پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

استقبال پرشور مردم اسلام آبادغرب از برنامه آواها و نواها + تصاویر

استقبال پرشور مردم اسلام آبادغرب از برنامه آواها و نواها + تصاویر

استقبال پرشور مردم اسلام آبادغرب از برنامه آواها و نواها + تصاویر

ویژه برنامه موسیقی محلی آواها و نواها روز سه شنبه با حضور اساتید نوای باستانی هوره و با استقبال گسترده مردم در تالار غدیر اسلام آبادغرب برگزار شد.

کرمانشاه دیلی: در این جشنواره سه تن از اساتید هوره آقایان سید قلی کشاورز، سلیمان نوروزی و علی اکبر مصطفایی به اجرای برنامه در چهار مقام ( یه دنگی، دو دنگی، نه نه ی نه نه ی و سرکویه چر) پرداختند که با تشویق مکرر حضار همراه شد.
شعرخوانی به زبان کردی و اجرای موسیقی محلی توسط نوازندگان محلی نیز زینت بخش مراسم امروز بود.
استاد کشاورز در گفت و گویی با ایرنا گفت:هوره دارای حدود 25 مقام است که کمتر از پنج مقام آن در بین مردم رواج دارد.
وی گفت: با وجود سادگی ظاهری هوره نیازمند حنجره ای قوی و تمرین فراوان است که به دلیل فراز و فرودهای زیاد آوایی در اجرای آن بدون تمرین مستمر، حنجره آمادگی خود را از دست خواهد داد.
فرماندار اسلام آبادغرب نیز گفت: استقبال غیرمنتظره مردم از این برنامه نشان دهنده پویایی فرهنگ بومی و جذابیت آن برای نسل حاضر است که مطمئنا باعث می شود در برنامه ریزی آینده توجه بیشتر به این مقوله خواهد شد.
وی گفت: با توجه به علاقه مردم و ظرفیت کم سالن، احداث یک سالن بزرگتر در دستور کار قرار گرفته و همچنین 2 میلیارد ریال نیز به منظور تجهیز مجتمع غدیر اختصاص پیدا کرده است.
در پایان این مراسم فرماندار اسلام آباد غرب با اهدای لوح تقدیر از اساتید هوره قدردانی کرد.

استقبال پرشور مردم اسلام آبادغرب از برنامه آواها و نواها + تصاویر

http://img8.irna.ir/1395/13951007/82363869/82363869-71281485.jpg

http://img8.irna.ir/1395/13951007/82363869/82363869-71281484.jpg

ایرنا

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 7:26 ب.ظ

3 نظر

 1. خوب است صدا و سیمای مرکز کرمانشاه هم به این آواهای اصیل محلی اهمیت ده. و مانند دیگر مراکز استان ها به تقویت فرهنگ بومی کمک کند….

 2. واقعا برنامه عالی برگزار شد،فقط به علت گنجایش کم سالن و استقبال کم نظیر مردم یک عده ای سرپا ایستادن که اذیت شدند

 3. امیرحسن چهل‌تن: کارخانه احمق‌سازی راه انداخته‌اند.

  امیرحسن چهل‌تن رمان‌نویس و داستان‌نویس عضو کانون نویسندگان است. او مدتی عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران بوده و یکی از نویسنده‌های شناخته‌شده ایرانی در سطح بین‌المللی است. تا به حال آثاری از او به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، عربی، ترکی و غیره ترجمه شده‌اند.

  چهل‌تن در مصاحبه با ایلنا گفت که سیاست‌های ایران در راستای «خفه‌کردن» ادبیات و کتاب‌خوانی است و مطرح‌نشدن نام نویسندگان بزرگ همچون «هوشنگ گلشیری» در صداوسیمای جمهوری اسلامی را بخشی از سرکوب «ادبیات واقعی» در ایران دانست.

  چهل‌تن همچنین وضع انتشارات و فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران را «اسفناک» دانست. او گفت که مردم حق انتخاب آثار فرهنگی را ندارند و سیاست‌های دولتی به عامه مردم «خوراک فرهنگی» را تحمیل می‌کند و «کارخانه احمق‌سازی» راه انداخته‌اند. او سیاست‌های دولتی ایران را در راستای ناآگاه نگه‌داشتن مردم خواند.

  چهل‌تن پیش از این نیز بارها اعتراض خود را به سانسور در ایران نشان داده‌است. او در بیست‌و‌چهارمین دوره جایزه کتاب سال با داستان سپیده‌دم ایرانی نامزد این جایزه دولتی شد، اما در اعتراض به عملکرد وزارت ارشاد از این مسابقه ادبی کنار کشید. او در نامه‌ای به وزارت ارشاد وقت توضیح داد که «تا زمانی که حتی یک کتاب برای دریافت مجوز معطل یا از حق انتشار محروم مانده باشد، خود را اخلاقاً مجاز به شرکت در این رقابت نمی‌دانم و لذا از سر لطف مرا از این نامزدی معاف بدارید.»

  بنا به این گفت‌و‌گو، کتابخانه ملی ایران کتاب‌های منتشرشده چهل‌تن و برخی دیگر از نویسندگان مطرح ایرانی را از فهرست خود حذف کرده و کتاب‌های یادشده در این کتابخانه موجود نیستند

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه