پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

از رأی به روحانی پشیمان نیستم / راضیه منصوری

از رأی به روحانی پشیمان نیستم / راضیه منصوری

از رأی به روحانی پشیمان نیستم / راضیه منصوری

 راضیه منصوری

کرمانشاه دیلی:   به عملکرد دکتر روحانی درباره عدم توجه به برخی از شعارهای انتخاباتی که در محدوده زمانی خاصی باید محقق میشد اما در حوزه عمل نادیده گرفته شده است انتقادات بسیاری وارد است. حتی اگر محدودیت های ساختاری را مورد توجه قرار دهیم باز هم این انتقاد قابل کتمان نیست زیرا ایشان ناآشنا به آنچه که در کانون قدرت می گذرد نبوده اند و شایسته بود وعده هایشان به موازات توان دولت، با وجود چنین ساختاری در نظر گرفته میشد و مردم را آگاه می نمودند که از توان حداقلی نمی توان مطالبات حداکثری داشت و علاوه بر اینکه سطح توقعات و انتظارات بالا نمی گرفت صداقت را نیز وارد عرصه بی اعتماد سیاست می کردند.
اما سهل انگاری در این زمینه آثار سوئی در نگرش به ایشان به وجود آورده است از جمله عدول از وعده های انتخاباتی، مردم فریبی، گرایش به راست، سازشکاری، آن هم در شرایطی که اصلاح طلبان از تمام توان خود برای پیروزی قاطع او هزینه کردند و گاها انتظار داشتند به پاسداشت این زحمات سهمی در دولت داشته باشند که جدای از اینکه این سهم خواهی تا چه اندازه صحیح است اما عدم توجه به آن محل مناقشه و منازعه سیاسی شده است. تا جایی که بخشی از اصلاح طلبان را دچار یأس از حمایت و تاثیر بر افکار عمومی برای جذب آرا به سمت روحانی نموده است.
من به عنوان کسی که به دکتر روحانی رأی داده است به ایشان انتقاداتی دارم اما

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا رقیب انتخاباتی روحانی شخصی مانند رئیس دولت اصلاحات، تاجزاده و همفکران صاحب نفوذ نبوده است که اکنون از رأی و نظر خود احساس ندامت کنم.

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا هنوز دلهره حضور کسانی در مقام رئیس جمهوری و حتی احتمال قرار گرفتن در یک جایگاه خاص را فراموش نکرده ام.

هنوز فراموش نکرده ام در همهمه تبلیغات انتخاباتی چه فشارهایی بر روانمان وارد میشد و پاره شدن بنرهای تبلیغاتی و تحمیل محدودیت در گردهمایی ها و ایجاد فضای رعب و وحشت نمود تفکر رقبایی بود که در آن روزها خود را نشان داد.

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا بیاد دارم که از ایشان در شرایط خاصی حمایت شد و ایشان اصلاح طلب نبودند که اکنون از این رویکرد صرفنظر کرده باشند.

هنوز نگاه بی افق کسانی که به سن شرکت در انتخابات نرسیده بودند را، بر دستان تاریخ ساز مردم فراموش نکرده ام.

فراموش نکرده ام که به خاطر انتخاب او خرسند بودیم که پوپولیستی که در هلند تضعیف شد و در فرانسه به خاک نشست را ما در ایران دفن کردیم.

فراموش نکرده ام چه فریادها زدیم که به عقب بر نمی گردیم و دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره ایران…

از رأی به روحانی پشیمان نیستم زیرا دولت او بود که در عرصه خارجی چهره زیبای صلح جویی از ایران را ترسیم نمود و چهره کریه ایران هراسی را مخدوش کرد.

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا می دانم گردش هشتگ های پشیمانی از رأی، بخاطر نقش و تلاش دولت روحانی برای حفظ و رشد فضای باز رسانه ای است.

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا در عرصه بین المللی معتقد به گفتمان سلام هستند و سایه هولناک جنگ را بخاطر حفظ شأن و شعار بر سر مردم فرو نمی آورد.

از رای به روحانی پشیمان نیستم و میدانم بنا بر جبر سیاسی ناچار است با قدرت وارد تعاملاتی شود و رئیس جمهور یک کشور باید بتواند منازعات داخلی را کاهش دهد تا امنیت جامعه در تشدید بحران ها و غلظت اختلافات سلب نگردد.

از رای به روحانی پشیمان نیستم و انتظارم از او حفظ منافع ملی است نه آچمز کردن جناح های سیاسی

از رای به روحانی پشیمان نیستم زیرا احتمال میدهم در صورت گسست و ناامیدی در تله استراتژی اصولگرایان رادیکال برای انتخابات 1400 بیفتیم.

نه !
از رای به روحانی پشیمان نیستم

زیرا تاریخ را به یاد دارم که محصول پشیمانی از رای به رئیس دولت اصلاحات، کابوس تلخی بنام احمدی نژاد بود و راستی نام پشیمانی از رأی به روحانی چه کسی خواهد بود؟؟؟

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 26 آذر 1396 ساعت 6:57 ب.ظ

8 نظر

 1. این نظر شماست خانم محترم…..مردم ازروحانی واصلاح طلبان متنفرند وهمه پشیمانن

 2. درود و آفرین بر شما کاملا منطقی و منصفانه بود باعث افتخاری همشهری

 3. آفرین عالی بود با شما موافقم.روحانی خدماتی انجام داده است که در آینده بیشتر خودش را نشان میدهد و با این تخریب ها ما این خدمات ارزنده را فراموش نمیکنیم.افسوس که ملت عجولی هستیم و تغییرات را یک شبه میخواهیم

 4. یک ضرب المثلی هست که میگوید: “به مرگ بگیر تا به تب راضی شود.”
  ماکه ندیدیم بعد ازتمامی انتخابات های مختلف دراین مملکت جای چهره های کلیدی حتی باندازه یک میلیمترتغییرکرده باشد.
  اما بترسیم ازروزی که ازترس همین رقیب دیروزی آقای روحانی کسی مانندعلی فلاحیان گزینه بهترمان شود.

  1. روحانی برای عده ای خوب بود آخه ….. روحانی بنزین 400 تومانی 1500 نشد روحانی همه تحریم ها را نشکست خورد پای سعودی لیس زد اما …. متاسفم برای کسانی که دنبالش رفتن ولی حتی پشیمان نیستند

 5. متاسفم برا افکارت

 6. دست مریزاد بانو . روحانی نقطه امید برای آینده خوب کشور است . اگر سیاه شود همگی باحته ایم همه چیز را

 7. سلام .ممنون واسه همه چیز _ بسیار ععالی نظر خودتان رو تشریح کردید و ای کاش شرایط ابراز نطر مخالف هم وجود داشت تا ریکشن شما و معتقدین به نطر شما رو هم میدیدیم .

 8. خانم محترم!
  مردم خسته شدت از بازی های سیاسی و حرف های توخالی
  شهری که توش زندگی می کنی رتبه اول بیکادی کشور رو داره

  شما پشیمان نیستید ..خب نباشید
  اما منطق اجتماعی از انتخاب چنین شخص رادیکالی به شدت پشیمان هست.

  فایده ای نداره که برای کسانی که متعصبانه فقط به موضوعات نگاه می کنن
  باتشکر از مدیرت سایت

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه