جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

هنوز یاد نگرفته ایم حرفه ای شدن را / دکتر مجید حسینی

هنوز یاد نگرفته ایم حرفه ای شدن را / دکتر مجید حسینی

انتقادی از شبکه زاگرس؛ هنوز یاد نگرفته ایم حرفه ای شدن را / یادداشتی از دکتر مجید حسینی که به جمع نویسندگان اسلام آبادتایمز ملحق شد

 

اسلام آبادتایمز:  دکتر مجید حسینی از جمله شخصیت های فرهنگی – سیاسی شهرستان اسلام آبادغرب می باشد که سال هاست به دلایل شغلی و همچنین ادامه تحصیل  جلای وطن نموده است .

مهندس حسینی که یک دوره سابقه کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی ( مجلس ششم ) را هم دارد از جمله چهره های مطبوهاتی شاخص استان کرمانشاه بود که سالیات متمادی در این حوزه فعالیت داشته است.

ایشان مدیر مسئول ماهنامه وزین عهد جوانی در استان کرمانشاه بودند. البته دکتر مجید حسینی در حوزه هنر هم از فعالین استان بودند به گونه ای که ایشان از موسسین انجمن نمایش شهرستان اسلام آباد غرب در سال 1368 می باشند.

پروفسور احمد حسینی که دارای چهار مدرک پی اچ دی و نیز چهره ماندگار ملی محسوب میشود، اخوی ایشان می باشند و همچنین روان شاد  جلیل حسینی کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال.

سایت اسلام آبادتایمز انشاء الله از این به بعد جهت پربارتر شدن، از قلم توانمند این هنرمند و فعال سیاسی بهره خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مجید حسینی یادداشت زیر را تحت عنوان ” هنوز یاد نگرفته ایم حرفه ای شدن را ” نگاشته اند که توجه مخاطبان عزیز را به خواندن آن جلب می کنیم:

 

 


هنوز یاد نگرفته ایم حرفه ای شدن را / دکتر مجید حسینی


اسلام آبادتایمز:  به یمن عصر ارتباطات گاهی موفق میشوم شبکه زاگرس که خود را شبکه فرهنگ و تمدن می داند نگاه کنم و از دیار خوش کنار کرمانشاهان اخباری کسب نمایم .

در میان اخبار ریز و درشتی که اعلام میشود چند نکته توجهم را بیشتر جلب کرد که اشاره کوتاهی به آنها میکنم.

 اول نوع گزارش وضع هواست که در یک جدولی ارائه میشود و در عرض سی ثانیه و شاید هم کمتر انتظار هست که بیننده آن جدول را از نظر بگذراند ، ضمن اینکه گاهی گوینده خود مانع دیدن همین جدول هم میشود.

دوم خبری بود که رئیس دانشگاه علمی کاربردی تعداد دانشجویان این دانشگاه را حدود یازده هزار نفر اعلام کرد و این را یک موفقیت دانست بدون اینکه اعلام کند تجهیزات این دانشگاه در بعد کاربردی در استان تا چه اندازه رشد داشته است و نگفت فرق این دانشگاه با دیگر واحدهای اموزش عالی در همین جنبه کاربردی است که یقینا فراموش شده است و گرنه همه میدانیم که تجهیزات و تکنولوژی واحدهای علمی کاربردی در حد یازده هزار دانشجو نیست و الزاما نباید این دانشگاه وارد رشته های غیر کاربردی شودو نیز اینکه امروز دیگر کمیت مهم نیست از کیفیتها باید بیشتر سخن گفت.

سوم خبری بود که مدیریت بحران در خصوص زمین لرزه – و نه زلزله – ارایه کرد و اتفاقا آن شب چند نوبت هم این خبر تکرار و حتی تماس تلفنی جدید هم با ایشان برقرار می شد و ضمن پخش صحبت های وی تصاویری از مناطق زمین لرزه دیده نیز نشان داده میشد که برخی ساختمانها ترک خورده بودند ، گچ سقف ساختمان ها ریخته شده بود و …  ایشان خدا را شکر کردند که هیچ خسارت جانی و مالی وجود نداشته و تاکید کردند کوچکترین خسارتی هم زمین لرزه 8/5 ریشتری در برنداشته که حالا چگونه همه جا را سریع بررسی کردند الله اعلم. و بعد هم گفتند ممکن است کسی پایش پیچ خورده باشد یا از پله ها افتاده باشد و یا … که اینها ربطی به زمین لرزه البته ندارد. و باز تاکید کردند اگر کسی گفت خسارتی وارد شده این ضد انقلاب است و شایعه کرده و حتما وی را معرفی کنید و از این حرفها و یادش نبود که سیمای زاگرس همزمان دارد این خسارتهای ولو ناچیز ! را پخش می کند این در حالیست که ایشان باید در راستای آرامش به مردم سخن میگفتند و نه چیز دیگر.

اینها همه نشان از این دارد که ما هنوز با استانداردها فاصله داریم و هنوز نمیدانیم چگونه باید رفتار کنیم و یا سخن بگوییم و تبعات گفتمان خود را برای استانمان نمیدانیم.

باید حرفه ای شدن را تمرین کنیم . همین

 

نوشته شده توسط admin در جمعه, 15 آذر 1392 ساعت 1:24 ب.ظ

2 نظر

  1. دكتر جان افسوس كه نيستي تا جوانان اين مرزو بوم همچنان از درياي بيكران لطف شما بهره مند شوند ازسمينار چه بايد كرد تا بچه هاي خوب روستا وهميشه پوياي من موفق باشيد

  2. با سلام  دکتر بگو این شبکه استانی چقدر از برنامهاش و اختصاص میدهد به شهرستانهای دیگر استان اصلا دیگر شهرستانهای استان اینقدر برنامهای شبکه زاگرس با خلق وخوی انهابیگانست که مجبورند شبکه های ایلام افلاک کردستان را نگاه کنند

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه