دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

انتخاب اصلح / دکتر لطیف صفری؛ عوامل آقای نوبخت در کرمانشاه اعتبار هدایت آراء مردم به سوی روحانی را ندارند

انتخاب اصلح / دکتر لطیف صفری؛ عوامل آقای نوبخت در کرمانشاه اعتبار هدایت آراء مردم به سوی روحانی را ندارند

انتخاب اصلح / دکتر لطیف صفری    

 دکتر لطیف صفری

کرمانشاه دیلی: جمع بندی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان مبنی بر معرفی حجت الاسلام دکتر روحانی بعنوان کاندیدای این شورا در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 اقدامی مبارک است، که صد البته برای رسیدن به مقصود نیاز به هم آهنگی ها و همراهی ها و همدلی هایی با قاطبه ملت ایران بخصوص اصلاح طلبان غیر حزبی که اکثریت قاطع جامعه را تشکیل میدهند و آن دسته از اصولگرایان که در اندیشه حاکمیت عدل و انصاف و برقراری آرامش هستند و جناب حسن روحانی را از خودشان می دانند ضمن اینکه حضور کاندیدای سایه هم برای این جریان الزم می بینم. 

مطمئناً این تصمیم شورای عالی نه به معنای آن است که دست جریان اصلاح طلب و بزرگان این تفکر از نیروها و  شخصیت های توانمند و شایسته مردمی خالی است بلکه دهها و بیشتر نیروهای توانمند، شایسته همطراز با آقای روحانی دارند ولی ظاهراً اراده جمعی این مجموعه حکم به این تصمیم داد که آراء کشور متفرق نشود. 

یا اینکه تصور نشود که آقای روحانی به تمامی وعده ها و برنامه هایی که در تبلیغات سال 92 داشته جامه عمل پوشانده و یا به خواسته های اساسی اصلاح طلبان و تحول خواهان و اعتدالیون که در سال 96 در روزهای آخر بر  روی انتخاب آقای روحانی اجماع رای داشتند عمل کرده است. 

یا برنامه اقتصادی دولت آقای روحانی به صورت ایده ال پیشرفته و با توسعه متوازن مشکلات معیشتی و بیکاری  مردم که معضل اصلی جامعه است حل شده است و یا در ابعاد سیاسی و سیاست خارجی در جامعه جهانی و مجامع  بین المللی به موفقیتها و اهداف نظام و کشور نائل آمده است.! 

اما با درنظر گرفتن واقعیت های موجود و کارشکنیها و تنگناها و مانع تراشیهای داخلی و خارجی و همچنین مشکالت باقیمانده از دولت گذشته و اجماع جامعه جهانی برای منزوی کردن و محاصره جمهوری اسلامی ایران و همچنین امکانات اقتصادی اجتماعی محدود کشور انصاف حکم می کند عملکرد دولت آقای روحانی را مثبت ارزیابی کینم که به این معنی نیست که عملکرد دولت تدبیر و امید خالی از نقد و ایراد باشد که اگر به مواردی که اشاره می شود توجه میکردند مسلماً توفیق بهتر و رضایت مردم هم بیشتر حاصل می شد و مردم اشتیاق بیشتری به انتخاب مجدد ایشان داشتند.  

1- در انتخابات سال 92 در همه مناطق کشور از جمله استان کرمانشاه شخصیتهای معتبر علمی، اجتماعی،  فرهنگی، سیاسی و … که در بین مردم شهر و روستا و عشایر اعتباری داشتند، چه با تشکیل ستادهای متعدد خود جوش در مرکز استان و شهرستانها و بخشها و چه با حضور در بین مردم و تشکیل اجتماعات انتخاباتی  (ابتدا برای آقای هاشمی و بعد به نام آقای روحانی) و بیشتر با اعتبار اراده و وحدت نظر حضرات هاشمی ، خاتمی و عارف رای مردم به نام آقای روحانی به صندوق ریخته شد. 

انتظار به حق مردم این بود که با استقرار دولت مشکلات و نحوه تامین حقوق اساسی مردم از طریق همین شخصیتها به مسئولین تصمیم گیر و برنامه ریز برسد تا مردم هم با بهره گیری از امکانات دولت به بخشی از حقوق خود برسند که متاسفانه حداقل در استان کرمانشاه نقش آن همه شخصیت که می توانستند منعکس کننده مسائل و راهگشا برای رفع مشکلات دولت و مردم باشند نادیده گرفته شدند و یک نفر که ظاهراً تنها هنر او اجاره ساختمانی برای ستاد حزب اعتدال آقای دکتر نوبخت بوده ، مطرح میدان شد و توجهی به حقوق اساسی مردم و نقش آن همه شخصیتهای تاثیرگذار نشد که اگر این روال ادامه یابد آقای روحانی یقین داشته باشد که عوامل آقای دکتر نوبخت در کرمانشاه اعتبار هدایت آراء مردم به سوی ایشان را ندارند.  

2 – تیم های دولت آقای روحانی برخلاف ادعای آنهایی که می گویند کار نکرده در بسیاری موارد موفق هم بوده است.  

از مهمترین این کارها مهار نسبی تورم ، تغییر جهت رشد اقتصادی از منفی به مثبت ، آوار برداری و گود برداری از ویرانه هایی ناشی از اقدامات دولت گذشته که در بسیاری موارد پایه ریزی و شکل گیری ساختار اصلاح شده آنها شروع و انجام شده است از جمله احیاء سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین بحث مهم و تاریخی برجام که تیم دیپلماسی دولت آقای روحانی توانسته حقانیت ایران را در مجامع بین المللی با جدل منطقی با قدرتهای جهانی به اثبات برساند.  

3- برای رسیدن به اقتصاد پویائی که خواست بر حق مردم جامعه و شایسته نظام است و در آن فساد ریشه کن و اشتغال و مراکز اشتغالزایی ایجاد می گردد و رانت و تقلب و دزدی زشت به حساب میایند ، نیاز به برقراری رابطه سالم و هم آهنگ با سیستم قضائی و مسئولین دولتی و معتمدین مردم است که اگر این مهم اتفاق بیافتاد مردم در صحنه فعال باشند و پویایی خود را با پیگیری مطالبات قانونیشان از جمله مشارکت فعال در انتخابات نشان دهند و با حضور آگاهانه و انتخاب اصلح رئیس جمهور و اعضاء شوراهای اسلامی زمینه برای برقراری اعتماد متقابل بین دولت و نخبگان مورد وثوق مردم ایجاد شود در این صورت میشود به اصلاح امور و بازسازی ویرانه ها و رونق اقتصادی و …. دلبستگی داشت.  

لطیف صفری 

استاد دانشگاه تهران 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 9:41 ب.ظ

2 نظر

  1. باتشکر از دکتر صفری که در راه اصلاح طلبی ثابت قدم مانده و براساس ساز زمانه رنگ عوض نکرده .درمطلب انتخاب اصلح .در پاراگراف 3 سال 96 را92اصلاح شود و روشن برمایید که فرد اجاره دهنده ساختمان کیست و چه مسئو لیتی دارد تا مردم در ابهام نمانند

  2. درووووووووووووووووود بر لطیف صفری. فرد مورد نظر مقاله شعبانی و منظور از عوامل نوبخت، محمد رضا شعبانی و برادران و نیز پسر عمه شان (هدایت حاتمی) است.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه