پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

اصلاح طلبان اسلام آبادغرب و ضرورتی به نام وحدت و انسجام / فریبرز منصوری

اصلاح طلبان اسلام آبادغرب و ضرورتی به نام وحدت و انسجام / فریبرز منصوری

اصلاح طلبان اسلام آبادغرب و ضرورتی به نام وحدت و انسجام / فریبرز منصوری

فریبرزمنصوری

جناب آقای فریبرز منصوری از اصلاح طلبان شاخص اسلام آبادغرب است که فارغ التحصیل دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. ایشان رتبه 2 ایران را در مقطع کارشناسی ارشد کسب نموده اند. مقبولیت و نفوذ اجتماعی و قلم فاخر از ویژگی های آقای منصوری است که هم اکنون مدیر مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی اسلام آبادغرب می باشند. مطلب زیر یادداشتی به قلم ایشان است که در آن به زیبایی ، اصلاح طلبان اسلام آبادغرب به انسجام و وحدت دعوت شده اند.

کرمانشاه دیلی:  اکنون که مشیت الهی و اراده عمومی مردم ، دولتی متعادل و عقل گرا را بر سر کار آورده است که در سایه تدابیر خردمندانه دولتمردانش ، روحیه امید به آینده و نشاط اجتماعی در جامعه زنده شده و به واسطه فضای کنونی دوستان همفکر اسلام آبادی فرصت مجالست و هم اندیشی را پیدا کرده اند ، لازم است شکر این نعمت را به جای آورده و خلق این فرصت را غنیمت شمرند ، معاضدت و معاونت را ممارست کنند.
بر همگان آشکار است که وجه تمایز اندیشه اصلاح طلبی از دیگر جریان های فکری حاکم بر فضای سیاسی جامعه ، رویکرد عقلانی آن است که در سایه سار تبادل افکار و تضارب آراء به تکامل می رسد.
بدون شک تعالی و تکامل این عقلانیت ، مستلزم لگام زدن بر نفسانیت و کنترل احساسات و هیجانات سرکش است که همواره سد راه عقلانیت بوده است.

در چنین شرایط حساسی که کالبد خسته جریان اصلاح طلبی رمقی دوباره یافته و در حال ریکاوری است ، در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به سال همدلی و همزبانی مردم با مسئولین ملقب شده است ، همدلی اصلاح طلبان اسلام آبادی را در راستای تعالی اندیشه بلند اصلاح گری و همزبانی آنها را در جهت نهادینه کردن اصل احترام متقابل در مواجهه با افکار و آراء متکثر می طلبد.

انتظاری به حق و منطقی است که دوستان عزیز و ژرف اندیشان صاحب تمیز ، صحنه گردانان میادین بزرگ و فرصت سازان شرایط دشوار و خردورزان اندیشه پرور در این پهن دشت رقابت با اسب صداقت بتازند و پرچم صمیمیت را برافرازند و در دایره عقلانیت گردهم آیند و غبار دل از همدیگر بزدایند و ساز هم آوایی کوک کنند و نغمه همدلی بنوازند و لباس همرنگی بپوشند و نوای وحدت سر دهند.
بر مراودات اجتماعی خویش بیفزایند و مجادله را کنار گذارند و به مباحثه منطقی بگرایند و نقد منصفانه و عالمانه را پیشه خود سازند و با تیشه عداوت به ریشه هم نزنند و از خطای هم در گذرند و همچون آیینه عیب نمای همدیگر در خلوت باشند و خدایی ناخواسته لاشه خوار برادر مومن خود نشوند.
انتخابات پیش رو میدان سختی برای آزمایش دوستان است. میدانی که خیلی ها منتظر تشتت آراء اصلاح طلبان و مصادره به مطلوب این جریان مردمی هستند و خیلی ها به وحدت نظر و انسجام درونی آن برای تحقق اهداف بلند مدت آن در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی امید بسته اند.
پس آگاه باشیم و بیدار تا چه می کاریم و برداشتمان چه خواهد بود.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 15 خرداد 1394 ساعت 9:12 ق.ظ

12 نظر

 1. دوست عزیز و صاحب تمیز جناب منصوری از مطلب زیبایتان حسن استفاده کامل را کرده و از اندیشه نابتان حظ بردم امید که کلام شیوای جنابتان در جان اصلاح طلبان نفوذ و در کلام و گفتار شان جاری و ساری گردد تا نفاق رخت بر بندد و البته از کرمانشاه دیلی و گردانندگانش و امثالهم شروع باید کرد که نقش اساسی در اتحاد و همدلی و خدای ناکرده نفاق و تفرقه دارند

 2. متن از نظر نگارش زبان فارسی واستفاده فراوان ازکلمات عربی با جمع فارسی وبرعکس وکاربردواژه های نامانوس دارای اشتباه فراوان است. به نظر بنده اگراز یک متن سلیس وروان جهت همدلی وهمزبانی اصلاح طلبان استفاده می کرد بسیار مناسب بود.

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام دوست عزیز
  با سپاس از اینکه نظر خویش را مطرح نموده اید اولا حقیقتا قلم فاخر نویسنده قابل انکار نیست و برای طرح دغدغه ای مهم به نام انسجام اصلاح طلبان چنین قلم و متنی ارزشمند است که در عین حال بسیار گویا و روان است هر چند که مخاطب این متن بیشتر خواص هستند که بعید است خواص برای درک چنین متن سلیسی مشکلی داشته باشند.
  دوما لطفا اشتباهات آن را اشاره بفرمائید.
  سوما مفهوم و پیام آن مهمتر از این مباحث است.

 3. جناب منصوری باتشکر ازجنابعالی امیدوارم وحدت وانسجام همانطوریکه اشاره کرده اید دغدغه ی تمام دوستانی که دل در گرو اصلاحات دارند باشد منتظر اقدام عملی ومثبت شما وسایر دوستان اصلاح طلب هستیم

 4. اصلاح طلبان محترم تا شما دنبال نگارش وچگونه نوشتن هستید
  اصول گرا ها بر مسند مدیریت در شهرستان فعال هستند
  بعدا پشیمانی سودی ندارد؟؟؟

 5. آفرین بر دبیر ادبیات.بنده هم همین موضوع مد نظرم بود

  – دغدغه آقای منصوری قابل ستایش است

  1. برادرارجمندونکته بین جهت اطلاع حضرتعالی نویسنده به ادبیات فارسی اشراف دارد چون پایان نامه ارشد را زیر نظر عضو فرهنگستان فارسی گذرانده است و درحد یک ویراستار به قواعد نوشتن آگاه است اما برای تاثیرگذاری بر مخاطب از نثر موزون به سبک ادبیات کهن استفاده کرده است.
   حسن ختام اینکه نقد عالمانه را به دیده منت می پذیرد و در نوشته های بعدی ، سلیسی متن مدنظر خواهد بود درضمن ادبیات فارسی مملو از کلمات عربی است.

 6. فارسی را پاس بداریم!

 7.  باسلام  اقای منصوری شما خودتان   صادق باشید نه مار ماهی یا مار باش یا ماهی دردوران اصولگرایی خود شما اصولگرا بودید حال که دوران اصلاحات است اصولگرایید می خواهید به

  1. سهراب عزیز ! من حامی جناب منصوری نیستم اما از شناختی که از ایشان دارم ، نظر توهین آمیز شما را نمی توانم بپذیرم .. فریبرز منصوری از آغاز پیدایش فکر اصلاح طلبی ، اصلاح طلب و صاحب نظر و از بزرگان این حزب (شاید حزب کلمه ی خوبی برای بیان فکر اصلاح طلبی نباشد !باعرض پوزش)بوده و بر کسی این پنهان نیست…
   قدری بیندیشیم !!!

 8. سخنی با دبیرادبیات عزیز و دیگر دوستان
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی :
  و باتشکر فراوان از استاد عالیقدر و صاحب قلم و دلسوز جناب آقای منصوری 
  از شما دبیر ادبیات چنین اظهار نظری بعید بود ، شما که ماشاالله هزار ماشالله مدرک ادبیات دارید بهتر میدانید که زبان عربی با فارسی عجین شده است ، که نمونه بارز آن اینکه در نظر خود حضرتعالی واژه های عربی نمایان است و راهی برای خروج آن نیست، چ خوب بود اگر شما تحصیل کرده ی ارزشمند به جای غلط انشایی به اوج مطلب بیندیشید …و حال اینکه

  چندسوال از دبیر ادبیات :
  خواهشمند است جمله : »استعمال دخانیات ممنوع « را به فارسی ترجمه و از هیچ عبارت خارجی دیگر استفاده نکنید (چه عربی و یا چه غیر عربی )
  کلمات اتوبوس و سیگار و لوستر و هوود و …. را با فارسی سلیس ترجمه کرده به طوری که مورد تمسخر قرار نگیرد !!؛!
  دبیر عزیز قدری بیندیشیم ؟!!!؟؟
  کلماتی که استاد منصوری استفاده کرده ، هر چند امکان فارسی بودنشان هست اما برای رسایی و به ویژه شیوایی مطلب نوشته شده است تا تاثیری دو چندان داشته باشد….
  از شما هم برای ارزش نهادن بر فارسی از دست رفته سپاسگزاریم.

  عذر خواهی بنده برای نظر طولانی م را بپذیرید

  1. گاهی واقعا لازم است قدری بیندیشیم که هدف یک نویسنده از نوشتن یک متن چیست؟ جناب قدری بیندیشیم عزیز!در نقدی که بر جناب منصوری ایراد گردید ضمن اشراف داشتن بر منظور ایشان مبنی برداشتن دغدغه انسجام بین اصلاح طلبان،همانطور که گفته شد«به نظر بنده اگراز یک متن سلیس وروان جهت همدلی وهمزبانی اصلاح طلبان استفاده می کرد بسیار مناسب بود.»ودیگر نیازی به کاربرد کلمات نامانوس بیگانه نبود!

 9. امانظر بنده :
  نیچه می گوید : احمق کسی است که بارها یک اشتباه را تکرار می کند و هربار انتظار نتیجه ای متفاوت دارد !!!!!
  در ابتدا خواهشمندم مصداق سازی با این جمله نکنید !!!
  ولی میخواهم این را عرض کنم که اشتباهی که نزدیک به بیست سال در تکرار است را انجام ندهیم .. چونکه فلان شخص اصلاح طلب یا اصولگرا است اما نه متخصص و نه متعهد به شهر و وظیفه خود است را انتخاب کنیم مانند شرایط فعلی 
  و نکته دیگر اینکه ، گاهی چنان قومیت ها و رنگ های زشت و ناپسند قومی بر فکر ما غلبه میکند (مانند ائتلاف 6 نماینده خالدی برای فرستادن یک کت و شلوار بی سرنشین به مجلس) که نه تنها اصلاح طلب و اصولگراو… بودن را کنار میگذاریم بلکه شرایط لازم برای یک نماینده را هم کنار گذاشته فقط برای تعصبات بیجای قومی

  وای به حال مردم ساده و بی ( چاره )

 10. جناب فرهنگی عزیز !!!!
  از شما در نظر قبلی هم بخاطر ارزش نهادن بر فارسی اصیل از دست رفته تشکر کردم و همچنان نظر شمارا می ستایم

  اما با ذکر دلیل ، آن هم نه یکی ، و همچنین آوردن مثال به روش های مختلف ، تلاش کردم منظور خودرا به درستی بیان کنم که جداشدن بعضی از کلمات غیر فارسی از فارسی غیر ممکن و یا جابه جا کردن آن با معادل های فارسی بی ربط که فرهنگستان زبان وادب فارسی اعلام نموده اند ،از ارزش متن کم می کند ….
  امید است که از نظرات بنده ناراحت نشده باشید ….

 11. متنش ادبی قشنگه بود ولی سیاستی درآن دیده نشد باذکر این چنین مطالب نه اصلاح طلب نه اصولگرا به اجماع نمیرسند.دردمانداشتن بینش سیاسی ست چرا که طایفه بندی کمر تفکر سالم راشکسته است وداشتن مدیر سالم را ازما گرفته است که این خود باعث بی کاری وبی بندوباری شده؛که توان رابرای سرکارآمدن یک قشرمتفکر وعملگرا را به فرطه ی خاموشی برده است (ازاین نکته عمیق وروشن هم نباید گذشت که مردم ما پایبنده به خاک کیان خود هستند واین خود برگ برنده ایست برای ما)
  راجب دور قبل هرچند من هیچ اعتقادی به جناب جلیلیان نداشتم وندارم ولی آن اتحاد که نتنها از ایلات خالدی که بخش عظم ایل منصوری هم از ایشان حمایت کردن دلیلی بر نارضایتی مردم از مدیریت نماینده قبلی جناب فلاحت پیشه بود پس دوستان به این اعتقاد برسن مردم میبینند وتصمیم میگیرند زنده باد ایران اسلامی زنده باد اسلام آبادغرب

 12. ///
  خبر جدید اینکه فلاحت پیشه – از یارانش قطع امیـد کرده گفته میخــواهم مثل ادوار گذشته تجدید بیعت کنم و
  جدیدا “( اصلاح طلب اصولی ) شوم بلکه کارهای نیمه تمام را بتمـامـانـم .

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه