شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

برگزاري مراسم سالروز عمليات ميمك در اسلام آباد غرب

برگزاري مراسم سالروز عمليات ميمك در اسلام آباد غرب
  • برگزاري مراسم سالروز عمليات ميمك در اسلام آباد غرب

اسلام آبادتایمز: به مناسبت سالروز عمليات غرور آفرين ميمك توسط رزمندگان غيور اسلام مراسمي يادبودي با حضور فرمانده لشكر 81 زرهي كرمانشاه،فرماندار ،امام جمعه و مسئولين شهرستان و نيروهاي نظامي و انتظامي و خانواده معظم شهدا در محل تالار كوثر پادگان الله اكبر اسلام اباد غرب برگزار شد.

در اين مراسم حجه الاسلام ابطحي امام جمعه اسلام اباد بيان داشت رزمندگان ما در دفاع مقدس با ايمان و اراده خود  از وجب به وجب خاك كشور دفاع و نگذاشتند حتي گوشه اي از اين خاك مقدس به تصرف دشمن درايد وي افزود رژيم بعث عراق را همه دنيا حمايت مي كردند و درواقع رزمندگان ما در مقابل نه يك كشور بلكه در مقابل دنيا ي استكبار ايستادندو امروز هم ترس دشمن از ايثارگري ملت ايران است.

ايشان در ادامه به نقش مردم اسلام آباد در دوران دفاع مقدس اشاره و بيان داشت در اكثر عملياتهايي كه در مناطق غرب كشور انجام مي شد مردم اين شهرستان يا مستقيم و يا غير مستقيم نقش داشته اند و اين منطقه قدمگاه شهيدان والامقامي است كه با جان و دل از ميهن دفاع كرده اند.

امير سرتيپ  علي حاجيلو فرمانده لشكر 81 زرهي استان كرمانشاه در ادامه اين مراسم بيان داشت ايمان و اراده رزمندگان جان بركف با فرماندهي حضرت امام خميني (ره) و حضور بي نظير مردم و عشاير غيور منطقه نقش اصلي را در پيروزي در اين عمليات ايفا كرد.

وي افزود دشمن كه با تمام توان خود و پشتيباني كشورهاي به اصطلاح ابرقدرت  قدم به نبرد با كشور ما گذاشت هيچگاه فكر نمي كرد در مقابل سد قدرمتند ملت ايران قرار گيرد وجزخفت و خاري تمام از جنگ ايران هيچ نتيجه اي بدست نياورد.

امير حاجيلو گفت امروز بايد مراقب باشيم و از خون شهدا پاسداري كنيم و بابصيرت و آگاهي و شناخت در همه عرصه ها حضور پيدا كنيم .انتخابات رياست جمهوري خرداد ماه آينده بسيار حائز اهميت است و مي بايست با بينش عميق و انتخاب فرد شايسته و لايق اينبار هم در انتخابات حضور داشته باشيم.

  امير حاجيلو در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت ارتفاعات ميمك از مهمترين اهداف نظامي و استراتژيك منطقه بود كه به دست دشمن افتاده بود موقعيت استراتژيك اين منطقه از آن جهت بود كه اين ارتفاعات، آخرين ارتفاعاتي است كه به دشت هاي عراق ختم مي شود و ديده باني وسيعي تا عمق خاك عراق داشت و براي عراق هم از آن بابت داراي اهميت بود كه اولين ارتفاعي است كه به ايران اشراف دارد و وقتي به دست آنها افتاد تمامي جاده هاي مواصلاتي مهران و صالح آباد و… را تا سومار تحت نظر مي گرفتند و كل رفت وآمدهاي نظامي در جاده هاي مرزي مختل مي شد، عمليات ميمك با هدف با هدف بازپس گيري اين ارتفاعات با همراهي نيروهاي هوابرد،ژاندارمري ،عشاير ،پادگان الله اكبر و لشكر 81 زرهي با بكارگيري علوم نظامي ،تجهيزات و نيروي انساني كارآمد و تكيه برايمان ولبيك به نداي امام خميني (ره) انجام گرفت.

خاطره گويي رزمندگان ،برپايي نمايشگاه عكس شهدا و تجليل از خانواده شهدا و رزمندگان اين عمليات از ديگر برنامه هاي مراسم بود.

فرمانداري اسلام آباد غرب

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 21 دی 1391 ساعت 10:20 ق.ظ

دیدگاه