جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

حضور شخصیتهای مختلف در مراسم ترحیم پدر حاج پرویز توسلی زاده

حضور شخصیتهای مختلف در مراسم ترحیم پدر حاج پرویز توسلی زاده

حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولین در مراسمات درگذشت پدر حاج پرویز توسلی زاده

 

 

کرمانشاه دیلی:  همانگونه که پیشتر اطلاع رسانی کرده بودیم در روزهای گذشته حاج پرویز توسلی زاده قائم مقام دادگستری استان کرمانشاه به سوگ پدر نشست.

مرحوم حاج بابا توسلی زاده انسانی وارسته و مزین به سجایای اخلاقی بود که مورد احترام همگان بود . مرحوم حاج بابا توسلی زاده پدری برجسته و نمونه بود که دو تن از پسران ایشان در صفوف رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ علیه رژیم بعث به مقام والای شهادت رسیده بودند. حاج پرویز توسلی زاده ، حاج فرهاد توسلی زاده و دکتر توران توسلی زاده از شخصیت های خوشنام و برجسته دستگاه قضایی استان نیز از فرزندان این مرحوم می باشند که با تربیت فرزندانی  صالح نامی نیک و بزرگ را بر جریده روزگار ثبت نموده است.

حضور گسترده و کم نظیر آحاد مختلف جامعه اعم از مردم و مسئولین در مجالس تشییع و تدفین و ترحیم این مرحوم که شکوه آن هرگز از اذهان جامعه پاک نخواهد شد ، آئینه تمام نمای تکریم شکوهمند این بزرگمرد توسط عموم بود.

امواج بزرگ انسانی که نمود آن در مراسم ترحیم در مسجد امام خمینی اسلام آبادغرب صفحه ها و صحنه هایی کم نظیر را در تاریخ این دیار رقم زده بود ، همه و همه گویای قدردانی مردم از آن عبد صالح خداوند بود که با تربیت فرزندانی چنین شایسته، توشه سفر آخرت خویش را پربار نموده است.

 حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولین در مراسمات درگذشت پدر حاج پرویز توسلی زاده

صفوف پر از ازدحام و چند لایه از امواج انسانی موجب آن شده بود که امکان نشستن ولو برای لحظاتی برای خیل عظیم شرکت کنندگان در این مراسم فراهم نشود و حماسه قدردانی مردم آگاه علاوه بر ازدحام بی حد و حصر داخل مسجد، فضای محوطه مسجد و خیابان های اطراف را مملو از جمعیت نماید.

بسی دشوار است وصف حضور بسیار با شکوه مردم و به راستی که واژگان و تعابیر قاصرند از اداء کردن حق مطلب در این خصوص .

نمی دانیم از حضور شخصیت های اجتماعی و سران ایلات و عشایر از اقصی نقاط استان کرمانشاه همانند شیرزادخان شیرزادی ، حاج مراد مرادی ، عزالدین خان الماسی ، حاج کریم صیدمحمدی ، حاج داریوش کیانی ، علی اکرم خان علیشیری ، خسرو خان رضایی ، شهسوارخان شهسواری ، سیدمرشد حسینی ، حشمت خان حشمتی ، یوسف خان ظهرابی و …. بنویسیم یا از آسیدنصر الدین حیدری بزرگ جامعه اهل حق ایران که پسر خود سید جلال الدین حیدری را با پیام تسلیت به این مراسم فرستاده بود امری که به ندرت اتفاق می افتد.

مجموعه وزارت کشور نیز که حضوری گسترده در این مراسمات داشتند؛ استاندار کرمانشاه و آیت الله آزرمی که با تماس تلفنی ابراز تسلیت نمودند و آقایان دکتر حمیدرضا صیدمحمدی ، حاج جعفر همتی ، دکتر قدرت احمدیان ، هدایت حاتمی ، اصغر میرزایی، مهندس نیک کردار، بهرام سلیمانی ، شهریار حیدری، حسین خدر ویسی ، جلیل بالایی و … نیز فرمانداران و بخش داران سطح استان که بعضی از ایشان در چندین نوبت در این چند مراسم حضور بهم رساندند.

مدیران کل ادارات و ارگانها و معاونین و پرسنل آنها که احصاء و نام بردن از ایشان به دلیل کثرت حضور، بدون تردید ممکن نخواهد بود .

روسا، معاونین و کارکنان ادارات و ارگانهای شهرستان های مختلف

مجموعه دستگاه قضایی استان که سنگ تمام گذاشتند و حضوری بسیار پررنگ در مراسمات درگذشت پدر سه همکار خویش داشتند: محمد رضا عدالت خواه رئیس کل محترم دادگستری استان کرمانشاه ، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ، دادستان نظامی کرمانشاه ، دادستان مرکز استان کردستان ، دادستان محترم استان کرمانشاه و معاونین ، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب، روسا و مستشارین دادگاههای تجدید نظر ، روسای دادگاههای عمومی و بازپرسان، همکاران دادگاه عالی انتظامی قضات ، همکاران دادسرای انتظامی قضات ، روسای دادگستری و دادستان های شهرستان های استان ، قضات استان های همجوار و …

جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه و سایر فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی سطح استان از جمله سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف ، سردار آسیابانی جانشین قرارگاه نجف و ….

حجت الاسلام مهری رئیس شورای نگهبان استان کرمانشاه.

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه ، رئیس دانشگاه پیام نور  اسلام آبادغرب ، جمعی از اساتید دانشگاه رازی و سایر مراکز آموزش عالی و ….

اعضای شوراهای شهرستان های کرمانشاه ، اسلام آباد غرب، گیلانغرب و سرپل ذهاب، شهردار اسلام آباد غرب و …

سربازان گمنام امام زمان.

جامعه پزشکان استان و مدیران این حوزه که حقیقتا حضوری گسترده و خداپسندانه داشتند.  

کانون کارشناسان رسمی دادگستری، کانون وکلا

مدیران و پرسنل شرکت نفت

نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی.

  • اما در این میان بودند افرادی که به واسطه بعد مسافت ابراز همدردی خویش را به وسیله پیام ابلاغ نمودند :

آیت الله ممدوحی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان ، ملاقادر قادری ، سید دادوش هاشمی معاون شهردار تهران ، اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس ، نعمت اله منوچهری ، علی جلیلیان، عبدالرضا مصری ، محمد ابراهیم محبی  ، فتح الله حسینی ، حسن سلیمانی نماینده ادوار ، محمد رزم ، حسین خوش اقبال ، دکتر سلیمان محبی ، مدیریت شعب بانک های استان و …

  • از جمله نکات قابل توجه این مراسم:

آیت اله ذکر اله احمدی نماینده سابق مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان در این مراسم گفت درگذشت پدر دو شهید والامقام را به خانواه معزای توسلی زاده تسلیت می گویم و افتخار می کنم که سخنران این مراسم هستم

و البته حضور گسترده برادران اهل حق و برادران اهل تسنن که خود را از نقاط مختلف استان به این مراسم رسانده بودند تا با خانواده محترم توسلی زاده ابراز همدردی کنند.

جامعه محترم روحانیت نیز حضور قابل توجهی داشتند.

محمدرضا شعبانی علی رغم مشغله های فراوان با حضور در منزل خانواده توسلی زاده در اسلام آبادغرب با ایشان همدردی نمود.

سیدسعید حیدری طیب نیز صبح امروز به همین منظور در کنار آقایان توسلی زاده در اسلام آباد حضور پیدا کرد.

حضور مردم اسلام آباد و اطراف در این مراسم به گونه ای کم نظیر بود.

 

اسامی شخصیت های مورد اشاره فوق ، تنها بخش بسیار ناچیزی از حجم عظیم شرکت کنندگان در این مراسم و مجالس بود و به دلیل فراوانی این حضور نام بردن از تمامی عزیزان هرگز ممکن نیست فلذا از عزیزانی که قطعا شمار آنها بسیار است و در متن خبر فوق از قلم افتاده اند ، عذر خواهی می کنیم چرا که امکان به خاطر سپردن آن همه شخصیت های مختلف وجود نداشت.

 

نوشته شده توسط admin در جمعه, 18 مهر 1393 ساعت 5:36 ب.ظ

3 نظر

  1. آقای پرندین آقای توسلی زاده مرد شریف وبزرگواریست.

    1. در این باره هیچ شکی نیست

  2. خدا رحمتش کنه.

  3. جناب حاج پرویز توسلی زاده واقعا برای مدیر کلی لیاقت صداقت ودرایت دارد چرا اقدام نمیشود

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه