چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

دلایل رها شدن ساخت بیمارستان اسلام آباد؛ بانک ها:‌ ما به تعهدات خود پایبند هستیم/ کوتاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئولین شهرستان/ آقای فلاحت پیشه کجا هستید؟

دلایل رها شدن ساخت بیمارستان اسلام آباد؛ بانک ها:‌ ما به تعهدات خود پایبند هستیم/ کوتاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئولین شهرستان/ آقای فلاحت پیشه کجا هستید؟

دلایل رها شدن ساخت بیمارستان اسلام آباد؛ بانک ها:‌ ما به تعهدات خود پایبند هستیم/ کوتاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئولین شهرستان/ آقای فلاحت پیشه کجا هستید؟

دلایل رها شدن ساخت بیمارستان اسلام آبادغرب

کرمانشاه دیلی: در حالیکه قریب به سه ماه از کلنگ زنی فازدوم بیمارستان اسلام آبادغرب با حضور وزیر بهداشت می گذرد اما کماکان این پروژه به همان حال رها شده و اگر نبود اقدام ارزشمند خاندان خیر زنگنه که زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر را جهت این پروژه عام المنفعه اهدا نمودند ، چه بسا علی رغم اعلام آمادگی بانک های خصوصی جهت ساخت این بیمارستان ، آن کلنگ زنی هم صورت نمی پدیرفت.

آقای دکتر فلاحت پیشه نماینده محترم اسلام آبادغرب بفرمایند چرا علی رغم مسئولیتی که بر دوش ایشان است این پروژه در این وضعیت قرار دارد؟

بهتر نیست به جای اینکه وقت نمایندگی مردم را برای پرداختن به مصاحبه های مربوط به تحلیل های سیاسی و نوششتن مقالات و حضور مداوم در فضای رسانه ای ، به هدر دهند و یا درگیر عزل و نصب مدیران در منطقه باشند و یا با بستگان و اعضای خانواده محترمشان به دیدار مسئولین بروند ، محض رضای خدا ، این اوقات را به رسیدگی به مشکلات بی پایان مردم محروم حوزه انتخابیه اش اختصاص دهد.

اینکه صرفا در فضای رسانه ای ، حرفهایی زده شود کفایت نمی کند و ایشان باید دلسوزانه امورات منطقه را پیگیری نمایند چرا که وظیفه ایشان هم این است.

اما در همین راستا خبرگزاری ایسنا گزارشی منشر که طی آن بانک ها اعلام کرده اند به تعهدات خود پایبند هستند و هرگاه شرایط مهیا شود برای ساخت بیمارستان اقدام خواهند کرد ولی تاکنون دانشگاه علوم پزشکی نقشه، مجوزها و آنچه که باید انجام می‌داده را در اختیار بانک‌ها قرار نداده است. از این‌رو فعلا ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی به تعویق افتاده است.

انتظار می رود در این خصوص تمامی مسئولین شهرستان به جد پیگیر این موضوع بوده و آن را در اسرع وقت به نتیجه برسانند.

  • مشروح گزارش ایسنا را در ادامه مشاهده می کنید.

در حالی در جریان زلزله اخیر در نواحی غرب کشور بانک‌ها تعهد کرده بودند تا بیمارستان ۹۶ تختخوابی در کرمانشاه بسازند که ظاهرا عدم همکاری لازم و به موقع از سوی برخی دستگاه‌ها مانع از اجرای این تعهد شده است.

به گزارش ایسنا، حدود دو ماه پیش بود که در نواحی غربی و در کرمانشاه و سرپل ذهاب زلزله‌ای رخ داد که باعث تخریب بخش‌هایی از این مناطق شد، از واحدهای مسکونی گرفته تا مکان‌های عمومی از جمله مدارس، خانه‌های بهداشت و به طور ویژه بیمارستان سرپل ذهاب تخریب شد و کارایی خود را از دست داد.

در جریان این زلزله بانک‌ها برای جبران خسارت در کنار کمک‌هایی که به طور نقدی و غیرنقدی خود انجام دادند، در بازدیدی که از مناطق زلزله‌زده داشتند، تصمیم داشتند تا به بازسازی و ساخت مکان‌های عمومی و ضروری این مناطق بپردازند، از این‌رو ساخت مدرسه و خانه بهداشت در دستور کار قرار گرفت و در یک تصمیم جمعی قرار شد تا یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی در اسلام‌آباد غرب احداث شود.

پیگیری جریان این ساخت‌وسازها از کانون بانک‌های خصوصی با این توضیح همراه شد که بانک‌ها برای ساخت‌وساز وارد شدند و حتی در چند روز آینده خانه بهداشت و یا مدرسه ساخته و تحویل می‌شود، اما در مورد بیمارستان ۹۶ تختخوابی شرط شده بود که آماده‌سازی زمین، تجهیزات، نقشه و مجوزهای این پروژه و همچنین نظارت برای ساخت که اموری تخصصی است از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باشد و در مقابل ساخت و تمامی هزینه‌ها را بانک‌های خصوصی تقبل کنند، ولی در حال حاضر اتفاقی که افتاده این است که زمین مورد نظر برای احداث بیمارستان را یک خیر تامین کرده و بانک‌ها هم آماده برای تامین هزینه و شروع به ساخت هستند ولی تاکنون دانشگاه علوم پزشکی نقشه، مجوزها و آنچه که باید انجام می‌داده را در اختیار بانک‌ها قرار نداده است. از این‌رو فعلا ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی به تعویق افتاده است.

کانون بانک‌های خصوصی دراین باره توضیح داده بانک‌ها به تعهدات خود پایبند هستند و هرگاه شرایط مهیا شود برای ساخت بیمارستان اقدام خواهند کرد. در کنار کمک برای ساخت و بازسازی در جریان زلزله کرمانشاه، رقمی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت نیز از سوی شبکه بانکی تعهد شد تا برای بازسازی مناطق زلزله زده به مشمولان اختصاص پیدا کند.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 11 اسفند 1396 ساعت 10:09 ق.ظ

1 نظر

  1. سلام ،تورو خدا بزارین دکتر به فکر تحلیل های سیاسی،نوششتن مقالات و درگیر عزل و نصب مدیران در منطقه باشند تا اینکه دوباره بیاد به فکر ساختن بیمارستان باشد و آوار بشه رو سر مردم بیچاره.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه