جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

از شجاعت نادری تا تخریب نادری ! !!! / دکتر مجید حسینی

از شجاعت نادری تا تخریب نادری ! !!! / دکتر مجید حسینی

 از شجاعت نادری تا تخریب نادری !!!! / دکتر مجید حسینی

 مجید-حسینی

کرمانشاه دیلی:  دکتر نادر نادری – یکی از کاندیداهای قطعی مجلس دهم – چندی پیش با انتشار نوشته ای ضمن بیان دیدگاهها و نظر های خود موجب شد در محافل سیاسی واکنشهایی له یا علیه خود شکل دهد .

 اول متعجبم که چرا این نوشته بلافاصله از روی سایت حذف شد و دوم تعجب اینکه چرا این نوشته موجبات تخریب ایشان را دامن زد . نوشته وی از چند منظر قابل تامل است که ای کاش درست با آن و امثال آن نوشته برخورد کنیم تا موجب تضارب درست آراء شویم .

من در حد وقتی که دارم به برخی از این منظرها اشاره می کنم

 اول : شجاعت دکتر نادری را باید ستود که به صراحت ایده و تبار سیاسی خود را اعلام کرده است . در جایی که هنوز دیگر کاندیداها یکی به نعل و یکی به میخ می زنند این بسیار پسندیده است که وی با قاطعیت افکار خود را مطرح می نماید . به اعتقاد بنده از این لحاظ باید وی را ستود و ای کاش سایرین هم این جسارت را از ایشان یاد بگیرند و مواضع خود را شفاف بیان کنند . حبذا

دوم : نوشته دکتر نادری مشخص کرد که هنوز یک عده هستند که دوست دارند کاندیداها بر محور آنها بچرخند و مواضع آنها را تایید نمایند و اگر کسی برخلاف آن گفت پس باید وی را به هرطریقی از گردونه خارج کرد . آنها که دوست داشتند نادری را در لباس اصلاح طلبی ببینند این موضع وی را برنتافتند و سعی در توجیه و یا دوری از ایشان داشتند و آنها که اصول گرایی نادری را صلا می زدند ، صدای خود را بلند تر کردند که ایها الناس دیدید حرف ما درست بود و آنها که می خواستند وی را به هر طریقی تخریب کنند گفتند که وی نه این است و نه آن  و بلکه جریان و اندیشه دیگری است . بدون اینکه شجاعت نادری را بستایند و از بقیه نیز طلب شفافیت کنند .

سوم : چیزی که کسی ندید شجاعت و صراحت دکتر نادری بود و کسی نگفت حبذا مردی که تو باشی . در این وانفسایی که صداقت و صراحت مرده است و سیاست در پنهان کاری و دروغ و دورنگی معنا میشود ، کسی بیاید و بگوید من بر این اندیشه هستم و بر آن پای بندم جای بسی شکر دارد . به نظر من اگر همه بر مبنای شجاعت نادری عمل کنند و سیاست را نه علم  دودله بازی و نیرنگ که علم شجاعت بدانند و صراحت ، انتخاب اصلح بسی ساده تر از این هم خواهد شد .

چهارم :اکر بقیه کاندیداها چون نادری عمل کنند ، قطعا مردم با دید بازتری وارد صحنه انتخابات خواهند شد و اگر کاندیداها واقعا دنبال این هستند که مردم درست انتخاب کنند و به گونه ای نشود که ” گنجشک به جای قناری بنشیند ” همچون نادری صراحتا مواضع خود را در همه زمینه ها اعلام کنند و این بزرگترین و اولین خدمتی است که صادقانه می توان به این مردم هدیه داد .

پنجم : سکوت سایر کاندیداها به این معنا نیست که نادری اشتباه کرده است بلکه این سکوت ما را به این هدف نزدیکتر خواهد کرد که صراحت و شجاعت بهتر است از سکوتی که دوسویگی و تردید بدنبال دارد . به نظر من انتخاب مردم اگر بر پاشنه صراحت و شجاعت استوار باشد فردای بهتری خواهیم داشت و فردا دیگر افسوس نمی خوریم که ای کاش چنین نمی شد و چنان نمی شد . راه در جهان یکی است و آن هم راستی است .

ششم : بدانیم که رای به صراحت و شجاعت بهتر است از راءیی که به سکوت و دوسویگی داده شود حتا اگر این شجاعت در حوزه فکری ما قرار نگیرد . انشاالله که سایر کاندیداها بزودی بر سبیل صراحت و شجاعت مواضع شفاف خود را اعلام کنند تا اصلح ترین ها و شجاع ترین ها و دونده ترین ها وارد خانه ملت شوند.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 27 آذر 1394 ساعت 12:53 ب.ظ

38 نظر

 1. بله دکتر نادری کاندید مستقل و میانه رو هستند و بارها به صراحت اعلام کرده اند و برای کسانی که سعی در کشاندن ایشان به احزاب دیگر دارند متاسفم 

 2. پس مجید حسینی هم تایید فرمودند  که نادری اصولگرا است.اما اگر شجاعت دارد چرا فوری از سایت جمعش کرد.در آینده هم از مواضع اصولگرایی وارد میشود یا بعد از تایید صلاحیت میچرخد به چپ….!!!!! میچرخد تا وقت رای گیری بعدش دوباره میچرخد به راست ….دائما در حال چرخیدند این جماعت مثل فلاحت

 3. این بیانیه های آقای نادر نادری بیشتر دستپاچگی ایشان را میرساند . این بیانیه از سر شجاعت نبوده بلکه از سر ناچاری بوده . ایشان این بار بعنوان کاندید اصولگرا ورود پیدا میکند و احتمالا وابسته به جناح آقای مصباح تایید صلاحیت شود . این موضوع هم در سایت توسعه کرمانشاه قبلا بهش اشاره شده بود . در جمع دوستان اصولگرا میگن اصول گرائیم و از یه طرف برای دلداری دوستان اصلاح طلب میگن این حرفها شایعه هست با شما هستیم . مطالب آقای حسینی هم بعنوان یک هم روستایی آقای نادری ستودنی است و طبیعیه که از هم ولایتی خودش حمایت کنه . اصلا جای تعجب نیست .

 4. خبرهایی حاکی از اینه آقای حاج ماشالله حاتمی داره تحرکاتی برای آقای نادری انجام میده که این خود نشان از وابستگی آقای نادری به اصولگرا هست . پس چرا دارن حاشا میکنن .

 5. دیدگاه اقای نادری بعدازشش سال ازواقعه جریانات سال 88وبه فاصله دوماه تاانتخابات ناشی ازشجاعت وصراحت نیست ازاقای مجیدحسینی درعجبیم که ایشان هم باصبغه روشنفکری تعصبات ایلی راباکلمات بزک کرده رنگ ولعاب میدهدنمیشودباتاییداصولگراهاوهوراکشیدنشان فریاداصلاحات زد

 6. آقای دکتر نادری به عنوان استاد دانشگاه و مردی اخلاق مدار مورد پذیرش جامعه نخبگان و فرهیختگان شهرستان قرار گرفته است

 7. اقا مجید یکی به نعل زدی یکی به میخ…این سیاست نیست سیاست ظرافت خاص خودش را دارد مطلبت را بسط ندادی برا .این نوع سیاست هم حشمت یه جورایی از ان بهره خودش راگرفت اما امروز با این ارتباطات بهتر شایسته نیست مردم سرشان کلاه رود ونمی رود

 8. این اقای شهروند که معلومه یا خودش کاندیده یا از بستگان کاندیداهاست چرا با دست پاچگی ایشان را تخریب میکنه تا دیروز که گفتند حاتمی از فلاحت حمایت میکنه حالا میگن از نادری. به هر حال از مطالب بیطرفانه و مشفقانه اقای حسینی ممنونم

 9. سلام آقا مجید یا رومی روم یا زنگی زنگ
  آخرش تحمل نیاوردی و به زبان آوردی با طعنه و کنایه بغضت را خالی کردی برادر بجای اینکه در این شرایط حساس زیر پر و بال برادر شایسته و هم ایل تبار خودت را بگیری داری زیر پای ایشان را خالی میکنی؟ در ضمن شما که در این میدان یکبار تجربه کسب کردی و کاری از پیش نبردی دکتر نادری ماهینش برای همه روشن است یک انسان وارسته و معلمی فداکار که از خودش برای مردم دیارش میگذرد به معنی واقعی کلمه بهر حال الحمدلله اینجا نیستی و ببینی که مردم فوج فوج با ایشان بیعت می کنند.اگر بودین باور بفرما برای سلامتیتون خطر داشت.در مورد موضع سیاسی هم ایشان فرا جناحی فکر میکنه و وابسته به هیچ گروه و جناحی نیست از اول این ماجرا هم با یک شعار وارد میدان شده نگاه برابر در هر صورت موفق باشی (حسادت خصلت خوبی نیست) در ضمن شما کسی بودی که در زمانی که کامبیز جعفری به مرحله دو راه پیدا کرد به خودت اجازه ندادی ایشان را همراهی کنی که در جایی ایشان با لبخند فرمود شما مانع کار من نیستی بیشتر جلوی دست پای من هستی بهر حال سعی کن به اندازه یک سجاده پشت سر خودت جا بزاری شاید هوس کردی به این میدان دوباره برگردی.
  یا حق

  1. واقا جای هم خنده هم تاسف! داره تا اونجایی که ما میدونیم اقای جعفری رو بخاطر دوم خردادی و طرفدار ريیس جمهور سابق بودن کاری کردن زمینه رد صلاحییتشونبعد از رای مردم به ایشان فراهم بشه، حالا اقای نادری رییس جمهور سابق رو فتنه گر و محکوم میکنن، یعنی دو  دیدگاه کاملا متضاد… حالا معلوم نیس شما با  کدام اندیشه  و اصول طرفدار هر دو نفر هستی!!!!!!

  2. از افراد شایسته
   چشمت را به روی واقعیتها نبند دکتر نادری از افراد دانشگاهی و بسیار معتبر این استان هستند.ماه با چشم مشخصه مردم با انگشت اشاره می کنند. دکتر نادری در حال حاضر استاد دانشگاه داره تحویل این مملکت میده (استاد دکترا است) .جناب آقای جعفری هم یک وزنه بوده و هست در زمانیکه امثال جناب جعفری اجازه میدان آمدن نداشتن چند تا بچه خورده امثالهم این میدان را شلوغ کردن.

 10. ((  “انگیزه” چیزی که به شما قدرت شروع می دهد و “عادت” چیزی که شما را در راه نگاه می دارد. ))
  با سلام و عرض ارادت خدمت اقای حسینی بزرگوار و احترام به جناب آقای نادری و سایر کاندیداهای محترمی که برای تغییر سرنوشت مردم احساس وظیفه دارند 
  خواندن مطلب جنابعالی برای این حقیر تامل برانگیز بود و پس از آن سوالاتی را به ذهنم متباتر نمود 
  بخوبی نمایان است احزاب سیاسی برای پیشرفت جامعه متمدن و مدنی یک نیاز ضروری و اساسی هستند تا باتوجه به داشتن برنامه ای منسجم و همینطور سنجیدن خصوصیات و توانایی فردی کاندیدا, وی را مورد حمایت قرار دهند و این حمایت بایستی حزب را موظف کند تا پیگیر وقوع و اعمال برنامه ها بوده و نیز مکلف به پاسخگویی در برابر مردم باشد و این امر گرچه درجهت ارتقای کیفیت انتخابات و سهولت در تشخیص برنامه ها و صلاحیت معرفت و شناخت افکار و درک تفاوت در گرایش ها کمک رسانی قابل ملاحظه ای دارد اما گویا در شرایط خاصی هم می تواند زنگ خطری برای تحقق دموکراسی باشد که امروزه با چالش های فراوانی روبروست, مشخص شدن هویت سیاسی اشخاص در عرصه انتخابات را باید به گونه ای تغذیه و مواظبت نمود که به یک رویکرد عادی و حتمی تبدیل گردد و بسط فرهنگی آن سبب رسیدن به رشد سیاسی گردد اما برای نسل سرگردان کنونی که یک چشم. بر دهان بزرگان ایلات و مذاهب دوخته اند و چشم دیگر را بر دهان نخبگان و وارستگان سیاسی جامعه, براستی ملاک های پیش رو برای انتخاب شخصی که باید عصاره فضایل ملت باشد چیست؟ آیا می تواند ملاک صرفا باز بودن شناسنامه سیاسی یک فرد و رای به صراحت و شجاعت و عمل متهوارانه در میان آرائی باشد که به سکوت و دوسویگی داده می شود حتا اگر این شجاعت در حوزه فکری ما قرار نگیرد؟ یا اتکا به سخنوری اشخاصی که فعلشان صدق گفتارشان نیست؟ یا استقبال از ائتلافات قبایل و تنیدن پیله تعصب بر خود بدون هیچ امیدی برای پروانگی؟ یا همراهی با مصلحت اندیشانی که با عاریت گرفتن احزاب مروج بی اعتمادی و یأس مردم خواهند بود؟ براستی ملاک برای آنهایی که امید به بهبود و عافیت اوضاع دارند چیست…

  1. استاد عزیز جناب آقای منصوری
   سلام قطعا با شما موافقم اما مطلب من دال بر این نیست که تنها شجاعت بلکه اگر همه در پستوی ترس و دو سویگی حرکت کنند ان وقت قطعا شجاعت محور است . من حرفم روشن است بجای تخریب افراد بیاییم به دیگران هم بگوییم مواضع خود را صریح بگویند . من هم نگفتم با انچه ایشان می گوید موافقم . مواضع من روشن صریح و همیشگی است و در مطالب قبلی ام گفته ام قطعا من رای به کسی میدهم که دارای برنامه باشد و مواضع شفاف داشته باشد و تلاشش برای تثبیت قانون در جامعه باشد و به اصلاحات ایمان و باور قلبی داشته باشد تا کنون کسی این چهار کار را نکرده است .

  2. شناخت شما برای مردم و دوستداران افکارتان ناشناخته نیست و زهی خرسندی از اینکه در روزگاری که قلم ها بغض کرده و در انزوا فرو می روند شما تلنگری هستید بر بی خبری هایی که نشانی از خوش خبری نیست… در هر دیار و مکان و زمانی روشنفکران پیام آوران جامعه اند تا در راستای خیرهمگانی برای فکر و اراده و نظر مردم راهنما و راه گشا باشند و “غم خفتگان چند خواب در چشمهایشان می شکند…”
   مانا باشید
   شاگرد شاگردان شما

 11. بسیاری موارد در دنیا قابل تغییر هستند اما مفاهیم اخلاقی چون صراحت و شجاعت قابل بازتعریف نیستند زیرا اصالت معنایی خاص خود را همیشه به همراه دارند.

  جناب آقای حسینی، از شما بسیار بعید می نماید که در خصوص بیان ویژگی ها و خصلت های اخلاقی آقای نادری تا این حد – ظاهراً عامدانه – چرخش داشته باشید و کاری که قطعاً نه از سر شجاعت و راستی بلکه از سر ناچاری و سردرگمی و ترس از رد صلاحیت صورت گرفته را به عنوان ویژگی منحصر به فرد ایشان و به مثابه ی نسخه ای شفابخش برای جامعه و الگو برای بقیه ی کاندیداها تجویز نمایید. مردم فهیم اسلام آباد غرب به خوبی سفید خوانی را دانسته و از پس نوشته های غیرواقعی و نااصل و حتی نانوشته های یک کاندیدا می توانند مفهوم واقعی کلام را دریابند. بنابراین قویاً پیشنهاد می کنم که از این پس به جای متهم کردن افراد جامعه و شیوه های رفتاری سایر کاندیداها، واقع بینانه به نقد رفتارهای ناصحیح دیروز و امروز آقای نادری نیز اشاره کنید و ایشان را در قبال خطاهای نه چندان کم خود پاسخگو بخواهید. موفق باشید.

  1. محسن جان سلام . پیام را درست نگرفتی عزیزم . حتا از سر ترس هم باشد اعلام موضع پسندیده است . چرا باید از اعلام موضع افراد به هم بپیچیم . الان شما راحت تر میتونی گزین کنی یا وقتی که با یه نفر مواجه شوی که موضعش نا مشخص است . عزیزم مطمئن باش چرخشی در کار نیست . زنده باد اصلاحات معقول . افلا یعقلون ؟ روی ماهت را میبوسم

 12. جناب حسینی نخست متاسفم برای شما که بعنوان یک روشنفکر اصلاح طلب قلمفرسایی میکنی اما در اینجا سنگ تعصب و قبیله گرایی بر سینه میزنی باید خدمت جنابعالی عرض کنم که موضعگیری دکتر نادری در سایت مرصاد نیوز و محکوم نمودن فتنه 88 به اصطلاح بعد شش سال کاری عجیب و نشان از یک معامله ی سیاسی و تبانی پشت پرده دارد خود حضرتعالی که بیشتر از ما بر این موضوعات اشراف داری دوم اینکه جناب نادری اینطوری که شما از او تعریف و تمجید کرده ای نیست ایشان بیشتر به حزب باد یا بقول دکتر احمدیان دوزیست بودن اقبال دارد چرا که اخیرا حزب کار گزاران نیز در سایت …….اسلام اباد از ایشان بعنوان گزینه دوم نامبرده است

 13. جناب دکتر حسینی سلام من از دوستان قدیمی شما هستم و در انتخابات سالی که شرکت نمودید بنده و دیگر دوستان صادقانه برای شما تلاش کردیم اکنون سئوالی از استاد عزیز دارم که کجای بیانیه ی دکتر نادری خط فکریش را مشخص کرده است ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و هر آنچه رهبر این نظام امر نماید خط قرمز است بر همگان ضروری است که اطاعت امر نمایند زیبنده ی شما انسان آگاه و روشنفکر نیست که بر دکتر نادری بتازد که صداقت ؛شجاعت ،مردم داری و اخلاق مداری و خدمت به خلق از شاخصه های بارز ایشان می باشد دراین برهه حساس از شما انتظار میرود ……

  1. سلام برادر خوبم . اتفاقا من کار نادری را از این بابت که بسود انتخابات است ستودم . اعلام موضع با هر نیتی به نفع مردم و جامعه و انتخابات است . هم شما و هم ایشان موید باشید

 14. آقای قاسمی عزیز . واقعیتهایی هست که جنابعالی از آن اطلاع نداری . لطفا صبر کن خودت متوجه میشی .

 15. مجید ……………..یه له ته بعید بیو.راسی خود زانی نتیجه مطب بیوچوه .الان نادر بیوشد خاص وتی یاگن!!!!؟؟؟؟

 16. به همه عزیزانم سلام دوباره
  از اظهارات خوب همه تشکر می کنم اما چند مورد را برای ثوجه بیشترعرض میکنم و تکمیل مطالب دوستان گلم . اول اینکه شالوده بحث من این است که همه ما انسانیم و شان انسانی هم را باید پاس بداریم. من اشاره به این را مهم میدانم و نه حمایت از فرد خاصی . دوم ما مسئول مواضع خود هستیم و نه دیگران و مواضع ما کاملا مشخص . انسان بی موضع شبیه آبی است که در هر ظرف بریزی شکل همان ظرف می گیرد و این خطرناکتر است از کسی که فکری دارد و فکر خود را ترویج می کند .پس همه ما باید دفاع کنیم از کسانی که موضع فکری شان را شفاف بیان می کنند . قطعا این به نفع جامعه ما می باشد . سوم برخی مطالب خارج از نوشته است و این نشان میدهد که ما در چارچوب نوشته پیش نرفته ایم البته هرکسی آزاد است هرچه بگوید ولی اگر نقد میکنیم نقد نوشته باید و نه نویسنده و نه چیز دیگر ، برای مثال برادر یا خواهری که فورا نتیجه گرفته من تعصب ایلی بخرج دادم از کجای نوشته این بیرون می آید . حداقل به دیگر نوشته های من در همین سایت مراجعه میکرد و ذم مرا در باب تعصبات ایلی و قومی و خطرناکی آن برای آینده کشور و ملت می دید ، صراحتا اعلام میکنم کاندیدای مورد نظر من کسی خواهد بود که در حوزه فکری اصلاح طلبی قرار داشته باشد و دارای برنامه بوده و به تعالی فرهنگی جامعه و قانونمندی آن کمک کند. تا کنون از بین کاندیداهای احتمالی بجز دکتر احمدیان هیچکس صراحتا اصلاح طلبی خود را اعلام نکرده و حتی اصولگرایان هم سکوت کرده اند و برای بنده ای که خیلی از اشخاصی که جدیدا وارد شده اند موضعشان مشخص نیست و جای ابهام دارد سوال است که چرا می گویند مستقل هستند ؟ مستقل یعنی چه ؟ این را معنا کنند.چهارم درباب حسادت و جناب آقای جعفری و سایر مطالب این را به خدا وا میگذارم . من آرزویم این است که بزرگواران شهرم همگی سربلند شوند و به همه این توانمندان در جای خود افتخار می کنم چه اصلاح طلب باشند و چه اصول گرا و چه مستقل !!! همه فرزندان اسلام اباد و ایرانند عمرشان به بلندای افتاب باد . اما قطعا از بین دو انسان توانمند انکس که فکرش به من نزدیکتر باشد ارجح میدهم جشمان و دستان و افکار پاک لازمه قانونمندی و فانون مندی فاکتور اصلی راستی و درستی و پاکی و این سه مشخصه خدمت صادقانه هستند . دست همه شما را میبوسم که مرا راهنما هستید

 17. آقای دکتر حسینی شما دیگر چرا ؟ من که شما را بیشتراز خودم میشناسم گاهی چیزایی از شما میخوانم که از حیرت نمیدانم چه بگویم اما نه این مجید نیست . مجید ما مصداق این ضرب المثل معروف نیست که ( وا له هر لایگا باید شن کی ) . مجید ما اهل تملق نبود شاید این یه مجید حسینی دیگه است هم نام آن دکتر مجیدی که همه مان او را ستایش میکردیم . حیف که من مجبورم کوتاه سخن بگویم چون اینطور بهتر است اما شما دو رویی جناب نادری را چطور ماست مالی میکنی که ایشان دور قبل نماد اصلاح طلبی بود و حالا اصول گرا ؟ چه چیزی برایشان عوض شده ؟ در مقاله تان اشاره کردید و من هم میپرسم چرا بیانیه ایشان زود از سایت وزین کرمانشاه دیلی حذف شد ؟ چرا ؟ چون جنابشان اولش متوجه نبوده که خط دهنده گان به او چه کلاه گشادی سرش گذاشته اند و رسوای خاص و عامش کردند و پرده از چهره واقعی شان بر داشته اند . بعد بیانیه سراسر تملق و نان به نرخ روز خوردن جناب نادری دکتر مجید میدانی یک قضاوت در مورد ایشان چه بود ؟ ( ….. مجبوره این جور بیانیه ای بدهد تا شاید تاییدش کنند ) شما به این میگی شجاعت ؟ بیچاره به شجاعت که ش آن را بر داشتن . آقای حسینی شما در این مقاله و خواسته و با زیرکی خاص و در پوشش مقاله برای او تبلغ کرده ای آیا وعده ای گرفتی ؟ حب الدنیا از شما خیلی بعید است چون جایگاه شما اینقدر پایین نبود . من هنوز آرزو میکنم که این مجید همان مجید که معلم دوست داشتنی ادبیات و بر پاکننده شب شعر و حامی شعرای جوان بود و… نباشد ای کاش نباشد .

  1. عزیزم سلام . متشکرم از لطفت . مطمئن باش همان است و هدف دفاع از شفافیت بود نه چیز دیگری . اگر ابهام دارد من پوزش میخوام . روی ماهت را میبوسم

 18. یه خاص نادر زانی ته وپی رای نیید چون له جاده راس دیری پیچله پیچ چود .اگر مردم نگرنی یی روژی پلیس قانون گریدی.چون…. خود زانی ..ولی وقول حشمت داش مجید یی کمی هم ……..

 19. جناب اقای حسینی یادت هست که برای اولین بار نظالم ترمی واحدی تو اسلام اباد شما مجریش بودین درحالی که شما اگر برای بچه های مظلوم سوالی پیش میامد شما با تندی با انها برخورد می کردین واقعا بدا به حال شهری که تو بخای صاحب نظرش ووکیلش بشی

 20. جناب آقای دکتر حسینی با عرض سلام و ادب
  با احترام برای حضرتعالی ،مطالب را مفید اما ناکافی می دانم آنجا که:
   “شجاعت دکتر نادری را باید ستود که به صراحت ایده و تبار سیاسی خود را اعلام کرده است . در جایی که هنوز دیگر کاندیداها یکی به نعل و یکی به میخ می زنند این بسیار پسندیده است که وی با قاطعیت افکار خود را مطرح می نماید . به اعتقاد بنده از این لحاظ باید وی را ستود و ای کاش سایرین هم این جسارت را از ایشان یاد بگیرند و مواضع خود را شفاف بیان کنند ” ایشان نه تنها صراحت نداشته بلکه هم به نعل زده اند هم به میخ. در بین اصلاح طلبان آنچنان اصلاح طلبیست که ما را یاد بزرگان اصلاح طلب می اندازد و در بین اصولگرایان هم اینچنین. پس ستودن و جسارتی برای مواضع دو پهلو بجا نیست.
  آنجا که نقد فرمودید  ” نوشته دکتر نادری مشخص کرد که هنوز یک عده هستند که دوست دارند کاندیداها بر محور آنها بچرخند و مواضع آنها را تایید نمایند و اگر کسی برخلاف آن گفت پس باید وی را به هرطریقی از گردونه خارج کرد . آنها که دوست داشتند نادری را در لباس اصلاح طلبی ببینند این موضع وی را برنتافتند و سعی در توجیه و یا دوری از ایشان داشتند و آنها که اصول گرایی نادری را صلا می زدند ، صدای خود را بلند تر کردند که ایها الناس دیدید حرف ما درست بود و آنها که می خواستند وی را به هر طریقی تخریب کنند گفتند که وی نه این است و نه آن  و بلکه جریان و اندیشه دیگری است . بدون اینکه شجاعت نادری را بستایند و از بقیه نیز طلب شفافیت کنند .” شما که از اساتید بزرگوار هستید بهتر از هر کسی می دانید که دکتر احمدیان تنها کاندید شناسنامه دار اصلاح طلبان است و اگر کسی حزبی فکر نمایید هم کاندیدای اصلاح طلبان مشخص و هم اصول گرایان.و بقیه هم در حزب باد سیر می کنند. زیرا احزاب شناخته شده هر دو طیف حمایت خود را از کاندیدای خود در مواقع لزوم بجای می آورند.
  فرموده اید “چیزی که کسی ندید شجاعت و صراحت دکتر نادری بود و کسی نگفت حبذا مردی که تو باشی . در این وانفسایی که صداقت و صراحت مرده است و سیاست در پنهان کاری و دروغ و دورنگی معنا میشود ، کسی بیاید و بگوید من بر این اندیشه هستم و بر آن پای بندم جای بسی شکر دارد . به نظر من اگر همه بر مبنای شجاعت نادری عمل کنند و سیاست را نه علم  دودله بازی و نیرنگ که علم شجاعت بدانند و صراحت ، انتخاب اصلح بسی ساده تر از این هم خواهد شد .” سخن گفتن از حوادثی که اگر در کشورهای دموکراتیک اتفاق می افتاد به عنوان یک اعتراض از آن یاد می شد اکنون دستاویزی برای تایید صلاحیت می شود شجاعت می خواهد.
  و با احترام به حضرتعالی معنی شجاعت را در بیان مواضع دو پهلو ، محافظه کار حکومتی و … نمی دانم.

  1. شهریار عزیز سلام
   . تکه های خوبی از نوشته برداشتید . من از شما ممنونم . این تضارب آرا کمک میکند ما آرام آرام به سمت درستی برویم . من نگفتم که نادری اصلاح طلب است یا اصول گرا که حالا بگیم چه و چه . من یک حرف تمام نوشتم را تبیین کرده که از کسی که صراحتا موضعش را اعلام میکند ولو از سر ترس یا شجاعت یا جسارت یا … تشکر کنیم که این به انتخاب اصلح کمک می کند . صد رحمت به نادری که بقول شما از روی ترس موضعی اعلام کرده — درست یا غلط کاری ندارم — اما بقیه حتا همین اندازه هم نگفته اند . اشکال این است که ما اول یک پیش فرض تعیین می کنیم که نادری مثلا اصلاح طلب است بعد مطلب را به این پیش فرض محک میزنیم . خیلی ممنونم همیشه بر بلندای ایمان باشید

 21. واقعاً که متن نا امید کننده ای بود…
  از شما خیلی خیلی بعید بود آقای حسینی… 
  تقریباً مطمئن هستم که خود آقای نادری هم شوکه شده از اینکه رفتار متناقض و غیر مسئولانه اش رو شما به شکل بسیار بدی سعی در وارونه جلوه دادن کردین!! 
  قویاً پیشنهاد می کنم که قدم های بعدی رو صحیح بردارین… مناسب نیست که با چنین تحلیل هایی وجهه خود را مخدوش کنین…
  آقای نادری پاسخ رفتارهای منفعت طلبانه و متناقض خود را در صندوق های رای خواهد دید… شما خود را درگیر نکنید و فکر و اندیشه ی مردم را زیر سئوال نبرید… مردم خوب میفهمند…

 22. آقای حسینی…

  آقای نادری و شجاعت؟!
  بهتر است یکبار دیگر درباره سه فاکتور راستی و درستی و پاکی و میزان همپوشانی آنها با ویژگی های اخلاقی و رفتاری دکتر نادری بازبینی کنین…
  مراقب باشید که درباره دکتر نادری صحبت می کنید و مردم در طی سال های گذشته به خوبی باطن رفتارهای ایشان را شناخته اند و بزرگ منش جلوه دادن ایشان نه تنها به قدر وی اضافه نمی کنه بلکه حتی از موثق بودن گفتار شما هم کم میکنه…
  موید باشید برادر… 

 23. نظرات دکتر حسینی خیلی دقیق بوده است.ضمن تایید گرایش نادر به راست شجاعت ایشان را ستوده.از این لحاظ حرف دکتر حسینی حرف درستی است.کاش دکتر نادری کامل وابستگی اش به راست را اعلام کنه.به نفعش است.عصر دو دوزه بازی گذشته .دکتر حسینی یک اصلاح طلب با اخلاق و شریف و نجیب است.مثل دکتر احمدیان.بارها از دکتر احمدیان شنیدم که مجید را از لحاظ اخلاق و ادب و نجابت سرآمد میدانست

 24. مجید دادا
  این آیه کدی است که حضرت علی میده

  الْحَسَدُ لَا يَجْلِبُ إِلَّا مَضَرَّةً وَ غَيْظاً يُوهِنُ قَلْبَكَ وَ يُمْرِضُ جِسْمَك‏
  حسادت نتيجه اى جز زيان و ناراحتى كه دلت را سست و تنت را بيمار مى گرداند به بار نمى آورد.
  در خلوت خودت بشین کمی فکر کن نادر برای شما بد نبوده.

 25. سلام . باتوجه به اینکه آقای نادری رای مردم منطقه منصوری را از دست داده و همچنین رای مناطق شیان و حسن آباد به سمت چهرهای جدید خواهد رفت آیا ایشان با وجود چهره های جدید دانشگاهی و علمی چگونه میخواهد رقابت کند .

 26. درود برشخصیت کاریزماتیک دکتر مجید حسینی که درقالب یک نقد منصفانه چهره واقعی دکتر نادری رابرای همه مشخص کرد.ایشان قبل از این سخنان دربین اصلاح طلبان رای داشت ولی بازدن این حرف دیگر دربین این قشر رای نداردذ.

 27. داش مجیددم از شجاعت و…میزنی وخودت در نوشته ات دوپهلو گفته ای …ای وای بر تو .مرد تاسخن نگفته باشدعیب وهنرش نهفته باشد

 28. هر کسی انطور که نباشد وخود را جور دیگری وانمود کند یک روزی دستش رو میشود….مثل …مثل…نقش بازی کردن سیاست نیست.انهایی که حرف او را باور کرده اند نیز فریب خورده اند .انها نیز باید اصل واساس وویژگیهای اصولی در نظر بگیرند والا همانطور که به اصلاح پشت پا زده است به اصول نیز روزی که بارشان با رشود خواهند زدمهم این است انسان طرفدار .راستی ودرستی وثابت قدم باشد واصولگرای واقعی.نه اینکه اصولی که یک شبه.اصلاح شد!!!!!

 29. بالاترین پست اجرایی چه بوده؟
  و تا حالا در کدام ارگان دولتی مقام سیاسی بالایی داشته؟؟؟

 30. با سلام و احترام به جناب اقاي مَجِيدٌ حسيني.                      كدام شجاعت؟ كدام تخريب؟ از انجا كه بنده به مطالعه نظر دوستان پرداختم،متوجه شجاعت اقاي نادري نشدم ، اگر مقصود بيرون امدن از لاك سخت محافظه كاري و  بيان انديشه أصول گرايي دال شجاعت است و پس واژه شجاعت درست بكار نرفته است . و دوستان كه ديدگاه شان را بيان كردند صرفا به بيان حقيقت اشاره نمو ند. در اين صورت واژه تخريب نيز در مفهوم خود بكار نرفته است. در اين رىزگار بوقلمون صفت واژگان نيز رنگ خود را مي بازند  و معناي واقعي يشان را به مفاهيم مجازي و سيال مي سپارند. اهل فكر متهم مي شوند و شبه روشنفكران مردمان را به چاهي رهنمون مي كنند كه از چاله فراري اند و كچلوهاي سياسي داعيه وكالت مردمان دارند بيچاره موكلان كه حقوق عمومي شان را به چه كساني سپرده اند.

  1. سلام ماموسای عزیز . شجاعت یعنی انکه من قدمی به جلو بگذارم . تعریف سختی نیست یا از ترس مثلا کشتن از مهلکه ای فرار کنم و البته مراتب بالاتری از شجاعت داریم که پیامبر فرمودند بالاترین شجاعت اعتراض به جور و ستم حاکمان است . تخریب هم یعنی وقتی من نتوانستم منطق طرف را با منطق جواب دهم هرچه خواستم نثارش کنم . کامنتها در آن نوشته خود گویا هستند . من باز معتقدم حرکت نادری هرچند به ضررش شد ولی حرکتی رو به جلو و شجاعانه باید تلقی اش کرد و از این بیان عقاید استقبال کنیم . چون اتفاقا انوقت دغدغه فکری امثال حضرتعالی که میفرمایید کوتوله های سیاسی نماینده نخواهند شد اتفاق می افتد .
   کاش دانه های دل این مردم پیدا بود . متشکرم از مشارکتتان در بحث

 31. انتخاب شایسته مرد علم و اندیشه 
  دکتر حشمت فلاحت پیشه

 32. همشهریان عزیز بنظر من مشکل شهر ما مدیریتی است نە سیاسی. ما بە آدم سیاسی در این زمان احتیاج نداریم، در ضمن کدام سیاست، شهر ما نە از چپ خیری دیدە نە از راست پس بیایید بە کسی فکر کنیم کە جدای از هیاهوهای سیاسی با اصلاح مدیریت شهر بە فکر پیشرفت شهر باشد، واقعا دیگە وقتشه کە ژست های سیاسی، تعصبات قومی و ایلی ، منافع شخصی رو کنار بذاریم و بعنوان یک شهروند متمدن، سرنوشت شهرمان را در صندوق های رای تعیین کنیم وهر کسی انتخاب شد با مطالبە حقوق حقە خودمان از او اجازه ندیم که صندلی ای کە در مجلس برای طرح مشکلات واحقاق حقوقمان تعیین شدە بە تختخواب افرادی بی لیاقت تبدیل شود.

 33. آقای مجید حسینی دوست عزیز که الان میگی منتخب من حتما اصلاح طلبه و تا حالا فقط قدرت احمدیان صراحاتا اصلاح طلبیشو اعلام کرده
  شاید از یاد بردی شما چند سال پیش برای ماشائاله حاتمی شاخ اصولگرایان استان سخنرانی و حمایت کردین
  با کدامین ساز شما باید رقصید اصولگرایی گذشته یا اصلاح طلبی الان؟

 34. دکتر نادری مستقل وارد عرصه انتخابات شدن همانطوری که سید حسن اصلاح طلب مستقل امد و همانطور که علی مطهری اصولگرا مستقل امد
  وام دار مردم باشیم بهتر است تا وام دار حزب و دسته و گروه باشیم

 35. دکتر صید محمدی پیروز انتخابات خواهد شد.

 36. با سلام خدمت همه همشهریان گرامی و عزیز
  دوستان واقعا بهترین قاضی زمان، و زمان همه چیزو مشخص کرده
  تو دوره های اخیر انتخابات ،انتخاب خوب و موجه و به صلاح شهرمون انجام نشده ،چون تو این دهه اخیر ببینین شهرمون چه پیشرفتی کرده
  تو این برهه از زمان باید یکم با دقت بیشتری تصمیم بگیریم
  وما نیازمند یک مدیر مدبر و با خدا و وجدان و خداترس نیازمندیم که این ویژگی ها باعث میشه نماینده به صلاح مردم کار کنه
  و مطمعنا شخص مورد نظر کسی نیست جز جناب آقای دکتر نادر نادری
  همشهریان عزیز،دوستان گرامی مطمعنم که از انتخاب دکتر نادری پشیمان نمیشیم انشاالله…
  پس همه باهم روز 7 اسفند به آقای دکتر نادری رای بدیم و انشاالله جناب آقای دکتر نادر نادری نماینده شهرمون در مجلس شورای اسلامی است.
  والسلام…

 37. با سلام خدمت جناب حسینی
  دکتر جان خیلی بد است که فهم سیاسی واجتماعی هم دیاری هایت را هنوز با ان ژست دکتری دهه 70خودت ببینی وفکر کنی که شما چیز بیشتری از شخصیت سیاسی دکتر نادری فهمیدهای وبرای ما باز گو کرده ای ….مطالب گفته شده شما در مورد دکتر نادری خیلی کلی و عامیانه و سطحی در مورد تحرکات سیاسی ایشان بود در حالی که همه می دانند کاندیدای که با اولین غرش عربالگری مواضعش را تغییر دهد و لیاقت فکر کردن راهم ندارد چه رسد به رای دادن …..

 38. مصلحت این است که دیگر 
                                 آقای نادری بعد از چند دوره ناکـــــــامـــــی  دیگر شرکت نکند سنگین ترهستند !

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه