دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷

اقتصاد ایران برای اولین‌بار در دو دهه اخیر وارد دوره رکود شده است/ بانک جهانی: ایران شش ماه است قسط وام‌هایش را نمی‌دهد

اقتصاد ایران برای اولین‌بار در دو دهه اخیر وارد دوره رکود شده است/ بانک جهانی: ایران شش ماه است قسط وام‌هایش را نمی‌دهد
  • اقتصاد ایران برای اولین‌بار در دو دهه اخیر وارد دوره رکود شده است/ بانک جهانی: ایران شش ماه است قسط وام‌هایش را نمی‌دهد

بانک جهانی می‌گوید ایران بیش از ۷۹ میلیون دلار بدهی خود را در شش ماه گذشته به این سازمان پرداخت نکرده است.


اسلام آبادتایمز: به گفته بانک جهانی این میزان مجموع اقساطی است که ایران موظف بوده در شش ماه گذشته بابت وام‌هایی دریافتی از بانک بازسازی و توسعه بین المللی به این سازمان پرداخت کند.

به گزارش آفتاب به نقل از شبکه خبری بی بی سی، بر اساس محاسبه بانک جهانی تا پایان ماه ژوئن سال جاری میلادی بدهی ایران به این سازمان بین‌المللی بیش از ۶۹۷ میلیون دلار است. 

بانک جهانی می‌گوید از آنجا که ایران هیچ کدام از اقساط خود را در شش ماه گذشته پرداخت نکرده این کشور را در وضعیت «بدحسابی» قرار داده و وام‌های ایران را «ناکارآمد» معرفی کرده‌اند. 

به جز ایران، زیمبابوه تنها کشور «بدحساب» در جمع مشتریان بانک جهانی است و نزدیک ۱۳ سال است که قسط وام‌هایش را به این سازمان نپرداخته است.

بدحساب معرفی شدن یک کشور توسط بانک جهانی، دریافت وام‌های بیشتر از این سازمان را غیرممکن می‌کند و تاثیر مستقیم بر اعتبار مالی کشور در معاملات مالی با وام دهندگان دیگر دارد.  

در سال ۲۰۱۲ میلادی، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که اقتصاد ایران برای اولین‌بار در دو دهه اخیر وارد دوره رکود شده است. 

هفته گذشته حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ایران گفت برای اولین بار پس از جنگ ایران و عراق، رشد اقتصادی کشور برای دو سال متوالی‌ منفی بوده است.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 28 تیر 1392 ساعت 10:39 ق.ظ

1 نظر

  1. نگران نباشید رئیس جمهور منتخب قرار 100 روزه درستش کنه.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه