چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

با زنان مهربان باشیم !؟ / دکتر مجید حسینی

با زنان مهربان باشیم !؟ / دکتر مجید حسینی

با زنان مهربان باشیم !؟ / دکتر مجید حسینی

 مجید-حسینی

کرمانشاه دیلی: مدتی است  حرکتی  در مخالفت با حجاب اجباری  شکل گرفته  که تحت عنوان دختران خیابان انقلاب شهرت پیدا کرده و این حرکت بدینگونه است که دختران بر بلندایی ایستاده و روسری خود را از سر باز کرده بر دست می گیرند . که  بدون اینکه داوری کنیم دغدغه این دختران باید جدی گرفته شود و بدان پاسخی شایسته داد وگرنه از این حالت ساده خارج و به سمت پیچیدگی خواهد رفت و اگر نگویم دیگر لاینحل خواهد شد حداقلش این است که هزینه گزافی برای حل آن بر جامعه و نظام تحمیل میشود .
اما در دو هفته پیش یکی از ماموران نظم و امنیت و آرامش ! به موردی از این دختران جوان حمله ور شد و بالگد و فحاشی وی را از بلندای موردنطر به زیر افکند که قطعا نه در شان انسانیت انسان و نه در شان چهره رحمانی دین و نه در قواره حاکمیت اسلامی و نه در قاموس قاعده جذب نمی گنجد . اینکه در روز روشن دختری را مورد تعرص کلامی قرار دهیم و به وی حمله ور شویم فقط بخاطر اعتراض به رویه حجاب و این حق را برای خود قایل شویم و ان را دفاع از انقلاب و اسلام و امام و قانون بدانیم و در آنسوی حق اعتراض مسالمت آمیز برای دختری که نه جنگ را دیده است و نه انقلاب را با هیچ معیاری قابل هضم نیست و اینگونه عسسان را باید از منظر جامعه دور کرد تا چهره ریوف اجتماع به خشونت متعصبانه و کور آنان ریش نگردد .
دختران ما و بطور کلی زنان ما در جبر تاریخی قرار داشته و دارند که نه تنها جنس دوم بلکه در بسیاری موارد کلوخی هم از انها ارزشش بیشتر است . با زنان باید به زبان مهر و محبت و برادری و عشق صحبت کرد نه زبان شمشیر و رگ گردن سفت کردن .
زنان ما یا مادران ماهستند یا خواهران ما و یا همسرانمان . رعایت حال آنان رعایت حال خوب جامعه است . من محکوم می کنم هر نوع خشونتی علیه زنان را ولو به زعم ما زنی خدای ناخواسته هرزه و تن فروش باسد که نیک اگر بنگریم آن هم تقصیر ماست .
مردان برادران و پدران جامعه ، حاکمان و مسیولان عزیز بارها و بارها گفته ام و باردیگر نیز میگویم زن مظهر رحمانیت خداست ،زن کلام  جمال خداست ، زن شاهکار خلقت خداوند است و هرگاه وی را تکریم کنیم خدارا تکریم  کرده ایم و هرگاه با زن هم کلام میشویم خدارا در آیینه جمال زن نظاره می کنیم . اما هرگاه به زنی ستم کردیم ولو کلامی ولو به اشاره ولو به مزاحمتی بدانیم که خشم خدارا خریداری کرده ایم . زن زاینده حیات است ، زن کلمه خداست و زن زیبایی و مهر و محبت و عشق و گرمی و سرزندگی و شادی و لبخند و آب و آبر و آسمان و هوای خلقت است . هرگاه زنی مکدر میشود فرشته ای می گرید و هرگاه زنی می میرد حیات غمناک می گردد و هرگاه به زنی تعرص میشود خدا فریادش بلند می شود .
بدانیم و بدانید که در اکرام و احترام زنان فرقی بین چادر به سر و بی چادر نیست ، فرقی بین روسری سرکرده و بی روسری نیست ، فرقی بین زیبا و زشت نیست ، فرقی بین بلندو کوتاه نیست ، فرقی بین متاهل و مجرد نیست ، فرقی بین پیر و کودک نیست ، فرقی بین گدا و ثروتمند نیست ، فرقی بین باسواد و بی سواد نیست ، فرقی بین مسول و غیر مسوول نیست . زنان جملگی شعر خداوندند ، زنان همه به یک اندازه لطف لطیف حق را حاملند ، ستایش زن ستایش پروردگار است و بی ادبی به ساحت زن بی ادبی به ساحت صاحب خلقت .
بیاییم رسمی وانهیم که در حامعه دینی و تمدنی ایران اسلامی زن جایگاهش چنان رفیع گردد که عالم و آدم به حال زنان ما غبطه بخورند . به زن ترحم نکنیم بلکه حقی که خداوند به او داده است را به وی باز گردانیم . عجبا که حال امیرالمومنین در کندن خلخال از پای زن یهودی چنان به هم میریزد که آرزوی مرگ می کند و ما حالمان از لگد مال کردن زنانمان چنان خوب میشود که برای آن به درگاه حصرت داد استعاثه می بریم که این عبادت !!!از ما بپدیر !!! تحقیر زنان را حق پنداشتن همان میشود که در اینده فرزندانی حقیر و عقده ای و عصبی و ترسو و فراری از دین و ایمان و قانون و مسوولیت خواهیم داشت چرا که در دامان زنان تحقیر جز کودکان تحقیر رشد نخواهند کرد و در دامان زنان بزرگ مردان بزرگی متولد میشوند که به گفته امام امت دامان زن معراج مردان مرد است . مردان مرد یعنی جوانمردان یعنی انسانهای به تمام معنا انسان نه فقط جنس مذکر که جنسیت برتری نمی آورد . در بارگاه الهی همیشه اولین ها زن بوده اند اولین مسلم خدیجه بوده است ، اولین شهید سمیه بوده است  ، تنها معصوم فاطمه بوده است ، و….
بگداریم زنان خانه ما هم اولین شکوفه های عبادت و اطاعت و بندگی رحمان را برای ما به ارمعان بیاورند . مهربانان با زنان مهربانی مهربانی !!
دوران کتک و دست بلندکردن بر روی زنان تمام شده است . دوران زنده بگور کردن دخترکان تمام شده است . گدشت ان زمان که اجاق خانه کسی با تولد پسر روشن می شد امروز اجاقهای گرم خانه ها نوزادان دخترند !! چه حکمتی است که پیامبر آخرالزمان اجاقش با فاطمه گرم میشود و ام ابیهایش میخواند و چه پی پیامی برای من و تو مسلمان در این تمثیل نهفته است و ما از آن عافلیم !
تمام قد در مقابل زن بر خیزیم که قطعا رصایت خدا در آن است به این فرهنگ غلط  پایان دهیم که هرکس احترام زن می گیرد زن ذلیلش میخوانند . همه دست به دست هم دهیم و با فرهنگ زن کشی و تحقیر زن و خشونت علیه زنان مقابله کنیم این یک درخواست از جانب من نیست این یک خواهش است یک التماس است .
آن عسس برود و بیندیشد و استعفار کند و بداند نه تنها کارنیک نکرده که خشم خدارا هم نصیب خویش کرده است و ما یاد بگیریم عسس زنان خود نشویم . لدا باز فریاد میزنم
حرمت به زن حرمت نهادن به انسانیت و تکریم زن تکریم خداوند و بزرگ جلوه دادن زنان بزرگ داشت خود ما خواهد بود.
مهربان باشیم تا خدا با ما مهربان باشد

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 12:35 ب.ظ

2 نظر

  1. درود بر مجید حسینی .

  2. درود بر شما دکتر حسینی بزرگوار
    از اینکه به این مسئله پرداخته اید از شما بسیار سپاسگزاریم قلمتان همواره نویسا باد

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه