شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کودک در اسلام آبادغرب

برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کودک در اسلام آبادغرب

مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کودک با محوریت محیط زیست در شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد

 مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کودک با محوریت محیط زیست در شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد

کرمانشاه دیلی:  در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا، مجمع عمومی سازمان ملل به‌منظور حمایت از کودکان، سازمانی به نام یونیسف را ایجاد کرد که نخست «انجمن بین‌المللی ویژهٔ کودکان سازمان ملل» نام گرفت. در سال ۱۹۵۳، یونیسف یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد گردید و روز ۸ اکتبر روز جهانی کودک نام‌گذاری شد.

انجمن حافظان طبیعت زاگرس شهرستان اسلام اباد غرب همزمان با روز جهانی کودک(16مهر ماه) مسابقه نقاشی را با همکاری مهد کودکهای  شهرستان اسلام اباد غرب در محل پارک ملت با محوریت محیط زیست برگزار کرد.

نوری مدیر عامل انجمن مردمی حافظان طبیعت زاگرس اظهار داشت :این مسابقه با هدف اشاعه فرهنگ زیست محیطی وبه چالش کشیدن تفکرات کودکان که به عنوان سفیران طبیعت در آینده نه چندان دور هستند با حضور کودکان اسلام آبادی برگزار شد . همچنین اظهار داشتند که کودکان، برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه به شمار می آیند. آنان برای رشد و بالندگی خود، نیازها و در مفهوم دقیق تر حقوقی دارند که باید به درستی به آن پرداخت. با توجه به نقش بی بدیل خانواده در بالندگی شخصیت کودک، پیش از همه، خانواده و سپس جامعه باید این حقوق را به خوبی بشناسند و خود را مکلف به پاس داشت آن بدانند. روز جهاني کودک بهانه اي براي ورود به جهان کودکان است.

مدیر عامل انجمن حافظان طبیعت زاگرس همچنین از برگزاری برنامه ها و اقدامات دیگراین انجمن به منظور حفظ محیط زیست و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در این شهرستان خبر داد.

این مراسم با حضور معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، روسای ادارات حفاظت محیط زیست و بهزیستی شهرستان ،کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری ،پرسنل هلال احمر، اولیا و مربیان مهدکودک ها و اعضای فعال انجمن حافظان طبیعت زاگرس برگزار شد.

در این مراسم کودکان نقاشی هایی را در مورد محیط زیست و نقش خود در حفظ آن ارایه دادند که در پایان مراسم نیزبه تمامی شرکت کنندگان جوایز نفیسی را به رسم یادبود از طرف انجمن حافظان طبیعت زاگرس و قصر بادی فرشته ها اهدا گردید.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 8:44 ب.ظ

1 نظر

  1. عالیه.خسته نباشید.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه