جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

خود زنی به سبک مجمع نمایندگان استان کرمانشاه / اردشیر محمدی

خود زنی به سبک مجمع نمایندگان استان کرمانشاه / اردشیر محمدی

خود زنی به سبک مجمع نمایندگان استان کرمانشاه

 اردشیر محمدی

به قلم اردشیر محمدی

کرمانشاه دیلی:   نمایندگان استان در آستانه سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان کرمانشاه در اقدامی عجیب و شتاب زده با انتشار بیانیه ای خطاب به ایشان اعلام نمودند که در صورت عدم پذیرش خواسته های آنان مبنی بر تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و منطقه ویژه اقتصادی اورامانات وی را در این سفر استانی همراهی نخواهند کرد.

طرح این خواسته با چنین شیوه نامالوفی که نه منطبق با عرف سیاسی بوده و نه در شرایط فعلی استان به مصلحت مردمش است قبل از آن که اقدامی در راستای حفظ منافع عمومی استان باشد ، هدر دادن فرصتی است که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست .

صدور بیانیه تقابلی نمایندگان در شرایطی که حرکت های خودجوش مردمی برای استقبال از رییس جمهور در اقصی نقاط استان شکل گرفته و مردم ما هم مهیای پذیرایی از هیات دولت برای ثبت یک رویداد تاریخی هستند اقدامی غیرقابل دفاع محسوب شده و می توان آن را مسامحتا یک خودزنی سیاسی تلقی کرد .

اول : سبک نگارش بیانیه نمایندگان و شیوه تنظیم آن با حجمی از ایرادات فاحش دستوری و اغلاط ادبی ، قبل از هر چیز بیانگر نوعی دستپاچگی و برخورد انفعالی است که نه در شان مجمع نمایندگان و مردم با فرهنگ استان کرمانشاست و نه در انتشار آن مصلحت و منفعتی برای مردمانش قابل تصور است . تعامل مجمع نمایندگان با هیات دولت برای رفع تنگناهای استان مستلزم برخورد کارشناسانه و منطقی است تا با درنظر گرفتن محذورات موجود بتوان دولت را در تخصیص امکانات و اعتبارات و توجه به مشکلات اساسی استان اقناع نمود . نیازی به توضیح نیست که توسعه یک جامعه و نگاه معطوف به پیشرفت آن با شیوه های احساسی و پوپولیستی حاصل نخواهد شد .

دوم : تصویب هر طرح و پروژه ای بنا به سیاق سفرهای استانی هیات دولت در فرایند سفر و طی جلساتی که در جریان آن تشکیل میگردد محقق شده و معمولا به لحاظ نگاه ویژه و مثبت عالی ترین مقام اجرایی به آن استان در صورت فراهم بودن سازوکارهای مربوطه ، طرح موصوف ، مصوب خواهد شد . از این زاویه ، رویه نامتعارف مجمع نمایندگان برای تحت فشار قراردادن دولت که تبادر نوعی باج گیری است به لحاظ این که با سیاست ها و برنامه های سفرهای استانی دولت منطبق نیست نمی تواند پیامد مثبت و شایسته ای برای استان در پی داشته باشد .

سوم : برخورد تقابلی و تعارضی مجمع نمایندگان با هیات دولت در سفری که نگاه همه مردم استان به آن معطوف است قبل از هر چیز به تقویت و استحکام موضع و موقعیت استاندار و مدیران اجرایی استان خواهد انجامید . اقدامی که پشتوانه سیاسی آن به دور از ملاحظات عقلانی بوده و حمایت اجتماعی هم در پی نداشته باشد بیش از پیش پایگاه سیاسی و اجتماعی نمایندگان را تق و لق کرده و چنته آنان را در تعاملات آتی با مدیران اجرایی خالی خواهد کرد

چهارم : مهمان نوازی و برخورد کریمانه با مهمانان رسم نیک و شیوه پسندیده مردم کرمانشاست که سالها مردمان دیار ما متصف به آن بوده اند . برخورد نامهربانانه و قهر کودکانه با رییس جمهوری که هم مقبول و محبوب مردم است و هم برای نخستین بار مهمان کرمانشاهی هاست جفایی نا بخشودنی به فرهنگ دیرین ماست که ترمیم آن به این سادگی ها میسر نخواهد بود . وقتی میزبان و صاحب خانه نخواهد یا نتواند آیین مهمان نوازی را رعایت کرده و حق نمک خود را بجا آورد چگونه توقع خواهد داشت تا میهمان هم حرمت میزبانی او را نگاه دارد ؟

 بیانیه مجمع نمایندگان با هر نیت و قصدی که صادر شده باشد قطعا تاثیری در حضور مردم برای برگزاری یک استقبال با شکوه و تاریخی از رییس جمهور و هیات دولت نخواهد داشت و مردم دانا و با فرهنگ کرمانشاه به سنت مالوف خود قدر و منزلت مهمان خود را  نگاه خواهند داشت.

تصویر زیر مربوط به بیانیه مجمع نمایندگان استان می باشد.

http://uupload.ir/files/zpf_img_20160713_145325.jpg

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 24 تیر 1395 ساعت 9:28 ب.ظ

6 نظر

  1. تو برو کشکت بساب

  2. اتفاقا کار بجایی کردن ماکه از این دولت خیری ندیدیم.

  3. درودها بر شما

  4. دولتها وظیفه دارند که از تمام استانها بازدید واز مشکلات مردم با خبر وبرای رفع مشکل چاره جویی شود اما نمایندگان باید با سعه صدر ودرابت ورفتار عقلانی واحترام مطالبات وخواسته های مردم استان را مطرحه وخواهان مساعدت دولت باشند قهرکردن ودادن بیانبه ودعوت به عدم پذبرش مهمان روش مردودیست که درشان ورفتار نمایندگان مردم استان نیست

  5. اومدن یا نیومدن روحانی هیچ منفعتی ب حال استان ما نداره ایشان با چه روی میان کرمانشاه تو این مدت ریاست چیکار برای کرمانشاه و شاباد انجام دادن ک الان بخوایم سنگشو ب سینه بزنیم درود بر شرف نماینده های استان تو عمرشون یه کار خوب انجام داده باشن اونم اینه درود بر شرفشون 

  6. نماینده های استان میخوان فقط برای خود بهره برداری کنن . و الا همه می دانن که نهایتا روحانی و هیات دولت رو همراهی خواهند کرد

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه