پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

بارش باران استان کرمانشاه را در بر می گیرد

بارش باران استان کرمانشاه را در بر می گیرد

 بارش باران استان کرمانشاه را در بر می گیرد

 باران

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه جدید بارشی به جو منطقه خبر داد و گفت: این سامانه طی امشب و فردا باعث بارش باران در نقاط مختلف استان می شود.

کرمانشاه دیلی: علی محمد زورآوند روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، سامانه ای ناپایدار از امشب تا اواخر وقت فردا (جمعه) و همچنین در روز یکشنبه هفته آینده، جو منطقه را متاثر کرده و سبب بارندگی اغلب به صورت رگباری می شود.
وی افزود: این سامانه علاوه بر بارندگی سبب وزش باد و رعد و برق در برخی از نقاط استان نیز خواهد شد.
زورآوند یادآور شد: شرایط ناپایدار برای روز جمعه و در نواحی شمالی و غربی استان نظیر منطقه اورامانات، گیلانغرب و سرپل ذهاب نمود بیشتری خواهد داشت.
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: به دنبال بارش های رگباری و غالبا تند این سامانه، آبگرفتگی معابر و گاهی اوقات رگبار تگرگ نیز دور از ذهن نخواهد بود.
وی گفت: در روز شنبه اغلب مناطق استان جوی آرام خواهند داشت اما از روز یکشنبه دوباره شرایط برای بارش باران و همچنین وزش شدید باد فراهم می شود.
زورآوند خاطرنشان کرد: وزش شدید باد ممکن است هوای استان بویژه در نواحی مرزی را موقتا غبارآلود کند.
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه در ادامه از کاهش 2 تا 4 درجه ای دمای روزانه و یک درجه ای دمای شبانه در روز جمعه (18 فروردین) نسبت به امروز خبر داد و گفت: امروز سومار با حداکثر دمای 28 درجه بالای صفر و امشب سنقر و کنگاور با حداقل دمای 2 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان خواهند بود.
وی یادآوری کرد: دمای هوای امروز شهر کرمانشاه نیز در گرمترین ساعت به 15 درجه بالای صفر و امشب در سردترین حالت به 4 درجه بالای صفر خواهد رسید.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 17 فروردین 1396 ساعت 11:23 ق.ظ

دیدگاه