یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دكترمجید حسيني

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دكترمجید حسيني

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دكترمجید حسيني

 مجید-حسینی

کرمانشاه دیلی:   بالاجبار دو روز پی امری ضروری وارد شهر اسلام اباد شدم. وصعیت را حقیقتا بدتر از انچه که در نوشته های فبلی بود دیدم . با خود اندیشیدم این همه افتخار شهر و دیار ، این همه متفکر و دانشگاهی ، این همه سردار و سالار ، این همه خان و کدخدا ، این همه مدعیان ریز و درشت در این شهر هست ولی برخی ایرادات کوچک ، برخی کارهای پیش پا افتاده که البته نتایجش می تواند کارسازتر از قدو قواره شان باشد ، هست که نیازمند تذکر به مسیولان می باشد و با کمترین هزینه انجام شدنی هستند . اصلا تعجب اینکه چرا خود مسوولان اینها را نمی بینند و چرا بی توجه از کنار انها می گذرند . من در 48ساعت گذار به شهر  موارد زیر را دیدم که امیدوارم در نوبت بعدی اصلاح شده باشند
اول : ملاحظه کردم جاده ای که به سمت حمیل میرود خط کشی استخوان داری ندارد و به ویژه در شب حادثه خیز است . یک خط کشی ساده از به خطر افتادن جان مسافرانی که با این جاده آشنایی ندارند میتواند جلوگیری کند
دوم : همین جاده در خال تعمیر است اما حفاظ کناری به اندازه کافی ندارد و در  برخی جاها اصلا ندارد .
سوم : ملاحطه کردم یک سری بلوک سیمانی وسط پل دوربرگردان سه راه ملاوی هست که دست مریزاد اما دریع از یک شب رنگ بر روی انها که قطعا حادثه خیز است . البته قبلا هم در مسیر جاده حمیل قدری از این بلوکها نصب شده و تعدادی هم در مسیر خروجی شهر بطرف کرمانشاه و ایلام که انها هم دچار چنین نقصی هستند . قطعا هم مسولان بارها دیده اند . انشالله به خاطر حفط جان مسافران اقدام عاجل در رفع نقصان نمایند .
چهارم: عدم نصب علایم رانندگی کافی در ورودی شهر از سمت حمیل به ویژه در محل تقاطع ها و بریدگی ها و دور زدنها
پنجم: سالیانی است این پل دوم در بدره ای یک دور برگردان کم دارد و متاسفانه بی خیالند مسوولان شهر . همچنین ورودی کمربندی قصرشیرین چه در این سمت شهر و چه در ان سمت شهر . جان مردم راجدی بگیریم .
ششم: تاخیر و طول دادن بی مورد برخی فعالیتهای عمرانی شهری مثل جدول گذاری و … که میتواند سرعت بیشتری بگیرد . من در همدان خودم شاهد بودم چهار راهی را تخریب کردند و حدود ده خانه از همان حوالی چهار راه خراب شد و بجایش میدانی پر از گل و سبزه در عرض کمتر از هفتاد و دو ساعت بنیان نهادند . این را با چشمان خود اگر نمی دیدم باورش سخت مینمود . یعنی مسوولان ما کمتر هستند از  مسوولان همدان .
هفتم: تلنبار شدن زباله در خیابان پیام نور و حوزه و دانشگاه امام رضا و خیابانهای اصلی  شرمی سنگین را بر دوش شهردار و شورا می نهد .
هشتم: وجود ماشینهای دستفروش در وسط خیابانها و سد معبر نمودنشان که قطعا افزایش تصادف را سبب میشود .
نهم: درب بسته و فضای بی روح مراکز فرهنگی  و هنری و وجود مدیران غیر هنری در این فضاها شهری مرده به مسافران معرفی مینماید .
دهم: سالگرد شهدای بیونیچ امد و رفت و دریع از تازه کردن عکس شهدای ان حادثه و نیز ان تصویر رنگ و رو رفته شهیدان شهبازی و ریزه وندی و نابسامانی بنرها و تصاویر شهدا که برازنده نه شهیدان است و نه شهر شهیدان مرصاد
یازدهم :  ساماندهی تابلو های بانک ها و ادارات و موسسات خصوصی و مغازه ها و تابلوهای تبلیغاتی و ….
خواهشی دارم که به خاطر انسانیت به این موارد توجه کنیم و پیشنهاد میدهم این بزرگان شهر در جلسه ای با فرماندار محترم درخواست جدی این موارد که خرج چندانی هم ندارد  مطرح نمایند .
والبته موارد جدی تری هم هست که در اینده بدانها خواهم پرداخت .

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 12 تیر 1396 ساعت 10:41 ب.ظ

2 نظر

  1. درود بر توجه و حساسیت شما

  2. جناب آقای دکتر حسینی از نگاه تیز بین ودقیق حضرتعالی جای تشکر داره ولی چرا عزیز نخبه ای مثل شما این تذکرات مکتوب واین اعتراضها را به فرمانداری صورت جلسهای داده نمی شه

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه