یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

اورژانس اجتماعی اسلام آباد غرب فعال است

اورژانس اجتماعی اسلام آباد غرب فعال است
  •  اورژانس اجتماعی اسلام آباد غرب فعال است

 

کارشناس مسوول دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه در خصوص کودک‌آزاری صنعتی گفت: در این خصوص کودکان وادار به انجام کارهای سخت و خارج از توان در زیر سن کار می‌شوند.

اسلام آبادتایمز: بهاره سلطانی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، کودکان را سرمایه‌های آینده جامعه دانست و اظهار کرد: هر نحوه‌ی برخوردی، در الگوهای تربیتی و فرآیندهای اجتماعی شدن آینده کودکان تاثیر دارد.

وی معتقد است، کودکان باید از حقوق طبیعی خود در زمینه‌های مختلف آموزشی، بهداشتی و محبت والدین برخوردار باشند و هر کوتاهی در این مورد کودک‌آزاری است.  این کارشناس مسوول دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد: کودک‌آزاری روحی، جسمی،صنعتی، غفلت و جنسی از انواع کودک‌آزاری‌هاست.

سلطانی افزود: در کودک‌آزاری جسمی کودک، تنبیه بدنی می‌شود و در کودک‌آزاری روحی نیز کودک تحت آزار و فشارهای روحی و روانی است.  به گفته‌ی وی، از کودک آزاری نیز مانند دیگر آسیب‌های اجتماعی پنهان آمار دقیقی در دست نیست.

کارشناس مسوول دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کرمانشاه، یادآور شد: عدم صلاحیت روانی والدین، وابستگی آنها به مواد مخدر، بیکاری و الگوهای نادرست زیستی والدین در گذشته از مهم‌ترین علل کودک‌آزاری است.

سلطانی معتقد است کودک باید به مرحله‌ای از رشد و بلوغ فکری رسیده باشد تا بتواند موارد خشونت را گزارش دهد.

وی افزود: شماره تلفن 123 با عنوان اورژانس اجتماعی از سال 86 با هدف حمایت از کودکان تحت آزار راه‌اندازی شد و به دنبال استقبال خوب مردم هم‌اکنون برای دیگر موارد از جمله همسرآزاری، خودکشی و … نیز خدمت ارائه می‌کند.

کارشناس مسوول دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه با اعلام این‌که هم‌اکنون 57 نیروی متخصص در استان با مجموعه‌ی اورژانس اجتماعی همکاری می‌کنند، افزود: در مرحله‌ی نخست کارشناسان شرایط را می‌سنجند و درجه وخامت اوضاع را تعیین می‌کنند.

به گفته‌ی این مقام مسوول، چنانچه مشکل با تلفن برطرف نشود تیم سیار اورژانس با حضور در محل، خدمات تخصصی لازم را ارائه می‌دهند.  سلطانی گفت: هر تیم متشکل از یک مددکار و یک روانشناس است و در صورتی‌که مشکل با حضور تیم برطرف نشد مراحل بعدی شامل ارجاع به پایگاه‌های خدمات اجتماعی و در نهایت مرکز مداخله در بحران طی می‌شود.

وی با بیان این‌که اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های سرپل ذهاب، کنگاور و اسلام آباد غرب نیز با تمام مجموعه‌ی خود فعال است، یادآورشد: برای اورژانس اجتماعی تفاوتی ندارد که چه کسی تماس گیرنده است و هر فردی که شاهد موارد کودک‌آزاری باشد می‌تواند با تلفن 123 تماس بگیرد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 05 دی 1391 ساعت 10:48 ق.ظ

2 نظر

  1. در صورت امکان خبررسانی کنید. با تشکر

  2. کارش چیه ؟

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه