جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

سه خبر از اسلام آباد غرب:برگزاري همايش تجليل از هنرمندان غرب استان در اسلام آباد غرب

سه خبر از اسلام آباد غرب:برگزاري همايش تجليل از هنرمندان غرب استان در اسلام آباد غرب
  • سه خبر از اسلام آباد غرب:برگزاري همايش تجليل از هنرمندان غرب استان در اسلام آباد غرب

  • همايش تجليل از هنرمندان شهرستانهاي غرب استان باحضور جمعي از مسئولين و 300 نفر از اهالي هنر در سالن تشريفات اسلام آباد غرب برگزار شد. 


اسلام آبادتایمز: صدراله بابلي فرماندار اسلام آباد در اين مراسم  بيان داشت هنرمندان در تمام حوزه هاي فرهنگي و هنري  وظيفه خطير و سنگيني دارند و ترويج فرهنگ ناب و ارزشها به عهده اين قشر از جامعه است كه با كمترين امكانات بيشترين خدمات را در بخش فرهنگ و هنر انجام دهند.

وي افزود امروز هنرمندان با بصيرت  و روشنفكري خود و با تاسي از خون شهدا و ادامه راه شهدا در تمام صحنه هاي انقلاب  حضور داشته و دارند و با وحدت وهمدلي و تاثير هنر خود در خلق حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نقش بسزايي را ايفا خواهند كرد.

در ادامه اين مراسم دكتر حسين قناديان رئيس سازمان بسيج هنرمندان كشور گفت بايد تلاش كرد تا اصالت هنر و هويت واقعي خود را پيدا كرد و با كمك خلاقيت و هنر جوانان باذوق و خوش سليقه تمدن ملتمان را به دنيا بشناسانيم و هجمه هاي فرهنگي دشمنان را نقش براب كنيم .

قناديان گفت وظيفه هنرمندان اين است كه موقعيت مكاني و زماني و رسالت هنري خود را بدانند و اين را درك كنند كه مورد توجه و اقبال عمومي و الگوي رفتاري  مردم هستند ،پس بايد اين رسالت سنگين  را به سرانجام برسانند و در ترويج فرهنگ و ارزشها و انتقال آن به نسلهاي بعدي تلاش نمايند.

وي به حماسه پيش رو اشاره و گفت حضور پرشكوه مردم در انتخابات آرامش و ثبات جامعه كه دشمن بدنبال برهم زدن ان است را بدنبال دارد و همه هنرمندان بايد با حضور پرشور در اين حماسه سياسي حضور داشته باشند  اجراي موسيقي،شعرخواني،تئاتر  و ….. از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

در پايان اين مراسم از 60 نفر از هنرمندان عرصه هاي  موسيقي،تئاتر،خوشنويسي ،صنايع دستي،شعر و پيشكسوتان هنرمند شهرستانهاي اسلام آباد غرب،سرپلذهاب ،دالاهو،گيلانغرب و قصرشيرين با اهدا لوح يادبود تجليل بعمل امد.

  • فرماندار اسلام اباد:كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان 14800 نفر عضو دارند 


اسلام آبادتایمز: صدراله بابلي فرماندار اسلام اباد در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان با بيان اين مطلب افزود از اين تعداد 4652 نفر عضو ثابت كتابخانه  هستند.

وي در ادامه بيان داشت در اين شهرستان در حال حاضر 4 كتابخانه  با دارا بودن 52251 عنوان كتاب در حال فعاليت هستند كه بزودي كتابخانه مسكن مهر با 550 متر مربع زيربنا و اعتبار 190 ميليون تومان و پيشرفت فيزيكي 70 درصد به بهره برداري خواهد رسيد.

فرماندار اسلام اباد در ادامه از ساخت كتابخانه مركزي در زميني بمساحت 1500 متر مربع و اعتبار 15 ميليارد ريال و همچنين كتابخانه دهستان شيان با اعتبار 1 ميليارد ريال و مساحت 400 متر مربع خبر داد.

ايشان فضاي مطالعه براي هر100 نفر در شهرستان را يك متر مربع عنوان كرد و تجهيز تمام كتابخانه ها به اينترنت پرسرعت و همچنين نمايه نشريات را از مهمترين اقدامات انجمن كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان عنوان كرد.

نصب دوربين مدار بسته در كتابخانه ها،عضويت رايگان علاقمندان به مناسبتهاي مختلف ،اهدا كتاب به مدارس ،پيگيري ساخت كتابخانه هاي مركزي و شيان از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.  • فردا به میزبانی اسلام آبادغرب دومین همایش نقش پارک علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه استان کرمانشاه برگزار می شود


اسلام آبادتایمز:  دومین همایش نقش پارک علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه استان کرمانشاه – ویژه شهرستانهای اسلام آبادغرب و دالاهو- به همت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه، فردا(30 اردیبهشت) برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس رضا رحیمی قائم مقام پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به فعالیت پنج مرکز رشد شهرستانی در استان کرمانشاه، اظهار داشت: اسفند سال گذشته اولین همایش نقش پارک علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه استان را در کنگاور برگزار کردیم و دومین همایش نیز ویژه شهرستانهای اسلام آبادغرب و دالاهو، فردا( 30 اردیبهشت) در اسلام آبادغرب برگزار می شود.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به فعالیت چهار کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، اجرایی، آموزش و داوری در این همایش، افزود: همچنین در این همایش بخش آموزش نیز کارگاه آموزشی آشنایی با تهیه و تدوین مدل کسب و کار را با صدور گواهی برای شرکت کنندگان برگزار می کند که در مهلت تعیین شده ثبت نام این کارگارگاه نیز حدود 70 نفر ثبت نام کرده اند.

رحیمی از برگزاری  مسابقه برترین ایده با قابلیت تجاری سازی در این همایش خبر داد و با اعلام اینکه 54 طرح در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات و ICT در این مسابقه شرکت کرده اند، گفت: پس از بررسی اولیه کمیته داوران از این تعداد 26 طرح حائز رتبه علمی راهیابی به مرحله دوم شدند.

رحیمی در ادامه به برنامه های جنبی این همایش اشاره کرد و گفت: نمایشگاهی از طرح های برتر تحت پوشش مرکز رشد اسلام آباد غرب نیز برگزار خواهد شد که صاحبان طرح های دروگر قابل نصب به عقب تراکتور، تولید کود ورمی کمپوست، منبت در فضای سه بعدی، اتاق رنگ قطعات خودرو مجهز به خشک کن هوا گرم، اینترنت پر سرعت وایرلس با برنامه نویسی شبکه سخت افزار، ادوات مکانیزاسیون کشت نخود، اصلاح و نوسازی و بروز رسانی تراکتورهای فرسوده رومانی و قفل هوشمند ضد هک و سرقت با استفاده از موبایل به تشریح طرح هایشان برای بازدید کنندگان خواهند پرداخت.

 رحیمی ضمن دعوت از فناوران و نخبگان استان برای حضور در این همایش تصریح کرد:  سخنران ویژه این همایش دکتر علی جبار رشیدی رییس مرکز فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواهند بود که به تبیین توسعه اقتصادی دانش بنیان و نقش پارک علم و فناوری و مراکز رشد در آن می پردازد.

وی در ادامه تصریح کرد: در پارک علم و فناوری کرمانشاه به دنبال آن هستیم تا علاوه بر توسعه فناوری در استان، به عدالت در فراگیری فناوری نیز دست یابیم که برگزاری سلسله همایش های نقش پارک علم و فناوري و مراکز رشد در توسعه استان در این راستا برنامه ریزی شده است.

وی گفت: بنا داریم امسال سه همایش دیگر را در شهرستان های سنقروکلیایی، روانسر و سرپل ذهاب برگزار کنیم.

این همایش در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرستان اسلام آباد غرب برگزار خواهد شد و عصر روز برگزاری همایش نیز کارگاه آموزشی برپا می شود.

این همایش با همکاری فرمانداری، دانشگاه پیام نور، شهرداری، مرکز فنی حرفه ای شماره دو شهرستان اسلام آباد غرب و دالاهو و دانشکده فنی مهندسی رازی، دانشگاه علمی کاربردی امام رضا (ع)، دانشگاه آزاد اسلامی اسلام آباد غرب، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب و دانشگاه علمی کاربردی خضرا برگزار خواهد شد.

 

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 29 اردیبهشت 1392 ساعت 2:44 ب.ظ

دیدگاه