یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

ایران ادعای آمریکا درباره قاچاق جنسی زنان و دختران ایرانی را محکوم کرد

ایران ادعای آمریکا درباره قاچاق جنسی زنان و دختران ایرانی را محکوم کرد

ایران ادعای آمریکا درباره قاچاق جنسی زنان و دختران ایرانی را محکوم کرد

 ایران ادعای آمریکا درباره قاچاق جنسی زنان و دختران ایرانی را محکوم کرد

کرمانشاه دیلی:   بهرام قاسمی در واکنش به اتهامات مطرح شده در گزارش قاچاق انسان توسط وزارت امور خارجه آمریکا علیه کشورمان، اقدام واشنگتن در تهیه و انتشار این گزارش و طرح اتهامات بی‌پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم و دولت ایالات متحده را فاقد صلاحیت و مشروعیت لازم و اولیه برای ارائه چنین گزارش‌هایی در مورد سایر کشورها دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به این واقعیت که این‌ گونه گزارش‌ها، یک‌سویه، مغرضانه و مبتنی بر استانداردهای دوگانه و سیاسی، صرفا به منظور خدشه‌دار کردن وجهه جمهوری اسلامی ایران تهیه و تنظیم شده است، افزود: اتهامات بی‌اساس وزارت امور خارجه آمریکا درباره ایران در حالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران تحت لوای اصول و آموزه‌های اسلامی، از یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی و موضوعه در زمینه حمایت از شأن و کرامت انسان برخوردار است و مجلس شورای اسلامی نیز با تصویب قانون «مبارزه با قاچاق انسان»، برای تمامی اشکال و صور این پدیده، مجازات‌هایی را پیش‌بینی و به تصویب رسانده است.

قاسمی افزود: سرمنشاء قاچاق انسان را باید در سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایانه، مداخله‌جویانه و تجاوزگرانه، اشغالگری، جنگ‌های فرسایشی، تروریسم و پاکسازی نژادی دانست که نیروهای نظامی و امنیتی آمریکا و برخی از متحدین این کشور در اکثر آنها دخالت دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت: بی‌تردید جامعه جهانی انتظار دارد عاملین و مسببین این گونه سیاست‌ها و اقدامات ضدانسانی که موجب بروز و تشدید پدیده «قاچاق انسان» در جهان شده است، شناسایی و با آنها برخورد مناسب صورت گیرد و در این ارتباط، مسئولیت دولت آمریکا امری بدیهی است و آن دولت نباید و نمی‌تواند با فرافکنی در این امر مهم و متهم کردن سایر کشورها به اتهامات نادرست و بی اساس، از خود سلب مسئولیت کند.
 
ادعاهای گزارش وزارت خارجه آمریکا 
 وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد قاچاق انسان گفته است که دولت ایران “تلاش قابل توجهی برای جلوگیری از “مشکل گسترده قاچاق انسان” در این کشور انجام نمی دهد.
وزارت خارجه آمریکا در عین حال به بعضی گام های دولت ایران برای رسیدگی به این مشکل از جمله موافقت با بهبود همکاری با شمار کوچکی از کشورهای همسایه اشاره کرد.
این گزارش مدعی است که دولت ایران تلاش قابل توجهی برای افزایش آگاهی عمومی برای مقابله با قاچاق انسان انجام نداده است.
این گزارش می گوید که گروه های سازمان یافته زنان، پسران و دختران ایرانی را در معرض قاچاق جنسی در ایران، افغانستان، ناحیه کردستان عراق، پاکستان، امارات متحده عربی و اروپا قرار می دهند.
در این گزارش ادعا شده است است: “در سال ۲۰۱۶ افزایش شمار زنان جوان ایرانی که در دبی مشغول خودفروشی می شوند گزارش شد. بعضی از این زنان ممکن است قربانیان قاچاق انسان باشند.”
 
 
 به علاوه براساس این گزارش از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ انتقال دختران ایرانی و سایر ملیت ها از طریق ایران به سایر کشورهای خلیج فارس برای سوءاستفاده جنسی افزایش پیدا کرد.
“دختران ایرانی در معرض قاچاق انسان برای کار در روسپی خانه های منطقه کردستان عراق به خصوص سلیمانیه بودند. در سال ۲۰۱۵ رسانه ها گزارش دادند که مقام های دولت کردستان عراق در میان مشتریان این روسپی خانه ها بودند. بنابه گزارش ها، در تهران، تبریز، و آستارا شمار دختران زیر ۱۹ ساله که برای سوءاستفاده جنسی قاچاق می شوند افزایش یافته.”
 
 در این گزارش آمده: “حلقه های قاچاق از شیراز به عنوان یک نقطه ترانزیت برای آوردن دختران آذری از آذربایجان به امارات متحده عربی برای بهره برداری جنسی استفاده می کنند.”
 

 این گزارش وزارت خارجه امریکا ادعاهای دیگری نیز مطرح کرده است از جمله درباره وضعیت بد کودکان افغان در ایران.

فرارو

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 08 تیر 1396 ساعت 9:56 ب.ظ

دیدگاه