جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

بحران در روابط نمایندگان واستاندار/ حیدری طیب: استاندار متکبر و تک رو است و عملکرد خود را درست می پندارد

بحران در روابط نمایندگان واستاندار/ حیدری طیب: استاندار متکبر و تک رو است و عملکرد خود را درست می پندارد

بحران روابط نمایندگان واستاندار/ حیدری طیب:استاندار متکبر و تک رو است و عملکرد خود را درست می پندارد

اسلام آبادتایمز: سفر سید‌شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی برای پیگیری مصوبات سفر سال گذشته مقام رهبری به استان کرمانشاه به مانند سفرهای دیگر مقامات کشوری نبود.

به ناگاه خبر رسید فتح الله حسینی، سیدسعید حیدری طیب و محمد رزم اعضای مجمع نمایندگان استان در اعتراض به نحوه برپایی این نشست جلسه استانداری را ترک کردند.

بازتاب این خبر چنان بود که تنها دقایقی بعد این خبردر سطح شهر کرمانشاه به شکل گسترده منتشر شد.

همین بهانه عدم دعوت از نمایندگان برای حضور در نشست استانداری کافی بود که صدای نمایندگان هر چه بیشتر شنیده شود.

یکسوی ماجرا که استانداری است می گوید خبری نیست و سوی دیگر که مجمع نمایندگان است می گوید خبرها فراوان است!

نمایندگان می پرسند چرا استاندار درقبال مطالبه آنها که حق نظارتی شان است درباره میزان پیشرفت مصوبات مقام رهبری پاسخی نداده است؟

حیدری طیب درباره اتفاق امروز در استانداری گفت: آنچه اتفاق افتاده همان سیاست احمدی نژاد در سطح کلان و بی احترامی به نمایندگان است و ایشان بعنوان مقلد در استان عمل می کند. باید افزود ایشان متکبر و تک رو است و عملکرد خود را درست می پندارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: برای پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری نمایندگان باید ورود پیدا کنند. ذکر این نکته ضروری است مجمع با دعوت وزیر اقتصاد در جلسه حضور یافته است و این وظیفه نمایندگان است که پیگیر مصوبات باشند تا بدانیم چه شده است؟

حیدری طیب افزود: این در حالی است که شخص استاندار گفت: ما از شما نماینده ها دعوت نکرده ایم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی درباره علت نحوه برخورد استاندار با نمایندگان تصریح کرد: ایشان می خواهد نظارتی بر عملکردش نباشد در حالی که اطلاع ندارند نظارت بر عملکرد قوه مجریه وظیفه نمایندگان است.

از سوی دیگر و فراتر از جنجال امروز حیدری طیب درباره خواست نمایندگان از وزیر اقتصاد و دارایی به استان ادامه داد: ما به وزیر تاکید کرده ایم ظرف مدت یکماه خروجی جلسات خود را درباره پالایشگاه آناهیتا به نمایندگان اعلام کنند.دوم اینکه وام ازدواج به جوانان پرداخت نمی شود. می گویند منابع نداریم در حالی که وعده دولت به جوانان است. ما می گوییم وام قرض الحسنه چرا پرداخت نمی شود؟ مگر حتما باید پارتی بازی حاکم باشد؟

انتقادهای تند حیدری طیب نماینده کرمانشاه بدینجا ختم نشد و با لحنی کم سابقه تأکید کرد: 400 میلیارد تومان اعتبارات مصوب مقام معظم رهبری به استان پرداخت نشده و بانک ها به استان بدهکارند.

وی ادامه داد: تمدید اعتبارات مقام معظم رهبری برای 5 سال آینده بخش دیگری از مطالبات نمایندگان است.

وی درباره اوضاع گمرکی استان گفت: دستگاههای ایکس رای برای راه اندازی سامانه گمرکی استان هم خریداری نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان درباره وضعیت کشاورزی و صنعت استان گفت: 30 درصد درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها باید به بخش تولید و کشاورزی پرداخت می شد که چنین نشده است. از سوی دیگر در حالی که 250 میلیارد تومان برای طرح های کشاورزی استان اختصاص یافت اما بدلیل سخت گیری های تسهیلاتی و از جمله درخواست ارائه سند و این نکته که بخش قابل توجهی از زمین ها مشاع است بخش عمده اعتبارات عودت خورد.

نماینده شهر کرمانشاه درباره مسکن مهر هم افزود: چرا در مسکن مهر استان حدود 60 نفر پیمانکار غیر بومی داریم؟

حیدری طیب که او را یکی از فعال ترین نمایندگان استان خطاب می کنند در پایان درباره برون رفت وضعیت کنونی و عدم پاسخگویی مقامات اجرایی به خواست نمایندگان گفت: قطعا این وضعیت پیگیری خواهد شد.

ایلنا

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 08 آذر 1391 ساعت 12:23 ب.ظ

دیدگاه