جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

ارسال مطلب

ارسال مطلب

 

بازدیدکننده گرامی :

تشريف فرمائی شما را به صفحات سایت خبری تحلیلی کرمانشاه دیلی خوش آمد می گوئيم.

چنانچه علاقمنديد برای دست اندرکاران اين سايت خبری، مقالات، اخبار ، پيام يا پيشنهادی ارسال نمائيد ، می توانید از طریق

ایمیل info@islamabadtimes.ir اقدام نمایید

 

در صورتی که یادداشت یا مقاله ای را برای ما ارسال می کنید، توجه داشته باشید این پایگاه از درج مطالب منتشر شده خودداری می نماید.

_______________________

تلفن : 09184712404
ایمیل سردبیر : info@islamabadtimes.ir

 

“” سایت کرمانشاه دیلی  در صدد استفاده از توانمندي نخبگان، اصحاب رسانه و ساير علاقه مندان در امر خبر رساني و خبرنگاري با عنوان «خبرنگار افتخاري» است؛ از اين رو از کليه علاقه مندان به تهيه و ارسال خبر، گزارش و رويداد دعوت مي شود تا مطالب خود را به این سایت ارسال نمایند تا با نام خود این عزیزان در کرمانشاه دیلی درج شود. “”

 

.

مدیران سایت :
 .
 
 .
علی پرندین
.
 .
 
علی پرندین
 .
راضیه منصوری

 

راضیه منصوری

 

 

نوشته شده توسط admin در جمعه, 13 مرداد 1391 ساعت 7:05 ق.ظ

102 نظر

 1. به بهانه برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت پسماند توسط….

 2. گام اول حقانیت ملت بی دفاع فلسطین
  مردم مظلوم فلسطین بعدازشش دهه انتظارطاقت فرسا باتحمل رنج ها و مشقتهای فراوان،گام اول استقلال رابا مخالفت کشورهای مدافع حقوق بشری با موفقیت پشت سر گذاشته اند امیداواریم به فضل خداوند متعال به زودی صلح و آرامش به کانون ملت درد کشیده فلسطین برگردد و همه فلسطینی ها به سرزمین شان بازگشته و کشورشان با مساعدت ملتهای آزاده جهان بسازند.

 3. حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل حق ها را ناحق و ناحق ها را حق جلوه می دهند.
  کشتار بی رحمانه و ناجوانمردانه ملت مظلوم و بی پناه فلسطین توسط حاکمان فاسق ، جبار و خون آشام رژیم ضدبشری اسرائیل که هر روز شماره کثیری ازملت بی دفاع فلسطین را دربرابرچشمان بصیر دولتهای مدافع حقوق بشرقتل وعام می کند.و هر روز بر جنایت هولناک وظالمانه خود می افزاید.و درمقابل این همه جنایت، سکوت وتعلل سازمانهای بین المللی مایه شرمساریست.درواقع امروزه حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل حق ها را ناحق و ناحق ها را حق جلوه می دهند ودراین میان ملت بی پناه فلسطین هم ازالطاف حق وتو به اسرائیل چه رنجها ومصیبت ها راکه نکشیدند.پس غاصبان ، دیکتاتورها ، ظالمان وفاسدان بیایند درد ورنج ملتهای مظلوم جهان راازنزدیک بیازمایند تا بدانند سختیها ومصیبتهای که بر سرمردم آورده اند آیا برای خودشان قابل تحمل است

 4. تورم خرگوشي امان از درآمد لاك پشتي بريده است!!
  تورم امروزي زندگي روزمره را باچالشهاي متعددي روبرو كرده است كه ديگركسي قادر به كنترل و برنامه ريزي آن نيست به طوريكه قيمت كالا و خدمات به صورت ساعتي متغيراست و بخش اعظمی ازمعاملات از روند عادي خود خارج شده است به علت نوسانات قیمتها دربازارقدرت داد و ستد ازمردم گرفته شده و هر روز از ارزش سرمايه مردم كاسته مي شوداگرتورم به افسار گسيختگي خود ادامه دهد ديگرسرمايه كنوني بازارارزشي براي رونق بخشي به كسب و كارشان را از دست می دهد.روند كنوني تورم باعث التهاب دربازار توليد و مصرف مي شود

 5. اسلام آبـادغــرب کــرمـانـشاه اولـین و بـهترین بـود
  اسلام آبادغرب درعرض هشت سال جنگ تحمیلی و نابرابر جزء اولین شهرهای بود که مورد حمله هوائی ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق قرارگرفت و بیش از ۲۸۸بار مورد حمله بمباران گردید. که براثر حملات هوائی تعدادی از هموطنان عزیزمان شهید ، جانباز و بی خانمان شدند در واقع مردم شریف و صبور درکنار نیروهای مسلح در مقابل دشمنان ملت ایستادندعلاوه بر اين‌که جنگ بسياري از فرصت‌ها را از ما گرفت ولی به دشمنان درس پشیمانی دادیم که دگر بار وسوسه تجاوز به خاک کشورمان را نکنند.هزاران درود و سلام به نثار پاکتان باد.

 6. معتاد چگونه بیماری است که جامعه را ماتم زده کرده است؟؟؟
  امروزه گروهی از افراد جامعه، معتادان را بیمارتلقی کرده و برای درمان این گونه بیماران به فکرچاره اندیشی نیستند و منتظر معجزه هستندتا شاید شفاء آسمانی حاصل شود و گفتمان آنها به حقیقت بپیونددپس بایستی همه به این خیال باشیم.آیا بایستی تا کی منتظر الگوگیری نوجوانان و جوانان از پیشکسوتان (معتادبیماران)باشیم .این چگونه بیماریست که برای بهبودی و درمان خودعاجز و هر روز به همکیشانش می افزاید.درواقع این پدیده شوم آسایش و آرامش را ازجامعه دور کرده اضطراب و اندوه را در خانواده و جامعه افزایش داده است.سکوت و بی تفاوتی همگان در مبارزه با این پدیده شوم گناهی نا بخشودنی است.عدم چاره اندیشی برای این معضل خانمانسوز و ویرانگر منجر به نابودی کانون و تحکیم خانواده هامی شودآیا زمان قوه قهریه با سوداگران مرگ فرا نرسیده است.

 7. خدایا ازشما میخواهیم غم ، گرفتاری ، دلتنگی ، خستگی ، رنج ، ظلم ، ستم و خشونت را ازملتها دوربگردان رفاه ، اشتغال ، استقلال ، عزت ، آزادگی ، آسایش ، آرامش و تندرستی را به ملتها ارزانی بدار.

 8. زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید

  ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود ؟

  زنده را تا زنده است قدرش بدان

  ورنه بر روی مزارش کوزه گل چیدن چه سود ؟

 9. سال نو میلادی مبارک باد
  انشاءا… سال نو میلادی سالی پر ازمحبت و دوستی بین ادیان الهی باشد و از خشونت ، خونریزی ، چپاول ، انسان کشی ، تبعیض ، بی عدالتی ، ظلم ، سکوت دردفاع ازمظلوم ، نژادپرستی ، جنگ ،کشتار و فتنه بین مذاهب بدور باشد. درواقع حاکمان و رهبران کشورهای مدافع حقوق بشر صلح ، صمیمیت ، برادری ، برابری ، انصاف ، عدالت ، رفع تبعیض ، دوری از فتنه گری بین ادیان الهی ، بی تفاوتی نسبت به حقوق دیگران ، دوری جستن ازجنگ ، ویرانی و نابودی سلاحهای کشتارجمعی را سرلوحه کار خود در سال جدید میلادی قرار دهیدچونکه توسعه سلاحهای کشتار جمعی و تولیدجنگ افزاربا شعارهای دفاع از حقوق بشر تناقص آشکار دارد پس بیائید جایگاه خوشنامی تاریخ را به نام خود ثبت کنید.

 10. شوراها چقدر در سرنوشت مردم تأثیر گذارند ؟
  آیا عزیزانی که قصد کاندیداشدن را دارند برنامه مدون و کارسازی را برای رفع مشکلات کنونی را دارندیا قصدتصاحب کرسی شورا به نیت آرامش شخصیتی هستند در واقع بعضی ازبزرگواران به علت مشغله کاری دیگر توان فکرکردن و ارائه راهکار برای رفع مشکلات را ندارند که به مردم ارائه نمایند.آیا شاغلین چند شغله بازهم خود را در تلف کردن زمان پیشرفت جامعه دخیل می کنندتا سرعت پیشرفت و آبادانی با کندی مواجه شود درست است که قانون همه افراد واجد شرایط را این امورمجازکرده ولی انصافاْ و اخلاقاْ بگذاریم کسانی که دارای هوش ، عقلانیت ، تخصص ، تعهد ، دقت ، درک و فهم ، شایستگی ، توان اجرائی ، زبان گویای مردم ،امانتدار ، صداقت و چابک وارد عرصه انتخابات شوند تا مردم درانتخاب افراد شایسته دچار تردید نشوند.بهتر است مردم سوابق مالی و کاری کاندیداها را با دقت هرچه بیشتر درنظر داشته و محاسبات دقیقی درکسب اموالشان راداشته باشند تا مشخص گردد آیا دارای معیارهای خادمانه هستند.

 11. موضوع مقاله:بی اخلاقی رییس جمهور در مجلس

  در جلسه استیضاح شیخ الاسلامی وزیر تعاون ، کار و امور اجتماعی رییس جمهور با زیر پا نهادن قوانین حقوقی و اخلاقی اقدام به پخش فایل مکالماتی مربوط به فاضل لاریجانی کرد که در یک جلسه گرفته شده است .در خصوص این فایل که از تریبون رسمی مجلس که به طور زنده پخش می شد بحث مهم تر این است که :

  چرا رییس جمهور این فایل مکالماتی را در صورتی که مجرمانه می دانسته تحویل مراجع قضایی نداده است؟

  این فایل صوتی – تصویری چه ربطی به جلسه استیضاح داشت ؟

  رییس جمهور چگونه توجه نداشته ضبط مکالمات دیگران بدون اجازه مراجع قضایی خلاف قانون است؟ در حالی که ما بارها کشورهای دیگر را به نقض حقوق شهروندی متهم کرده ، حال به این واضحی شنود صوتی و تصویری مکالمات دیگران را به عنوان سندی بی ربط با دستور جلسه ارائه نموده است.

  مگر آنگونه که ریاست مجلس شورای اسلامی تذکر دادند فاضل لاریجانی پست و مقام خود را از سوی رییس مجلس دریافت کرده که اکنون به عنوان گرو کشی و باج خواهی مورد استناد قرار می گیرد؟

  چرا رییس جمهور سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از تنش و تلاش برای ایجاد جو تفاهم بین سران سه قوه و مسئولین را مورد عنایت قرار نداده و به آن عمل نکرد؟

  همین موارد باعث شد که حتی نمایندگانی که مخالف طرح استیضاح بودند به عدم کفایت وزیر تعاون و برکناری ایشان رای دادند به نحوی که تعداد موافقان برکناری از مرز 190 نفر فراتر رفت که این آمار چند برابر امضاء کنندگان طرح بود.

  سخنان رییس جمهور و واکنش تند نمایندگان که در سایت خبر گزاری مجلس ( خانه ملت ) منعکس شده بیان کننده خشم سنگین نمایندگان از عمل خلاف عرف ریاست محترم جمهور بود .

  در واقعه این استیضاح تنها برکناری وزیر تعاون را در پی نداشت و گوشه ای از اخلاق رییس جمهور که باید بر محور عقلانیت صورت گیرد را نشان داد .

  و سرانجام افکار عمومی خواهان این خواهند شد که وقتی رییس جمهور برای دفاع از یک وزیر اینگونه آشکار قانون شکنی می کند چرا نسبت به معرفی باندهای بزرگ مافیایی که دهها هزار میلیارد تومان سرمایه کشور را در اختیار دارند اقدام و افشا گری نمی کند و زمان بگم بگم ایشان کی به پایان خواهد رسید.

 12. انقلاب 57 حماسه ماندگار ملت شریف ایران
  ملت صبور و آگاه ایران در سال ۵۷ و قبل از آن با اعتراض گسترده آحاد مردم علیه استبداد ، دیکتاتوری ، ظلم ،ستم ، رشاء ، ارتشاء ، تبعیض ، رانتخواری ، بی عدالتی ، تقسیم ناعادلانه ثروت و قدرت ، ایجاد شکاف طبقاتی ، غارت اموال کشور و تقدیم آن به بیگانگان ، وابستگی اقتصادی ، سوء مدیریت و … غیره با اقدامی شجاعانه به نظام پادشاهی که از صبور و تحمل ملت سوء استفاده کرده بودند نه گفتند و تاج و تخت شان را به هم ریختند و نظام جمهوری اسلامی را بنا نهادند.

 13. انتقاد مفید درمان درد و رفع بلایاست
  امروزه اگر درجامعه ایکه انتقاد مفید و سازنده، بدور ازمنافع و غرض ورزی شخصی همراه با ارائه راهکار صحیح و منطبق با واقعیات موجود صورت بگیرد البته اگرحرمت شکنی نشود ادب و اخلاق را در مطالب پیشنهادی و انتقادی رعایت شود این استماع موجب درمان دردها و مشکلات و برطرف شدن بلاهای جبران ناپذیر آتی می گردد زیرا هر زمانیکه برای حادثه ای قبل وقوع کلیه مسائل جانبی آن را پیش بینی شود از خسارت احتمالی آن کاسته می شود پس بیائیم همدیگر را درانتقادات و پیشنهادات سازنده یاری و حیله و مکر فریب کاران را خنثی کنیم.

 14. درخت را بکاریم تا راحت نفس بکشیم
  هرکسی درختی را بکارد درواقع با آلودگی هوا مبارزه کرده و درتولید هوای پاک قدمی خیر برداشته است کاشت درخت هم ملی و دینی است چونکه به تمام ملیتها و مذاهب شفارش ویژه شده است امروزه هرکسی که نیت خدمت به مردم را دارد بیاید در این امر خیر و سرنوشت ساز سهیم شود و با کاشت درخت کشور عزیزمان را درهفته درختکاری سبز کنیم و از هوای پاک حهت سلامت جسم و شادابی جامعه لذت ببریم کاشت درخت و درختچه بهترین خدمت ملی است پس بیائیم همگان دراین هفته وهفته های دیگر مشارکت عملی داشته باشیم

 15. ۲۹اسفند آغاز بالندگی صنعت نفت و پایان استثمار و استعمار بود که با پشتیبانی وحمایت قاطع ملت شریف از دکتر محمدمصدق برگ زرینی از تاریخ را رقم زدند که دراین میان دکترمصدق با شجاعت و مقاومت درمقابل چپاولگران و غارتگران داخلی و خارجی منابع ملی کشورمحکم و استوار ایستاد و با توکل بر خداوند متعال و دلاوری ملت غیور ایران دست خائنان ،غارتگران و حامیان وطن فروش را از صنعت ملی نفت قطع کردند.در واقع نهضت صنعت ملی نفت سر آغاز مبارزه با استعمارگران و رانتخواران بود.که سهم بزرگی از آن مدیون وفاداری و مهین دوستی دکتر مصدق بود . دفاع ایشان از کشور و ملت به الگوی مثبت برای مبارزه با چپاولگری و استثمار گردید. که امروز تاریخ از وفاداری مرحوم دکتر مصدق به نیکی یاد می کند .

 16. توجه ویژه به آسایش و آرامش مردم جزء آئین چهارشنبه سوری است.

  چهارشنبه سوری آئین دیرینه ما ایرانیان است که هرسال در آخرین چهارشنبه هرسال به استقبال بهار و عید نوروز می رویم البته بایستی نهایت احتیاط را رعایت کرد که مبادا احساسی برخورد شود در واقع شادی را به عزا تبدیل نکنیم و خسارت جبران ناپذیری را در زندگی خود و دیگران به وجود نیاوریم استفاده ازابزارهای ناهنجار و غیرمتعارف ترقه و آتش زا موجب آزار و اذیت مردم و باعث ضرر و زیان جانی و مالی می گردد توجه ویژه به آسایش و آرامش مردم جزء آئین چهارشنبه سوری است که بایستی باجدیت لازم آن را رعایت کنیم انشاءا… چهارشنبه سوری مان را با خوشی و سلامت سپری کنیم.سلام و درود برایران و ایرانی

 17. پنج شنبه آخر سال زیارت اهل قبور سنت اجدادیمان

  اما بالاخره روزي فرا مي رسد كه بازي روزگار ما را از این حهان جدا خواهد كرد. روزي كه مرگ، اين تقدير الهي، قدم بر صفحه زندگي هر كسي مي گذارد و زندگي مادي اش را پايان مي بخشد.پس با زیارت اهل قبور ضمن آرامش دروني و دریافت واقعیتهای دنیوی و تجدید خاطره با اموات نسبت به خوبیها و بدیها جامعه آگاهی بیشتری پیدا می کنیم. به روح همه اموات درود می فرستیم وازخداوند متعال طلب آمرزش می نمائیم.

 18. چرا ما آب مایه حیات را فراموش کرده ایم ؟

  در اکثر کشورها به ویژه ایران کسی به فکر نجات آب مایه حیات نیست و روزانه نظاره گر هدر رفتن میلیونها متر مکعب آب هستیم و فقط شعار صرفه جویی می دهیم و خلاف آن عمل می کنیم آیا بهتر نیست تمام سعی و تلاشمان درجهت تصفیه آبهای فاضلاب شهری و روستایی و استفاده آن جهت مصارف کشاورزی ، فضای سبز ،شهرسازی ، راه سازی ، واحدهای صنعتی، معدنی و احیا نمودن تالاب های خشکیده بنمائیم و سهم وفاداری خود را به زنده ماندنمان به آب به اثبات رسانده وبا تغییر سریع چاه فاضلاب به سیستم فاضلاب لوله کشی شهری از آلودگی آب های زیر زمینی جلوگیری کنیم ؟در واقع جای بسی تاسف است بعضی از حاکمان دول های قدرت به جای اینکه دراینگونه کارهای حیاتی پیش قدم شوند توجه ویژه خود را صرف تولید جنگ افزار مخرب و ضد بشری ویرانگر می کنند که آثارش قتل و عام انسانهای بی گناه و بی دفاع است.

 19. حلبچه سند جنایت کشورهای تولید کننده سلاح های شیمیایی !!

  25اسفند سالروز کشتار بی رحمانه و ظالمانه دیکتاتور جانی عراق علیه مردم بی دفاع و مظلوم شهرحلبچه با بمب های شیمیایی تولید کشورهای کنونی مدعی حقوق بشر خاطره دردناکی را برای این مردم رقم زد و جمعی زیادی از مردان ،زنان و کودکان ،به خاک و خون کشید محیط زیست و موجودات زنده را به نابودی کشاندندحامیان متجاوزان به حقوق بشر حتی حاضر به سر زنش حاکم غاصب و دست نشانده عراق نشدندآیا مگر می شود کشوری که هم به تولید سلاح های کشتارجمعی روی بیاورد و هم حامی حقوق انسانها باشد در واقع عوام فریبی این کشورها و دیکتاتورها با اعمالشان منافات دارد .پس بهتر است هر زودتر با درک صحیح واقعیتهای موجود دست از حیله و مکر برداشته و در جهت آرام نمودن جهانی عاری از سلاح کشتارجمعی حرکت مثبتی داشته باشندتا بتوان مرحمی بر گذشته تاریکشان گذاشت .به روح کشته شدگان این حوادث ناجوانمردانه درود به مجروحان سلام وبرای بازماندگان صبر مسئلت داریم.

 20. فوری و موثق – صبح امروز دوشنبه مورخ 28/12/91 پرسنل اداره کل …. احقاق حقوق تضییع گردیده شان و همچنین برکناری فوری و تحت پیگرد قضایی و قانونی قرار گرفتن…. شدند. یادآوری میشود که ….با حمایت …. ا….، از ابتدای سال 90 در…. منصوب شد و در طی دو سال گذشته، مرتکب صدها مورد اتلاف بیت المال، تخلفات مالی، اداری، انواع گسترده تقلب و تخلفات وسیع دیگری شده است و بسیار حاشیه دار میباشد. در حال حاضر، صدها فقره پرونده تخلفات مالی…. در دادگاه دیوان محاسبات کشور و همچنین اداره دیوان محاسبات …. محرز گردیده است. نامبرده در سال 1385 نیز به دلیل ده ها مورد زمین خواری، فساد مالی، فساد اخلاقی و … از پست ….. برکنار شده بود.

 21. بهار عیدی نوروز است عیدتان مبارک

  بهار عیدی نوروز است نوروز یعنی روز نو که در این ایام بهاربا طبیعت زیبایش به نوروز طراوت میدهد کینه ها واختلافات محومیشود دوستی ومحبت افزون و خستگی ها می رود نشاط و شادی می آیدطبیعت به محیط زیست لبخند می زند در سالی که گذشت برای آنهائی که ازبین ما رفتنه اند طلب آمرزش ، برای بازماندگان صبروبرای آنهائی که مورد ظلم ، ستم ، تحقیر، بی عدالتی، تبعیض ، تجاوز، سرقت ، رنج ، بی مهری ، خشنونت ، نابرابری ، توهین ، تهمت و بی قانونی قرارگرفته اند آرزوی روزی خوش را داریم وازخداوندمتعال می خواهیم درسال جدید غم ، رنج ، مصیبت ناگوار، خشکسالی، زلزله ، سیل، فقر، بی ثباتی، ناهنجاری ، اعتیاد، سرقت ، رشوه ، بی عدالتی، ظلم ، تبعیض ، جدائی ، قتل، تخریب شخصیتی ، تورم ، بیماری وتجاوزبه حقوق را ازملتها دوربگرداند و دعا می کنیم درسال جدید ازخداوند مهربان برای همگان سلامتی ،عدالت، دوستی ، ارزانی، وفورنعمت ،امنیت ، قانومندی ، آرامش ، آسایش ، سازش، تحمل، گذشت ، رزق و روزی حلال ،اخلاق نیکووشایسته سالاری را آرزومندیم عیدتان مبارک انشاءا… در دنیا و آخرت عاقبت به خیر شویم.

 22. چه کسی سکاندار دولت یازدهم می شود؟؟؟
  دراین دوره نفسها حبس و کاندایداها مرددهستند ائتلاف ها کم رنگ و هواداران سردرگم همه منتظرند کی می آید و کی چه درچنته برای رقابت با دیگر کاندیداها را دارد و بعضی منتظر فضای انتخابات و تبلیغات می باشند که مبادا پدیده تخریب آنها را زمین گیر کنددر واقع اگرفضای انتخاباتی با همین ترکیب کنونی که در جامعه زمزمه می شود پیش رود و اگر آقای قالیباف از درون ائتلاف 2+1اصولگرایان ، آقای خاتمی ازاصلاح طلبان و از دولت کنونی کاندیدای خاصی حضور پیدا کنند رقابت کسب قدرت بین دولت سابق ، دولت حال و شهردارپایتخت به حساس ترین رقابت انتخاباتی تبدیل خواهد شدچونکه جریانهای سیاسی موجود مجبورند برای کسب پیروزی چهره های محبوب خود را وارد عرصه رقابت انتخاباتی کنند البته بایستی منتظرحضور دیگر نامزدها هم بودممکن است عکس این قضیه شود.

 23. با سلام خدمت شما دوست گرامي مدير ارزشمند سایت اسلام آباد تایمز:
  فرا رسیدن “عید نوروز باستانی” و آغاز سال نو را تبریک
  و تهنیت عرض مي نماييم.
  با احترام بهروز چمنی مدیر وبلاگ امید کرمانشاه شاخه اسلام آباد غرب.

 24. باسلام من یه همشهری اسلام ابادیم که از این سایت اطلاعی نداشتم وناگهانی این سایت وپیدا کردم خیلی خوشحال شدم وممنون از مدیریت سایت بامطالعه مطالب چند انتقاد دارم اول اینکه چون یه سایت بومیه باید تمرکز اخبار روی شهرستان باشه مشکلات شهری وتمام موضوعات مربوطه وروی مطالب یه نفر مانور ندین من اقای رضاخانی نمیشناسم اما تواین صفحه همش مطالب ایشونه باتشکر تینا از اسلام اباد غرب

  1. دوست محترم بنده بارها درمورد اسلام آبادغرب مشکلاتش درسطح ملی اعلام کرده ام شما بهتراست به وبلاگم سری بزنید

 25. مهندس صادق عبدالهی( کارشناس تروج و مدیر عامل بیمه کشاورزی)-مهندس بهزاد بستام (کارشناس ارشد شیمی )و مهندس حامد ملکی (کارشناس ارشد شیمی  مدیر تولید کاشی کاژه)با ائتلاف موسوم به 2+1 رسما کاندیداتوری خود را اعلام کردند. لازم بذکر است نامبردگان از دو ایل بزرگ سیاه سیاه کلهر و کله پا کلهر می باشند . شاید این روزنه ای باشد برای همدلی و همراهی اقوام مختلف اسلام آبادی در جهت آندیشه ای نو برای اسلام آباد سر افراز

 26. نگاهی اجمالی به ائتلاف 2+1(کاندیدای شورای شهر اسلام آباد غرب)1 – صادق عبدالهی:
  مدرک تحصیلی:   کارشناسی ترویج
  سوابق شغلی:   مدیر عامل شرکت بیمه کشاورزی
  ایل حامی:    سیاه سیاه کلهر – خزل
  2- بهزاد بستام:
  مدرک تحصیلی:    کارشناسی ارشد شیمی
  سوابق شغلی:    سرپرست تولید داروسازی سینا
  ایل حامی :    سیاه سیاه کلهر
  3- حامد ملکی:
  مدرک تحصیلی:    کارشناسی ارشد شیمی
  سوابق شغلی:    مدرس دانشگاه آزاد اسلام آباد غرب- مدیر تولید شرکت کاشی کاژه
  ایل حامی :    کله پا کلهر

 27. در پی اخبار منتشره در سایت های خبری شهرستان مبنی بر تشکیل ائتلاف 2+1 برای شرکت در انتخابات شورای شهر شهرستان ، بدینوسیله به اطلاع همشهریان گرامی می رساند این خبر کذب محض می باشد و مشخص نیست چه افراد یا گروهی با چه دیدگاه و غرضی اقدام به این شایعه پراکنی نموده اند لذا از مدیریت محترم سایت خواهشمند است نسبت به درج این خبر اقدام نمایند.با سپاس فراوان
  حامد ملکی- بهزاد بستام -صادق عبدالهی

 28. آب را رها کرده ایم و انتظار داریم تا زنده بمانیم .

  آب را رها کرده ایم وانتظار داریم تا زنده بمانیم امروزه دراکثرجوامع بشری گیتی مسئله حیاتی یعنی آب را به طور کلی فراموش شده و هیچ کسی به فکرنجات ملی آن نیست و روز به روز سلامت و حیاتش به خطر می افتد.وکسی به فکرچاره اندیشی و مواظبت ازاین نعمت حیاتی و اساسی نیست. چونکه هیچ کسی بدون آب حیات وجودی نداریم ونخواهیم داشت و همه شاهد نابودی ، آزار و آلودگی آن هستیم به طور مثال روزانه میلیونها مترمکعب آب آلوده ازطریق فاضلابهای صنعتی و خانگی وارد آب های سالم و زیر زمینی می شود. چاه فاضلاب صنعتی و خانگی کنونی اکثریت آب های زیرزمینی سالم را آلوده می کند. ولی متأسفانه حتی حاضر نیستیم وقت خود را درجهت جلوگیری از آلودگی آب که نیاز و مایه حیات بشریت است به کار ببریم و با بی تفاوتی تمام از کنارآن گذشته و نسبت به جمع آوری و بازیافت فاضلاب های صنعتی و خانگی و تفکیک آن جهت مصارف خاص و عام صبر ایوب پیشه کرده ایم زیرا عدم جمع آوری صحیح آب های فاضلاب شهری و روستائی انسانها را با خطرات مرگبار مواجه می کند و آلودگی شدیدی برای آب های سالم زیرزمینی به وجود می آورد.در واقع بایستی درصنعت ساختمان سازی باجداسازی سیستم لوله کشی فاضلاب خانگی مضر و غیرمضر توجه ویژه شود.تا با تفکیک فاضلاب های آغشته به مواد اسیدی و قلیائی(فاضلاب های مضر) که نیازبه سیستم تصفیه خانه مکانیزه هست.با تصفیه فاضلابهای اسیدی، قلیائی ، شیمیائی و صنعتی پس از مراحل بازیافت جهت استفاده مجدد به مصارف فضای سبز، کشاورزی، ساخت و ساز، صنعت ، معادن و … گردد تا ازمصرف آب سالم جهت استفاده اینگونه کارها صرفه جوئی و ازذخائر آب سالم کاسته نشود.و اما فاضلاب های غیر مضر ازقبیل آبهائیکه جهت شستشوی سبزیجات ، غلات ، موادغذائی مصرف می شود جداسازی ودر جهت آبیاری باغچه های خانگی و فضای سبز معابرمحله استفاده شود.در واقع توسعه فضای سبز، تولید مضاعف محصولات کشاورزی، کاهش شدید آلودگی آبهای زیرزمینی ، احیاء تالاب ها ، امید به زندگی بهتر، پالایش هوا وافزایش جنگل ها با ایجاد شبکه های تصفیه خانه ائی آب و فاضلاب شهری ، روستائی و معدوم چاه های فاضلاب مورد استفاده فعلی میسرمی شود.

 29. کاکی بوشهر در ماتم و اندوه فرو رفت.

  بار دیگر همو طنانم در استان بوشهر دچار حوادث دلخراش و ویرانگر زلزله شدند. و جمعی از عزیزانمان در این حادثه غم انگیز جان خود را از دست دادندو جمعی دیگر عزادار ، مجروح و بی خانمان شدند.به روح درگذشتگان درود و برای بازماندگان صبر و بردباری آرزو می کنیم.در واقع بیائیم همه با هم با هموطنانم در کاکی بوشهر همدردی عملی کنیم و نگذاریم غم عزیزان ، جراحات وارده و ویرانی خانه و کاشانه شان آنها را زمین گیر و نا امید کند.پس دست در دست هم دهیم با کمک نقدی و غیرنقدی زلزله زدگان را یاری کنیم.

 30. احمدعلی امجدیان کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر تهران را تکذیب کرداندیشه اسلام آبادغرب: انتشار برخی اخبار درخصوص کاندیداتوری مهندس احمدعلی امجدیان در انتخابات شورای شهر تهران در برخی پایگاههای خبری استان، موجب خوشحالی مدیریت این پایگاه خبری-تحلیلی و امید به حضور یکی از نخبگان استانمان در شورای شهر تهران گردید.

  گفتنی است، علاوه بر هم استانی های سنقری کرد و ترک زبان مقیم کرمانشاه و تهران ، اقشاری از هم استانی های مقیم مرکز، نامزدی مشاور مدیر عامل و رییس امور مجلس مخابرات ایران در انتخابات شورای شهر پیش رو در شهر تهران را دنبال می کردند که متأسفانه آقای امجدیان این خبر را تکذیب نمودند.

  برای این چهره شاخص هم استانی، آرزوی موفقیت روزافزون داریم.

 31. معلم انسانها را به آگاهی ، دانایی ، رفاه ، ترقی و آسایش سوق می دهد.
  معلم انسانها را به آگاهی ، دانایی ، رفاه ، ترقی و آسایش سوق می دهد.جهل و نادانی را از وجودها جامعه پاک می کند و شفافیت را در روان بشر جاري مي سازد.درواقع معلم با دانش و بینش خود سهم ارزشمندی در جهت عمران ، آبادانی و پرورش افکار مثبت جامعه بر عهده دارد.معلمان از سلسله خوبان و خیر خواهان هستند که در مبارزه با نادانی و فقر جامعه پیشقدم هستند.تحول ، آسایش ، کیفیت ، دانستنیها ، فکرنو ، روشنگری و تربیت علمی واخلاقی نتیجه زحمات و دانش معلم است که با علم خود مسیر پیشرفت صحیح و کارآمدی بیشتر به افراد می آموزدسپاس بر هدایت گران ، درود بر راهنمایان و سلام برمعلمان دلسوز روزتان مبارک باد.

 32. ارزشمندترین و تأثیر گذارترین نیروی ترقی و پیشرفت جامعه کارگران هستند.
  ارزشمندترین و تأثیر گذارترین نیروی ترقی و پیشرفت جامعه کارگران هستندکه با زحمات طاقت فرسا و تحمل سختیهای فراوان آسایش و رفاه را به ملت و کشور هدیه می دهند.کارگران انسانهای سعادتمندی هستند.که رزق و روزیشان حلال و سالم است.افرادی که انرژی خود را در جهت رفاه و پیشرفت خانواده انجام می دهنددر واقع با مشکلات و معضلات جامعه مبارزه می کنندو از آنها به عنوان مبارز عمران و آبادانی یاد می شودتا جامعه دچار رکود اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی نگردد. کارگران شجاع ترین ، پر زحمت ترین و آسیب پذیرترین قشر جامعه هستندکه بیشترین سختی روزگار بر دوش آنهاست. این درحالیست که خودشان برای امرار و معاش زندگی در شرایط دشواری قرار دارند و برای حل مشکلات آنها شعار، تقدیم این عزیزان می شود. امروزه کارگران دربخش های مختلف جامعه اعم از کشاورزی ، صنعت ، خدماتی ، عمران ، آبادانی و…به کشور خدمات ارزنده می کنندولی ازاوضاع مالی ، رفاهی و آموزشی مناسبی برخوردارنیستند.چاره اندیشی در جهت رفع مشکلات معیشتی ، مسکن ، آموزش ، بهداشت و ایمنی کار، بیمه و امنیت شغلی کارگران تضمین پیشرفت و آبادانی مضاعف کشور است.یازدهم اردیبهشت روز تقدیر و تشکر از شجاعت و شهامت کارگران ارجمند است .هزاران درود و سلام بر شما باد ای بازوان پر توان کشور ،خداقوت .

 33. برو به این آدرس بزن تو سر خودت برا اصحاب رسانه کرمانشاه:
  http://upload7.ir/viewer.php?file=85067554819557368101.jpg

 34. انتخاب مهندس آریا خانی به عنوان نماینده مردم شریف شهر جدیدپرند پایتخت اداری ایران درشورای اسلامی شهر -از همشهریان خوب و توانمند اسلام آبادی

 35. نگاهی به تحولات مصر

  چرا اخوان المسلمین و دولت محمد مرسی سقوط کرد؟
  علی روندی

  روز گذشته محمد مرسی رییس جمهور مصر به همراه محمد بدیع رییس اخوان المسلمین و دهها نفر از اعضای اخوانی طی کودتایی آرام بازداشت و دولت این کشور سقوط کرد اکنون ارتش اداره امور را در نقاط مختلف کشور به عهده دارد .

  محمد بدیع رییس اخوان المسلمین مصر و معاون او خیرت شاطر به خاطر تشویق مردم به کشتار مخالفان دولت به حکم دادگاه عالی این کشور همراه تعداد دیگری از اعضای اخوان المسلمین بازداشت گردیدند.

  محمد مرسی که از سوی اخوان المسلمین مصر حمایت می شد و از اعضای آن محسوب می گردید اکنون در بازداشت به سر می برد . نا آرامی های مصر از چند هفته قبل و در پی اجتماع مردم در برابر دفاتر اخوان المسلمین شدت یافت ، در این خشونت ها تعدادی از طرفداران دولت و مخالفان کشته شدند.

  نام اخوان المسلمین با افراطی گری ، سلفی گری و تندروی همراه است مواضعی نامتعادل را در تحولات اجتماعی برعهده داشت و پس از سقوط مبارک به بازیگردان اصلی سیاست داخلی و خارجی این کشور مبدل شده بود.

  اخوان المسلمین برخلاف نامش چندان با اصول مترقی اسلام همخوانی نداشت و ندارد تا جایی که گروههای تکفیری را به سوریه اعزام می نمود و در قتل شیعیان نقش بسزایی داشت که تصاویر منتشره از خشونت های مذهبی علیه شیعیان و شهادت شیخ حسن شحاته از علمای و رهبران شیعه که به صورتی بسیار وحشیانه با ضربات چوب و چماق همراه سه نفر دیگر جان خود را از دست دادند گواه این سخن است.

  شیخ حسن شحاته از رهبران شیعه مصر به دست سلفی ها ی اخوانی به شهادت رسید و او را مدتها روی زمین می کشیدند.

  مواضع محمد مرسی هم متاثر از همین افراطی گری منشعب از وهابیون بود محمد مرسی و جماعت اخوان المسلمین در عمل شیعیان را کافر می دانستند. در کنفرانس کشورهای غیر متعهد در تهران رسما” از شورشیان سوریه اعلام حمایت و خواستار سرنگونی بشار اسد شد. و از مخالفان دولت بحرین انتقاد نمود ،

  پیش بینی سقوط نظام متکی بر اخوان المسلمین زیاد سخت نبود زیرا رهبریت آن از نوعی حماقت عربی و دینی برخوردار بود .

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا کشور بزرگ مصر را با سرمایه کشوری مانند قطر اداره می کرد که فقط تکیه گاه آن سرمایه مالی است و این کشور ذره بینی هرگز توان حمایت از کشوری گسترده مانند مصر را نداشت .

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا بر اساس رویه معمول به قدرت نرسید بلکه پس از سقوط حکومت حسنی مبارک بلافاصله از یک تشکیلات زیر زمینی به یک بازیگر سیاسی در فضای خالی مبدل شد ؛ با سقوط دولت پیشین چون اخوان المسلمین دارای تشکیلات و رهیری بود به سرعت نفوذ پیدا کرده و توانست خلاء قدرت را پرکند ؛ مصر پس از سرنگونی مبارک تشکل منظمی که بتواند حرکت اجتماعی را ساماندهی کند نداشت و این موج باعث شد تمام نگاه ها به سوی تنها تشکل موجود سوق داده شود.

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا نخواست و نتوانست واقعیات را ببیند از اینرو با نزدیک شدن به گروه های سلفی و تکفیر شیعیان اولین جرقه های شعله ور شدن سقوط خود را فراهم ساخت .

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا فرض را بر این نهاده بود که با نزدیک شدن به غرب و اسرائیل می تواند نقش مهم تری در تحولات جهان خصوصا” کشورهای اسلامی ایفا کند در همین راستا دیدیم که در کنار ترکیه و قطر همراه اسرائیل دست در دست هم نهادند تا دولت سوریه را ساقط کنند و باز محمد مرسی که دیدی ژرف نداشت توانست با خط گرفتن از اسرائیل حماس را متقاعد کند که از حمله به اسرائیل خود داری نماید و اسرائیل فقط اعلام کرد حملات هوایی به غزه را کاهش می دهد ، به همین راحتی حماس فریب خورد و گروههای مسلح خود را به مرزبانی گماشت.

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا تجربه حضور در عرصه سیاست بین المللی و خارجی را نداشت و هرگز نفهمید که رای بالای 50 درصد در انتخابات به معنای محبوبیت کامل نیست و فرض بر آنکه در مجامع علمی و مذهبی نفوذی داشته باشد این معیاری برای توسعه و تسلط بر تمام جنبه های حقوقی و قانونی یک کشور محسوب نمی گردد. بخش اعظمی از رای مردم بر اساس بینش شکل گرفته از این گروه به مفهوم جریانی اسلامگرا بود به عبارت ساده تر افراد مخالف جامعه سکولار که برخی از آنان اخوان المسلمین را قبول نداشتند فقط برای مخالفت با نظام سکولار به آن رای دادند.

  اخوان المسلمین سقوط کرد زیرا سیاست منافقانه ای را در پیش گرفت در طول دهه های حکومت مبارک تندترین مواضع را علیه اسرائیل و غرب اتخاذ می کرد ولی بلافاصله بعد از به دست گرفتن قدرت سفیر خود از سوریه که در خط مقدم مبارزه با اسرائیل بود را فراخواند و به جای آن سفارت مصر در اسرائیل رنگ و جلایی تازه یافت ؛ محمد مرسی رییس جمهور اخوانی شیمون پرز و اسرائیل را برادر خود خواند ؛ این بود که جایگاه مصر نه تنها در میان کشورهای اسلامی بلکه درخود غرب نیز تنزل یافت ، بیانیه های صادره طی دو روز پس از بازداشت محمد مرسی رییس جمهور هم چندان لحنی حاکی از حمایت وی نداشت و فقط ترکیه ؛ قطر و چند کشور دیگر هم پیمان را در شوک فرو برد تا جایی که ترکیه این برکناری را حرکتی کثیف نامید و قطر هم میلیاردها دلار دیگر ضرر کرد.

 36. مردم اسلام آبادغرب دردوران جنگ تحمیلی بهترین هابودند.
  مردم شریف ودلاوراسلام آبادغرب در دوران جنگ تحمیلی با رشادتها وپایمردی خود دشمن بعثی را غافلگیر کرد.همشهریان عزیز همه باهم در مقابل بمب باران وموشک باران سنگین دشمن متجاوزایستادندودر کناررزمندگان ارتشی ،سپاهی،بسیجی وجهادی به مقاومت علیه متجاوزان پرداختند.مردم اسلام آبادغرب دردوران جنگ متحمل خسارت جانی ،مالی وعلمی زیادی شدند.ولی متأسفانه درحال حاضراعتیاد و بیکاری مردم مقاوم اسلام آبادغرب را زمین گیرکرده بلکه جوانان 57 ،رزمندگان دوران جنگ وپدران ومادران امروزی شاهدپرپرشدن جوانانشان دردام اعتیاد وبعضاًبیکاری هستند.پس تعلل درچاره اندیشی این مشکلات خسارت جبران ناپذیری ببارمیآورد.

 37. با سلام
  در صورت تمایل به قرار گرفتن لینک سایت شما در صفحه پیوندهای سایت شوشان( خوزستان) ، لینک شوشان را در صفحه پیوندهای خود قرار داده و موضوع را جهت اقدام متقابل از طریق “تماس با ما ” ی سایت شوشان به همراه نام و لینک سایت خود ارسال کنید.
  باتشکر

 38. لطفا درصفحه اول درج نمائید وگرنه شما هم جزء متعاملین هستی(
  به ریاست دست بدامان جلیلیان ، لیسانس ریخته گری ….)
  جناب رئیس توخودت بوسیله خواهش وتمنا وبقول خودت تعامل فعلا مانده ای ایل وتبارت راآوردی حرفی نبود پست های سازمانی را به افراد…. خاندانت دادی گذشت مثال ( لیسانس ابتدایی چه به پست معاونت اداری مالی یک مرکز دانشگاهی ) ویا سرایداران وابسته ات را هفت سال گماشتی بازهم چیزی نگفتیم دیگر داری شورش رادرمی آوری مگر مملکت صاحب ندارد که ازنوه ونتیجه … گیلان هم در پست حساس کارگاه مکانیک استفاده کنی آیا می خواهی درسال آخرت همه چیز رابچاپی وکسی خبردارنشود..
  فرزند سرایدارت که هنوز مدرک دیپلم نگرفته وهیچ ربطی به دانشگاه ندارد می خواهی درپست تخصصی کارگاه مکانیک قرار دهی آفرین به انصافت ( شاید هم واقعا قید همه چیز
  زدی ومی خواهی سال آخر به کمک اینها باروبندیل ببندی )
  راستی مطلبی ازآقای …. خواندم درخصوص ایل وتبار وسوابق خدمتی خود گفته بود اول خیلی خندیدم بعد بفکر فرورفتم مردم چگونه خودشان راگول می زنند وباخیالبافی خودراجا می زنند آقای مرادیسوابقتان درست گفتی ولی نفرمودید آیا با لیاقت به پست معاونت رسیدی یا با ترفند وبدنام کردن دیگران ، خوبست نظرسنجی ازکارکنان آموزش وپرورش که شما به سوابقتان افتخار می کنید ، گرفته شود تا صحت یا سقم گفتارتان برایتان روشن شود بس است حقه بازی اگر بیچاره …. نبود توبالیسانس معادل ابتدائیت به پست معاونت اداری مالی دانشگاهی منصوب می شدید
  آیا اصلا بلدی یک ترازنامه را صورتحساب تشخیص بدی وغیر…

 39. سلام عليكم

  با قدرداني از همراهي رسانه اي و اجرايي همه دلسوزان و خيرخواهان كه باعث پيشبرد اين طرح سراسري شد، به استحضار مي رساند؛

  نخستين رونوشت تومار مطالبات حقوقی بازماندگان جنگ شامل رزمندگان، جنگ زدگان و ديگر آسيب ديدگان هشت سال تجاوز عراق به كشورمان، با ۳۵ هزار و ۳۱۹ امضای مستند (مرحله يكم شمارش برگه ها تا تاريخ ۲۲ مهر ۱۳۹۲) از روز چهارم آبان ماه جاری به يكايك مسؤولان دستگاه ها و نهادهای ذی ربط سپرده شد و از اين پس «جامعه بزرگ بازماندگان جنگ» منتظر رسيدگی جدی و اثربخش مسؤولان به حقوق، خسارات و بازماندگی های خود هستند.

  به اميد آن كه گردانندگان كشور نگذارند «ستون ايثار و پايداری» فروريزد…

 40. باسلام
  نمای مسجد جامع در حال ریختن می باشد

 41. یا اخباری از واقع اخیر در شرکت تعاونی مسکن مهر طلاب و اعضای آن دارید؟!

  1. با سلام

   خیر اطلاعی نداریم. راهنمایی بفرمائید

 42. ایران به یاری آقای اوباماومیانه روهابشتابد!!!
  بعدازتوافق اولیه ژنوبرای حل مسئله ای هسته ای ایران که باهدف برد-بردانجام گرفت،لابی های اسرائیلی وشخص نتانیاهونخست وزیررژیم اسرائیل که درکشتن فلسطینی هاشهرت داردبرای تحت فشارقراردادن دولت آقای اوباماومیانه روهادست بکارشدند ونمایندگان تندرودرکنگره وسنای آمریکارابرای تحریم بیشترایران وشکست توافق نامه ژنوتحت فشارشدیدقراردادند.
  اگرچه دولت آقااوباماوبسیاری ازنمایندگان دمکرات وبرخی نمایندگان میانه روجمهوری خواه کنگره وسنادرمقابل زیاده خواهی لابی های اسرائیلی مقاومت کرده اند ولی شایسته است ایران نیزازاین فرصت استفاده کرده وبه یاری دولت آقای اوباماوحزب دمکرات آمریکابشتابدبرای اینکه انتخابات مجلس آمریکانزدیک است وموفیت ژنوبرای اوباماوحزب دمکرات ومیانه روهای جمهوری خواه یک امتیازدرانتخابات محسوب می شودواحتمال پیروزی آنهارابیشترمی کند.
  ایران بطرق زیرمیتواند به آقای اوباماوحزب دمکرات ومیانه روهای حزب جمهوری خواه کمک نماید:
  1-ایران تحت هیچ شرایطی صحنه مذاکره با5+1راترک نکندزیرادرصورت قطع مذاکرات تندروهاقوت می گیرندوموضع میانه روهاضعیف می شود.
  2-ایران بادعوت ازشرکتهای بزرگ نفتی آمریکا واروپاونیزدعوت ازشرکتهای خودروسازی آمریکایی وشرکت مایکروسافت واپل پیونداقتصادی وتجاری خودباغرب راگسترش دهدتادهان تندروهابسته شود.
  3-ایران سفارش خریدهواپیماهای مسافری بوئینگ وایربا س رابدهدوخط هوایی پروازمستقیم به آمریکارادایرنماید.
  4-نمایندگان محترم مجلس ونمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری بادعوت ازنمایندگان آمریکا واوپا دیپلماسی پارلمانی راگسترش دهند.
  5- نخبگان ونهادهای مدنی ایرانی بامخالفان دولت تجاوزگرنتانیاهودرارتباط باشندومخالفان داخلی آنراتقویت نمایند،برای به انزواکشاندن اسرائیل بایددیپلماسی عمومی راگسترش داد.
  6-ایران روابط خودراباکشوهای همسایه وسازمانهای وابسته به سازمان ملل متحدمثل شورای حقوق بشرگسترش دهدوبانیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحدهمکاری کند.
  دکترعباس حاتمی

 43. چالشهای نظام آموزش عمومی ایران
  1-چرا نظام آموزشی ما پژوهش‌‌محور نیست؟ چطور می‌توانیم این ضعف را اصلاح کنیم؟
  ما در کشورمان مشکل 100 ساله داریم؛ یعنی 100 سال است که کشورهای غربی را دیده‌ایم و فکر کرده‌ایم اگر اتوبان یا ساختمان بسازیم، توسعه اتفاق می‌افتد. به همین دلیل، 100 سال است که افراد بااستعداد کشورمان، به جای اینکه در رشته‌های علوم انسانی تحصیل کنند، در رشته‌های مهندسی یا پزشکی درس می‌خوانند. به جای اینکه فرهنگ پژوهشگری وتحقیق محوری را تقویت کنیم، محفوظات را توسعه می‌دهیم.

  به همین ترتیب، دانش‌آموختگان ممتاز وباهوش،اول جذب شرکت نفت، شهرداری،بانک و… می‌شوند و در آخر اگر کسی باقی ماند، به آموزش و پروش می‌ رود؛ یعنی افرادی که نتوانسته‌اند جذب سازمانهای پردرآمد دیگر شوند وارد آموزش و پرورش می‌شوند. البته از بین 100 نفری که جذب آموزش و پرورش می‌شوند تیزهوش هم وجود دارند که به خاطر عشق و علاقه وارد این مجموعه شده‌اند. این‌ها همان عزیزانی هستند که اکثرا” جذب مدارس غیرانتفاعی می‌شوند. اما غالب افرادی که جذب آموزش و پرورش می‌شوند، کسانی هستند که در تحصیلاتشان خیلی موفق نبوده‌اند. این واقعیت تلخی است که آموزش و پرورش ما به خصوص بعد از انقلاب با آن درگیر است. البته با این حرف‌ها نباید زحمات معلمان و دبیران را نادیده گرفت،اماآنان یاازروی عشق وعلاقه فداکاری می کنندوبه حداقل دستمزدقانع هستندیاچاره ای دیگری ندارند.
  در مجموع، به واسطه‌ی اینکه ما حقوق خوبی به معلمین نمی‌دهیم و آن‌ها از موقعیت مناسب اجتماعی برخوردار نیستند، تعداد آدم‌های کیفی تحول آفرین در آموزش و پرورش ما کم است. آن تعداد کم نیز ترجیح می‌دهند دبیر بمانند، در صورتی که ما باید از آن‌ها دعوت کنیم در کرسی مدیریت یا ریاست منطقه فعالیت کنند، چون در مرحله‌ی اول باید خود رئیس منطقه مقوله‌ی پژوهش وتوسعه را بفهمد. او باید بداند که پژوهش در آموزش و پرورش محدود به یک پژوهشکده و تعدادی دانش‌آموز و دبیر نمی‌شود؛ بلکه پژوهش، همه‌ی بدنه‌ی آموزش و پرورش را در سطوح مختلف در بر می‌گیرد. پژوهش‌های بسیار ساده‌ای که در کلاس اتفاق می‌افتد تا پژوهش‌های مدرسه‌ای و منطقه‌ای در این مجموعه باید مد نظر قرار گیرند.
  متأسفانه، در حال حاضر، جو کاذ بی در مدارس وجود دارد که بچه‌ها می‌ترسند حرف بزنند و این ترس موجب می‌شود موضوع تربیت وتفکرانتقادی اتفاق نیفتد و حتی مدارس به محیطی برای یادگیری آسیبهای اجتماعی تبدیل شوند.
  امروز بعد از 30 سال شما اگر از رئیس آموزش و پرورش منطقه بپرسید، کارکرد تربیتی کدام مدرسه‌تان خوب است، نام یک مدرسه‌ی غیرانتفاعی را می‌آورد که خانواده‌ی دانش‌آموزانش پولدار و مذهبی‌اند. اگر بپرسید کارکرد تربیتی کدام مدیر بهتر است، می‌گوید غیرانتفاعی، ولی این مدرسه دانش‌آموزان خوب را جذب می‌کند و خروجی‌اش هم دانش‌آموزان خوبی هستند، در حالی که بعد از 30 سال انتظار این است که رئیس آموزش و پرورش منطقه یک مدل علمی داشته باشد و بگوید فلان مدارس (اعم ازدولتی وغیرانتفاعی) به دلیل اینکه نسبت به پارسال 25 درجه بهبود پیدا کرده بهترین مدرسه به لحاظ کارکرد تربیتی است.
  در واقع، بسیاری از رؤسا و مدیران آموزش و پرورش معتقدند نمی‌توان خوب بودن را اندازه‌گیری کرد، چون این افراد برای ریاست منطقه ساخته نشده‌اند و هیچ دوره‌ی آموزشی طی نکرده‌اند. بنابراین تخصص‌های لازم را ندارند و نمی‌دانند چگونه یک امر کیفی را باید کمّی کنیم تا امکان مقایسه‌ی علمی ایجاد شود. از آنجایی که این عزیزان بسیار زحمت می‌کشند، وقتی این حرف‌ها را بخوانند به شدت عصبانی می‌شوند.

  در حال حاضر ما تعداد زیادی پژوهشگاه راه انداخته‌ایم، ولی هنوز مفهوم پژوهش در آموزش و پرورش راه خودش را باز نکرده است،کتابهایی که درمدارس ششم ابتدایی تحت عنوان”تفکروپژوهش”و”کاروفن آوری” تدریس می شوند بسیارساده وغیرحرفه ای بوده ومناسب برای دوره اول ابتدایی هستند. با ساختن پژوهشگاه و جمع کردن چند نفر دکتر که مسئله‌ی پژوهش در آموزش و پرورش یک میلیون نفری ما حل نمی‌شود. آموزش و پروش برای خودش یک کشور است و هر سال باید صدها کتاب و مجله حاصل پژوهش‌های عزیزان ما از داخل آموزش و پرورش وارد جامعه شود. اساساً بخش مهمی از کشفیات علمی باید از بدنه‌ی آموزش و پرورش بیرون بیاید، اما ما پیش‌فرض غلطی داریم که می‌گوییم پژوهش مخصوص دانشگاه‌هاست و کار آموزش و پرورش انتقال یک سری مفاهیم خاص درسی است.

  این تصور غلط ما از آنجا نشئت می‌گیرد که آموزش و پرورش کشورهای پیشرفته را بررسی نکرده‌ایم.معلمان رابرای فرصتهای مطالعاتی به خارج ازکشوراعزام نکردیم،درحالیکه سال2012حدود5میلیون دانش آموزومعلم ازسنگاپوربازدیدکرده وازنزدیک نظام پیشرفته آن کشوررامشاهده کرده اند. در این کشورها، مدارس‌ تحقیقات میدانی انجام می‌دهند و برای مشکلات پیرامون خودشان راه‌حل پیدا می‌کنند تا یاد بگیرند وقتی در جامعه با مشکلی روبه‌رو شدند، چگونه آن را مرتفع کنند.درمدارس این کشورهافن آینده پژوهی،خردگرایی،تفکرانتقادی واستدلال پذیری به دانش آموزیادداده می شودوسعی نمی کننددانش آموزراگذشته نگرودنیاگریزتربیت کنند.
  موضوع انشای دانش آموزان درخصوص فن آوری اطلاعات،مشکلات جامعه نظیرطلاق عاطفی یاآلودگی هوا،مسائل روزمره زندگی مثل گردشگری،مهارتهای زندگی یارفاه اجتماعی ونحوه اندیشیدن برای آینده(آینده بینی)است.
  آینده شناسی فرهنگ امیدراترویج می کندولی آموزگاران نیزازمتدهاوروشهای آینده پژوهی اطلاعات کافی برای انتقال به دانش آموزان ندارند.

  به همین دلیل، نقش آموزش و پرورش در جریان پیشرفت کشورما بسیار ضعیف است. البته همین میزان از پیشرفت در عرصه‌های مختلف هم حاصل فعالیت‌های آموزش و پروش است، اما اگر بپرسند چرا سرعت رشد ما نسبت به کره،سنگاپوریا ژاپن پایین‌تر است، ناچاریم بگوییم یکی از معضلات مهم ما این است که به جای رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش به سراغ شرکت نفت،راهسازی یا توزیع یارانه رفته‌ایم تا رأی جمع کنیم، چون فعالیت در این بخش‌ها در کوتاه‌مدت نتیجه می‌دهد، اما کار در آموزش و پرورش در بلندمدت خودش را نشان می‌دهد.
  طبق گزارش صندوق بین المللی پول درسال2013ایران ازمیان19کشورخاورمیانه درپرداخت یارانه سوخت رتبه اول(12%ناخالص داخلی)وعربستان رتبه دهم رادارد(اختصاص10%تولیدناخالص داخلی).
  درحالیکه دراین گزارش ازنظرآموزش عربستان بااختصاص5/7درصدتولیدناخالص داخلی رتبه اول وایران بااختصاص8/4%رتبه هشتم راکسب کرده است.
  بانک جهانی درگزارش2012خوداعلام کرده است ایران41هزارمیلیاردتومان یارانه نقدی پرداخت کرده درحالیکه بودجه آموزش وپرورش16هزارمیلیاردتومان بوده است.
  طبق این گزارش بودجه سرانه دانش آموزان اسپانیایی 10برابر،لهستان5برابر،کوبا4برابروبرزیل2برابرایران است.
  متوسط جهانی سرانه فضای آموزشی4مترمربع ودرایران5/1مترمربع است.
  درمدارس جوامع پیشرفته از30سال پیش درخصوص مسائل جنسی بعنوان یک فصل درس زیست شناسی(علوم تجربی)ازپنجم ابتدایی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

  آموزش و پرورش در این زمینه استعداد دارد که در کنار 150 میلیون کتابی که چاپ می‌کند، طرح تغییر و تحول در آموزش و پرورش را هم در چند هزار نسخه چاپ کند؛ استاندار محترم هر استان باید بهترین اساتید دانشگاه را دعوت کند، پول خوبی هم به آن‌ها بدهد، چند روحانی باسواد را هم در کنار آن‌ها قرار دهد و از چند مدیر باسابقه‌ی آموزش و پرورش هم استفاده کند و یک هیئت نظارت بر تحول آموزش و پرورش تشکیل دهد تا این هیئت تغییرات تربیتی دانش‌آموزان را در آن استان سالانه اندازه‌گیری کنند و مثلاً بگویند عشق به وطن،خلاقیت یا گرایش به معنویت چند درصد دانش‌آموزان افزایش یافته است. اگر روزی یک استاندار چنین حرکتی را آغاز کند، می‌توان امیدوار بود که در آموزش و پرورش تحولی آغاز شود، اما اگر همچنان برای معلم‌ها سخنرانی کنیم وذکرمصیبت نمائیم، هیچ اتفاق تازه‌ای در آموزش و پرورش نمی‌افتد.
  جابجاکردن مدیران بدون تغییرنگرش هاواستراتژیهاکارسازنخواهدبود.
  2-دانش‌آموزان ما در ابتدا با اشتیاق وارد مدرسه می‌شوند، اما پس از مدتی نسبت به تحصیل بی‌علاقه می‌شوند. چرا مدارس نمی‌تواننداشتیاق تحصیل رادر بچه‌ها ایجاد کنند؟
  وقتی خود معلم اشتیاق نداشته باشد و معنی اشتیاق را نداند، نمی‌تواند به فرزندان ما اشتیاق را منتقل کند. اگراواشتیاق داشت وباهوش بود، در یک دانشگاه خوب قبول می‌شد و دیگر به مدرسه نمی‌آمدکه اغلب معلمان آن زیرخط فقرزندگی می کنند. مشکل دیگر این است که خود معلمان کتاب نمی‌خوانند و به زور در آموزش‌های ضمن خدمت شرکت می‌کنند. اگر من می‌گویم استاندار باید یک نظام ارزشیابی راه بیندازد، برای این است که نظام ارزشیابی آموزش و پرورش باید از داخل این مجموعه خارج شود تا عیب‌های خودش را نشان دهد.

  اینکه دانش‌آموزان در مدرسه از علم گریزان می‌شوند، به این دلیل است که معلمین ما مهارت کافی ندارند در بچه‌ها نسبت به علم اشتیاق ایجاد کنند و دانش‌آموزان سر کلاس از طریق کتاب شکنجه‌ی روحی می‌شوند، چون 10 بار آن‌ها را مجبور می‌کنند که کتابشان را بخوانند، در حالی که اگر یک فرد با هوش متوسط 3 بار آن کتاب را بخواند، مطالبش را یاد می‌گیرد. در واقع با این کاردانش‌آموز را از علم زده می‌کنند و به همین دلیل تابستان که می‌رسد دانش‌آموزان خوشحال‌ هستند.
  حجم ومحتوای کتابهای درسی نیزبرای دانش آموزان جذاب نیست.

  این علائم برای آموزش و پرورش یک کشور بسیار تلخ است، ولی متأسفانه در کشور ما به یک امر عادی تبدیل شده است. می‌گویند در همه‌‌ی دنیا بچه‌ها از مدرسه بدشان می‌آید، در حالی که این گونه نیست، بچه‌ها وقتی مدرسه‌شان درکره جنوبی،سنگاپور،فنلاندو…تمام می‌شود عزا می‌گیرند، چون از محیط دوستانه‌ی مدرسه و دوستانشان دور می‌شوند. در واقع در محیط مدرسه آن قدر وسیله‌ی ورزش،‌ بازی و تفریح،شادابی و امکانات هست که وقتی می‌گویند مدرسه تعطیل است، همه‌ی دانش‌آموزان ناراحت می‌شوند.
  بعضی از مدارس ما به واسطه‌ی چاردیواری‌های کوچک، کلاس‌های بدون نور و نبود فضاسازی مناسب، مثل زندان هستند. ما چند مدرسه داریم که دانش‌آموزان در آن‌ها احساس نشاط می‌کنند؟

  مدارس غیرانتفاعی معدودی هستند که به تنهایی نمی‌توانند آموزش و پرورش را نجات دهند. باید همه‌ی شهردارهای کشور وظیفه‌ی خودشان بدانند که حیاط مدرسه‌ها را سرسبز و بانشاط کنند. همه‌ی شهرداری‌ها باید سالی 2 بار مدرسه‌ها را نقاشی کنند. امروز در همه‌ی خیابان‌های تهران و شهرهای بزرگ چمن می‌کاریم، ولی حیاط مدرسه‌هایمان خشک خشک است و هیچ کس صدایش درنمی‌آید که چرا دانش‌آموزان ما نباید در مدارسی زیبا تحصیل کنند.
  3-ارتباط آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی چگونه است؟ آیا بدون در نظر گرفتن این ارتباط می‌توان آن نقاط ضعف را برطرف کرد؟

  همه‌ی این معضلاتی که در آموزش و پرورش وجود دارد در آموزش عالی امتداد پیدا می‌کند. مدت‌هاست که رابطه‌ی آموزش عالی با توسعه‌ی کشور قطع شده است. به همین دلیل صدها دانشجو به دانشگاه می‌آیند، در حالی که می‌دانند کاری برای آن رشته وجود ندارد. این فرآیند ادامه دارد، چون ما نیروی انسانی را سرمایه نمی‌بینیم. آموزش عالی معضل جداگانه‌ای است که در مقاله ای دیگر مفصلاً به آن پرداختیم.

  ما از برادران عزیزمان در آموزش عالی خواهش می‌کنیم ویژگی‌های محصولی را که از آموزش و پرورش تحویل می‌گیرند مطالعه‌ی علمی کنند و آن را اعلام نمایند. اگر خودشان هم مدعی باسوادی هستند، سر 4 سال که به دانشجوها لیسانس می‌دهند، ویژگی‌های بینشی، فرهنگی، اعتقادی، دانشی آنها را بیان کنند. مثلاً بگویند فرد با 40 درصد عشق به وطن وارد این دانشگاه شد و امروز، که فارغ‌التحصیل می‌شود، عشق به وطن در او به 60 درصد رسیده است.یابگویندفردبا30%شاخص توسعه فردی وارددانشگاه شده وبا70%همان شاخص هافارغ التحصیل شده است.

  متأسفانه، در دانشگاه‌های ما موضوع کار فرهنگی کاملاً تعطیل است،کارفرهنگی باموعظه وتدریس کتابهای حجیم مذهبی بدست نمی آیدبلکه درمناسبات اجتماعی دانشگاه(کنجکاوی،پرسش وپاسخ،مناظره،اعتماد،مشاهده رفتارو…) شکل می گیرد چون می‌گویند کار رئیس دانشگاه توسعه‌ی علم است و مسئولیت تربیت بر عهده‌ی دیگران است. تا زمانی که این گونه به قضیه نگاه کنیم معضلات آموزش و پرورش خودش را نشان نمی‌دهدچون معلمان نیزازهمان دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. هیچ وقت آموزش عالی ما یک کار علمی نکرده است که بگوید من این فارغ‌التحصیل‌های آموزش و پرورش را با این ویژگی‌ها تحویل گرفته‌ام، در حالی که میلیاردها تومان در حوزه‌ی پژوهش و تحقیق دانشگاه‌ها خرج می‌شودوتولیدعلم به چاپ چندمقاله خلاصه می گردد.

  همه‌ی این‌ها ذیل آن جمله قرار می‌گیرد که که در کشور ما هنوز توجه نکرده‌اند سرمایه‌ی اصلی کشور نه نفت است و نه گاز، سرمایه‌ی اصلی کشور انسان‌ها هستند. بنابراین باید انسان‌ها را تربیت کنیم و آن‌ها را آموزش دهیم تا بتوانیم فرآیند توسعه و پیشرفت کشور را طی کنیم(ماتسوشیتا بنیانگذارکمپانی پاناسونیک:قبل ازاینکه کالابسازی انسان بساز).
  4-نقاط قوت و ضعف سند تحول آموزش و پرورش چیست؟
  طبیعتاً وقتی می‌خواهیم به این هدف برسیم، باید به این بیندیشیم که با چه سازوکاری می‌توانیم بهترین، قوی‌ترین و متدین‌ترین نیروهای جامعه را در آموزش و پرورش به کار گیریم و همواره انگیزه‌های آن‌ها را فعال نگه داریم تا این اهداف را محقق کنند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید به همان نکاتی توجه کنیم که در سؤال‌های قبلی مطرح کردم. در واقع باید معیشت، موقعیت اجتماعی، آموزش‌ و همه‌ی شرایط را برای معلمان و مدیران مدرسه فراهم کنیم.

  تا زمانی که استعدادهای درخشان کشور فقط جذب صنعت نفت و پتروشیمی، بانک مرکزی و امثال این‌ها می‌شوند، امکان ندارد طرح تحول آموزش و پرورش در کشور ما موفق باشد. برای اینکه بهترین نیروهای کشور را به سمت دنیای مادیات می‌فرستیم. پیچیده‌ترین حرفه‌ها در اسنادی هستند که بُعد انسانی دارند، اما افرادی به حوزه‌های علوم انسانی وارد می‌شوند که نتوانسته‌اند وارد رشته‌های ریاضی و علوم تجربی شوند. تا زمانی که این معادله در کشور ما وجود دارد، قسمت بسیار ناچیزی از این اسناد شکل عملی به خودشان می‌گیرند

  علاوه بر همه‌ی این‌ها، بخشی از این مشکل مستلزم تحول در آموزش و پرورش است و بخش عظیمی از آن مستلزم تحول در شیوه‌ی اداره‌ی کشور است که من در سؤالات قبلی به آن‌ها اشاره کرده‌ام. ما باید فضایی را در کشور ایجاد کنیم که هر استعداد درخشانی آرزویش این باشد که اجازه بدهند در آموزش و پرورش معلم شود.

  معلم شدن در دبستان باید یک افتخار خیلی بزرگ باشد. این‌ها برای کشور ما خنده‌دار است، چون 30 سال است که می‌گوییم دیپلم برای معلم دبستان، فوق‌دیپلم برای راهنمایی و لیسانس برای دبیرستان لازم است، در حالی که تعلیم و تربیت در دبستان پیچیده‌تر از دبیرستان است؛ همان طور که در پزشکی افراد تیزهوش بایدمتخصص کودکان ‌شوند، چون بچه نمی‌تواند بیماری‌اش را بگوید و دکتر باید تیزهوش باشدتامشکلات اوراکشف کند.

  اگر به شما بگویند فردی فوق‌تخصص قلب کودکان دارد، حتماً احساستان این است که او از یک فوق‌تخصص قلب بزرگسالان باید باسوادتر باشد. این در حالی است که روح بچه خیلی لطیف‌تر و تربیتش پیچیده‌تر است. بایداز لیسانسه‌ها برای تدریس در مقطع ابتدایی وکارشناسان ارشدودکترابرای تدریس دردوره راهنمایی ودبیرستان استفاده ‌شود، اما نوعاً در فضای آموزش و پرورش معلم دبستان آرزویش این است که یک روز راهنمایی درس بدهد و معلم راهنمایی دوست دارد در مقطع دبیرستان تدریس کند.

  دلیل این موضوع این است که ما هنوز در کشورمان مفهوم توسعه و پیشرفت را نفهمیده‌ایم و توسعه و پیشرفت را با ساختمان‌سازی اشتباه گرفته‌ایم، در حالی که توسعه،تحول درمغز و بینش انسان‌هاست.
  برای مثال، مدیرکل صنایع این وسط چه‌کاره است؟ وقتی امروز به کشورهای توسعه‌یافته می‌روید، می‌بینید همه‌ی کارخانه‌های بزرگ و مدرن آن‌ها مسیری را طراحی کرده‌اند که دانش‌آموزان مدارس مختلف هر روز به نوبت از آن کارخانه‌ها بازدید می‌کنند. در واقع، آن‌ها یک خط ارتباطی برقرار کرده‌اند که در عین حال که بازدید انجام می‌شود، در روند تولید کارخانه هم اتفاقی نیفتد و دانش‌آموزان کارخانه‌ها را ببینند تا کار برایشان تعریف شود.

  این در حالی است که برای دانش‌آموز ایرانی کار در خیابان‌ها، مغازه‌های جواهرفروشی، فرش‌فروشی، بوتیک‌ها و سوپرمارکت‌ها تعریف می‌شود. به همین دلیل، آن‌ها به دنبال مدرک هستند تا یک میز گیر بیاورند و اگر هم گیر نیاورند، می‌گویند با پسرعمویمان می‌خواهیم یک پیتزافروشی یا بوتیک باز کنیم. این به این دلیل است که اساساً تعریف درستی از کار در ذهن آن‌ها شکل نگرفته است. برای اینکه کار تعریف شود، در کشورهای توسعه‌یافته دانش‌آموزان را به مزرعه، کارخانه، معدن و… می‌برندوبازدیدهای علمی خارجی دارند. همه‌ی آن کارخانه‌ها هم متعلق به بخش خصوصی است، اما به آن‌ها فهمانده‌اند که باید دِین خودشان را به جامعه ادا کنند و در مقابلِ امکاناتی که از جامعه می‌گیرند، کمک کنند تا فرزندان این مردم تربیت شوند. اینجاست که مدیرکل صنایع برای تحول در آموزش و پرورش مسئولیت پیدا می‌کند و باید به اجرای این طرح کمک کند.

  چه وقت این اتفاق می‌افتد؟ زمانی که اولاً عزیزان ما در خود آموزش و پرورش این نگاه را داشته باشند و بعد چنین چیزی را از سایر وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و مسئولین مطالبه کنند. همچنین اگر بخواهیم این طرح تحول اجرا شود،باید خیلی از رفتارهای درون خانواده‌ هاومدارس هماهنگ شوند، چون نمی‌توان در مدرسه به دانش‌آموزدرمورد قیامت‌ صحبت کرد، در حالی که پدر و مادر او به هیچ اصول مذهبی پایبند نیستند. این موضوع باعث می‌شود بین مدرسه و خانواده تضاد به وجود آید.

  تصور کنید معلم سر کلاس بگوید مثلاً خداوند چه نگاهی بدی به انسان بی‌نماز دارد، در حالی که پدر آن بچه نماز نمی‌خواند. در این حالت، این بچه نسبت به پدرش احساس بدی پیدا می‌کند. این اتفاقات در حال حاضر برعکس هم می‌افتندیعنی خودمعلم به آنچه می گویدعمل نکند،یامعلم به بچه می گویدنمازبرکت می آورد ولی بچه عملا”ببیندوالدین نمازخوانی دارداما خیلی فقیرهستندوخبری ازبرکت نیست و….
  معلمین کار خودشان را می‌کنند و پدر و مادرها هم کار خودشان را. هیچ وقت هم رسانه به پدر و مادرها نمی‌گوید ما در کلاس درس چنین مباحثی را به فرزندان شما می‌آموزیم. به همین دلیل خیلی از روابط پدر و مادرها با فرزندان به هم می‌خورد و بچه‌ها دیگر احترام پدر و مادرها را ندارند، چون از 2 منبع کودک تربیت می‌شود؛ پدر و مادر ناخواسته در یک عالَمی هستند و محیط مدرسه در عالم دیگری است و این کودک نمی‌تواند به درک درستی از پدیده‌ها و زندگی خودش برسدودچارتعارض می شود.
  میتوان اینطورنتیجه گیری کردکه باساختارکنونی تحول بنیادین درآموزش وپرورش رخ نمی دهدوهمه اینهااتلاف وقت،به هدردادن منابع واستقبال ازتوسعه نیافتگی است.
  آموزش وپروش محصول همگانی تولیدمی کندوبایدهمه مردم نسبت به آن حساس باشند.
  راهکارارتقای کیفیت آموزش عمومی
  1-برای افزایش انگیزه معلمان به آنان برحسب کیفیت فعالیت تحقیق وپژوهش کارانه پرداخت کنید.
  2-تصمیم گیری درخصوص محتوای درسی رابه استانهاواگذارکنید،نظام آموزشی متمرکزکارسازنیست.
  3-برای جذاب کردن محیط مدرسه آموزش یوگا،حرکات ایروبیک،آموزش موسیقی وکشتی گیری(برای پسران)رادربرنامه همه مدارس لحاظ نمائیدومجوزتاسیس مدارس انگلیسی زبان درشهرها بدهید.
  4-مدارس غیرانتفاعی راگسترش دهید،سرمایه گذاری بخش خصوصی کیفیت آموزش راارتقاءمی دهد.ازمدیران مدارس غیرانتفاعی درمدیریت ستادهای آموزش وپرورش استفاده نمائید.
  5-بازدیدهای علمی خارج ازکشوربرای معلمان ودانش آموزان ترتیب دهید،بزرگ فکرکردن وجهانی شدن رابه نسلهابیاموزید.
  6-مدیران،مدرسان وکارشناسان خلاق وتحول گراراازسایردستگاههاجذب آموزش وپرورش کنید(تحت عنوان معلم مهمان یامدعو)،آموزش وپرورش دچارروزمرگی شده است.
  7-کتابهای کاغذی راحذف کنیدوکتابهای الکترونیکی راجایگزین نمائید.
  کیفیت بخشی نظام آموزش عالی
  هدف:بمنظورافزایش اثربخشی آموزش درتولیدعلم وافزایش نقش آن درفرآیندتوسعه،پرهیزازروزمرگی وعادت زدگی درنظام آموزش عالی کشور.
  وضعیت فعلی:ماده20آئین نامه آموزش:ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجومصوب23/3/83شورای عالی برنامه ریزی=ارزیابی پیشرفت دانشجودرهردرس براساس میزان حضوروفعالیت درکلاس،انجام فعالیتهای آموزشی ونتایج امتحانات بین نیمسال وپایان نیمسال صورت می گیردواستادهردرس مرجع دانشجودرآن درس است.
  پیشنهادطرح ارتقای کیفیت نظام آموزشی:1-ماده 20بصورت زیراصلاح شود:
  الف- بجای فعالیتهای آموزشی فعالیت های پژوهشی قیدشود.
  ب-دانشجومحوری بودن نظام آموزش یعنی ارزیابی پیشرفت تحصیلی دردوره کارشناسی به این ترتیب:فعالیت کلاسی دانشجو15%نمره ارزشیابی،فعالیت تحقیقی وپژوهش25%،میان ترم20% وآخرترم40%باشند.
  ج-تحقیق وپژوهش محوری دردوره ها:دردوره کارشناسی25%،ارشد50%،دکترا80%نمره ارزشیابی باشد.
  2-برای دانشجویان درترم2تمام رشته ها1واحد”اصول تحقیق وپژوهش”و1واحد”آینده پژوهی”تدریس شود.
  3-بازدیدهای علمی داخلی وخارجی باارائه گزارش برای دانشجویان اجباری باشدوجزءفعالیت پژوهشی لحاظ شود.
  اصلاح فرآیندارزشیابی علمی اساتید(هرشاخص20%نمره ارزشیابی)
  1-تعدادتولیدات علمی مستندکه موردبهره برداری عملی قرارگرفته یابه قانون وآئین نامه اجرایی تبدیل شده باتائیدهیئت ارزشیابی.
  2-شرکت درمناظره های علمی،مصاحبه بارسانه هاجهت انتشاردانش خودوچاپ مقالات درنشریات داخلی وخارجی.
  3-داشتن وبلاگ یاوبسایت ومحتوای به روزشده آنها بانظرهیئت ارزشیابی20%نمره ارزشیابی باشد..
  4-چاپ کاغذی والکترونیکی کتاب(سهم هرکدام 50%).
  5-توانایی جذب دانشجوی خارجی توسط استاد.
  6-جذب استادمدعویامهمان(حق التدریس)ازداخل کشوریاخارج ازکشوررابرای خروج ازروزمرگی سرلوحه مدیریت نظام آموزشی قراردهید.
  دکترعباس حاتمی

 44. من نميدانم تا كي بايد فقط تمجيد و تعريف كرد از مسئولا ن شهر اسلام اباد در صورتيكه اين شهر روز بروز واضعش بدتر و بدتر ميشه يه نمونه خدمتتون عارض ميشم بابت سد معبر شهرداري ماهيانه مبلغ زيادي به پيمانكار ميده بقولي ماهي 25ميليون تومان در عوض خيابانها هم هر روز غير قابل عبور ميشه اين سايت اگه در راستاي سايت اصلي خودش ايفاي نقش كنه بايد كمبودهاي بيكران شهر رو بتوير بكشه

 45. شما همين خيابان شهيد فكوري رو در نظر بگيريد ببيند چه افتضاحي شده مغازه دارها خيابان رو هم اشغال كردن كسي نيست بگه بالاي چتون ابرو .بنظر من اگه منتافع بعضي از دوستان در شوراي شهر يا شهرداري به مخاطره نميافته بايد سريعا را چاره باشن

 46. ریشه کنی عملی فقر
  فقرپدیده شومی است که حیات وامنیت جامعه رابخطرمی اندازدوکشورراازتوسعه وپیشرفت بازمی دارد،وظیفه هرایرانی است که برای ریشه کنی این بیماری مهلک اجتماعی اقدام کند.
  راهکارپیشنهادی به حاکمیت نظام برای ریشه کنی فقر
  1-یارانه سه دهک پایین جامعه رابه000/60تومان درماه افزایش دهید،یارانه5دهک بالاوایرانیان مقیم خارج ازکشورراحذف کنیدویارانه2دهک وسطی رافعلا”ثابت نگهدارید.
  2-سربازی اجباری راازمناطق محروم حذف کنیدتاجوانان آن مناطق برای خروج ازفقرکارکنند.
  3-سازمان تامین اجتماعی برای رفع محرومیت درمانی درمناطق محروم مثل استانهای ایلام،سیستان وبلوچستان،کرمان،کردستا ن ،لرستان و…درمانگاه عمومی دایرکندتابیمه شدگان آن سازمان به حداقل های درمانی رایگان دسترسی داشته باشند.درحال حاضردرنقاط دوردست مراکزدرمانی سازمان کم است ومناطق محروم ازخدمات درمان رایگان تامین اجتماعی بی بهره اند.
  تمرکزامکانات درشهرهای بزرگ عدالت جغرافیایی راازبین می برد.
  4-برای ریشه کنی فقرفرهنگی درروستاهابه دانشجویان مقیم روستاهاوام های بدون بهره پرداخت کنید.
  5-جهت رشدآگاهی مردم،اینترنت پرسرعت ارزان قیمت رابه روستاهاومناطق محروم ببرید.
  6-یارانه والدینی که بچه های خودرازودترازسن18سالگی متاهل می کنندیاباعث ترک تحصیل فرزندان خودمی شوندقطع شودوتحت تعقیب قانونی قرارگیرند.
  7-اجرای دقیق اصل44قانون اساسی برای ریشه کن کردن فقرضروری است،تسلط نهادهای دولتی وشبه دولتی براقتصادمانع توسعه اقتصادی می شوند.
  8-لغوتحریمهای خارجی وداخلی وهمبستگی ملی لازمه توسعه اقتصادی وریشه کنی فقراست،
  عدم تمایل سرمایه گذاران وکارآفرینان داخلی به سرمایه گذاری بدلیل بی ثباتی درسیاستها،فقرراگسترش می دهد.
  9-بایدازافرادخیری که مایل هستندهزینه سفربه حج خودراصرف محرومیت زدایی وریشه کنی فقرکننداستقبال کردوآنهاراسازماندهی نمود.
  10-ریشه کنی فقروقتی عملی می شودکه سران حکومتی ونخبگان فکری اعتقادعملی به این مقوله داشته وازدانش وتجربه کافی برخوردارباشند. دکترعباس حاتمی18/9/92

 47. واقعا رفته کیف کنه به شما چه

 48. واقعا رفته……….

 49. بایسرا ………..موافقم ز………..

 50. سلام اولا به شما چه دوما رفته …….

  1. یسرا خانم شما خیلی بی ادب هستید یاد بگیر درست بنویسی و درست حرف بزنی که به خوشگلیت اضافه بشه..

 51. چرا از اتفاقات عجیب وغریب ……………………………؟روی داده است خبری درج نمینمائید آیا تابحال مراجع نموده اید که ازنزدیک شاهد پروژه درحال ساخت ……………………… باشید وبپرسید۱-اعتراض اکثریت اعضاء به چه دلیل ۲-مصوبات مجمع فوق العاده مورخ ۹۲/۱۰/۰۶ که براساس آن ۳نفر ازاعضاناظر مستقیم برهیئت مدیره و بررسی کلیه اسناد مالی واداری تعاونی ……………سهم اعضاد………………………….و جالب آنکه برای عدم پیگیری مطالبات قانونی…………….

 52. افسوس تا قیامت گریه دارد.

  موقعی که تصاویری یا اسمی ازشهرهای مناطق جنگ زده غرب کشوربه چشم و یا گوشم می خورد گریه ام میگیرد.چونکه خاطرات تلخ و دردناک تجاوز وحشیانه وناجوانمردانه رژیم بعث عراق علیه مردمان مظلوم شهرهای قصرشیرین،خسروی،سرپل ذهاب،اسلام آبادغرب،کرندغرب،گیلانغرب،نفت شهر،پاوه،نوسود،ایلام،ایوانغرب،مهران،دهلران و…هیچ گاه لحظه ای از یادم نمی رود بمبارانهای شهراسلام آبادغرب و شهید و مجروع شدن عزیزانمان افسوس تا قیامت گریه داردیادآوری خاطرات گذشته

 53. اقتدار يك نظام سياسي و يك كشور به چيست؟

  ________________________________________
  همه رهبران جهان در صحنه تبليغات خارجي و نيز براي توجيه مردم و شهروندان سرزمين خويش ادعا مي‌كنند كه نظام سياسي آنان و وضعيت عمومي مردم، در بهترين وضعيت و مطلوب ترين شرايط قرار دارد.گذشته از اين ادعاها، امروزه يك سري معيارهاي علمي و كمي براي سنجش و ارزيابي ميزان توانمندي و قدرت رژيم‌ها و حكومت‌ها و دولت‌ها، تدوين شده است كه بر پايه آن، قدرت و اقتدار داخلي و خارجي حکومت‌ها را مي‌سنجند و به ادعا‌هاي سران كشورها توجه چنداني نمي‌شود.

  ملاك‌هاي توانمند دانستن يك دولت يا رژيم سياسي، در سه دسته زير گنجانده و روشن گردد:
  1- وضعيت و شرايط داخلي كشور شامل وضعيت اقتصادي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي.
  2- وضعيت و شرايط خارجي كشور.
  3- شناخت نوع ارتباط دولت با مردم خود.
  1-شرايط داخلي:
  وضعيت داخلي كشور و دولت یا رژيم مطلوب وقدرتمند لازم است بشرح زیرباشد:1- نرخ تورم زیر3% 2- سرانه توليد ناخالص ملي بالای000/10دلار(درایران4500دلار) 3- نرخ بيكاري زیر5%4- صادرات صنعتی بیش ازواردات 5- آمار ازدواج100% و طلاق زیر10% 6- آمار اعتياد 7- ميزان جرم و جنايت و بزه،سرقت ونبوداعدام 8- وضعيت فحشا و تن فروشي خياباني 8- نرخ بي سوادي صفر 9- ميزان مطالعه و كتابخواني 30دقیقه درروز 10- ميزان انتشار مطبوعات.11- ميزان رضايتمندي مردم و اميد به آينده 12- ارزش پول ملي در مقايسه با ارزهاي خارجي. 13- وضعيت كسب و كار 14- ميزان فساد مالي.15- وضعيت بهداشتي و آموزشي رایگان برای همه شهروندان 16- وضعيت محيط زيست17-کنترل جمعیت ومتناسب بودن امکانات کشوربامیزان جمعیت18-پاک بودن هوای شهرها19-شاداب وبانشاط بودن مردم،اگر وضعيت دولتي در زمينه‌هاي ياد شده درحداستانداردقابل قبول باشد؛ مي‌توانيم دولت و رژيم مورد نظر را توانمند و مقتدر دانست.
  2-شرايط خارجي:
  1- داشتن روابط مناسب با كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته جهان ودوری جستن ازنظامهای استبدادی ودیکتاتوری.
  2- داشتن ارتباط مناسب با كشورهاي داراي اقتصاد برتر جهان.
  3- بالا بودن اعتبار پاسبورد شهروندان آن كشور (يعني بدون رواديد بتوانند به كشورهای پیشرفته وارد شوند).
  4- بالا بودن اعتبار و ارزش معنوي شهروندان آن كشور نزد ملت‌هاي ديگر.
  5- بالا بودن آمار ورود جهانگرد به آن كشور(حداقل معادل20%جمعیت کشور).
  6- وجود ارتباط علمي ميان مجامع دانشگاهي و علمي آن با مجامع علمي كشورهاي پيشرفته.
  7-رابطه حسنه باسازمانهای بین المللی وعضویت درهیئت رئیسه آنها.
  اگر ملاك‌هاي يادشده در باره دولت يا رژيم سياسي صادق باشد؛ مي‌توان آن دولت و حكومت را مقتدر دانست.
  3- نوع ارتباط دولت و رژيم سياسي با مردم خود.
  مهمترين بخش از مجموعه ملاك‌ها و سنجه‌ها براي مقتدر و توانمند دانستن يك دولت يا يك رژيم سياسي حاكم در كشوري، نوع رابطه آن با مردم خود است.
  1- حكومت مقتدر خود را برخاسته از راي و خواست مردم مي‌داند.
  2-حكومت مقتدر خود را به مردم پاسخكو مي‌داندوبالاترین مقام سیاسی آن ازنقدوتعقیب قضایی مصون نبوده وسران حکومت بعداز2دوره4یا5ساله بازنشست می شوند.
  3- حكومت و دولت مقتدر به معترضان و مخالفان و منتقدان خود اجازه اعتراض و شركت در چرخه قدرت مي دهد.
  4-حكومت و دولت مقتدر، زمينه تشكل يافتن مردم و شهروندان خود را در احزاب و اصناف و سنديكاها فراهم مي‌آورد.
  5- دستگاه‌هاي تبليغي و اطلاع رساني در دولت‌هاي مقتدر، بيرون از اراده دولت و حكومت و بطور مستقل فعاليت مي‌كنند. به سخن ديگر در دولت‌هاي مقتدر، گروه‌ها و احزاب از رسانه برخوردارهستند.
  6-در دولت‌هاي مقتدر دخالت مردم در سرنوشت خويش، امري آسان و امكان پذير است و دولت‌ها زمينه‌هاي لازم براي مشاركت همگان در تعيين سياست‌هاي كلي را فراهم مي‌آورند.
  7-درحاکمیت مقتدرعلوم انسانی واجتماعی ازرشدقابل ملاحظه ای برخورداراست وموسسات آموزشی وپژوهشی مرتبط باعلوم انسانی ومستقل ازدولت آزادانه نظریه پردازی می کنند.
  براين پايه مي‌توان ادعاهاي دولت‌ها و حكومت‌ها را در مقتدر بودن خود با در نظر داشتن ملاك‌هاي يادشده مورد سنجش قرار داد و ميان ادعا و واقعيت تفاوت قائل شد.دکترعباس حاتمی

 54. درود و خسته باشی به خدمت جناب آقای پرندین

  ، از درج مطالب و سایت پربار شما خرسند شدم / بنده با آقای مهندس علی فرج پرندین افتخار همکاری در شرکت کشت و صنعت هلال زاگرس را داشته ام (احتمالا از اقوام باشند). بنده مدیر عامل شرکت تعاونی 2442 دالاهو خدمات مالی و حسابداری در سرپل ذهاب از سال 1382 می باشم در صورت امکان خواستم شماره تماس شرکت مذکور ( 08342228044 و 09184789970 و 09183349970 ) در بخش شماره تلفنها ذکر گردد . با سپاس فراروان و آرزوی سلامتی

  1. سلام بر شما

   درخواست شما اجرا شد

 55. با سلام. یه مطلب براتون به ایمیلتون فرستادم …

  1. سلام

   با تشکر از مطلب مفید شما ، این یادداشت ویرایش و آماده انتشار می باشد فقط لطف کنید به جای آن واژه انگلیسی، نامی فارسی را برگزیده و به ما اعلام کنید تا با آن نام منتشر شود.
   منتظر اعلام شما هستیم

 56. آن واژه انگلیسی به معنای “آسمانی” است ولی اگر اصرار بر عدم استفاده از آن دارید ، از اسم “یاقوت آسمان” استفاده کنید .

 57. نیکی و احسان تقویت کننده آسایش و آرامش روح و روان انسانهاست.
  احسان از صفات نیک انسان است که خداوندمتعال نسبت به انجام آن شفارش ویژه نموده است.نیکی و احسان تقویت کننده آسایش و آرامش روح و روان انسانهاست که لذتش ماندگار و یادگار است.توجه ویژه عملی به محرومان و مستعضفان خوشحالی و شادابی را در جامعه به ارمغان میآورد.درک  مشقتهای زندگی محرومان،خودکفائی و مدد اساسی آنها موجب کاهش فقر در جامعه میشود.محرومین و آسیب دیدگان اجتماعی امروزه بیش از هر زمانی دیگر نیازمندتوجه خاص خیرخواهان و نیکوکاران بوده در واقع تورم کنونی زندگی را برآنها دشوار نموده است.تهیه و تأمین پوشاک،خوراک،بهداشت و مسکن محرومین بار سنگینی است که تنهائی و انفرادی مقدور و شدنی نیست همراهی و مدد همگان، هر که به اندازه توانش می طلبد.همراه شو ای عزیز و ای رفیق بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند.هموطنان و همنوعان دردمند چشم انتظار دستان مهرورز و مشکل گشای آحاد توانمند جامعه هستندبیائیم با خوشحال نمودن آنها به استقبال بیداری طبیعت و نوروز برویم تا شادابیش مضاعف شود.در واقع بذل و بخشش و خشـنودی مسـتمندان صمیمت،تـنـدرستی،محبت،طول عمر،رفاه،ترقی و آسودگی خاطـر را افــزون می کـند.اقـدامات عـملی و اساسی تأثیرگــذاران عـرصـه هـای اقتصادی،سیاسی،اجتماعی،ورزشی،فرهنگی،آموزشی،هنری ،رسانه ها و جوانمردان روزگار امیدواری بیشتری را در تحقق ملی احسان و کاهش محرومیت بوجود میآورند.

 58. قتل وعام مردمان مظلوم حلبچه فجیع ترین جنایت بشریست.

  تکنولوژی ناصواب و مخرب بمب های شیمیائی ساخت و تولید کشورهای غربی مدعی عدالت و انسان دوستی مایه تأسف و شرمساریست که چگونه سلاحهای کشتارجمعی تولیدکرده و دیوانه وار آن را در اختیار جانی و قاتل ملت های بی پناه میگذارندتا به اهداف و مقاصدشوم خود برسند.براستی مردان،زنان،کودکان و سالخورده گان مظلوم و بی دفاع حلبچه به چه گناهی قربانی قساوت و جنایت مرگبار شیمیائی صدام غاصب و ظالم شدند.در واقع بمب باران شیمیایی و میکروبی رژیم بعث عراق علیه مردمان ستمدیده حلبچه نقطه تاریک و رسوائی فراموش نشدنی حامیان دیکتاتورغاصب و ظالم رژیم بعث عراق بود که جاهلان و عوامفریبانه با شارژ و پشتیبانی تمام عیار مالی و نظامی زمینه وحشیگیری و خون آشامی صدام را فراهم نموده و جنایتی اسفناک را رقم زدند.کشتار بی رحمانه مردم مظلوم حلبچه سند شرم آور و ننگین تولید و تکثیرکنندگان سلاحهای شیمیائی و میکروبی است که امروزه مدعیان حقوق بشر و آزادیخواهی شده اند.سکوت عملی دول غربی ،شورای امنیت سازمان مل ،نهادهای حقوق بشر و خیانت کشورهای تولیدکننده سلاحهای شیمیائی دردها و رنج های جامعه بشری را مضاعف میکنند.امروزه خاطرملت های آزاده جهان ازتصاویرتکان دهنده و رنج آور قتل وعام مردم حلبچه به ویژه زنان و کودکان ناشی از بمب باران شیمیایی و سکوت معنادارمجامع جهانی سازمان ملل درقبال این همه جنایت و ظلم آزرده و مأیوس نموده است.25اسفندسالروز حادثه دلخراش بمب باران شمیایی به قربانیان حلبچه را گرامی و به روح مردان و زنان آن خطه درود میفرستیم.

 59. تولید و مصرف بازوان توانمند اقتصاد

  هرگاه به صورت تئوری در راستای توانمندسازی اقتصاد حرکتی انجام بگیرد قطعاً نتایجی خوب و رضایت بخشی حاصل نمیشود.کارسازاساسی و نتیجه بخش زمانی حاصل میشود که آحاد افراد جامعه به صورت عملی خود را موظف به تحمل و پذیرش آن باشند.شکوفائی و رشداقتصاد با چالاکی،تحمل،تدبیر،شجاعت،زمان و صداقت میسرمیشود.راهکارهای تئوری هیچگاه تحولی در این حوزه ایجاد نکرده بلکه دردها و رنج های آن مضاعف کرده و زمان را تباه و باعث فرسایش آن میشود.تقویت عملی و حمایت بنیادین ازتولید در کشور و ترویچ فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی در تمام امور به ویژه ارکان عمومی،زمینه رشد اقتصاد ایده آل را فراهم مینماید.صادرات مواد خام ،عدم تحرک در حل مشکلات موجود دربخش تولید و مونتاژ آفت جدی برای تولید داخلی بوده و زمینه به نتیجه نرسیدن محصولات تولید داخلی را رقم میزند.توجه ویژه به شفاف سازی و برخورد قاطع با بی تفاوتی و تنبلی امیدواری و جهش را در این زمینه بوجود آورده و همفکری و همدلی مطمئنی را در میسر راه خلق میکند.اگر خواهان ترقی و تحول در اقتصاد باشیم بایستی به نحو صحیح و متعهدانه تولید و مصرف را پاس داشته و موانع سد راه تولید را با تجسس و تفکر آحاد افرادجامعه بدور از حواشی هموارنمائیم.هرگاه خواهان آسایش و امنیت ،رفع محرومیت ،اشتغال و ترقی در سطح کلان جامعه باشیم بایستی مصرف کالای داخلی را در استفاده وِیژه زندگی خود قرارداده و ازمصرف کالای وارداتی غیر ضروری پرهیزشود تا تولیدگران داخلی مشوق به رقابت و تولید کالای با کیفیت و همتراز با کالای خارجی قراربگیرند.در واقع حمایت از تولید با مصرف کالای داخلی میسر شده و پشتوانه مستحمکی برای ارتقاء کیفیت و دقت درکمیت را بوجود می آورد.امروزه متأسفانه مصرف کالای داخلی به علت عدم حمایت و هدایت در حاشیه رکود و سکوت قرار گرفته و از گردونه اقبال خارج شده اند.

 60. مریم شادیوند :
  استاندار ایلام گفت: برای نخستین بار یک زن به عنوان فرماندار شهرستان دره شهر از طرف وزیر کشور منصوب شد.

  باسلام!
  1- خاهشن این رو هم اطلاع رسانی کنید.
  2- در مورد جاده اسلام آاد به گواور وادامه آسفالت روکش آن تا سرمست هم نویسید ، شاید….

 61. باسلام!
  آیا انتخاب آقای مهندس ابراهیم پیرویسی به سمت بخشداری گواور یا بخشداری مرکزی گیلانغرب صحت دارد؟؟؟؟
  خاهشن در این مورد هم مطلبی بذارین!!!
  باتشکر

  1. سلام.
   خیر دوست عزیز صحت ندارد و اولین بار است که به نام ایشان برخورد می کنیم

 62. بسیج فرهنگی!!! والا آنچه ما این روزها در برخی از کنسرت ها می بینیم ما را بیشتر به یاد کلوپ های غربی می اندازد تا اخلاق اسلامی ایرانی . وضعیت نابسامان و بدحجابی و رقص و دنس و … را به راحتی می توانی با حضور چند دقیقه ای در کنسرت که چه عرض کنم ! آقای پاشایی مشاهده کنید…
  قابل توجه آیت اله ممدوحی و روحانیون محترم کرمانشاه و بویژه ستاد امر به معروف و نهی از منکر که این روزها جلسات فشرده ای برای ترویج این امر برگزار می کنند!!!

 63. حقی که از والیبالدوستان کرمانشاه دریغ شد

  لیگ سراسری والیبال ایران بجز بُعد ورزشی آن، میتوان مسببی باشد برای شادی و نشاط جوانان و مردم دیاری که غرور و تعصب و آرزوهای خود را در کنار نماینده شهر و یا استانشان در مسابقات لیگ والیبال سراسری ایران میبینند و با آن میتوانند رنگ و جلایی به امیال و آرزوهایشان بخشیده و با شور و شوق هر برد تیمشان شاد شوند و برای لحظاتی، غم و مشکلاتشان را به دست فراموشی بسپارند. فلسفه و محتوی ورزش در کل دنیا یکسان است و امروزه تاثیری عمیق بر تار و پود سیاست،اقتصاد و فرهنگ ملل داشته و خواهد داشت.لیگ سراسری والیبال ایران هم همین حکایت را دارد. در طول مسابقات دیدیم که مردمان اقصی نقاط ایران از زاهدان گرفته تا آمل،بندر عباس، مشهد، تبریز،ورامین و ارومیه در تب و تاب پیروزی و شکست نماینده ولایتشان گریستند،فریاد زدند،خندیدند و جشن پیروزی گرفتند. به شخصه برای این مردم و والیبال ایران خوشحال بودم و هستم. در رابطه با تیم ملی ایران هم،با هر بردی که بدست می آمد به خود می بالیدم و به جوانان این وطن افتخار میکردم.بعنوان عضو کوچکی از خانواده والیبال که سالها زندگیم با آن عجین بود و خاطره ها با آن دارم،نبودن تیمی مقتدر از زادگاهم، کرمانشاه، ناراحتم میکند. والیبالم را در روزهای سخت جنگ،از شهر مرزی و کوچک اسلام آباد غرب که دومین شهر استان کرمانشاه است، شروع کردم.با زحمت و مرارت و در زیر شدیدترین بمبارانها با تیم کرمانشاه در لیگ سراسری شرکت داشتم و از آن تیم و استان افتخارعضویت در تیم ملی را بدست آوردم.سالها از ایام گذشت و اینک کرمانشاهی که به گواه خیلی ها در والیبال ایران نام آور و مقتدر بوده ، متاسفانه نماینده ای در لیگ سراسری ندارد و مردم و جوانانش فقط باید به گذشته آن ببالند و از خاطرات آن روزها برای هم بگویند. اگر به تاریخ گذشته والیبال این دیار نگاهی داشته باشید، خواهید دید که با تمام نامرادی ها و در بدترین شرایط همیشه، دین خود را به والیبال ایران ادا کرده و همواره جوانانی برومند و پرتلاش تقدیم تیم ملی در تمامی رده های سنی کرده.

  از سالهای قبل از انقلاب،مرحوم جمیس پارسیان و اسماعیل حبیبی که عضویت تیمهای ملی بزرگسالان و جوانان را داشتند، کسانی چون داریوش باقری،سهراب کنجیدی،سعید حریری،پرویز دانیالی،یدالله حبیبی،شاهپور حبیبی و ….برای سربلندی والیبال کرمانشاه تلاش میکردند. بعد از انقلاب هم که نام آورانی چون عباس امانی،محسن بلمکی،تورج پایدار،علی آکنده،مسعود مروت منش،بهرام سپه پناه،برادران کامروامنش،برادران ذوالنوریان،فرزاد امینی،حمید بساطی،برادران بهروزی،علی پولادی،امید کرکوکی،محمود کسعلی،کوروش دایی چی،بابک مرادی،سیاوش سرحدی،کیوان مجردی،پیمان اکبری،محمد منصوری،سجاد دهنوی،برادران سال افزون و دیگر بازیکنانی که اگر تک تک بخواهیم نام ببریم، لیستی طولانی خواهد شد، در مقاطع زمانی مختلف به والیبال و تیم ملی ایران کمک کرده اند.

  منظور از نام بردن این افراد، نشان دادن پتانسیل بالای این استان و استعدادهای بیشماری است که متاسفانه یا فراموش شدند و یا مجبور شدند به تیمها و استانهایی کوچ کنند که امکانات مالی بهتری داشتند. کوچ این بازیکنان نه تنها ضربه ای به ورزش و والیبال این استان است، بلکه مردمی که سالها در شرایط سخت جنگ فقط دلخوشی شان تماشای مسابقات والیبال بود، از این بابت هم محروم شده اند. بدون هیچگونه پیشداوری، اگر عادلانه و کارشناسانه به تطبیق سوابق والیبال کرمانشاه با شهرهایی چون بندر عباس، یزد، زاهدان و سیرجان نگاه کنیم، و بازیکنانی که این استانها تحویل تیمهای ملی ایران داده اند، میبینیم که کرمانشاه همواره نمایندگانی در تیم ملی داشته. اما در بحث سرمایه گذاری ورزشی ، این استان همواره از این بابت محروم بوده و نداشتن حامیانی دلسوز باعث شده تا به حق واقعی خودش نرسد.

  آیا موقع آن نرسیده که فدراسیون والیبال و دست اندرکاران ورزش و مدیران استان کرمانشاه ، به عنوان قدرشناسی و حرمت به مردم، جوانان و ورزشکاران غیور این استان، چاره ای بیندیشند و از نظر انتخاب اسپانسر مالی و امکانات به کمک آنها بشتابند؟ آیا امکان آن نیست که از جناب حاج آقای مدلل که مالک چندین کارخانه هستند و از نظر مالی میتوانند حامی پرقدرتی برای والیبال و ورزش کرمانشاه باشند، خواهش کرد تا برای کمک به همولایتی هایشان آستین همت بالا زده و جوانان ومردم ورزشدوست این دیار را مورد حمایت قرار دهند و با این کار هم در عرصه اقتصادی و هم اجتماعی سودی ببرند و دل مردمانی را شاد کنند؟ آیا همانند زاهدان، ارومیه، تبریز و شهرهای دیگر،شهرداری و یا استانداری استان کرمانشاه ، نمیتوانند در این عرصه به کمک ورزش این استان بیاییند؟ بعید به نظر میرسد که بودجه شهرداری کرمانشاه،کمتر از بودجه شهرداریهای ارومیه و زاهدان باشد. من به شخصه بعنوان کسی که سالها در خدمت والیبال این استان بوده ام، از صمیم قلب دوست دارم که آن روزهای خوش، همراه با سرافرازی، برای والیبال کرمانشاه و مردمانش دوباره بازگردد. این بازگشت برای والیبال ایران و لیگ سراسری هم مفید است و تاثیری سازنده بر قشر جوان و آینده دار، دیار شیرین و فرهاد خواهد گذاشت. راه چاره و ناجی دیگر، میتواند فدراسیون والیبال ایران باشد.با توجه به قدرت اجرایی و ارتباطی که فدراسون والیبال ایران، با نهادها و سازمانهای دولتی و وزرات خانه ها دارد، میتواند با مشاوره و تحقیقات دقیق و در صورت امکان پذیر بودن، همانند فدراسیون فوتبال، سهمیه یکی از تیمهای پایتخت نشین را که از حمایت کارخانه های بزرگی همچون سایپا برخوردار هستند، به کرمانشاه انتقال بدهند تا چرخ زنگ زده والیبال این استان به چرخش درآید. شاید با اندکی درایت و مدیریت بشود، لیگ والیبال ایران را پرجذبه تر کرد و عدالت را برای همه استانها و شهرهای والیبال خیزایران بطور مساوی تقسیم کرد.

  در پایان، با گذری بر نام افرادی که از این استان و با کمترین امکانات، به تیمهای ملی والیبال ایران راه یافته اند و به استان کرمانشاه و والیبال ایران زمین خدمت کرده اند، مطلبم را به پایان میبرم و قضاوت را به شما واگذار میکنم. با آرزوی مساعدت و یاری از جانب فدراسیون والیبال، سازمانها،کارخانجات دولتی ، خصوصی و ارگانها و سازمانهای استان قهرمان پرور کرمانشاه.

  بازیکنان و مربیان تیمهای ملی والیبال ایران از استان کرمانشاه:

  1- شادروان جمیس پارسیان – تیم ملی بزرگسالان در سالهای قبل از انقلاب

  2–اسماعیل حبیبی – تیم ملی جوانان (قبل از انقلاب) و مربی تیمهای ملی والیبال ایران

  3- فرزاد فرهادیان – تیمهای ملی امید و بزرگسالان

  4-کیوان مجردی – تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان – مربی تیمهای امید و تیم ب بزرگسالان

  5-حسین ذوالنوریان – تیم ملی جوانان

  6-پیمان اکبری – تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان – مربی تیمهای ملی بزرگسالان و امید

  7-محمد ترکاشوند – تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان

  8- محمد منصوری – تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان

  9- فرهاد سال افزون – تیمهای ملی نوجوانان – جوانان – امید و بزرگسالان

  10- سجاد دهنوی – تیمهای ملی جوانان – امید وتیم ب بزرگسالان ایران

  11- سیاوش سرحدی – تیم ملی جوانان

 64. سلام ، شما اکه این همه بدنبال انتصابات استان وشهرستان هستید ، به ما بگو کی این ….. رئیس آموزشکده فنی قراره بره . ظاهرا قبای ریاست رابرای خودش دوخته با با دیگر بس است حدود ۸ سال است هرچه خواسته انجام داده دیگر بس است . ایشان با مدرک لیسانس ریخته گری ۸ سال است برمسند ریاست مانده …. مگر تا کی جواب می ده لطفا حال که قانونا ۳۰ سال خدمتش تمام شده با آبرو وعزت کناربرود.
  ازشما خواهش می کنم حتما نمایش دهید تا شاید نماینده شهرستان ….. رافقط بخاطر اینکه….. خوب بلد هستند دردولت تدبیر وامید سرکا نگذارند

  1. خوابت خیر باشه ، ایشان یکساله بازنشسته شده

 65. با سلام
  با اخباری از هیئت هنذبال شهرستان اسلام آبادغرب بروزیم
  در صورت امکان انتشار دهید
  با تشکر
  روابط عمومی هیئت هندبال اسلام ابادغرب

 66. اعتیاد بی رحمانه نوجوانان و جوانان را به کام مرگ می کشاند.
  اوضاع اسفناک و دردآور موادمخدر در جامعه به مصیبتی ویرانگر تبدیل شده و هر روز عذابی ناشناس بر مردم تحمیل میکند.اعتیاد باتلاقی وحشتناک و لگام گسیخته ایست که با آسودگی خاطر نوجوانان و جوانان را به راحتی زمین گیر نموده و در کمترین زمان ممکن جان و مالشان را به مالکیت خود در میآورد یکه تازی و خودنمائی موادمخدر نگرانی عمیقی را در جامعه بوجودآورده و هر روز بر دامنه نفوذ خود افزوده و معضلاتی را از قبیل سرقت،استرس،طلاق،ناامنی،قتل و بی هویتی را گسترش داده است.اعتیاد به طور فزاینده ای آسایش و آرامش مردم را سلب نموده و نگرانی عمیقی را در خانواده ها بوجود آورده متأسفانه پیشگیری و درمان این پدیده رضایت بخش نبوده بلکه به طور ناباورانه هم گسترش پیدا کرده است.مصرف و توزیع موادمخدر با آسودگی خاطر  و سرعت عمل چشمگیری رشد کرده  با روند کنونی امیدی به پیشگیری و ریشه کنی این پدیده خانمانسوز نیست.پدر و مادرانی که سالهای سال با مشقت و رنج فراوان جان و مال  خود را صرف رشد و ترقی فرزندان نموده تا در آینده شاهد آسایش و آرامش بوده اما در کمال ناباوری و غافلگیری میوه های زندگی خود را گرفتار در دام  مواد مخدر سنتی و شیمیائی دیده لذا با این وضعیت ارزش های اساسی زندگی خود یعنی فرزندانشان در جلوی دیده گانشان پرپرشده و هیچ کاری در جهت بازگشت و سلامت آنها از دستشان بر نیآمده و شاهد و ناظر تلخ ترین لحظه زندگی خود میباشند.خسارت و لطمات اعتیاد از سیل،زلزله،خشکسالی و آتش سوزی بیشتر و سنگین تر است چونکه خسارت اینها قابل جبران و احیاء بوده و درد و عوارض آن یکبار بر انسان زیان و خزان وارد کرده ولی زیان اعتیاد هیچگاه قابل جبران نبوده و زهر کشنده اش به طور روزمره آسیب میرساند.بی تفاوتی و تعلل اقشار جامعه با پدیده موادمخدر و اعتیاد مصیبتهای کنونی را مضاعف نموده و دیگر مکان امنی برای پرورش فکری و علمی نوجوانان و جوانان نبوده بلکه هر لحظه اعتیاد ناجوانمردانه نسل حال و آینده را تباه میکند.چاره اندیشی و عزم ملی  متعهدانه آحاد افراد جامعه در پیشگیری و ریشه کنی اعتیاد نوید بخش رهائی از این بحران ویرانگر است. 

 67. خلیج فارس گواه حمله ناجوانمردانه نظامیان آمریکائی علیه هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی

  آب های نیلگون خلیج فارس گواه حادثه تلخ و دردناک سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس و شهادت جمعی از هموطنان بی دفاع کشورمان توسط نظامیان آمریکائی،ملت شریف ایران را در ماتم و غم فرو برد.آمریکا در زمان جنگ تحمیلی با حمایت تمام و کمال از دیکتاتورسابق عراق هر گاه موازنه قدرت به نفع هم پیمانش نمی دید به صورت مستقیم و غیر مستقیم در صدد ضربه زدن به کشورمان بوده تا بلکه رژیم بعث عراق بتواند اهداف شوم و ضد بشری اربابش را درمنطقه برآورده نماید.حمله ناجوانمردانه نظامیان آمریکایی مستقر در خلیج فارس به هواپیمای مسافربری ایرباس کشورمان جنایت ضدبشری علیه غیر نظامیان بی دفاع و ظلمی آشکار به حقوق انسانهای بی گناه است که براساس قوانین و معاهده های بین المللی حمله به هواپیماهای مسافربری حتی در زمان جنگ بین کشورها ممنوع بوده و مسببان آن مورد پیگرد قانونی قرار میگیرنداما حاکمان آمریکائی از تفنگداران دریایی عامل این جنایت، بی شرمانه تقدیر و به خاطیان مدال افتخار دادند.متأسفانه آمریکا الزامی نسبت به رعایت اجرای مفاد کنوانسیونهای بین المللی خود نوشته نداشته و تنها بدنبال تأمین منافع اش بوده و برای بقاء و تداوم قدرت طلبی خود و هم پیمانانش حاضر است دست به هر جنایتی بزند.یاد و خاطره شهیدان مظلوم این جنایت گرامی باد.به روح والای آنها درود می فرستیم.

 68. قلمی که عدالت،صداقت و امانتداری را حرمت نهدقابل ستایش است.
   قلمی که برای اجرای عدالت،صداقت و حقانیت امانتداری خود را حفظ نماید جایگاه ارزشمندی در میان جامعه پیدا و همیشه تاریخ به نیکنامی از وی یاد میکند و چه بسا در راه احقاق حق،دادگری و امانتداری در تنگناه و دشواری قرار گرفته و حتی در این بین هم شکسته شود ولی هیچگاه خیرخواهی و دادخواهی قلم های پاک از ذهن انسانهای آزاده و خداشناس فراموش نمیشود.قلم پاک نویس و قلم کج نویس با نوشتار خود بر طبقات اجتماعی جامعه تأثیرات مثبت و منفی  گذاشته و آثارشان به صورت فرهنگ،الگوپذیری بسزائی در پی داشته و بعضاً اثرات خوب و بدی را بر جامعه تحمیل میشود.قلم پاک نویس همیشه از عدالت و حقانیت پیروی نموده و چارچوب فعالیت خود را بر اساس اخلاق و منش جوانمردی در راستای خیر و ترقی جامعه حرکت و دراین راه درد و رنج های فراوانی هم متحمل شده البته اینگونه قلم ها محبوبیت ممتازی را در بین مردم داشته و شخصیت شان محبوب و مورد احترام آحاد جامعه هستند.و اما قلم کج نویس با اهدافی خاص در صدد غیر واقعی جلوه دادن مسائل و وقایع جامعه بدنبال کسب منافع شخصی و گروهی حرکت کرده در میان جامعه جایگاه و پایگاهی نداشته با نیک اندیشان و خیر خواهان در تقابل و تضاد بوده ماهیت فرصت طلبی  آنها برای آحاد جامعه آشکار ،ضرر و زیان آثارشان بر جامعه مخرب  بوده چونکه منافع شخصی و جمعی همفکرانش بر منافع جامعه ترجیح داده قلم کج اندیش دارای ماهیت عوامفریبانه و مکارانه بوده البته برای تحقق برنامه هایشان دست به هر سناریوی خواهند زد.هر گاه قلمی که حرکتش را بر اساس منافع عمومی جامعه سوق داده تا کاستی و معضلات ملی در کمال تعالی و تعامل شناسائی و راه حل اساسی را بنای هدفش باشد این قلم نعمتی بزرگ و گوهر زرینی برای جامعه است که با تدبیر و درایت ارائه دهنده راهکار عملی حل مشکلات جامعه میشود.در واقع اگر قلم در مسیر فعالیت و ماموریتش تبعیض،تحریف،تخریب،تشویش و انحراف داشته باشد جامعه را در گیر ناامیدی کرده و روند بی اعتمادی را در بین مردم به حد  زیادی رواج و جامعه دچار تضاد و اظطراب شدیدی خواهدنمود.هنر قلم محبوب و متعهد عدل،انصاف،صداقت،اتحاد،روشنگری و شجاعت است روز قلم بر خیر خواهان و حق خواهان گرامی باد.

 69. چرا کسی قتل و عام کودکان مظلوم و معصوم فلسطینی را نمی بیند؟
  کشتار بی رحمانه  کودکان معصوم و زنان بی پناه فلسطینی توسط رژیم غاصب اسرائیل و سکوت رنج آور و دردناک مجامع بین اللملی و سازمانهای حقوق بشری جهان حوداث دلخراشی را در تارخ بشریت حک نمود.بی تفاوتی کشورهای اسلامی،چشم و گوش بستن کشورهای عربی و حمایت استکبار و ایادی آن  از جنایت فجیع و غیر قابل تحمل ظالمان اسرائیل،فاجعه انسانی کم نظیری در غزه رقم زده است. افزایش قتل وعام مردم بی دفاع فلسطینی به ویژه کودکان و زنان در چند روز اخیر ملتهای آزاده جهان را در غم و اندوه فرو برده و وحشیگیری ناجوانمردانه قاتلان بی رحم و خون آشام علیه انسانهای بی گناه نواحی غزه نگرانی عمیقی را بوجود آورده است.متأسفانه  جناب آقای بان کی مون دبیرکل محترم سازمان ملل مظلومان و قربانیان فلسطینی را به خویشتنداری دعوت حملات و بمباران شدید حاکمان جنایتکار اسرائیل را مشروع دانسته که این موضع ملتهای مستقل و خداشناس را شگفت زده نمود.متأسفانه در تشکیلات سازمان ملل و زیر مجموعه هایش به آسانی آه  مظلومی را نشنیده و عملکرد مثبتی در راستای بازدارندگی  جرم و جنایت ستمگران علیه مردمان ستمدیده انجام نداده و تا نابودی کامل مظلوم تحرکی از خود نشان نمی دهند.تفاوت و عملکرد تبعیض آمیز دول غربی در بحران اوکراین عیناً مشهود بوده بطوریکه سران این کشورها با حضور در خمیه های اعتراضی مخالفین حمایت های ویژه ای را از معترضین تا تحقق اهدافشان بعمل آوردند.اما از حکام کشورهای غربی برای ملت رنجدیده و مصیبت زده فلسطین انتظار حضور در اردوگاههای آوارگان نیست بلکه جلوگیری از ظلم بیشتر توسط ظالمان اسرئیل است. آمار کشته های ملت بی پناه فلسطین در چند روز اخیر تاکنون به صدنفر رسیده  که اکثریت آنها غیر نظامی شامل کودکان و زنان بوده است.ننگ بر جنایتکاران ظالم

   

 70. مردمان مظلوم غزه با چراغ سبز استکبار بی رحمانه قتل وعام میشوند.
   سکوت و بی تفاوتی تأسف بارشورای امنیت سازمان ملل،مجامع بین المللی حقوق بشری،جهان عرب و جهان اسلام در مقابل جنایات هولناک و ضدبشری رژیم غاصب و متجاوز اسرائیل فاجعه انسانی غیر قابل تحمل و دردآوری را درغزه ببارآورده است.رژیم ضدبشری اسرائیل کشتاروحشیانه کودکان و زنان بی پناه فلسطین را با تعلل نهادهای حقوق بشری درزمین،هوا و دریا به پیش برده و با خیالی آسوده از سکوت شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای عربی و اسلامی نوار غزه را به خاک و خون کشیده است.قتل و عام کودکان معصوم ومظلوم فلسطینی سند بارز جنایت جنگی حاکمان خون آشام اسرائیل علیه بشریت بوده و صفحه تاریکی در کارنامه حامیان دروغین مدافع حقوق بشر و دول تحت نفوذ استکبار در نهادهای تصمیم گیری ملل متحد حک نموده که بی شرمانه موجب دلگرمی جانیان بی رحم شده اند.قساوت ظالمانه متجاوزان اسرائیلی،مماشات بعضی از حکمای دول عربی اسلامی و تفرقه افکنی قومی و مذهبی استکبارعلیه کشورهای اسلامی زمینه حوادثی مرگبار و جبران ناپذیری راخلق نموده در واقع جراحت ناگوار و دردناک نوارغزه مصیبتی بزرگ و واقعه اسفناکی در منطقه خاورمیانه است.

 71. درد و رنج مجروحان بمب باران شیمیایی روستای بان زرده کرند غرب را دریابیم.
  بمب باران شیمیایی مردم مظلوم و محروم روستای بان زرده کرندغرب کرمانشاه سندجنایت هولناک و ضدبشری رژیم خون آشام بعث عراق و کشورهای تولیدکنندگان سلاح های کشتار جمعی در دوران جنگ تحمیلی بود که ناجوانمردانه زنان و کودکان بی پناه کشورمان را به خاک و خون کشاندند.بمب باران شیمیایی روستای بان زرده حادثه دلخراش و تأسف باری بود که در آن جمعی از زنان و کودکان بی دفاع به طور فجیع قربانی این قساوت شدند.در واقع حمایت عملی مسولان و متولیان ازمصدومان و بازماندگان شیمیایی،درک درد و زجر جراحات شیمیایی مجروحان، هزینه های سنگین دارو و درمان مصدومان و توجه ویژه به رفع مشکلات شدید جسمی و روحی قربانیان این جنایت جزء  ارزشهای دفاع و جهاد از کشور و  ارج نهادن به مقام عالی این عزیزان است.یاد شهیدان عزیز را گرامی و برای جانبازان شیمیایی  آرزوی شفای عاجل را داریم .  

 72. بیکاری،اعتیاد و فقر مردمان جنگ زده غرب کشور را زمین گیر نموده است.
  مردمان شریف و عزیزاستان کرمانشاه در ادوار مختلف با ایثار و جانفشانی،کشور را از گزند دشمنان بیشمار ملت مصون داشته و تاریخ همواره از پایمردی و دلاوری این خطه غیرتمند به صفا و صداقت یاد نموده است.دشواری های جنگ تحمیلی با هجمه های سنگین موشک باران،بمب باران و توپ باران مداوم مناطق مسکونی و غیر نظامی ،ویرانی روستاها و شهرها،آوارگی،نابودی کامل زیر ساختهای شهرها و روستاهای مرزی، تبدیل اکثر شهرها به جبهه  نبرد تن به تن با متجاوزان بعثی،وقف جان و مال خود صرف دفاع از میهن ،کاهش و تعطیلی منابع درآمدی مردم از قبیل کشاورزی،دامداری،تجارت و صنایع و شرایط بد اقتصادی گوشه ای از رنج و سختیهای طاقت فرسا آن زمان بود که دلیر مردان غیور و شیر زنان مقاوم با پایمردی دشمنان مزدور را مأیوس و آنها را به وحشت انداخته و مقتدرانه دشمن متجاوز را با تلفات سنگین وادار به عقب نشینی کردند.استکبار و عوامل رژیم بعث عراق ناجوانمردانه زیان های جانی و مالی فراوانی در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن بر مردم فهیم و صبور کرمانشاه تحمیل ولی مردم با اتحاد و توکل بر خداوند متعال با اراده و ایمان،ناملایمات و نارسائی ها را با پشتوانه عظیم دلیری مردان غیور و فداکاری شیر زنان شجاع و همدلی اقوام  بزرگ این خطه،سد بزرگی در حراست و حفاظت از مرز و بوم کشور ایجاد و به متجاوزان و بدخواهان ملت شریف ایران،درس عبرت آموزی آموخته تا دگر بار کوچکترین خیال خامی به مغز معیوبشان خطور نکرده البته در زمان جنگ تحمیلی ملت سلحشورایران همه باهم یکدل و یک رنگ متحدانه به دفاع از آرمان و ارزشهای انقلاب بدور از باندبازی و سیاسی کاری بر دشمن متجاوز و مشکلات می تاختند.مردمان دلیر و افتخار آفرین مناطق جنگ زده غرب کشور رزمندگان شجاع و صبوری هستند که در تمام ادوار گذشته به ویژه در دوران جنگ تحمیلی برای استقلال و عزت ایران اسلامی جان و مال خود را تقدیم و برای ایثار و فداکاریشان هیچ ادعائی هم نداشته اند.مردمان عزتمند خطه افتخار آفرین کرمانشاه  وظیفه خود نسبت به میهن  شکوهمندمان به نحو شایسته ای انجام و همواره برای ترقی و آبادانی کشور در صفوف بهم پیوسته در صحنه حضوری فعال خواهند داشت.و اما امروز مسولین محترم در دو طیف چپ و راست،اصولگرا و اصلاح طلب که در مدیریت استان کرمانشاه به صورت دوره ای سکان مدیریتی را در اختیار داشته حال چگونه است فرزندان مردان و زنان دلیرجنگ زده با آن همه ایثار و جهاد با چالش شدید بیکاری،اعتیاد و فقر مواجه به طوریکه طبق آمار و ارقام موجود کسب رقم بالای بیکاری،وضعیت اسفناک اعتیاد و فقر آنها را با بحران مواجه حال با این همه گرفتاری و رنج مردم به جای اینکه دغدغه آقایان رفع مشکلات بیکاری،اعتیاد،ریشه کنی فقر و تقویت اتحاد باشد هم غمشان نصب همفکران و عزل رقیبان خود و برای تحقق این امر روند اجرائی استان را مختل بعضاً چند ماهی است با تقابل و خنثی سازی زمان،برای مردم استان مشکلات عدیده در عرصه خدمت رسانی ایجاد و باعث افزایش گرفتاری و رنج شده در واقع این گونه تضادها موجب تشدید بیکاری،اعتیاد،فقر و تفرقه در جامعه میشود.حال نمایندگان محترم در مواقع پیگیری حضوری و غیر حضوری ارباب رجوع حوزه انتخابیه مربوطه در خصوص مشکلات و نارسائی های ک از وضعیت کنونی موجود سلب مسولیت نموده و وظایف خود را قانوگذاری و نظارت دانسته،رفع کاستی ها و مشکلات را متوجه دولت دانسته اما در انتصابات اخیر در استان در اکثر حوزه ها نمایندگان ارجمند رعایت آزادی عمل در انتخاب مدیران به دولت نداده و با اهرم های قانونی در اختیار درامور مدیریت اجرائی دخیل و مهره های هودار خود را در بدنه مدیریتی استان وارد و با تحمیل نظرات خود در روند تغییرات،مدیریت اجرائی استان را با عقب نشینی های پی در پی وا داشته و در بعضی از مواقع عزل و نصب ها را معلق و دولت را در تنگناه قرارداده اند.نعلل و اختلافات کنونی خاطر مردمان جنگ زده و فداکار کرمانشاه را آزرده پس بهتر است هر دو گروه نسبت به انتخاب مردم در بخش های اجرائی و نظارتی احترام گذاشته و منتخبین هم حرمت آراء مردم را حفظ و درچارچوب وظایف خود پیش رفته و دغدغه آنها هم درد و رنج  جامعه،ناشی از بیکاری،اعتیاد و ریشه کنی فقر باشد که اکثریت مردمان جنگ زده و ایثارگر منطقه را زمین گیر کرده است.تندرست و شکیبا باشید.

 73. ادامه جنایت هولناک غزه سند شرمساری سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری
  ادامه حملات ناجوانمردانۀ نظامیان رژیم خون آشام و فاشیست اسرائیل به نوار غزه فاجعه انسانی غیر قابل تحملی را به بار آورده که احساسات انسانهای آزادۀ جهان با گرایش های مختلف مذهبی و قومی را جریحه دار نموده و هر روز شاهد اعتراضات گستردۀ جهانی علیه جنایت هولناک رژیم غاصب اسرائیل در سرتاسر دنیا هستیم.براستی نسل کشی ناصواب و دردناک و نابودی کامل امکانات حداقلی زنده مانی مردمان نوار غزه هنوز خواسته های شوم و ظالمانه اشغالگران و حامیان متحجر غربی شان را تأمین نکرده که با این هجمه سنگین روند کشتار را پیش می برند.خلق خوی وحشیگیری حاکمان متجاوز اسرائیل بی توجهی و سکوت اعضای شورای امنیت سازمان ملل،شورای حقوق بشر،جهان عرب،جهان اسلام و اعضای دائم شورای امنیت قتل عام بیشمار کودکان و زنان مظلوم و بی پناه فلسطینی را رقم زده است.تجاوز وحشیانۀ نظامیان اسرائیل و کشتار خونین مردم بی دفاع غزه و محصور آنها و قتل عام دیگر مظلومان جهان نتیجه بی کفایتی و بی تدبیری نهادهای حقوق بشری سازمان ملل بوده که تحت نفوذ ناقصان حقوق بشر و متجاوزان بوده در واقع تعلل بیش از حد دبیرکل سازمان ملل،محکومیت تئوری و خنثی بودن تصمیمات بازدارندۀ شورای امنیت سازمان ملل موجب دلگرمی و عادی شدن جنایت متجاوزان خون آشام میباشد.انسان های آزادۀ جهان بشتابند با هر ابزاری ممکن در مقابل ظالم و ستمگران ایستادگی کرده و از مظلوم دفاع نموده و نگذارند ظالمان بی پروا به جنایت خود ادامه داده بلکه به هر طریق ممکن عرصه را بر آنها سخت نمایند. 

 74. چهار سال پیش کرمانشاه در ماتم و عزا
  چهار سال پیش غرب کشور در ماتم و مصیبتی جانسوز، 
  بزرگ مردی از تبار اخلاق و جوانمردی،
  فرماندۀ محبوب در جنگ های نامنظم و چریکی غرب کشور،
  وکیلی شجاع و دلسوز،
  و امانتداری صادق و مقتدر فرو رفت.
  رحلت نابهنگام مرحوم حاج اسماعیل ططری ضایعه ناگوار و تآسف باری برای منطقه بود.
  روحش شاد یادش گرامی

 75. خبرنگار دادرس خطر پذیر و روشنگر جامعه هستند.
  حرفه خبرنگاری از مشاغل پر خطریست که در حوداث و بحرانها کمترین امنیت جانی داشته و در نگاه ذره بین افکار عمومی قرارگرفته همواره مورد تشر متخلفان و قانون گریزان میباشد.خبرنگار مولد قدرت مطبوعات و رسانه های صوتی و تصویری هستند که با صداقت و شجاعت مشکلات و موانع پیچیده جامعه را جهت اصلاح اطلاع رسانی نموده تا بلکه معضلات عادی به یک بحران جدی و ریشه ای تبدیل نشود.در واقع محبوبیت و مردمی بودن خبرنگار به شفافیت و صداقت حرفه ایش بستگی داشته بطوریکه کاستی و نارسائی ها را با نیت خیر خواهانه و بدون غرض ورزی شخصی و جناحی با اهداف ارتقاء آسایش و امنیت جامعه اطلاع رسانی نمایند.خبرنگار میتواند در سالم سازی و متعهدگرائی حوزه های مدیریت اقتصادی،سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و اخلاقی گامهای ارزندۀ برداشته و  با پیگیری،پرسش گری،اطلاع رسانی،انتقال صحیح و افشاگری سد بزرگی را در مقابل انحرافات  ایجاد نموده تا بلکه نقطه کور و بن بست تخلف و نقض قانون را مسدود نمایند.عدالت،انصاف،عقلانیت،درک واقعیتها،صداقت و شجاعت از معیارهای ارزشمند حرفۀ خبرنگاریست بلکه وجود این ویژگیها در این حرفه اتحاد و اعتماد عمومی را در جامعه بالا برده و همیار ایده آلی برای جامعه در راستای برقراری عدالت اجتماعی،اقتصادی،سیاسی و فرهنگی میباشد.تحریف،تهمت،بزرگ نمائی،تبعیض و تخریب از ابزار ناکارآمد و مطرود است که بعضی در صدد ملتهب نمودن افکار عمومی و برهم زدن اتحاد ملی بوده در واقع القای اینگونه ضد ارزشها با معیار و ارزش های اسلامی انسانی در تضاد کامل میباشد.توجه ویژه به رسالت خطیر و پر درد و رنج خبرنگاران،تحمل نقدهای منصفانه،پذیرش نظرات واقع گرایانه و خیرخواهانه و تأمین فضای امن جهت فعالیت مترقی خبرنگاران مستقل و خیرخواه زمینۀ تحول و  قانونمندی را در جامعه فراهم و مانعی موثر برای جلوگیری از تخلف و قانونشکنی میباشد.روز خبرنگار به خبرنگاران سخت کوش و روشنگر تبریک و خداقوت میگوئیم.یادو خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا را گرامی میداریم.تندرست و شکیبا باشید.

 76. نسل کشی اسفناک کردهای ایزدی در کو ههای گرم و سوزان سنجار
  براستی شورای امنیت،کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل،نهادهای حقوق بشری و کشورهای حامی قدرت و ثروت گروه جنایتکار و خون آشام داعش، چگونه قتل عام وحشیانه و محاصره ظالمانۀ کودکان و زنان بی پناه و آوارۀ کردهای ایزدی عراق را نمی بینند که مظلومانه در کوههای گرم و سوزان سنجار در دمای 40الی45درجه بدور از آب و غذا و در شرایط خیلی ناگوار در مقابل دیدگان مدعیان حقوق بشر و دول قدرت طلب به کام مرگ میروند.کشتار ناجوانمردانۀ مردان و به اسارت گرفتن زنان بی دفاع از جنایت هولناک و غیر انسانی است که در شهر شنگال به وقوع پیوسته و هر روز بر آمار این قربانیان افزوده میشود.قتل عام دردآور مردمان بی گناه با وجود این همه مدعی حقوق بشر و نهادهای بازدارندۀ به اصطلاح فعال سازمان ملل مایۀ شرمساری و تأسف فراوان است که با تحرکات لاک پشتی در صدد رفع بحران انسانی و نجات محاصرشدگان دردمند در کوههای سنجار هستند.بی تفاوتی و سکوت در مقابل قساوت قاتلین خونخوار و جانی کمک به ظالم بوده و نشنیدن صدای آه و ناله های معصومانه کودکان و زنان مظلوم، زخم بر پیکر بی جان ستمدیدگان است.مظلومان و ستمدیدگان چشم انتظار مدد مردان بزرگ و شیر زنان شجاع هستند تا بلکه از مرگ نجات پیدا کنند.

 77. دکترفرجی دانا وزیری لایق و شایسته است.
  صداقت،امانتداری و توانایی علمی جناب دکتر فرجی دانا بر کسی پوشیده نبوده بلکه محبوبیت وی در میان جامعه علمی به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان در جایگاه قابل قبولیست و همیشه در چارچوب قوانین و مقررات حرکت و حاضر به فراقانونی عمل کردن نیست.فرجی دانا فردی آگاه و توانمند در وظایف کنونی خویش بوده و در مدت زمان وزارتش انسجام عقلانی،حس امید و پیشرفت علمی را در دانشگاهها بوجود آورده و امروزه جامعه علمی کشور از شادابی و آرامش خوبی هم برخوردار بوده و از هم مهمتر آقای وزیر سیاستهای دولت تدبیر و امید منتخب ملت  را اجراء می کند.جدیت،شفافیت،شجاعت و عقلانیت دکتر فرجی دانا باعث محبویت چشمگیر وی در دانشگاه شده و پیگیری پروندۀ های دانشجویان ستاره دار ، 3000بورسیه غیرقانونی و حرمت نهادن به جایگاه رفیع دانشگاهیان از نقاط قوت و امانتداری وی میباشد.ایشان تاکنون کارنامۀ درخشانی داشته و برای تثبت قدرت و بقاء خود دانشجو و دانشگاه را قربانی نکرده بلکه حاضر است خود را فدای ترقی و پیشرفت آموزش عالی نماید.در واقع با این همه ویژگیها و خدمات و در شرایط حساس آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشائی دانشگاهها، استیضاح وزیر علوم نهاد تأثیر گذار آموزش عالی را با چالش عمیق و رکود مواجه میکند.

 78. با سلام من درخصوص سیاست وباند بازی نمی خواهم مطلب بنویسم، چون عزیزانی توانا وصاحب قلم هستند با اطلاعات کافی وصد البته متخصص درحوزه تخصصی خود، مطالب اینجانب فقط درحوزه فناوری واطلاعات است ومعرفی نرم افزارهای مفید وبدربخور برای جوانان آنهم رایگان وچنانچه سوالاتی شود پاسخگو خواهم بود واگر ندانستم می روم یاد میگیرم وبعدا جواب دوستان راخواهم داد انشاء الله مثمر ثمر باشم

 79. امروزه نگرانی عمیقی در وجودمان احساس میشود که اگر زمانی آب به علت بی توجهی و سهل انگاری بشر بنای کارش جدائی باشد بحران عظیم و تلخی در جهان هستی رقم خواهدخورد و همه میدانیم بدون آب حیات بشری میسر و مقدور نیست.سالیان سال به صورت تئوری و شعاری خود را با واژه های درست مصرف نمودن آب و صرفه جوئی در رسانه های صوتی و تصویری حقیقی و مجازی با ظاهری سازنده خود را سخت مشغول کرده و با خیالی آسوده شعار صحیح مصرف نمودن و صرفه جوئی این منابع حیاتی را پیش میبریم.کاهش شدید بارش باران و برف نسبت به دهۀ 50، 60و 70درکشور،اسراف غیرمعمول آب در چرخه مصرف شهری و روستایی،مصرف غیر اصولی در سیستم آبیاری سنتی در بخش کشاوزی و صنعتی،عدم ذخیره سازی مطلوب آب برف و باران در محدودۀ بافت شهری و روستایی و تعلل بیش از حد به دامنه این بحران افزوده است.اکثریت افراد جامعه به بحران کم آبی واقف بوده که میدانند پیمامد ناگوار کمبود آب و خشکسالی حیات و زندگی مان را تهدید و ادامه این روند مشکلات اساسی را در زندگی و سلامت آحاد مردم ایجاد و اطمینان کامل داریم که بدون آب حیات بشری هم وجود نخواهد داشت.در واقع اگر شرایط کنونی خشکسالی و هدر رفتن منابع آبی  با این سرعت پیش رود خدا میداند چه سرنوشت تلخ و دشواری خواهیم داشت حال به خطراتی تهدیدی منابع آب و عوامل نابودی آن پی برده و از راهکارهای پیشگیری مهار این بحران هم کم بیش آگاهیم.حال برگزاری همایش ها و ابلاغ بخشنامه های تئوری تأثیری آنچنانی در مهار بحران کم آبی و صرفه جوئی نداشته در ضمن اگر به امید برنامه های کنترل تئوری بوده تسریع و اجباری در عملی نمودن مصرف بهینه آب وجود نداشته بایستی منتظر عمیق تر شدن دامنه این معضل اساسی در سطح گسترده باشیم.عملیاتی نمودن راهکارهای پیشگیری و مدیریت صحیح مصرف آب با بسیج عمومی،بکارگیری تمام امکانات و برنامه ریزی دقیق همراه با آموزش های لازم،فرهنگ سازی کارآمدمصرف،برخوردجدی با اسراف کنندگان،جداسازی سیستم آب فاضلاب واحدهای مسکونی مضر و غیر مضرجهت استفاده مجدد در مصارف خاص،حمایت مالی مطلوب در راستای مکانیزه نمودن آبیاری زمین های کشاورزی،افزایش تحقیقات کارآمد در اصلاح بذر و فرآیند تولید محصولات کشاورزی ،جلوگیری از تبخیر سریع آب،خارج نمودن کولرهای آبی از روند کاری،مخزن سازی در معابر و واحد های مسکونی جهت ذخیرۀ آب باران برف و استفاده آن در امورات خاص و تعیین سهمیه سرانه آب گامی مثبت در راستای پاسداشت منابع عظیم و حیاتی آب میباشد.

 80. قبل از شروع هفته دولت مدیر عامل مسکن مهر طلاب حوزه ی علمیه ی حضرت امام (ره) طی مصاحبه انعکاس یافته در سایت کرمانشاه دیلی اعلام نمودند که در ایام هفته ی دولت تعداد ۱۵۰ عدد از واحدهای این تعاونی به اعضاء واگذار می شود.این در حالی است که با اتمام این هفته وعده فوق محقق نشد و اعضاء این تعاونی با وجود آنکه در سال ۸۳ مبالغ واریزی خود به حساب تعاونی را انجام داده اند چشم به راه اتمام وعده های بی حساب و کتاب ……………… هستند.در اینجا ما اعضاء تعاونی بار دیگر از مسئولین محترم شهرستان ، فرماندار محترم ، نماینده محترم، اداره تعاون شهرستان و سایر نهادهای دست اندر کار عاجزانه انتظار داریم با ورود به موضوع مذکور و نجات بیش از ۵۰۰ خانواده عضو تعاونی از سرگردانی ۱۰ ساله در این زمینه اقدام خیر خواهانه را به عمل آورند.

 81. با سلام وخسته نباشید
  رسالت قلم به نوشتن حقایق است نه به تیزی آن
  این نامه از طرف جمعی از همسایگان دانشگاه علمی کاربردی خضرا نوشته می شود در باره زمین روبروی این مرکز که بیت المال مسلمین است اما ………………. و باکمک م………. به ………… تبدیل شده است. مردم محله حق دارند شاکی باشند که چرا زمینی که سالهای گذشته برای مسجد آماده ساخت شد ولی با ….. بعضی ها خانه امن خدا در آن ساخته نشد چرا ……….. شده است. از شما رسانه محترم تقاضای پیگیری داریم و می خواهیم جواب این سوالات را یافته و آنها را منتشر کنید. امیدوارم در این کارزار پیروز باشید و زبان گویای مردم شوید:
  1- آیا این شخص ………………. است؟ اگر ……………….چه کسی و به چه حقی آن را که ……………….است. در سالهای گذشته چندین خیر مسجد ساز برای ساخت این زمین به دعوت همسایگان اعلام آمادگی کردند که با………………. داده نشد. اگر ……………….شده است پس در اسلام آباد نیز ………………. هست و آقای ………………. می خوابند.
  2- آیا این زمین اجاره داده شده است. اگر این چنین است باز هم می گوییم ……………….. طرف های قرار داد چه کسانی هستند؟ راستی ………………. چقدر است. این شخص ادعا دارد ………………. زمین کرده است. حتی به ………………. می گوید ………………. است ……………….. پس در اسلام آباد نیز ………………. داریم و ………………. ……………….
  3- آیا ………………. است اگر این چنین است به خاطر……………….. چه کسی ………………. و آن را ……………….است. مگر ………………. می تواند ……………….. به بچه های ما ………………. می گویند ………………. البته حق دارن ………………. خدای نکرده ……………….. نهایتا بچه های ما در خیابان بازی می کنند و انشا الله مشکلی برایشان پیش نمی اید. پس در اسلام آباد از ………………. و ……………….
  4- مگر جز از این است که محیط خانه برای هر کس حریم شخصی است و از قدیم گفته اند چهار دیواری و اختیاری. اما ما همسایگان با ……………….
  و …. .
  امیدوارم وجدان خود را قاضی کنید و با پیگیری این مسئله و مشکل مردم بتوانید رسالت به حق خود را اثبات نمایید.
  شهروندان اسلام آبادی شما

 82. با دعای خیر برای رهبر انقلاب

 83. حمایت سامی یوسف با خرید آلبوم مرکز و… به طور قانونی در ایران

  سلام به طرفداران سامی یوسف

  اگر شما هم تمایل دارید جزء حامیان سامی یوسف باشید، آلبوم مرکز را به طور قانونی خریداری کنید

  بهترین و ارزانترین روش خرید قانونی مخصوصاً برای ما ایرانی ها، خرید از فروشگاه آیتونز آمریکا می باشد

  Sami Yusuf – The Centre (Bonus Track Version)

  هزینه خرید آلبوم مرکز(13ترانه) از فروشگاه آیتونز آمریکا 10دلار (37هزارتومان) می باشد
  تخفیف ویژه برای کسانی که آلبوم مرکز را به طور کامل خریداری می کنند زیرا مجموع هزینه خرید آهنگ ها به صورت تکی و جداگانه برابر با 13 دلار که از قیمت آلبوم کامل بیشتر می باشد

  در صورت تمایل به خرید نسخه اصلی و حمایت سامی، لطفا پیام بدهید تا عملیات پرداخت هزینه صورت بگیرد
  سری اول خرید در روز انتشار آلبوم مرکز در آمریکا(25شهریور) انجام می شود
  پس عجله کنید و هرچه زودتر پیام خرید بفرستید تا جز اولین خریداران آلبوم مرکز باشید

  پس از پرداخت هزینه، آلبوم از فروشگاه آیتونز مستقیم به شما ایمیل خواهد شد

  نحوه پرداخت هزینه آلبوم به بنده از دو طریق
  1-کارت به کارت
  2-واریز به حساب
  راحت ترین، امن ترین راه و قابل پیگیری
  این حساب و کارت بنده در بانک پاسارگاد ایران می باشد

  شماره کارت
  ………….
  به نام: پویا عطاریه
  مبلغ: 37,000تومان

  حتما مطمئن شوید مشخصات درست باشد پس از واریز حتما پیام دهید
  پس از دادن پیام واریز برای شما پیام تائید ارسال خواهد شد

  اگر شما از طریق بنده خرید کنید، هیچ گونه هزینه اضافه ای پرداخت نخواهید کرد و تنها مبلغی را که فروشگاه تعیین کرده است، پرداخت می کنید
  آلبوم مرکز فقط در فروشگاه های آیتونز اروپا به همراه یک کتابچه دیجیتال به فروش می رسد و قیمت آن در انگلستان 54 هزار تومان می باشد.
  تمامی قیمت های گفته شده فقط برای خرید دیجیتال می باشد

  امیدوارم شما هم جز حامیان سامی یوسف باشید

  آدرس صفحه فروشگاه و قیمت ها:
  ………………
  ………….
  ………………

 84. حمایت سامی یوسف با خرید آلبوم مرکز و… به طور قانونی در ایران

  سلام به طرفداران سامی یوسف

  اگر شما هم تمایل دارید جزء حامیان سامی یوسف باشید، آلبوم مرکز را به طور قانونی خریداری کنید

  بهترین و ارزانترین روش خرید قانونی مخصوصاً برای ما ایرانی ها، خرید از فروشگاه آیتونز آمریکا می باشد

  Sami Yusuf – The Centre (Bonus Track Version)
  هزینه خرید آلبوم مرکز(13ترانه) از فروشگاه آیتونز آمریکا 10دلار (37هزارتومان) می باشد
  تخفیف ویژه برای کسانی که آلبوم مرکز را به طور کامل خریداری می کنند زیرا مجموع هزینه خرید آهنگ ها به صورت تکی و جداگانه برابر با 13 دلار که از قیمت آلبوم کامل بیشتر می باشد

  در صورت تمایل به خرید نسخه اصلی و حمایت سامی، لطفا پیام بدهید تا عملیات پرداخت هزینه صورت بگیرد

  ایمیل:……………………
  سری اول خرید در روز انتشار آلبوم مرکز در آمریکا(25شهریور) انجام می شود
  پس عجله کنید و هرچه زودتر پیام خرید بفرستید تا جز اولین خریداران آلبوم مرکز باشید

  پس از پرداخت هزینه، آلبوم از فروشگاه آیتونز مستقیم به شما ایمیل خواهد شد

  نحوه پرداخت هزینه آلبوم به بنده از دو طریق
  1-کارت به کارت
  2-واریز به حساب
  راحت ترین، امن ترین راه و قابل پیگیری
  این حساب و کارت بنده در بانک پاسارگاد ایران می باشد

  شماره کارت
  ………………
  به نام: پویا عطاریه
  مبلغ: 37,000تومان

  حتما مطمئن شوید مشخصات درست باشد پس از واریز حتما پیام دهید
  پس از دادن پیام واریز برای شما پیام تائید ارسال خواهد شد

  اگر شما از طریق بنده خرید کنید، هیچ گونه هزینه اضافه ای پرداخت نخواهید کرد و تنها مبلغی را که فروشگاه تعیین کرده است، پرداخت می کنید
  آلبوم مرکز فقط در فروشگاه های آیتونز اروپا به همراه یک کتابچه دیجیتال به فروش می رسد و قیمت آن در انگلستان 54 هزار تومان می باشد.
  تمامی قیمت های گفته شده فقط برای خرید دیجیتال می باشد

  امیدوارم شما هم جز حامیان سامی یوسف باشید

  آدرس صفحه فروشگاه و قیمت ها:
  ………..
  ………………..

 85. آب ارکان اصلی حیات بشری تنها و رنجور مانده است.
  خشکسالی متوالی،مصرف نامناسب،بی توجهی به فراق آب و تعلل در برنامه ریزی الگوی صحیح مصرف،عدم اصلاح ساختار کشت محصولات کشاورزی و غذائی بیش از نیاز و جلوگیری ازهدر رفتن این منابع حساس و ضروری بشری در واقع اگر روند بحران کم آبی با این سرعت پیش رود در شرایط  دردناک و دشورای زمین گیر خواهیم شد.نادیده گرفتن خطرات کم آبی،عملی نکردن جیره بندی،عدم اصلاح سیستم تاسیسات آب و فاضلاب ساختمان،عدم نظارت و کنترل بر انشعاب های غیر مجاز،عدم آموزش مصرف صحیح آب و عدم اصلاح شبکه معیوب آبرسانی مشکلات و معضلات را در این خصوص افزایش می دهد.آگاه سازی همه مردم نسبت به خطرات کم آبی و مرگ زودرس طبیعت و اجباری نمودن حفاظت و صیانت از آب در زندگی اجتماعی افراد باری از آسیب ها را کاهش میدهد پس بیائیم همه با هم قدردان و حامی این نعمت ارزشمند خدادادی باشیم تا آسیب نبینیم.

 86. سریال داعش قسمتهای پایانی آن رو به اتمام است.
  گروه تروریستی داعش و یا دولت اسلامی شام و سوریه اهداف شوم و ضدبشری کارگردان و بازیگران بی رحم را محقق ساخته حال با توجه به تحقق خواسته هایشان خود را در مقام مدافع حقوق بشر،قهرمان مبارزه با تروریسم و کسب محبوبیت در میان افکار عمومی جهانی با عوامفریبی و شیطنت قصد محو گروه خود ساخته داعش را داشته و حتی نابودی این گروه بخشی از سناریوی از پیش طراحی شدۀ آنها میباشد.خلق گروه های تروریستی،تجهیز و پشتیبانی همه جانبه ازآنها اذهان عمومی را به سمت سوی مکر و نیرنگ قدرت طلبان و متجاوزان سوق می دهد که با ترفندهای گمراه کننده درصدد تثبیت دیکتاتوری و استکباری خود هستند.چپاول،غارتگری،فروش جنگ افزار نظامی،ایجاد رعب وحشت،اختلاف افکنی قومی مذهبی،نسل کشی قومی،گسترش نیرنگ استعماری،نابودی استقلال طلبی و گسترش خشونت ازاهداف ناجوانمردانۀ حامیان و خالقان گروه های تروریستی بوده که بتوانند به راحتی کسب ثروت و قدرت نمایند.ملتهای مظلوم و ستمدیدۀ عراق و سوریه قربانی جنایت ضد بشری کارگردان و بازیگران خونخوار گروه متحجر داعش بودند که مظلومانه در مقابل دیدگان نهادها و سازمانهای حقوق بشری بین المللی قتل عام و نابود شدند.در واقع قدرت فوق العادۀ نظامی،منابع عظیم مالی،تجهیز به سلاحهای پیشرفته نظامی و در اختیار داشتن ماشین های جنگی مکانیزۀ گروه داعش حکایت قسم حضرت عباس(ع) و دم خروس را دارد که باورش برای انسانهای آزاده و متعهد غیر قابل قبول است.

 87. مدیریت محترم وبگاه باسلام ,,,از ه. …………….. به اتهام کلاهبرداری مالی,ازتعدادی جنگ زدگان و رزمندگان شکایت شده است,,,,بروید ازدادیاری شعبه نهم شهرری باشماره کلانتری167دولت آباد(93/6145)(140101/19)تحقیق وپس ازاطمینان ازصحت مطلب,,,,نامبرده مجهول المکان است,,اطلاع رسانی بفرمائید تاآدرس وی(محل کار,یا,منزل)جهت ثبت پرونده دراختیار مالباختگان قرارگیرد

 88. ویلیام ناکسی دارسی یک میلیونراسترالیایی ، نخستین فردی بود که با روشهای جدید روز ودستگاههای حفاری مکانیکی در ایران به اکتشاف نفت وحفر چاه پرداخت.او ابتدا گروهی فنی را به سرپرستی زمین شناسی به نام برلز استخدام و به ایران اعزام کرد. این گروه ، پس از بررسیهای زمین شناسی ، گزارش رضایت بخشی داد.احتمال وجود نفت در حوالی قصرشیرین و شوشتر را زیاد و دردیگرنقاط امیدوار کننده دانست. پس از دریافت این گزارش ،دارسی نماینده ای به نام ماریوت را در سال ۱۹۰۱ به دربار ایران فرستاد ماریوت امتیاز اکتشاف و استخراج نفت در تمام ایران ، بجز پنج ایالات شمالی را از مظفرالدین شاه گرفت.چند ماه پس از امضای قرار داد، حفاری اولین چاه درمحلی به نام چیاسرخ یا چاه سرخ ، در شمال غرب قصرشیرین آغاز شد. کار حفاری به علت نبود راه و ناامنی به کندی پیش می‌رفت تا آنکه درتابستان ۱۹۰۳ در عمق ۵۰۷ متری به گاز و کمی‌نفت رسید. چاه دوم هم در همین ناحیه در عمقی مشابه به نفت رسید. بهره دهی این چاه درحدود ۱۷۵ بشکه در روز بود. دارسی با ارزیابی نتایج دریافت اگردر ناحیه چیاسرخ نفتی بیش از این مقدار هم بیابد به علت دوری ازدریا ونبود امکان حمل به بازار مصرف ، سودی عاید او نخواهد شد. ناحیه را ترک کرد و به خوزستان روی آورد . منطقه چیارسرخ درمرزبندیهای بعدی به دولت عثمانی واگذار شد واکنون چیاسرخ یک میدان نفتی کوچکی درعراق است .کاوه بابایی

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام
  دوست عزیز انتشار مطالب دیگران به نام خویش کار صحیحی نیست. ایمیل شما را دریافت نمودم و متاسفانه در عکسی که ارسال نموده اید گویا این مطلب در یکی از نشریات با عکس و مشخصات شما چاپ شده است.
  منبع مطلبی که شما به نام خویش منتشر می نمائید دانشنامه رشد به آدرس زیر می باشد:

  http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87+%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D9%81+%D9%86%D9%81%D8%AA+%D8%AF%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&SSOReturnPage=Check&Rand=0

 89. با سلام لطفا درباره وضعیت بسیار بد تحویل چقندر در کارخانه اسلام اباد گزارش تهیه نمایید.متاسفانه بدلیل مدیریت ضعیف تبدیل به محلی برای اخاذی از کشاورزان شده است.و تا رشوه به راننده و عوامل دریافت کارخانه پرداخت نکنی مجبور هستی محصول را برداشت نکنی ..

 90. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :
  کاوه رضایی بعد از گل فوق‌العاده‌ای که هفته پیش وارد دروازه تراکتورسازی کرد روز گذشته به راه‌آهن هم دو گل زد تا در اولین برد خانگی فصل ذوب‌آهن ستاره اول تیمش لقب بگیرد. از آنجا که روزهای درخشان رضایی در ذوب‌آهن تقریباً با زمان اعلام لیست جدید تیم ملی مقارن شده این مهاجم 23 ساله اهل اسلام‌آباد غرب بسیار امیدوار است تا نامش یک مرتبه دیگر در جمع دعوت‌شدگان قرار گیرد.

 91. آشنايي با دیپلمات مجتهد،آیت الله دکتر حسین حجت (حجتی هرسینی کرمانشاهی)
  تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

  دسته: عناوین برگزیده » ویژه انتخابات

  بیستون نیوز :

  دکتر حسین حجت ادبیات عرب را در کرمانشاه فرا گرفت و به منظور تکمیل آن به شهر مقدس مشهد عزیمت نمود.دروس سطح و خارج فقه و اصول را در شهر قم گذراند و از محضر آیات: فاضل لنکرانی،مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، وحید خراسانی، سبحانی،جوادی آملی و… بهره جست.

  سرويس اجتماعي بيستون،حسین حجت(حجتی هرسینی کرمانشاهی)به سال ۱۳۴۶ خورشیدی در شهر کرمانشاه در غرب ایران متولد گردید.

  پدر بزرگوارش عالم متقی و فقیه مجاهد حضرت مستطاب آیت الله حاج شیخ محمد حجتی هرسینی کرمانشاهی (مدظله العالی) از اعاظم علمای اعلام و فقهای کرام کرمانشاه و استاد به نام حوزه های علمیه و جد پدری او جامع معقول و منقول،عارف بالله ،استاد العلما، شیخ الفقها والمجتهدین وحائز مقام عین الیقین مرحوم حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ محمد حسن حجتی هرسینی کرمانشاهی(سلام الله علیه) می باشد.

  مادرش مریم السادات معراجی،دختر علامه ذوالفنون حضرت ابوالفضائل مرحوم آیت الله آسید محمد هاشم معراجی یزدی هرسینی(رحمه الله علیه ) است .

  خاندن عظیم الشان حجتی هرسینی در بین مردم غرب ایرن محبوبیت ،مقبولیت و معروفیت بسیاری را دارا می باشد و در بین طبقه علما نیز از احترام بالایی برخودار است .

  درتاریخ انقلاب هم همواره منبع خدمات بسیاری به مردم شریف کرمانشاه بوده است .دو تن از برادران دکتر حسین حجت در جبهه های حق علیه باطل به فوز عظیم شهادت نائل گردیده اند که این خود گوشه ای از افتخارات بسیار این خاندن جلیل می باشد .

  دکتر حسین حجت ادبیات عرب را در کرمانشاه فرا گرفت و به منظور تکمیل آن به شهر مقدس مشهد عزیمت نمود.دروس سطح و خارج فقه و اصول را در شهر قم گذراند و از محضر آیات: فاضل لنکرانی،مکارم شیرازی،شبیری زنجانی، وحید خراسانی، سبحانی،جوادی آملی و… بهره جست.

  وی در دهه سوم زندگی به درجه استنباط و اجتهاد رسیده است.تحصیلات دانشگاهی او نیز در روابط سیاسی و حقوق بین الملل می باشد.او دیپلماتی توانمند و استادی مسلم در تدریس علوم قدیم و جدید بوده و از جمله متفکران و اندیشمندانی است که دارای بیانی گیرا،قلمی روان و طبعی سرشار از دقائق و ظرائف است و از هوشی سرشار و قریحه ای روان برخوردار می باشد.

  لازم به ذكر است دكتر آيت الله حسين حجت هرسيني كانديداي احتمالي مجلس خبرگان اين دوره در اسفند ماه ۹۴ دوره هستند.

 92. ” هر گاه دلم رفت تا محبت کسی را به دل بگیرد، تو او را خراب کردی، خدایا، به هر که و به هرچه دل بستم، تو دلم را شکستی، عشق هر کسی را که به دل گرفتم، تو قرار از من گرفتی، هر کجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم، در سایه امیدی، و به خاطر آرزویی، برای دلم امنیتی به وجود آورم، تو یکباره همه را برهم زدی، و در طوفان های وحشتزای حوادث رهایم کردی، تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ خیری نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم… تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم، و جز تو به چیزی یا به کسی امید نبندم، و جز در سایه توکل به تو، آرامش و امنیت احساس نکنم… خدایا ترا بر همه این نعمتها شکر می کنم.” باسلام و احترام خدمت تمامی دوستان و همشهریان عزیزم نتوانستم طاقت بیاورم زمانی که اطلاع پیدا کردم حاج احمد عباسی برای دهمین دوره انتخابات ثبت نام ننموده اند آری دوستان کاندیداهای دیگر همه در هیاهوی جمع کردن رای و بدنبال جلب کردن نظارات ریش سفیدان و سران طوایف بودند در پی سوال خود بودم تا اینکه اطلاع پیدا کردم در آن زمان ایشان در حال سرکشی و عیادت از خانوادهای شهدای گرانقدر و ایثارگران عزیزمان بودند،لحظه ای بیاد دوره گذشته افتادم و در اصل سخنم با تمام دوستان به ظاهر دوست است که آن همه سنگ اندازی در دوره گذشته در اوج شایستگی برای ایشان فراهم نمودند و امسال مانع از معارفه ایشان دربنیاد شهید شدند، ملالی نیست دوستانی که در عمل خویش اندیشه میکنید ایشان اجرشان را از خداوند متعال خواهند گرفت زیرا که دعاهای خانواده های شهدا و ایثارگران عزیز همیشه بدرقه راه ایشان است و این از تمام مقام ها و پست ها برای ایشان از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار است . ((پروردگارا همه ما را به راه راست هدایت کن))

 93. قهرمانان واقعی شهدا هستند (مقام معظم رهبری)
  سردار،میدانید لقب سرداربودن زیبنده وسزاوار مقام چه کسانی است؟
  پس بدان وآگاه باش که سردار شهدای بودن که بعد از فتح سکوی قهر
  مانی جهان بخاطر دفاع از این مرز وبوم به استقبال شهادت رفتند(شهید
  ریزوندی و شهبازی).سردار شهدای بودن که درجنگ با ضد انقلاب در
  بیوه نیج حماسه آفریدند ولبیک گویان به امام زمان خویش ،مرگ را با
  آغوش باز خریدند (شهید هدایت مرادی وهجده همرزم شهیدش) .سردار
  اسرای بودن وهستند که هشت سال مانند میثم تمار رنج ومشقت را به جان
  خریدند وبیعت با امام خویش را نشکستند.سردار به آن شیرزن گیلانغربی
  گویند که در دفاع از ناموس خویش ودیگر هم نوعانش متجاوزان را به درک
  واصل نمود.حال آقایان که دم از سردارایل بزرگ کلهروزنگنه زده وسنگگ سردار بودن را به سینه میزنند در مقابل آن شهدا ، شهدای گمنام ، مفقودالاسرها وایثارگران چه جوابی دارد بدهند . در مقابل شهدای حرم که یکه وتنها در مقابل تمامی ظلم وفساد مردانه میجنگند وججوان مردانه با آغوش بباز به استقبال مرگ میروند چه خرفی برای گفتن
  سرداری دارند . ای مدعیان سرداری تا زمانی که تام وخون شهید همچون خون سیاوشها در این سرزمین مقدس آم هم با سکان داری از اولاد وسلاله پیغنبر وآل ار می جوشد نوبت سردار بودن به من شما وامثالهم نخواهد رسید . چه بسا این خاک شیرمردانی را در دامن خود پرورش داده که نام سردار بودن زیبنده شان ومنزلتشان بود وهم اکنون نیز سردارانی هستند که وجودشان مایه مباهات وافتاخار ایل تاریخ ساز کلهر وزنگنه است اما مثل شماها دم از سردار بودن نمیزنند وخودرا خادم ایل بزرگ کلهر زنگنه میدانند وقتی با چشمانی باز به کوچه پس کوچه های شهر خود مینگرید وقتی به چشمان گریان جوانان شهر خیره میشوید وقتی هنگام برخورد با جوانانی بیکار ، خانوادهای بی بضاعت ، ونوجوانان بذهکار ، وآمار طلاق بالا و… که همه باید در خدمت آبادانی این مرزوبوم قرار گیرند روبرو می شوید از خود معنی سرار بوذدن را پرسیده اید ؟
  با تقدیم حجت اله رسول زاده

 94. رای ما 

 95. سلام.خوشحال شدم.به امید دیدار

 96. با سلام
  نامه روزنامه نگاران و استادان دانشگاه 15 استان كشور به دبير كل سازمان ملل متحد در خصوص ريزگردها به حضور ارسال مي گردد لطفا در صورت امكان منتشر بفرماييد.
  فرج اله صيدمحمدي مديرمسئول سايت خبري ويرا و دبير كمپين
  تلفن تماس ……………….
  جناب آقاي بان‌ كي مون، دبير كل محترم سازمان ملل
  همان‌گونه كه مستحضريد،‌ بحران ريزگردها سال‌هاي مديدي است كه گريبانگير بخشي از غرب آسيا گشته و مناطق وسيعي از كشورهاي ايران ، عراق و سوريه در كانون آسيب و تهديد جدي اين بحران قرار دارد . بخش‌هاي غربي و جنوب غربي كشور جمهوري اسلامي ايران در معرض بيشترين آسيب‌ها و تهديدهاست و سلامت عمومي مردم اين مناطق در ميان هياهوي بحران‌هاي ديگر مغفول مانده و به فراموشي سپرده شده است.
  در صورت عدم رفع اساسي اين معضل، معضلات ديگري چون مهاجرت و فقر و آسيب‌هاي اجتماعي بر مشكلات قبلي اين مناطق افزون خواهد شد.
  اين بحران نشأت گرفته از تخريب پوشش گياهي منطقه، بهره‌برداري غير اصولي از آب‌هاي مرزي و زيرزميني و مشخصاً حضور نامبارك گروه‌هاي تروريستي در منطقه است.
  گرچه نمي‌توان اهمال دولت‌هاي درگير در اين بحران را هم ناديده گرفت؛ لذا ما امضا کنندگان اين نامه، به عنوان جمعی از روزنامه‌نگاران و استادان دانشگاه‌های استان‌های غرب و جنوب غرب کشور ايران، به نمایندگی از میلیون‌ها نفر قربانی و خسارت‌دیده از پدیده‌ي مخرب ریزگردها‌ خواهان توجه و اقدام عاجل و جدي حضرت‌عالي به رفع بنيادين اين معضل، با بكارگيري راهكارهاي مناسب و مقتضي هستيم، به‌گونه‌اي كه آن كوشش‌ها منتج به بقاي محيط زيستي سالم ، امن و عاري از تهديد ريزگردها براي ساكنان منطقه‌ي درگير در اين بحران شده و مؤكداً انتظار داريم اهتمام خود را به تحقق موارد زير، مبذول داريد:
  1- با اعزام کارشناسان بین‌المللی و بی طرف آن نهاد محترم به منطقه، منشأ زیست محیطی ریزگردها و خلأ قانونی و سیاسی ظهور این پدیده مشخص گردد.
  2- در راستای تدوین کنوانسیون بین‌المللی الزام‌آوري برای مقابله با ریزگردها و تثبیت شن‌های روان ‌اقدام نموده، به‌گونه‌اي كه زمینه را برای انعقاد موافقت‌نامه‌اي منطقه‌ای که به طور اختصاصی این موضوع را مورد بررسی قرار دهد، فراهم نمايد و در آن مسئولیت و تعهد دولت‌های عراق و عربستان، سوریه، اردن و ایران، به طور مشخص، تعیین گردد.
  3- جهت برون رفت از بحران ریزگردها، علاوه بر نظر کارشناسان و دانشمندان بزرگ جهاني، نظر و تخصص دانشمندان مناطق درگير در اين بحران نيز، ‌مدنظر قرار گيرد.
  4- معاون اجرایی دبیر کل سازمان ملل متحد را جهت پیگیری انعقاد این موافقت نامه، مأمور پیگیری و حصول نتیجه نمایید.
  در پايان ضمن عرض سپاس به خاطر كوشش‌هايي كه در اين باره مبذول خواهيد داشت، خاطرنشان مي‌سازد
  این مهم به سرانجام نمی‌رسد مگر با اراده جدی جنابعالی و ارائه‌ي سازوکار بین‌المللی تحت نظارت سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه به‌ویژه ایران که اصلی‌ترین کشور در معرض این پدیده‌ي ویرانگر می‌باشد
  لينك اسامي امضاء كنندگان نامه

 97. سلام میخواستم بپرسم اسمه اون بازی که عکسشو گذاشتید که یه دایره کشیده شده و یه آقا میخواد آقای که با پیراهن قرمز تو دایره است بیرون بکشه میشه بگيد ممنون اگه جواب بدید.

 98. طی حکم صادره از سوی استاندار کرمانشاه مهندس حشمت رضایی بعنوان معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری

  قصرشیرین منصوب گردید

  http://kerendkord.ir/sites/default/files/styles/medium/public/fullimages/1394/11/12/dsc_0059.jpg?itok=nAqWkDsE

  مهندس رضایی یکی از جوانان شایسته و از مدیران فعال استان دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران با سابقه حضور بعنوان کارشناس وکارشناس مسئول. برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری دالاهو و همچنین سه سال معاونت فرمانداری دالاهو و سرپرست بخشداری گهواره را در کارنامه مدیریتی خود دارند

  ظرفیتهای بالای این مدیر توانمند تا جایی بود که در جریان رایزنی های بعمل آمده بعد از درگذشت مهندس شهبازی فرماندار دالاهو ایشان یکی از گزینه های فرمانداری دالاهو. مورد توجه بودند

  مدیریت پایگاه خبری فانوس این انتصاب را به ایشان تبریک و تهنیت عرض نموده موفقیت ایشان را از خداوند متعال خواستار است

 99. باسلام وعرض خسته نباشی خدمت دست اندرکاران سایت کرمانشاه دیلی

  متاسفانه بعد از انتخابات اقشار مردم در فکر این بودن که عملکرد اقای دکتر فلاحت پیشه تفاوت زیادی با دوره های گذشته داشته باشد ولی چنین نشد وهرروز گلی از این بهار شکفته میشود. وباز متاسفانه اقای نماینده در پی گماردن افراد تحت پوشش خود هرچند ضعیف در پستهای مدیریتی شهرستان هست که این اقدام غیر از عقب ماندگی وبحران در شهرستان چیزی را به بار نمی اورد وبازهم متاسفانه با پشتیبانی فرماندار دولت وتدبیر؟؟؟؟ درهفته اینده شاهد تغییری دیگر در پست مدیریتی شهرستان خواهیم بود.مدیر یک دستگاه اجرایی با پیگیری های به جد وتلاش مضاعف نماینده محترم به اقای قنبری با مدرک فوق ذیپلم برق که واجد شرایط پست مدیریتی برق شهرستان اسلام اباد نمی باشد …میرسد. این به این معناست که اسلام در رکود کاری است چرا که مدیر ان دستگاه با این جابجایی مخالف وبا تلاش شبانه روزی نماینده محترم این امر به تحقق پیوسته است.پس اعتبار .پشتیبانی..نیروی انسانی ماهر…. از استان قطع وشهرستان در حال رکود…فقط اقای دکتر خوشحال……

 100. باسلام واحترام وعرض خسته نباشید خدمت سایت کرمانشاه دیلی
  اقای دکتر فلاحت پیشه خداقوت …بجای یک کارخانه یک سرپرست ورییس اداره به همت وتلاش شبانه روزی نماینده به مدت شش ماه سرپرست اداره برق بزرگترین شهر اسلام ابادغرب شد.
  اقای قنبری تکنیسین مسئول شیفت با حفظ سمت به مدت شش ماه سرپرست امور برق بزرگترین شهرستان کرمانشاه شد. مرجبا به این پشتکار وکارافرینی…

 101. سلام این سایت آدرس تلگرامی نداره؟

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام بر شما
  خیر کرمانشاه دیلی فعلا کانالی در تلگرام ندارد

 102. با سلام وخسته نباشی

  لطفا یه فکری بحال این دستفروش لوازم التحریرها بکنین که همشان ریختن تو خیابان واقعا از شهردار و شوراها بی ….تر ندیدیم .

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه