یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

استاندار کرمانشاه: استخدام جوانان اهل حق در دستگاه های اجرایی منعی ندارد

استاندار کرمانشاه: استخدام جوانان اهل حق در دستگاه های اجرایی منعی ندارد

استاندار کرمانشاه: استخدام جوانان اهل حق در دستگاه های اجرایی منعی ندارد

 اسدالله رازانی

استاندار کرمانشاه گفت: در خصوص استخدام جوانان اهل حق از دولت و شورای عالی امنیت ملی مجوز گرفته ایم تا در این زمینه سختگیری نباشد.

کرمانشاه دیلی:   اسدالله رازانی روز پنجشنبه به همراه جمعی از مدیران استان و نمایندگان کرمانشاه در مجلس در جمع مردم شهر کوزران از توابع شهرستان کرمانشاه افزود: استخدام نشدن مردم اهل حق هیچ گاه دستوری نبوده و سیاستی در این زمینه وجود نداشته بلکه ناشی از بدسلیقگی برخی از گزینش گران بوده است.
وی در ادامه گفت: در تاریخ انقلاب شاهد خدمات دولت ها در مناطق مختلف بوده ایم و نسبت به گذشته راه طولانی آمده ایم و کارهای زیادی انجام شده به گونه ای که امروز عمده روستاهای ما گازرسانی شده اند.
رازانی ادامه داد: با اینکه جمعیت استان کرمانشاه 2 و نیم درصد جمعیت کل کشور است اما سه و نیم درصد بودجه عمرانی کشور همواره به استان ما اختصاص داده شده و این اختصاص بودجه فارغ از نگاه به ترکیب دینی اقوام مختلف در این استان بوده است چرا که اصولا انقلاب برای از بین بردن فساد و تبعیض در کشور به وجود آمد.
وی تاکید کرد که تقسیم بودجه در استان عادلانه و براساس اولویت نیازها بوده است.
او آبرسانی به منطقه کوزران بخصوص روستاها را اولویت کاری عنوان کرد که حتی از احداث راه مهمتر است و وعده تامین اعتبار برای رفع این مشکل منطقه را داد.
رازانی همچنین وعده داد کار بهسازی جاده کرمانشاه به کوزران انجام شود و همچنین برای تصفیه فاضلاب این شهر بودجه ای در نظر گرفته شود.
وی در خصوص مشکل اشتغال منطقه نیز گفت که اشتغال مشکل کشوری ماست و برای رفع آن نیازمند توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید هستیم.
رازانی تصریح کرد که حتی کشورهای صنعتی پیشرفته نیز در خصوص اشتغال دچار مشکل می شوند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به بهبود 2 پله ای وضعیت اشتغال استان در بهار امسال نسبت به سال گذشته گفت: ما در کشور سه میلیون بیکار داریم و اینکه دولت اشتغال ایجاد کند کار درستی نیست بلکه گره این مشکل باید به دست خود مردم باز شود و دولت فقط نقش حامی و تسهیل گر در این زمینه دارد.
رازانی در بخش دیگری از سخنانش به طرح سردسیری اشاره کرد و بیان داشت: این طرح برای دشت های میانی استان کرمانشاه راه نجاتی است و درخواست ما نیز اجرایی شدن آن است هرچند اجرایی شدن آن مشکلاتی نیز دارد.
وی ادامه داد که برای اجرایی شدن این طرح به ارتفاع 500 متر آب باید پمپاژ شود و این کار باعث می شود که هزینه تمام شده هر متر مکعب آب برای مصارف کشاورزی 30 هزار ریال بشود لذا دولت از یک طرف توان مالی ندارد و از طرفی نیز برای این طرح توجیه اقتصادی نمی بیند برای همین به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی است.

**20 میلیارد ریال بودجه عمرانی امسال کوزران
در این جلسه فرماندار کرمانشاه نیز از تخصیص 19 میلیارد و 500 میلیون ریال بودجه برای عمران شهر کرمانشاه خبر داد.
فضل الله رنجبر گفت: این اعتبار از محل کمیته برنامه ریزی و مدیریت بحران شهرستان برای ساماندهی سراب قره دانه، اصلاح معابر عمومی شهر کوزران، جدول گذاری، تامین آب شرب و اصلاح شبکه در نظر گرفته شده است.
حمید شرفی بخشدار کوزران نیز نداشتن سیستم تصفیه فاضلاب را بزرگترین مشکل شهر 6 هزار نفری کوزران عنوان کرد و افزود: از 100 روستای منطقه 50 روستا از نظر جاده مشکل دارند و جاده اصلی کوزران به کرمانشاه نیز به صورت هفتگی تصادف منجر به فوت دارد.

**پتانسیل های کشاورزی در بخش بیلوار بی نظیر است
استاندار کرمانشاه در ادامه وارد بخش بیلوار شد و در جمع مردم این بخش وعده داد با استقرار شهرداری وضعیت این شهر ساماندهی شود.
وی با اشاره به تامین آب از سد گاوشان برای سه هزار و 700 هکتار از زمین های این منطقه گفت: پتانسیل کشاورزی منطقه بیلوار بی نظیر است.
رازانی با بیان اینکه امروز بزرگترین خدمت تولید و اشتغال است، بر توسعه باغات، کشت گلخانه، زنبورداری و دامداری برای اشتغالزایی، تولید و درآمدزایی تاکید کرد.
وی ادامه داد که استان کرمانشاه با اینکه حدود 6 درصد اراضی کشاورزی کل کشور را در اختیار دارد اما نتوانسته است در زمینه توسعه باغداری موفق باشد.
رازانی گفت: 16 سد در استان یا اجرا شده و یا در دست اجراست ضمن اینکه طرح عظیم گرمسیری نیز به زودی به بهره برداری خواهد رسید اما زیر یک و نیم درصد باغات کشور را داریم در حالی که باید صاحب 6 درصد از باغات کشور می بودیم.
در بازدید از شهر کوزران و بخش بیلوار، احمد صفری و سید قاسم جاسمی نماینده های کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار کرمانشاه و برخی از معاونان و مدیران، استاندار کرمانشاه را همراهی کردند.

ایرنا

نوشته شده توسط admin در جمعه, 16 تیر 1396 ساعت 12:37 ب.ظ

2 نظر

  1. واقعا،اما واقعيت بر خلاف اينست،چطور در انتخابات،جنگ و راهپيمايي حضور داشته باشند، اما از استخدام وحقوق شهروندي بي بهره؟ جناب هيچ مي دوانيد جامعه اهل حق نسبت به جمعيت خود بيشترين شهيد،اسير، رزمنده ،آزاده و جانباز را دارد؟

  2. اتفاقا بنده هم شنيدم از بين اقليتهاي ديني بيشترين جامعه ايثارگري متعلق به برادران اهل حق است اما نهادهايي چون بنياد شهيد رسما اعلام نمي كنند.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه