شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

دفاع تمام قد نماینده کرمانشاه از حق جنگ زدگی شهرستانهای اسلام آبادغرب و گیلانغرب

دفاع تمام قد نماینده کرمانشاه از حق جنگ زدگی شهرستانهای اسلام آبادغرب و گیلانغرب

دفاع تمام قد نماینده کرمانشاه از حق جنگ زدگی شهرستانهای اسلام آبادغرب و گیلانغرب

احمد صفری

 

کرمانشاه دیلی: در پی انتشار لیست شهرهایی که توسط ستاد کل نیروهای مسلح بعنوان مناطق جنگی به سازمان برنامه و بودجه کشور معرفی گردیده اند ( موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه ) و در آن نام برخی شهرهای جنگ زده ی استان دیده نمی شود ، رییس مجمع نمایندگان استان در گفت و گویی به این موضوع واکنش نشان داد.

 

مهندس صفری با اشاره به اینکه مگر می توان شهری مانند گیلانغرب را که دومین شهر مقاوم سالهای دفاع مقدس نام گرفته از مناطق جنگی محسوب ننمود؟

 

وی افزود : مگر میشود شهری که در مهرماه سال ۱۳۹۰ میزبان رهبر معظم انقلاب بود و ایشان در اجتماع پرشور مردم این منطقه ، پایداری پرشکوه مردم غیور این شهر را در دوران هجوم رژیم بعثی ، مایه افتخار جوانان کشور دانستند ، در زمره مناطق جنگی محسوب نکرد ؟ مگر ایشان در همان سخنرانی به بازدید چند باره خود از گیلان غرب و مناطق اطراف در طول هشت سال جنگ تحمیلی اشاره نداشتند ، پس آیا سندی بالاتر از بیانات و شواهد رهبری نظام وجود دارد که متولیان امر چنین شهری را منطقه جنگی نمی دانند؟

 

 

رییس مجمع نمایندگان استان در ادامه به نگنجاندن نام شهر شهدای مرصاد ( اسلام آباد غرب ) در لیست یاد شده نیز اشاره داشت و عنوان نمود: برای من خیلی عجیب است که شهرستان اسلام آباد غرب که چندصد بار مورد بمباران های وحشیانه بعثیون قرار گرفته و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب نموده ، چگونه در این لیست دیده نمی شود ؟ شهری که هنگام حمله منافقین کوردل در مردادماه سال ۱۳۶۷ ، توسط مردم دلاورش به صحنه پیروزی های درخشان رزمندگان اسلام مبدل شده بود .

 

 

مهندس احمد صفری همچنین با یادآوری بمباران شیمیایی مناطقی از شهرستان دالاهو توسط رژیم ددمنش بعث عراق و شهدای مظلوم زرده در این شهرستان ، عنوان نمود : مردم با صداقت این منطقه همواره مرزدار و دلواپس کیان جمهوری اسلامی بوده اند و در طول ۸ سال دفاع مقدس ، جوانان برومندی را برای حفظ نظام تقدیم نموده اند ، پس چگونه می توان این منطقه را منطقه جنگی به حساب نیاورد ؟

 

 

مهندس صفری در پایان به اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان با استفاده از تمام ظرفیت های خود برای اصلاح موضوع یادشده ، تلاش خواهد کرد ، گفت : یقینا با شناختی که از ساختار ستاد کل نیروهای مسلح داریم و در راس آن سردارانی حضور دارند که همیشه از استان کرمانشاه و دلاوریهای مردم شهرهایش که درگیرجنگ تحمیلی بوده اند به نیکی یاد میکنند، امیدواریم نام این سه شهر را نیز بعنوان مناطق جنگی اضافه نمایند تا بتوانند از اعتبارات توسعه ای خاص این مناطق بهره مند گردند . از استاندار محترم کرمانشاه نیز بعنوان نماینده عالی دولت انتظار داریم تمام کوشش و سعی خود را برای اصلاح قضیه مذکور مصروف نماید تا انشالله مردم غیور این شهرها دلگرم تر از گذشته یاور دولتمردان خویش باشند .

منبع: تیترنیوز به نقل از صداقت نیوز

 

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 07 دی 1396 ساعت 9:49 ب.ظ

1 نظر

  1. محمدرضا رسولی مدیرعامل منابع آب ایران:۱۰۸ سد دیگرساخته می‌شود!
    ایشان همچنین گفتند که تنگاهای مالی پروژه‌های سدسازی را کند کرده است وپیمانکاران به دلیل عدم تخصیص منابع مالی دروضعیت خوبی نیستند.

    گیلانغربی: ترا به وجدان تان آن منابع مالی موردنظر را مانند همیشه به حساب های بانکی پیمانکاران که کسی جزشرکا ی خودتان نیستند واریز کنید وبیشترازاین با این سدهایتان این مملکت را به بیابان تبدیل نکنید.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه