جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

انتقاد رییس شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد از عرضه مرغ زنده

انتقاد رییس شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد از عرضه مرغ زنده

انتقاد رییس شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد از عرضه مرغ زنده

 دکتر بیگرضایی

عرضه مرغ زنده در سطح شهر اسلام آبادغرب، سلامت مردم این شهرستان را به خطر انداخته است.

کرمانشاه دیلی: برخی مغازه داران و افراد دوره گرد در شهرستان اسلام آباد غرب آزادانه به فروش مرغ زنده می پردازند که این کار موجب شیوع بیماریها می شود. 

ذبح غیربهداشتی مرغ زنده در معابر عمومی اسلام آبادغرب علاوه بر ایجاد مناظری ناخوشایند، موجب شده بوی تعفن آن شهروندان را آزار دهد

رییس مرکز بهداشت و درمان اسلام آباد غرب گفت: عرضه مرغ زنده تهدیدی علیه بهداشت عمومی است و این مراکز عرضه هیچ گونه مجوزی نه از دامپرشکی و نه مرکز بهداشت و سایر ارگان ها ندارند و کاملا خلاف قانون عمل می کنند. 

دکتر بیگرضایی به خبرنگار ایرنا افزود: براساس قانون نظارت بر تهیه و توزیع فرآورده های خام شامل شیر و سایر فرآورده های لبنی، گوشت مرغ و گوشت قرمز بر عهده دامپزشکی است و مرکز بهداشت به عنوان ناظر بر این موضوع عمل می کند. 

وی تاکید کرد: حل مشکل توزیع مرغ زنده در گرو همکاری دستگاه های مختلف است که باید هماهنگ عمل کنند و اصلی ترین مشکل در این خصوص به فرهنگ مردم باز می گردد که متاسفانه آنها طالب مصرف مرغ زنده اند. 

وی افزود: برخلاف نظرعامه مرغ زنده به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نیست و قیمت تمام شده را برای مصرف کننده افزایش می دهد و این موضوع را از طریق وزن مرغ پس از آب کشیدن و کندن پر می توانید بخوبی متوجه شوید. 

وی اظهار کرد: به دلیل آنکه ما ابزار قانونی برای رفع این مشکل را نداریم دستگاه قضایی به طور قطع باید پشتیبانی کند. 

مسوول دامپزشکی شهرستان اسلام آباد حاضر به پاسخگویی به خبرنگار ایرنا در این باره نشد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 12 آذر 1393 ساعت 6:35 ب.ظ

3 نظر

  1. در میدان شهرستانی نانوایی ساجی که خوراک اصلی مردم کم درامد است مشغول است که دقیقا دیوار به دیوار مرغ فروشی زنده میباشد کو مسئولین محترم شهر خدا؟؟

  2. از دلسوزی جناب دکتر بیگرضایی سپاسگزاریم . اما در خصوص بهداشت وسلامتی شهروندان خواهشامسئولین درعمل پای کار باشن .وضعیت بهداشت نانوایی ساجی شهرستانی پیگیری شود.حال برای رضای خدا اگر شهروند جای دیگه از آنجا نان خریداری کند دیگر جوابی نداریم..وبقولی فرمایش (شهرستانی نشین )دیوار به دیوار مرغ فروشی زنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  3. بنده بچه شهرستانیم فقط ماندم آیا مسئولین؟ سایت ها را رو مطالعه میکنند جنب این نانوایی ساجی که فروش مرغ زنده با بوی زننده در کدام آبادی وروستا این نوع بهداشت مرسوم است؟حداقل یه حرکت وجسارتی برای رضای خدا…

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه