جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

ایده های خوب صدراله بابلی، فرماندار اسلام آباد غرب

ایده های خوب صدراله بابلی، فرماندار اسلام آباد غرب
  • ایده های خوب صدراله بابلی، فرماندار اسلام آباد غربدر حاشیه برگزاري جلسه كارگروه تخصصي فرهنگي و اجتماعي در فرمانداری اسلام آباد غرب


اسلام آبادتایمز: متن خبر مورد اشاره در سایت فرمانداری اسلام آباد:


در اين جلسه صدراله بابلي فرماندار اسلام آباد بر معرفي اطلس اجتماعي  و ضرورت جمع آوري شاخص هاي آماري فرهنگي،اجتماعي،اقتصادي و سياسي شهرستان و تجزيه و تحليل اطلاعات تاكيد كردند.

ايشان افزود: بارشد زندگي صنعتي و گسترش فضاي ارتباطات به تبع آن توجه همه جانبه به بنيانهاي فكري،اعتقادي،اجتماعي و خانوادگي و همچنين افزايش ناهنجاريهاي اجتماعي داشتن اطلاعات مستند براي تصميم گيري بسيار مهم و ارزشمند است.

ايشان در پايان تشكيل كميته هاي فرعي متشكل از كارشناسان و نخبگان شهر را براي بررسي مسائل قابل طرح در جلسه كارگروه تخصصي – اجتماعي شهرستان مورد تاكيد قرار دادند.


توضیحات اسلام آبادتایمز: مطالعه خبر فوق که در پورتال فرمانداری اسلام آباد غرب آمده است موجد احساس خوبی در همه ما می شود چرا که حاوی ایده های علمی و کارشناسانه در پیشنهادات مطروحه از جانب فرماندار بابلی می باشد.

اهم موضوعات مورد اشاره آقای بابلی در اولين جلسه كارگروه تخصصي فرهنگي و اجتماعي شهرستان اسلام آباد غرب به شرح زیر می باشد:

-معرفي اطلس اجتماعي

-ضرورت جمع آوري شاخص هاي آماري فرهنگي،اجتماعي،اقتصادي و سياسي شهرستان و تجزيه و تحليل اطلاعات

-داشتن اطلاعات مستند براي تصميم گيري با توجه به افزايش ناهنجاريهاي اجتماعي

-تشكيل كميته هاي فرعي متشكل از كارشناسان و نخبگان 

به اعتقاد ما طرح معضلات عدیده شهرستان در این کارگروه و ارائه راهکارهای علمی و عملی با اتکا به بهره گیری از دانش نخبگان، متخصصین و کارشناسان امور و تدوین برنامه و ارائه چشم انداز در این رابطه و تلاش در جهت عملیاتی کردن آن، مثمر ثمر خواهد بود.

مثلا در مبحث ناهنجاری های اجتماعی که اخیرا در اسلام آباد غرب بسیار شدت گرفته و آمارهای قتل و سرقت علی رغم زحمات دلسوزانه مسئولین ذیربط، بسیار فزونی داشته است و موجبات سلب آرامش و امنیت روانی شهروندان را فراهم ساخته است رشد سرسام آور چنین ناهنجاریهایی بی تردید از علل آسیب زای متعددی نشات می گیرد که با نگاه علمی مسئولین و برنامه ریزی صحیح می توان زمینه را برای تقلیل آنها فراهم نمود.

ما هم به سهم خویش ضمن تشکر از فرماندار محترم شهرستان از ایشان تقاضا داریم جلسات كارگروه تخصصي، فرهنگي و اجتماعي را با کیفیت مطلوب و حساسیت ویژه پیگیری نموده و از ظرفیت بالای شهرستان هم در این راستا استفاده نمایند و اجازه ندهند که این کارگروه ویژه فرمالیته شود.

اسلام آبادغرب و واژه های مانوس قتل و جنایت / اردشیرمحمدی

یادداشت ارسالی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران برای اسلام آبادتایمز

 

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 31 اردیبهشت 1392 ساعت 7:26 ب.ظ

دیدگاه