دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷

اعلام آزمون استخدامی نفت در بهمن ماه/اولویت با بومی ها

  • اعلام آزمون استخدامی نفت در بهمن ماه/اولویت با بومی ها

اسلام آبادتایمز: معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت از برگزاری آزمون استخدامی سال 91 در بهمن امسال خبر داد و افزود: امسال برای 2 هزار و 676 نفر مجوز استخدام کسب شده است.

کریم سلحشور گفت: کار اقماری، عدم تامین به موقع نیروی انسانی به دلیل فرآیند طولانی جذب، عدم علاقه نیروی غیر بومی به کار در مناطق کمترتوسعه یافته و توسعه نیافته، جاذبه کاذب ایجاد شده در کشورهای همسایه و کمبود نیروی متخصص به دلیل عدم استمرار در سیستم جذب نیرو از دیگر چالش‌های صنعت حفاری در کشور است.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت درباره راهکارهای برون رفت از این چالش‌ اظهار کرد: به کارگیری نیروی‌های بومی، کاهش سن بازنشستگی به دلیل وجود فرسودگی‌های بالای شغلی و بازنگری در حقوق و مزایا از جمله این راهکارهاست.

به گفته او روند جذب و استخدام نیروهای بومی بیش از گذشته در برنامه‌های وزارت نفت قرار گرفته است به نحوی که برنامه شده در استان‌های بوشهر و خوزستان، در مقطع کاردانی 70 درصد، در مقطع کارشناسی 60 درصد و در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر 50 درصد از نیروها بومی باشند.

سلحشور افزود: از سوی دیگر تعداد مجوزهایی که برای کار به صورت اقماری داده می‌شود، رفته رفته کاهش می‌یابد و شرکت‌ها موظف به تامین امکانات رفاهی برای کارکنان و خانواده‌های آن‌ها در مناطق عملیاتی می‌شوند.

خبرآنلاین

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 12 دی 1391 ساعت 8:07 ب.ظ

دیدگاه