شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

بررسی نحوه واکنش فرماندار دالاهو به انتقادات فلاحت پیشه از دولت در گفتگوی آوای کرمانشاه با فعالان سیاسی استان + مدیر کرمانشاه دیلی

بررسی نحوه واکنش فرماندار دالاهو به انتقادات فلاحت پیشه از دولت در گفتگوی آوای کرمانشاه با فعالان سیاسی استان + مدیر کرمانشاه دیلی

بررسی نحوه واکنش فرماندار دالاهو به انتقادات فلاحت پیشه از دولت در گفتگوی آوای کرمانشاه با فعالان سیاسی استان + مدیر کرمانشاه دیلی

 بررسی نحوه واکنش فرماندار دالاهو به انتقادات فلاحت پیشه از دولت در گفتگوی آوای کرمانشاه با فعالان سیاسی استان

کرمانشاه دیلی:  هفته نامه آوای کرمانشاه در گفتگو با تعدادی از فعالان سیاسی استان کرمانشاه ، پرسش نحوه واکنش فرماندار دالاهو به انتقادات فلاحت پیشه را مطرح نموده است ، که در این میان علی پرندین مدیر سایت کرمانشاه دیلی به این سوال اینگونه پاسخ داده است:

“اولا نماینده محترم اسلام آبادغرب نباید تقدس یوم الله سیزده آبان را با موضگیری سیاسی علیه دولت مخدوش می کرد و گرامیداشت سالروز شهادت دانش آموزان را به چشم فرصتی و محلی برای بیان اغراض سیاسی ، جنجالی نمی کرد لیکن وقتی چنین اتفاقی روی داد و آقای فلاحت پیشه در موضع گیری سیاسی خویش ، دولت را مورد هجمه قرار دادند ، فرماندار محترم به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان دالاهو باید در فضایی غیر هیجانی و در واکنشی توام با عقلانیت ، از حقانیت دولت دفاع می نمود. اگر چه راه حل افضل آن بود که با عنایت به مشی متفاوت و تقابلی نماینده محترم اسلام آبادغرب با دولت تدبیر و امید و نتیجتا قابل پیش بینی بودن وقوع چنین رویدادی، از قبل تدابیر و تمهیدات لازم در برنامه های فرماندار در نظر گرفته می شد.”

مدیر کرمانشاه دیلی در پاسخ به سوال هفته نامه آوای کرمانشاه مبنی بر اینکه “_در ماههای آتی که فضای کشور انتخاباتی میشود فرمانداران بایستی چه اقداماتی در راستای تقویت دولت و افزایش نشاط اجتماعی و سیاسی انجام دهند؟” ، اظهار داشت:

“دولت تدبیر و امید که به عنوان وارث بحران های داخلی و خارجی پسا احمدی نژاد ،‌ کارنامه قابل قبولی در مدیریت کشور داشته است در آستانه انتخابات ریاست جمهوری باید در راستای تقویت دولت و افزایش نشاط اجتماعی و سیاسی تحرکی جدی از خود نشان دهد. در این میان فرمانداران باید ضمن انعکاس و تشریح موفقیت های دولت ، افکار عمومی را بیشتر در این راستا آگاهی بخشند در جایی که عملکرد تیم رسانه ای دولت در این زمینه همواره مورد انتقاد بوده است بخشی از این خلا می تواند بوسیله فرمانداران و مدیران دولتی پر شود.  

برای ایجاد نشاط اجتماعی توجه به مقوله هایی همچون اشتغال و ورزش جوانان و … قطعا موثر خواهند بود. ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های سیاسی و مدنی همانند حمایت از تشکیل تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و نیز احزاب سیاسی که از اهم برنامه های دولت تدبیر و امید بوده است ، موجب افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی شهروندان در روند اداره امور شده و منجر به افزایش نشاط اجتماعی و سیاسی در جامعه می شود. کما اینکه در استان کرمانشاه در دولت تدبیر و امید نشاط سیاسی و اجتماعی به گونه ای ملموس افزایش یافته و یکی از شاخص های آن هم افزایش آمار و تعداد احزاب سیاسی و سمن ها در استان می باشد و این مهم از سوی فرمانداران باید به جد دنبال شود. ضمن اینکه در مسیر دستیابی به نشاط و پویایی سیاسی و اجتماعی ، استفاده از ظرفیت و انرژی جوانان شایسته شهرستان ها باید مطمح نظر فرمانداران باشد.”

 

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 9:43 ب.ظ

3 نظر

 1. فرماندار اسلام آباد و همچنین فرماندار دالاهو برای حفظ جایگاه خود سکوت اختیار می کنند و انگار دولت تدبیر و امید وجود ندارد . نترسید برادرها عقاید خود را بیان بفرمائید مرد چه بترسد چه بمیرد ….

 2. مطالبه از نمایندگان:از دیرباز مردم ما عادت داشته اند به امید وعده های اکثرا خیالی نماینده مجلس را انتخاب کنند و همین باعث انتظارات زیاد و نشدنی از آنها میشود.انتظار شغل خوب برای همه، احداث کارخانه ها و پروژه های گوناگون و در یک کلام ایده آل کردن همه چیز که البته نشدنی است.سوای فریبکاری نامزد ها و دادن همین وعده های پوچ برای راهیابی به مجلس خود مردم هم بایستی معقولانه فکر کنند و اینقدر راحت تحلیل و تصمیم نگیرند.
  درست شدن امورات گوناگون شهرها بستگی به درست شدن ساختار مملکت دارد و این ساختار باید ریشه ای درست شود و آن بستگی به تصمیم گیری ها و طرح های ریشه ساز و ریشه دار مجلسیان دارد.

  تا زمانی که رانت و قاچاق سازمان یافته ، دزدی ها و اختلاس های رشته ای و زنجیره ای وجود دارد و عزمی از سوی قوه قضائیه و دولت برای پیگیری آن نیست امکان ساخته شدن کشور و شهرها نیست.
  دراین شرایط آیا بهتر نیست مردم ضمن انتخاب نماینده سلیم النفس از او انتظار پیگیری این مطالبات را داشته باشند نه اینکه در دفتر او بایستند و بخواهند آنها را در کارخانه و شرکتی که وجود خارجی ندارد استخدام کند.

  من باب مثال اگر خوب به شهر خودمان دقت کنیم میبینم خیابان ها تبدیل به زباله دانی یی بزرگ شده.سوای عملکرد فاجعه بار شهرداری و شورا و صدالبته نبود نظارت مردمی و دولتی بر روی شهرداری، یکی از دلایل این مسئله دل ندادن عزیزان خدوم شهرداری به کار خویش است.سوای سختی و مشقات فراوان کار این نیروها مشکل بزرگ آنها استخدام نشدن آنها است بلکه ایشان را بصورت پیمانی به افراد فرصت طلب واگذار می کنند و آنها هم حق و حقوق آنها را نمیدهند و چند ماه یکبار چندرغاز بهشان پرداخت میکنند بدون بیمه و بازنشستگی حالیکه در ژاپن بالاترین دستمزد نهاد های دولتی به سیفورهای شهرداری پرداخت میشود و استخدام شدن در این شغل آرزوی خیلی هاست.چون علاوه بر حقوق بالا و مزایای عالی از حق سختی کار و بازنشستگی زود و شان بالا استفاده می کنند در شرایطی که در ایران دقیقا برخلاف این است و این مسئله در شغل های دیگر چون کارگران ساختمانی ، دامداران، کشاورزان، معدن کاران و خیلی مشاغل دیگر صادق است.
  در این صورت آیا بهتر نیست مردم ما بجای انتظار معجزه از نماینده و سپس دلسردی از آنها این مطالبات معقول را بخواهند تا در دراز مدت سود اصلی را کاسب شوند.

 3. حجت‌الاسلام نقویان: مانده‌ایم چه خاکی بر سر کنیم
  سخنان صریح آقای نقویان در «خط قرمز»

  حجت الاسلام ناصر نقویان استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگویی با برنامه «خط قرمز» آپارات، سخنان صریحی در مورد وضعیت کشور بیان کرد.

  به گزارش انتخاب، گزیده سخنان نقویان در این گفت‌وگو را منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید:

  * الان تلویزیون ما ۴۰ سال است که در ۲۴ ساعت، حداقل یک روحانی را نشان می‌دهد. خب پس مردم باید کشته مرده روحانیت باشند. اما مردم دغدغه‌شان این است که مسئولان از فقر و بیکاری خبر دارند؟ شما حداکثر در خبر می‌توانید بخوانید از این مسائل.

  * چرا رسانه‌ای که نامش ملی است خود رئیس‌جمهور می‌گوید میلی؟ چرا رئیس‌جمهور باید بگوید میلی؟ این از فحش بدتر است.

  * دوران مخفی‌کاری، نهان‌کاری، یواشی و مصلحت‌اندیشی و مصلحت نیست مردم بدانند، دیگر تمام شده است. امروز همه چیز علنی است.

  * شایعه پخش می کنند که نقویان ضدانقلاب است. حالا خودم را بکشم که بگویم نیستم، می‌گویند اگر نیستی پس چرا رسانه پخشت نمی‌کند.

  * از علی می‌گوییم، می گویند حاج آقا ما کجا علی کجا، چرا مثال‌های اینطوری می‌زنید؟ از خوبی‌های غربی می‌گوییم، می‌گویند از کشورهای فسق و فجور تعریف می‌کنید. مانده‌ایم چه خاکی بر سر کنیم.

  * امروز امیرکبیرهایی را نمی‌گذاریم صدایشان در بیاید و بعد می‌گوییم کار کشور درست نمی‌شود. خب بیاوریم اینها را. به خدا این کشور امیرکبیر دارد.

  * گفتند قحط الرجال و جهل الرجال است، گفتم نه، رد الرجال است.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه