دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷

تصاویری قدیمی و دیده نشده از اسلام آبادغرب در قبل از انقلاب / سری اول

تصاویری قدیمی و دیده نشده از اسلام آبادغرب در قبل از انقلاب / سری اول

تصاویری قدیمی و دیده نشده از اسلام آبادغرب در قبل از انقلاب / سری اول 

 

کرمانشاه دیلی: تصاویر زیر مربوط به اسلام آبادغرب در دوره قبل از انقلاب اسلامی است که البته در آن زمان نام شاه آبادغرب را بر خود داشته است.

هرچند که ما از زمان و دوره ای که این تصاویر مربوط به آن می باشند اطلاع نداریم اما به نظر می رسد فردی به نام کاظم شهریاری شهردار آن زمان اسلام آبادغرب این تصاویر را در راستای تهیه گزارش مصور از عملکرد خویش و برنامه هایی که در مسیر نوسازی آن عملیاتی کرده ، تهیه نموده است و البته به پاس این تغییرات اساسی به استناد عکسی که ما دریافت نموده ایم ، موفق به دریافت یک قطعه نشان آبادانی و پیشرفت از نخست وزیر وقت گردیده است.

یادآور می شویم در گذشته استان پنجم یکی از ۱۰ استان‌ کشور ایران بود که در ۱۹ دی ۱۳۱۶ خورشیدی، ﺑﺎ اﺻﻼح ﻗﺎﻧﻮن ﺗﻘﺴﻴﻤﺎت کشوری به عنوان استان پنجم تعیین گردید. این استان شامل شهرستان های ایلام، شاه آبادغرب، کرمانشاهان، سنندج، ملایر و همدان می‌بود.

از میان این پنج شهرستان کرمانشاه ، ایلام ، همدان و سنندج هم اکنون مرکز استان هستند و ملایر هم در بسیاری از حوزه ها توسعه فراوان پیدا کرده است و متاسفانه اسلام آباد بواسطه ضعف و نوع نگاه مسئولین محلی و استانی ، مرکز محوری در استان کرمانشاه و در نتیجه کوتوله ماندن سایر نقاط استان و … علی رغم موقعیت ، ظرفیت ها و قابلیت های ممتازی و ویژه ای که دارد به واقع نتوانسته است در مسیر توسعه گام بردارد.

همچنین یادآور می شویم مساحت شهرستان اسلام آبادغرب نسبت به گذشته کاهش داشته است و شهرستان های امروزی گیلانغرب و دالاهو که در گذشته به صورت بخش هایی از اسلام آباد بوده اند هم اکنون از این شهرستان منفک شده اند.

عکس های زیر را دوست عزیزمان جناب آقای کیوان دیبادین در اختیار ما قرار داده اند که همین جا بابت نگهداری و انتشار این تصاویر جهت بازدید همشهریان عزیز از ایشان قدردانی می کنیم. ضمنا این تصاویر در 3 سری تقدیم مخاطبان ارجمند خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

کیوان دیبادین و برادرش در خردسالی


نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 11 خرداد 1393 ساعت 6:28 ب.ظ

1 نظر

  1. شاه اباد دهه چهل با ورود کاظم شهریاری واستانداری مهندس شهرستانی فضای شهری بخود گرفت ایجاد فضاهای سبز ودلنشین پارک شهر خیابان کشی های اصولی ساخت هنرستان صنعتی ومدارس راهنمایی ودبیرستانهای دخترانه وپسرانه ایجاد سالن پیش اهنگی تاسیس سینما تابستانی و…… ایجاد منطقه شهریار شهر اینها از اقدامات جناب کاظم شهریاری فرماندار وشهردار شاباد بوده ساخت ساختمان جلب سیاحان که حالا در اختیار سپاه اسلام اباد می باشد یکی دیگر از اقدامات ایشان بوده .کاوشهای باستان شناسی چغاگاوانه و….گرچه هشت سال جنگ این شهر را بارها در معرض شدید ترین بمبارانهای هوایی قرار داد وبیش از هفتاد درصد تخریب شد اما مردمش با همان گویش وادبیات گفتاری ومهرورزی به هم شهره اند .وعشق به خاک را با مثال دامن گیر بودن اصالت داده اند

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه