یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

اسلام آبادغرب از بمباران دشمن تا بمباران بی توجهی/ علی روندی

اسلام آبادغرب از بمباران دشمن تا بمباران بی توجهی/ علی روندی

اسلام آباد از بمباران دشمن تا بمباران بی توجهی 

شهری که آب و خاک دارد با جوانانی مستعد و تحصیل کرده اکنون در لابلای چرخهای اما و اگر و وعده هایی که ازصدتای آن  یکی به مرحله عمل نمی رسد می سوزد.

اسلام آبادتایمز:اسلام آباد غرب از نظرجمعیتی دومین شهر بزرگ استان کرمانشاه محسوب می گردد شهری که بیش از 100 بار در طول جنگ مورد حمله قرارگرفت  و سیستم پدافند آن چنان ضعیف بود که هواپیماهای عراقی به راحتی در ارتفاع کم هر نقطه ای را هدف قرار می دادند اکنون هم روی آرامش به خود ندیده زیرا هرگز مسئولین پتانسیل های این شهر را ندیدند و مطالعات اجتماعی که فراخور آن برنامه ریزی صورت گیرد به مرحله حرف هم نکشید.

باید باور کنیم شهری که دارای بافتی قبیله ای است نیازها وحساسیت های خود را برای پیشرفت می طلبد و نگاهی ژرف و تیز می خواهد. نگاه کوچک مسئولین به این شهر بزرگ باعث تجمع عقده های درونی و به حق بین مردم شده و در این خصوص مردم کاملا” محق هستند.

شهری که آب و خاک دارد با جوانانی مستعد و تحصیل کرده اکنون در لابلای چرخهای اما و اگر و وعده هایی که ازصدتای آن  یکی به مرحله عمل نمی رسد می سوزد.

هنوز این شهر زیر بمباران  شدید بی توجهی و بی برنامگی قرار دارد و گزینه های مطرح شده در مورد پیشرفت این وآن فعل درمخیله هیچ عقل سلیمی نمی گنجد. متولیان کم کار زیر چتر توجیه با ارائه آماری که مردم آنرا باور ندارند جان پناهی برای خود ساخته تا چند صباحی در پست فعلی ابقا شوند بی آنکه دردی از دردهای این شهر را مداوا  کنند.

سند این سخن محلات شهرستانی و کوچه پس کوچه هایی که چند روز دیگر با اولین بارش باتلاقی از گل ولای می شوند است، سند صحبت ما  نداشتن شهربازیی متناسب با این جمعیت است ، سند صحبت ما عدم جذب اعتبار برای ویرانه های بافت قدیم مرکز شهر است، سند سخن ما موج عظیم بیکاری و متعاقب آن افزایش جرم وناهنجاری در این شهر است. واگر لازم بود بیش از اینها دفتر اسناد کم کاری ونقایص را ورق می زدم ولیست بلندی ازاداراتی که در حوزه خود فعالیت مناسبی نداشتند را ذکر می کردم.

از بیان این نکته که نگاه ابزاری بیش ازنگاه انسانی به این شهر صورت گرفته نباید برداشتی توهین آمیز داشت ؛ حکایت داس است و فصل برداشت تا نیاز هستند مانند فصل برداشت دم از برنامه ریزی و عمران به میان می آید و چون موعد برداشت گذشت آنچه بی ناز به نهانخانه فراموشی سپرده می شود مردمی هستند که مصداق آن داس برانند.

بگذارید چند ماه دیگر خرمن وعده های شورای شهر را ببینیم و کسانی که با همین حربه چهار سال عنوان پرطمطراق شورا را برداشت کنند چگونه با تبر بی برنامگی به جان درخت تناور اما مظلوم شهر می افتند.

تا دیده ها شسته نشود و مسئولین احساس مسئولیت نکنند شهر هیچ رشدی که محسوس باشد نخواهد داشت . نمای ظاهری اسلام آباد طی دهها سال پس از انقلاب تغییر محسوسی نداشته و فعل و انفعالات آن درسطح حداقل باقیست .

این شهرتنها مدیر نمی خواهد بلکه هنرمندی  مدیر ومدبر لازم دارد چرا که مدیران بدون تدبر با رها کردن وعدم پیگیری امورات  خود به دردی مضاعف مبدل میگردند. افرادی می طلبد که شهامت و جسارت داشته باشند وبی پرده بگوییم مدیران ترسو روحیه محافظه کاری دارند و از تغییرات می هراسند لذا در حیطه وظایف شغلی خود از نوآوری وخلاقیت بهره ای نمی برند .

علی روندی – قصرشیرین

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 07 آبان 1391 ساعت 12:43 ب.ظ

1 نظر

  1. با سلام حرف دل همه مردم این شهر رو زدید مرسی

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه