یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

اندر حکایت سهم خواهی اصولگرایان ازدولت دوازدهم / سعید قادری

اندر حکایت سهم خواهی اصولگرایان ازدولت دوازدهم / سعید قادری

اندر حکایت سهم خواهی اصولگرایان ازدولت دوازدهم / سعید قادری

 سعید قادری

بسم الله الرحمن الرحیم

عدل آن است که در داوری انصاف را رعایت کنی. غررالحکم و دررالکلم . تمیمی آمدی ص۴۴۶

کرمانشاه دیلی:  بعد از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات اردیبهشت ۹۶ جناح شکست خورده برای چینش کاببینه و ترکیب دولت ۱۲ خط و کشان می کشند و سهمیه می خواهند این روزها افزون خواهی اصول گرایان به باج خواهی بیشتر شبیه شده است برای پاسخ به بی انصافی اصول گرایان با مقدمه زیر نکاتی را یادآوری می کنم.

بعد از ارتحال حضرت امام ره و تحولات سیاسی در سطوح عالی نظام  وتغییرات قانون اساسی و حذف پست نخست وزیری و تمرکز در قوه قضاییه و آمدن دولت مرحوم آیت الله هاشمی رضی الله عنه به تدریج در عرصه انتصابها و انتخابها تحولاتی رخ داد که به بعضی اشاره می شود:

۱-در قوه مجریه از سال ۶۸ همه مناصب مدیریتی از جناح چپ  گرفته شد تقریبا همه مدیران راستی و اصولگرا و کارگزاران بر مناصب و مصادر امور تکیه زدند و به نیروهای چپ آن زمان سهمی داده نشد و چپی ها یا به تعبیری نیروهای خط امام منزوی شدند.

۲-در قوه قضاییه  با تغییر قانون اساسی در بازنگری سال ۶۸ و تمرگرایی در قوه قضاییه و رفتن آیت الله العظمی اردبیلی و خویینی ها و …….. و انتصاب آیت الله یزدی سکان قوه قضاییه از صدر تا ذیل  به دست اصول گرایان افتاد کوچکترین سمت در حد ریاست دادگستری یک واحد کوچک تقسیمات کشوری یعنی بخشداری نیز به نیروهای خط امام  داده نشد. حتی بیشترین قضات ازحوزه های علمیه مانند حوزه شهید حقانی و دانشگاههای وابسته به اصول گرایان مانند امام صادق (ع)  و دانشکده وابسنه به قوه قضاییه استخدام شدند . قوه قضاییه تا کنون نیز کوچکترین سهمی برای انتصاب  افراد با داشتن کمترین تمایلات اصلاح طلبانه قایل نمی باشد.

۳ در قوه مقننه نیز بعد مخصوصا بعد از مجلس ششم با شدت و حدت تمام تاکنون با اعمال سخت گیرانه و تفسیر مضیق از نظارت استصوابی حق انتخاب شدن و انتخاب کردن را از اصلاح طلبان سلب شده است  و این قوه با اکثریت قاطع در اختیار اصول گرایان تمامیت خواه است و تاکنون کمتر از ده درصد نمایندگان با گرایش کم رنگ اصلاح طلبانه با اقلیتی بی تآثیر در قانون گذاری توانسته از هفت خوان نظارت شورای نگهبان وارد قوه مقننه شوند. آیا عقبه اجتماعی اصلاح طلبان ده درصد است که سهم شان در قوه مقننه ده در صد باشد؟

۴- در میان خبرگان رهبری و اعضای محترم شورای نگهبان و امامان جمعه و جماعات و صداوسیما و نهادهای حمایتی و انقلابی و نظامی  وشبه نظامی و. ……… دریغ  از یک اصلاح طلب؟

۵-و اما قوه مجریه را دیگر مردم به آنان ندادند خلاصه کلام اصول گرایان مظلوم در انتخابات ریاست جمهوری با اقبال اندک مواجه شدند و علیرغم «نه »مردم بیش از ۷۵ درصد قدرت کشور را در ید قدرت خود دارند یاللعجب از این شکست خوردگان بی انصاف، علی رغم فقدان مقبولیت در انتخاباتهای اخیر از قوه مجریه نیز سهم می خواهند و خط و نشان می کشند کافیست سردمداران این جناح کلاه خود را قاضی کنند و به وجدان خود و به تاریخ جواب دهند که هم سهم خود برده اند هم شریک دیگرانند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 10:12 ب.ظ

3 نظر

 1. گیلانغربی: ……………………………………….ازاحمدی نژاد می ترسد!؟

  ” محمود احمدی‌نژاد می‌خواهد علیه “صاحبان قدرت” افشاگری کند
  ……………………………..
  …………………….
  محمود احمدی‌نژاد در بیانیه خود خطاب به مردم نوشته است: «از آنجا كه طی سال‌های اخير شكايت ما از افترا و اتهام‌زنندگان تاكنون رسيدگی نشده است، به ناچار بايد اين مسائل را با شما در ميان بگذارم. به لطف خداوند و به زودی شرح كاملی از اصل ماجرا و توطئه‌های غيراخلاقی طراحی شده را با شما در ميان خواهم گذاشت.»
  این که او به زودی چه چیزی را می‌خواهد افشا کند، روشن نیست. این که ……………………………….. تا کجا با او کنار بیاید هم معلوم نیست. شاید هم آن طور که خبرآنلاین به نقل از فاضل موسوی نماینده اصلاح‌طلب مجلس نوشته، علت ………………………دسترسی رئیس دولت سابق، به اسناد و اطلاعات محرمانه است.”

 2. سلام آقای پرندین
  لطفا آدرس گروه تلگرامیتان را درج فرمایید

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام بر شما
  ضمن پوزش از محضرتان ، گروه لینکش را منتشر ننموده و اعضای آن توسط ادمین ها اضافه ها شده اند.

 3. ……………….

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه