراض داشته زیرا از زمان اجرای طرح فوق بازار های کاسبین خیابان شهید خسرو ابادی افت زیادی کرده است لذا از شما مقام مسئول تقاضامندیم خیابان همان دو طرفه سابق بماند و یک طرفه آن با نصب تابلو پارک ممنوع ترافیک خیابان مذکور را کنترل نمایید لطفا این درخواست را به گوش مسئولان شهرستان برسانید . ضمنا برگه پیوست برای ادارات فرمانداری و شهرداری و شورای شهر و راهنمایی و رانندگی فرستاده شده و درخواست اعتراض خود را اعلام کرده ایم امیدوارم رسیدگی شود

  با تشکر فراوان

 115. با سلام
  زاگ وب مرکز خبر و آگهی وب سایت های منطقه ی زاگرس ؛جدیدترین رتبه بندی وب سایت های استان کرمانشاه را در تاریخ 4 اردیبهشت ۹۴ منتشر کرد . این رتبه بندی بر اساس رتبه الکسای جهانی سایت های زیر ایجاد شده است .

 116. مدیریت محترم وبگاه باسلام ,,,از ه……………. به اتهام کلاهبرداری مالی,ازتعدادی جنگ زدگان و رزمندگان شکایت شده است,,,,بروید ازدادیاری شعبه نهم شهرری باشماره کلانتری167دولت آباد(93/6145)(140101/19)تحقیق وپس ازاطمینان ازصحت مطلب,,,,نامبرده مجهول المکان است,,اطلاع رسانی بفرمائید تاآدرس وی(محل کار,یا,منزل)جهت ثبت پرونده دراختیار مالباختگان قرارگیرد

 117. با سلام
  مدیریت سایت چاپارک هستم chaparak.ir
  سایت خبر خوان که رتبه ی اون تو یک ماه اخیر از 4800 به 1800 رسیده و مسیر رو به رشدی رو داره طی میکنه… و مطمئنا با برنامه ریزی که گروه ما داره تا یک ماه اینده رتبه به زیر 1000 میرسه و الان روزانه بیش از 10000 بازدید کننده داریم.
  ما بخشی رو به عنوان شهرستان ها تو سایت قرار میدیم که لینک خبرای مهم رو  از سایت های شهرستانی نمایش میده که حضور اخبار سایت شما تو ما میتونه رتبه و بازدید سایتتون رو ارتقا بده.
  درصورت تمایل به عقد قرارداد میتونین تماس بگیرین
  ………………….کشت کار

 118. باسلام خدمت جناب پرندین شمالینک شدید

 119. Rostamianfans.mihanblog.com

 120. سلام
  احتراماً بدینوسیله شما بزرگواران را به همراهی ما در کانال تلگرام اطلاع رسانی “کرمانشاه تایمز” دعوت میکنیم.

  لینک:

 121. سایتتون دیر به دیر بروز میشه!

 122. اخبار انتخاباتی اسلام آبادتون کذب محضه خجالت آوره، به خودتون بیاین مردم هوشیار تر از اینن که هرچی بگین قبول کنن اعتبار سایتتون رو پایین نیارید.

 123.   درخواست صحبت با دکتر حمید صیدمحمدی رادارم09189920312 و09335280312

 124. باسلام خواهشمند است در مورد نبود دارو اوستین در داروخانه بیمارستان امام رضا ع کرمانشاه که مختص افراد سرطانی است گزارش ،و پیگیری لازم رو انجام بدهید. چون خانواده مریض برای تهیه این دارو باید به داروخانه های بیرون بیمارستان مراجعه کنند وهزینه میلیونی زیادی پرداخت نمایند که از توان خانواده مریض خارج است باتشکر از پیگیری دلسوزانه شما

 125. ((به نام خدا
  )) ،

  خدمت برادر ارجمند جناب آقای علی پرندین مدیر محترم سایت کرمانشاه دیلی ، بااهداء سلام وتحیات الهی ، احتراما پیشنهاد می شود در نوشتن وانتشار سمت های نخبگان اسلام آبادی دقت بیشتری شود . لازم است اصلاحیه ای درمورد محل کار و حوزه علمی -پژوهشی جناب آقای دکترعلی مصطفایی در سایت خود انجام دهید چون ایشان عضوهیات علمی بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و درحوزه پزشکی تحقیق وپژوهش نموده اند نه شیمیدان هستند ونه شاغل در دانشگاه رازی کرمانشاه . به هرحال امیداست همیشه درکلیه امورموفق وسرافرازباشید . بااحترام وسپاس مجدد نصرت الله مهدی زاده

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای مهدی زاده
  از عنایت و دقت نظر حضرتعالی تشکر می کنیم و انشاءالله اصلاح خواهیم نمود.

 126. ((به نام خدا
  )) ،

  خدمت برادر ارجمند جناب آقای علی پرندین مدیر محترم سایت کرمانشاه دیلی ، بااهداء سلام وتحیات الهی ، احتراما پیشنهاد می شود در نوشتن وانتشار سمت های نخبگان اسلام آبادی دقت بیشتری شود . لازم است اصلاحیه ای درمورد محل کار و حوزه علمی -پژوهشی جناب آقای دکترعلی مصطفایی در سایت خود انجام دهید چون ایشان عضوهیات علمی بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و درحوزه پزشکی تحقیق وپژوهش نموده اند نه شیمیدان هستند ونه شاغل در دانشگاه رازی کرمانشاه . به هرحال امیداست همیشه درکلیه امورموفق وسرافرازباشید . بااحترام وسپاس مجدد نصرت الله مهدی زاده

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای مهدی زاده
  از عنایت و دقت نظر حضرتعالی تشکر می کنیم و انشاءالله اصلاح خواهیم نمود.

 127. سلام 
  چرا درگیری مسلحانه شرور گیلانغربی با دامداران روستایی گرماب در بخش گواور اطلاع رسانی نکردین
  ؟؟؟؟؟

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام اطلاع رسانی شده است.

 128. انتظارات از نماینده مجلس
  کانال تلگرامی برای تعامل سازنده مردم و مجلس “

 129. با عرض سلام و خسته نباشید
  روابط عمومی شرکت بیپ تونز درخواست همکاری فرهنگی با خبرگزاری شمارا دارد. بدین ترتیب هفته ای 2 تا 3 ایمیل برای شما ارسال میشود که محتوای آن اخبار انتشار آلبوم های موسیقی است. از شما خواهشمندم ایمیلی برای ما بفرستید که ما بتوانیم اخبار خود برای شما ارسال نماییم.
  با تشکر
  روابط عمومی شرکت بیپ تونز

 130. با سلام
  گویا قرار است که ابراهیم پیرویسی ، مسئول فعلی حراست فرمانداری اسلام آباد غرب و معاو سیاسی انتظامی سابق بخشداری گواور، فردا به سمت بخشدار حمیل منصوب شوند. شما از این موضوع اطلاعی دارین؟؟؟؟ خاهشن در صورت امکان در این مورد اطلاع رسانی بفرمایید.
  باتشکر

  پاسخ کرمانشاه دیلی:

  سلام دوست عزیز
  بله این خبر درسته
  فردا حتما خبرش رو منعکس خواهیم کرد.

 131. سلام
  جناب آقای پرندين لطفا از انتخابات نمایشی در اداره ورزش و جوانان اسلام آباد جهت انتخاب رئیس که با حضور آقای ترنج و دوستانش برگزار شد مطلبی بگذارید.

 132. سلام جناب آقای پرندین //دکتر بهشتی نیا گزینه مدیر کلی ارشاد اسلامی است

 133. جاداشت ولازم بود در این سایت شما که خیلی چیزهامی نویسیدوبعضا هم مفید هستند از شهادت اولین مدافع حرم اسلام ابادی هم می نوشتید یالااقل پیام تسلیتی یاعکسی ازمراسم میگذاشتی به عنوان یک شهروند خیلی ناراحت شدم که این جناح بندیها حتی همدردی را هم ازمردم گرفته است :افسوس

 134. تقدیر و تشکر از استاد گرامی حناب دکتر قباد کاظمی در امر سابقه درخشان ایشان در امر وکالت . فرشته گه نگار . ( نویسنده )

 135. هدف چیست؟/ علیرضا پیرمرادی
  در سال 88 بود، که رئیس قوه ی مجریه جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد استارت پروژه ای را زد که به قول خودشان پاشنه آشیل اقتصاد بود، و معتقد بودند که با اجرای این پروژه اقتصادی فاصله طبقاتی کم، و به قول معروف حق به حق دار می رسد، عصاره ی آن چنین بود؛ که کسی از سوخت با یارانه استفاده می کند در واقع حق کسی را که از همان سوخت استفاده نمی کند پایمال می کند. و عمده ی آن هم متمرکز بر سوبسیت سوخت بود. با این چنین استدلالی قانون هدف مند کردن یارانه ها کلید خورد. پس از کش و قوس های فراوان بین دولت و مجلس در مورد نحوه ی اجرای آن سرانجام در تاریخ 23/10/1388 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، و قیمت فروش بنزین در کشور نباید کمتر از نود درصد(90%) قیمت تحویل روی کشتی(فوب) در خلیج فارس نباشد. دولت باید از مابه تفاوت قیمت آن برای هر ایرانی یارانه ای در نظر بگیرد که 45000تومان ماهیانه نتیجه آن شد. فی الحال که این طرح اجرا شده با احتساب سال 96 مجموعا 8سال است که این روند پرداخت یارانه در ماه ادامه دارد، و سالانه دولت48000 میلیارد تومان را در بودجه برای یارانه مردم در نظر می گیرد. اگر این مقدار را در 8 سال ضرب کنیم دولت 384000 میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت کرده است، که همه ی این مبلغ صرف هر چیزی شده است غیر از اشتغال. اگر ما برای ساخت یک کارخانه مناسب برای اشتغال حداقل 3000 نفری 500 میلیارد تومان در نظر بگیریم، با 384000 میلیارد تومان می شود 768 کارخانه ی 500 میلیارد تومانی ساخت، که با این احتساب برای حدالقل 2 میلیون و 300 هزار نفر شغل و کار پایدار ایجاد می شود، و این غیر از ثروت و ارز آوری است که برای کشور و مردم بدست می آمد. حال باید گفت هدف از هدف مند کردن یارانه ها چیست؟؟؟ غیر از این است که این سرمایه عظیم سبب بالا رفتن نقدینگی و به دنبال آن ایجاد تورم و رکود اقتصادی می شود. از جهتی دیگر باعث واردات بی رویه و البته ایجاد اشتغال برای دیگران می شود. اگر این ثروت بزرگ صرف اشتغال می شد چند میلیون نفر صاحب کار می شدند و اکنون معضلی به نام بیکاری که ریشه ی تمامی مشکلات اجتماعی است شکل نمی گرفت، و باید پرسید؛ هدف چیست؟؟؟

 136. ب سلام و احترام خدمت میر محترم رسانه – سایت محبوب کرمانشاه دیلی —– بدون شک کرمانشاه دیلی صدای رسای و بحق اخبار استان کرمانشاه می باشد و من و دوستانم از طرفداران همیشگی سایت شما هستیم چرا که اخبار را بدون حب و بغض از تمام ایلات و طوایف را در بر میگیرد .و این نقطه قوت و قدرت شماست . مویید و منصور باشید .

 137. واقعا قطع رجاله تو ااسلام اباد که برج ایلامی باید رئیس آموزش وپرورش باشه متاسفم برای مردمی که به سخنان و ……..های فلاحت اعتماد کردند

 138. با سلام لطفا به گوش شهردار محترم و یا شهری شهرداری اسلام آباد برسانید که متاسفانه هر روز صبح مقدار زیادی از زباله های حمل شده به طرف منطقه گهواره در طول مسیر از ابتدای شهر تا خود مقصد از کامیون حمل زباله به روی جاده ریخته میشود . این عامل در آینده نزدیک بعلت انباشت این زباله ها در حاشیه جاده موجب شیوع بیماری و بد ریخت شدن چهره ورودی شهر میگردد خواهشمند است پیگیری کنید و در خبر نامه شهرستان انتشار دهید

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه