شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

استاندار کرمانشاه: شهادت می‌دهم که مهندس نیک کردار در بحث اربعین و هم در بحث مدیریت زلزله اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است

استاندار کرمانشاه: شهادت می‌دهم که مهندس نیک کردار در بحث اربعین و هم در بحث مدیریت زلزله اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است

استاندار کرمانشاه: شهادت می‌دهم که مهندس نیک کردار در بحث اربعین و هم در بحث مدیریت زلزله اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است

 

هوشنگ بازوند

 مهندس بازونداستاندار کرمانشاه روز پنجشنبه گذشته در نشست با معاونین، مشاورین، فرمانداران و مدیران ستادی استانداری گفت: انصافا شهادت می‌دهم که مهندس نیک کردار (معاون هماهنگی امور عمرانی) در بحث اربعین و هم در بحث مدیریت زلزله اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است.

کرمانشاه دیلی: اهم سخنان مهندس بازوند-استاندار کرمانشاه- در نشست با معاونین، مشاورین، فرمانداران و مدیران ستادی استانداری: پنجشنبه ۷ دی ۹۶

 
? با وجود برخی سیاه نمایی ها، عملکرد غالب مجموعه مدیران ملی و استانی در مدیریت زلزله استان کرمانشاه بسیار مطلوب بوده است.
 
? متاسفانه در بحث مدیریت زلزله اخیر، تمرکز رسانه ها بر روی کاستی هاست که این موضوع باعث ناامیدی مردم و از بین رفتن اعتماد مردم میشود.
 
? دولت تنها در یک قلم از خدماتش به زلزله زدگان ۴۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مردم را برای دوسال مشمول استمهال کرده است که این موضوع ۱۰۵۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد. 
 
? تضعیف دولت، تضعیف نظام است. کسانی که خدمات و فعالیتهای شبانه روزی دولت در قبال زلزله‌زدگان را کمرنگ جلوه میدهند، موجب ازبین رفتن اعتماد عمومی مردم میشوند.
 
? بنا به رهنمود مقام معظم رهبری باید سرعت عمل را در خدمترسانی به زلزله زدگان سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 
? باید برای هزینه کرد صحیح اعتبارات اختصاص یافته برنامه دقیق و فنی داشته باشیم.  
 
? انصافا شهادت می‌دهم که مهندس نیک کردار (معاون هماهنگی امور عمرانی) در بحث اربعین و هم در بحث مدیریت زلزله اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است.
 
? مهندس یزدانی معاون شهردار تهران زمینه خوبی ایجاد کردند که شهرداری تهران به زلزله زدگان کرمانشاه کمکهای شایان توجه و چشمگیری داشته باشد. از ایشان تشکر میکنم
 
? شرایط استفاده از ظرفیتهای ملی  برای کمک به زلزله‌زدگان کاملا مهیاست. نحوه استفاده از این شرایط بستگی به توانایی و مهارت مدیران استان دارد. از مدیران ناکارآمد نمیگذریم.
 
? از فرمانداران میخواهم تدابیری بیندیشند که کسی از موضوع استمهال تسهیلات سواستفاده نکنند. برخی به جای سرمایه گذار، «سرمایه بردار» هستند. به ویژه در زمینه صنعت و بخش تولید، آسیب دیدگان واقعی را شناسایی کنید. 
 
? در شهرستان کرمانشاه بخشهای  ماهیدشت و کوزران کاملا مشمول استمهال میشوند. برای تعیین تکلیف وضعیت آسیب دیدگان در  بقیه نقاط شهرستانهای کرمانشاه، کمیته ای متشکل از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، فرماندار کرمانشاه، مدیرکل بحران، مدیر کل جهادکشاورزی و مدیر  کل صنعت معدن تجارت تشکیل خواهد شد تا دراین خصوص تصمیم گیری کنند.
 
? اعتبارات استان صددرصد تخفیف یافته است. فرمانداران و مدیران کل استان باهم جلسه بگذارند که اعتباری برگشت نخورد. با کسانی که کوتاهی میکنند برخورد میکنیم.
 
? ۹۵ هزار واحد مسکونی در زلزله اخیر استان آسیب دیده اند. اگر قرار باشد این تعداد کانکس بگیرند استان تبدیل به انبار ضایعات میشود و آسیبهای متعدد دیگری نیز در کمین استان خود بود. باید اولویت ها برای نصب کانکس مشخص باشد. از مردم عزیز مناطق زلزله زده خواهش میکنم بخاطر توسعه استان با دولت در این زمینه همکاری کنند. رسانه ها باید در این خصوص نقش خود را ایفا کنند. 
 
? از هلال احمر میخواهم تمام خریدهای لازم برای زلزله زدگان را از بازار استان تهیه کنند.
 
? مشکل ساکنین مسکن مهر در مناطق زلزله زده باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف  و‌حل شود. اداره کل راه و شهرسازی تحرک بیشتری باید از خود نشان دهد. 
 
? طرح جامع شهری نباید دستخوش اوضاع بحرانی مقطع فعلی زلزله شود. ساخت و ساز غیراصولی انجام نشود.
 
? هرکدام از بانکهای خصوصی در زمینه استمهال با زلزله زدگان همکاری نکنند، از بانک مرکزی رسما میخواهیم که مجوز فعالیت آنها را در استان کرمانشاه لغو‌کند. هرکس که در کنار مردم نباشد، روبروی مردم است. 
 
? از هفته آینده جلسات ستاد بازسازی مناطق زلزله زده به ریاست استاندار، به دبیری مدیرکل بنیاد مسکن و عضویت فرمانداران شهرستانهای حادثه دیده تشکیل خواهد شد.
منبع: توسعه کرمانشاه

نوشته شده توسط admin در جمعه, 08 دی 1396 ساعت 9:16 ب.ظ

دیدگاه