چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه به عنوان نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس دهم انتخاب شد+نتایج

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه به عنوان نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس دهم انتخاب شد+نتایج

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه به عنوان نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس دهم انتخاب شد+نتایج

 حشمت الله فلاحت پیشه

کرمانشاه دیلی:  دکتر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده ادوار هفتم و هشتم مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی برای سومین بار از سوی مردم این حوزه انتخابیه راهی مجلس گردید.

این برای نخستین بار است که از این حوزه ، یک نفر برای سه دوره در مجلس حضور پیدا می کند.

این برای سومین بار است که آقای فلاحت پیشه و آقای جلیلیان دو قطبی انتتخابات اسلام آبادغرب و دالاهو را تشکیل می دهند که طی آن دو بار پیروزی از آن دکتر فلاحت پیشه بوده است. ایشان در مجلس هفتم نیز رقیبی به نام ماشاء الله حاتمی را در مقابل داشتند.

دکتر فلاحت پیشه آراء خویش را از 38 دور قبل به 51 هزار افزایش داده و رشد و رویش چشمگیر 13 هزار نفری و آراء آقای جلیلیان نیز کمتر از هزار رای نسبت به دور قبل افزایش داشته است.

آراء نماینده ادوار هفتم و هشتم اسلام آبادغرب و دالاهو در خود شهرستان اسلام آبادغرب فاصله پشمگیری نسبت به سایر رقبا داشته است.

هیچ کاندیدایی نتوانست در این دوره نقش قطب سومی دکتر نادر نادری را ایفا کند و آقای صابری تنها 5 هزار رای کسب نمود. مابقی کاندیداها در رقابت تنگاتنگ “فلاحت پیشه – جلیلیان” نتوانستند عرض اندام نمایند.

میزان آرای نصرت الله مهدی زاده به میزان 139 رای بوده که برای یک نامزد انتخاباتی در نوع خود جالب است و البته این کمی اراء برای ایشان کاملا قابل پیش بینی بود.

اکبر جوهری ریزش زیادی نسبت به دور قبل داشته است. کانال رسمی تلگرامی دکتر فلاحت پیشه شب قبل از برگزاری انتخابات تصویر وی را همراه با چند کاندیدای کنار کشیده به نفع ایشان، در کنار عکس دکتر فلاحت پیشه قرار داد.

دکتر شهریار مصطفایی کاندیدای بااخلاق این دوره نیز قریب به 3 هزار رای به دست آورد که با عنایت به سبک تبلیغات ایشان که از هرگونه زد و بند و معامله ای پرهیز می نمود ، آرای کمی نیست.

رضا بیگرضایی جوان و باآتیه نیز در مدت کم حضورش در فضای تبلیغاتی آراء خوبی به دست آورده است.

مهندس نورالدین زارعی نیز حضوری ارزشمند و سالم در عرصه انتخابات داشت.

 • نتایج قطعی شمارش آراء در حوزه انتخابیه اسلام آباد و دالاهو 

1 – آقای حشمت اله فلاحت پیشه با 53369 رای نفر اول  

2- آقای علی جلیلیان با 46716 رای

3- اقای علی صابری با 5446 رای

4- آقای اکبر جوهری با 3484 رای

5- آقای شهریار مصطفایی با 2768 رای

6- آقای رضابیگرضایی با 2250 رای

7- آقای نورالدین زارعی با 2160 رای

8-آقای سیامند پویا منش با 1664 رای

9-آقای نصرت اله مهدی زاده با 145 رای 

 

نوشته شده توسط admin در شنبه, 08 اسفند 1394 ساعت 10:49 ق.ظ

54 نظر

 1. آقای فلاحت پیشه مینی بوس هایی که واردکردی جواب داد،تبریک

 2. دست بردار از سم پاشی برادر روتو برم از رو نرفتی هنوز؟

 3. نبود دکتر نادری اب سردی بود بر شور انتخابات حیف حیف حیف

 4. درود بر افتخار غرب کشور و درود بر مردم فهیم شاباد …
  این پیروزی مقتدرانه و به همه تبریک میگم
  !! دیگه در مورد تعداد آرا حرفی نزنم که کاملا مشخصه … هه !!

 5. یک کلام ختم کلام:
  حالا که نماینده مشخص شده، دیگه دوران رقابت تمام شده و دوران رفاقت فرا رسیده. بر همه ی مسئولین شهر
   واجب است که با اتحاد و همدلی و به دور از قوم و قبیله گرایی، در رفع معضلات و مشکلات اسلام آباد، گام های مفید و مؤثری بردارند . اگر غیر از این باشد شهرمان بیش از پیش در گرداب ویرانی و تفرقه و عقب ماندگی فرو خواهد رفت.
  هرکسی و هر حرفی بر این مدار نباشد، دشمن مردم است. 
  خدا آن ملتی را سروری داد     که تقدیرش به دست خویش بنوشت  

 6. ماه تا ابد پشت ابر نمی ماند فلاحت پیشه نماینده برحق مردم حوزه انتخابیه ومربوط به جناح خاصی نیست که این اواخر خودشان را آویزان نمودند فلاحت پیشه نماینده لایق ، ولایت مدار وحامی محرومان حوزه انتخابیه است به امید موفقیت ایشان در صحنه نمایندگی ودرخشش نام ایشان در تمام عرصه ها

 7. تبریک و تهنیت به تمامی طرفداران دکتر فلاحت پیشه امیدوارم این دوره در پناه دولت تدبیر و امید تدبیری برای معضل بزرگ اشتغال جوانان اسلام آبادی بیاندیشند به امید روزای خوب

 8. مردم باانتخاب دکتر فلاحت پیشه بازهم شعورسیاسی وبصیرت خودرانشان دادند،واجازه ندادندبرخی افرادخاص انتخابات روتحت شعاع  خودقراردهند،این پیروزی بزرگ رو به مردم اسلام آباد ودکترفلاحت پیشه تبریک عرض مینماییم

 9. درود بر دکتر فلاحت پیشه،افتخار غرب کشور

 10. جناب آقای دکتر فلاحت پیشه انتخاب شمارا برای سومین بار توسط مردم این حوزه انتخابیه تبریک میگویم وصمیمانه برای شما آرزوی سربلندی وموفقیت روز افزون را دارم؛وآرزو براین است که به امید خداوند متعال وحمایت های شما از شهر محروممان نام اسلام آبادهمچون دوره های هفتم وهشتم بر مرزوبوم این کشور عزیز بدرخشد.

 11. تبریک به همه ی اسلام آبادی های اصیل وشیرمردان وشیر زنان کلهر وزنگنه وگوران وسنجانی ومردم اهل حق واهل تسنن بخاطر انتخاب وپیروزی ارزشمند فرزند دلیر خودشان آقای فلاحت پیشه که مشت محکمی بر دهان قدرت طلبان ومحفل نشینان کوبیدند وثابت کردند که مردم اسلام آباد ودالاهو وحمیل فروشی نیستند.

 12. خدایا‏ ‏اسلام‏ ‏اباد‏ ‏ما‏ ‏امروز‏ ‏پایتخت‏ ‏شده‏ ‏بود؟آماربیکاریش‏ ‏نابود‏ ‏شده‏ ‏بود؟معضلات‏ ‏اجتماعیش‏ ‏غیب‏ ‏شده‏ ‏بود؟یانکنه‏ ‏اصلا‏ ‏قانونگذاری‏ ‏مجلسو‏ ‏دادن‏ ‏به‏ ‏ما‏ ‏و‏ ‏فراکسیون‏ ‏وکمیسیونا‏ ‏ازبین‏ ‏رفتن؟آخه‏ ‏دوستان‏ ‏کجا‏ ‏سیر‏ ‏میکنید؟بخاطر‏ ‏رسیدن‏ ‏به‏ ‏کدام‏ ‏حق؟بخدا‏ ‏از‏ ‏شادی‏ ‏همشهریام‏ ‏ناراحت‏ ‏نیستم‏ ‏بلکه‏ ‏ازناآگاهی‏ ‏دلم‏ ‏میگیره.آخه‏ ‏تا‏ ‏کی؟بعد‏ ‏این‏ ‏همه‏ ‏سال؟

  1. ناراحت مباش همه چیط درست میشه

 13. علی(ع) مرد تکرار نشدنی تاریخ می فرمایند: بنده دیگری مباش که خدا تو را آزاد آفرید…
  جای انکار نیست در انتخاباتی که مردم دربند قیود تعیین شده ای باشند در خلاء و نبود بزرگ مردانی که فریاد آزادی خواهی آنها به اندازه تمام دورانهاست جامعه ی بداقبال به سوی اتفاقاتی می رود که منجر به تصمیماتی می شود که ماحصل آن آرائی نیست که نشانگر وابستگی و دلبستگی نزدیک فکری باشد بلکه زاییده شرایط تحمیل شده و داوری مردم نسبت به عملکرد ادوار گذشته و چاره جویی ناچارانه برای عزل دیگری ست که در نتیجه آن و محدود بودن انتخاب,الزاما مردم به سمت و سوی شخص یا اشخاص دیگری می روند البته طی این روند همراه با امیدواری و قهرمان پروری ست و بعد از پناه بردن مسرورانه و انتخاب مفتخرانه فکر می کنند رسالت خود را به سرانجام رسانده اند در حالیکه آنها در مسیر انجام قرار گرفته اند تا ناظر و پیگیر برنامه های موعود باشند که برای آنها رفاه و توسعه نسبی به ارمغان آورد, ویژگی دموکراسی گرچه حکومت اکثریت است اما حفظ حقوق اقلیت و منافع همگانی را به همراه دارد پس مردم باید برادرانه و بزرگوارانه, روحیه مشارکت جویانه خود را ارتقاء داده و یاری رسان تغییر سرنوشت خود و دیگران باشند و بدانند ملت ها با وجود اختلاف و تفاوت های فراوان هیچ گونه خصومتی با یکدیگر ندارند که حتی در دردها و رنج ها, نیازمندی و محرومیت ها سرنوشت مشترکی داشته اند اما شیوه مدیریتی وجود دارد که طبق آن صاحب منصبان  برای حفظ منافع خود و مستور نمودن منافع جمع در غفلت مردمان, آنها را با تقسیم بندی های فرضی و غرضی در مقابل هم قرار می دهند و خوشایندشان است این تقابل آنقدر شدت یابد و از چنان اولویتی برخوردار شود که اجرا نشدن برنامه ها مورد توجه قرار نگیرد و یا از اهمیت آن کاسته شده تا به فراموشی سپرده شوند بدون آنکه مردم متوجه شوند
   “این قافله از قافله سالار خراب است” 
   بدون وحدت و استراتژی واحد حرکت کردن به شکست سنگینی می انجامد که موجب هرز رفتن استعدادها و ایجاد شکاف ها و دامن زدن به تفرقه ها و باز ماندن از توسعه و پیشرفت و تغییرهاست… امیدوارم منتخبان مردم از این تلنگر یاد کنند که اراده مردم  می تواند آنها را حفظ و یا حذف کند و اما به نقلی از یوگاناندا: “به محض اینکه کاری درجهت منافع کسی انجام می دهید نه تنها او به شما فکر می کند بلکه خدا هم به فکر شماست” پس چراغ امیدی که در دل مردمان روشن کرده اید را آنچنان بیفروزید که تلألو آن در اذهان خسته مردم به مانند تابش آفتابی بی غروب باشد و یاری کنید تا “برخیزند مردم بی لبخند, برخیزند…”
  خدایا تو میدانی دل من جای کسانی ست که نه می شناسمشان و نه در افق نگاهشان جایی دارم اما هر روز دریچه قلبم را به یادشان می گشایم و همواره از تو میخواهم مردم ما را در سایه لطف و مهربانی, لطف و مهربانی, لطف و مهربانی خود قرار دهی و هرآنکه مردم را یاری کند خداوندا تو یاری رسانش باش, آمین

 14. ……….. کردنش تابلو بود.این همه رای نداشت.مردم عقل دارن میفهمن

 15. امام علی(ع) مرد تکرار نشدنی تاریخ می فرمایند: بنده دیگری مباش که خدا تو را آزاد آفرید…
  جای انکار نیست در انتخاباتی که مردم دربند قیود تعیین شده ای باشند در خلاء و نبود بزرگ مردانی که فریاد آزادی خواهی آنها به اندازه تمام دورانهاست جامعه ی بداقبال به سوی اتفاقاتی می رود که منجر به تصمیماتی می شود که ماحصل آن آرائی نیست که نشانگر وابستگی و دلبستگی فکری باشد بلکه زاییده شرایط تحمیل شده و داوری مردم نسبت به عملکرد ادوار گذشته و چاره جویی ناچارانه برای عزل دیگری ست که در نتیجه آن و محدود بودن انتخاب,الزاما مردم به سمت و سوی شخص یا اشخاص دیگری می روند البته طی این روند همراه با امیدواری و قهرمان پروری ست و بعد از پناه بردن مسرورانه و انتخاب مفتخرانه فکر می کنند رسالت خود را به سرانجام رسانده اند در حالیکه آنها در مسیر آغاز قرار گرفته اند تا ناظر و پیگیر برنامه های موعود باشند که برای آنها رفاه و توسعه نسبی به ارمغان آورد, ویژگی دموکراسی گرچه حکومت اکثریت است اما حفظ حقوق اقلیت و منافع همگانی را به همراه دارد پس مردم باید برادرانه و بزرگوارانه, روحیه مشارکت جویانه خود را ارتقاء داده و یاری رسان تغییر سرنوشت خود و دیگران باشند و بدانند ملت ها با وجود اختلاف و تفاوت های فراوان هیچ گونه خصومتی با یکدیگر ندارند که حتی در دردها و رنج ها, نیازمندی و محرومیت ها سرنوشت مشترکی داشته اند اما شیوه مدیریتی وجود دارد که طبق آن صاحب منصبان  برای حفظ منافع خود و مستور نمودن منافع جمع در غفلت مردمان, آنها را با تقسیم بندی های فرضی و غرضی در مقابل هم قرار می دهند و خوشایندشان است این تقابل آنقدر شدت یابد و از چنان اولویتی برخوردار شود که اجرا نشدن برنامه ها مورد توجه قرار نگیرد و یا از اهمیت آن کاسته شده تا به فراموشی سپرده شوند بدون آنکه مردم متوجه شوند
   “این قافله از قافله سالار خراب است” 
   بدون وحدت و استراتژی واحد حرکت کردن به شکست سنگینی می انجامد که موجب هرز رفتن استعدادها و ایجاد شکاف ها و دامن زدن به تفرقه ها و باز ماندن از توسعه و پیشرفت و تغییرهاست… امیدوارم منتخبان مردم از این تلنگر یاد کنند که اراده مردم  می تواند آنها را حفظ و یا حذف کند, به نقلی از یوگاناندا: “به محض اینکه کاری درجهت منافع کسی انجام می دهید نه تنها او به شما فکر می کند بلکه خدا هم به فکر شماست” پس چراغ امیدی که در دل مردمان روشن کرده اید را آنچنان بیفروزید که تلألو آن در اذهان خسته مردم به مانند تابش آفتابی بی غروب باشد و یاری کنید تا “برخیزند مردم بی لبخند, برخیزند…”
  خدایا تو میدانی دل من جای کسانی ست که نه می شناسمشان و نه در افق نگاهشان جایی دارم اما هر روز دریچه قلبم را به یادشان می گشایم و همواره از تو میخواهم مردم ما را در سایه لطف و مهربانی, لطف و مهربانی, لطف و مهربانی خود قرار دهی و هرآنکه مردم را یاری کند خداوندا تو یاری رسانش باش, آمین

 16. زیادعجله نکن هنوزاعلامش نکردن میگن تخلفات زیادی اتفاق افتاده فکرنکنم بره مجلس ادب مردبه زدولت اوست متاسفم واقعا

 17. خدا وکیل حقش نیست ولی باید قبول کرد.بعضی بردها اصلا خوشحالی نداره در میدانی که رقیبی مثل دکتر نادری را با دوز و دقل و با سفارش به یکی از نمایندگان خبرگان سفارش کنی تایید صلاحیتش تایید نشه چه رقابتی و چه انتخابی از همین حالا برو دنبال برادران گیلان غربی و پستهای شهر را بین مردم سیاه سیاه تقسیم کن در ضمن رئیس اموزش پرورش را هم به آقایی که در دور قبل با جلیلیان معامله کرد بده.
  اجرک الله

  1. ناراحت نباش طبیعت انتخاب همینه مردم اسلام آباد باید یک نفر از کاندیداها را انتخاب می کردن احترام به رای اکثریت که اتفاقا انتخابی اصلح بود واجب است از کسانی که برایشان نارحتی انشاالله در سنگر دیگری خدمت کنن به مردم اسلام آباد

 18. درود بر مردم افتخار آفرین اسلام آباد و دالاهو اعم از هر قوم و مسلک و تمامی شرکت کنندگان انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری و افتخار غرب کشور دکتر حشمت اله فلاحت پیشه
  انشا الله جناب دکتر فلاحت پیشه با استفاده از تجربیات گذشته و جبران مشکلات دوره های پیش موجبات رشد و شکوفایی شهرستان های اسلام آباد و دالاهو را با پشتوانه تمامی مردم فارغ از هر رای و عقیده ای را فراهم نمایند.

 19. واقعا که حق فلاحت پیشه نبود این اقا با رانت و رابطه و وعده های دروغ از اعتماد مردم سو استفاده کرد همینطور از جنگ روانی برای ارای بیشتر بهره برد

 20. اقاي مدلل از طايفه سياه سياه بهت تبريك ميگم هركاري كردي كه راي بياره

 21. مردم جواب دندان شکن به مغرضان کینه توزفلاحت دادند

 22. اگر هم پستی به اهالی سیاسیا رسیده و خواهد رسید حقشونه . خدا وکیلی یک بار بنشینید و از روی وجدانتون فکر کنید ببینید کدام ایل به اندازه ایل سیاسیا نخبه و تحصیلکرده داره (آمار بگیرید).  تمام دشمنی طوایف دیگه با ایل سیاسیا از روی حسادته . بابا زور که نیست به گردپای بچه های سیاسیا نمی رسید . تحصیلکرده های سیاسیا افرادی روشنفکر و درستکارند و زیر بار زور نمیروند. این تحصیل کرده ها روی خانواده هاشونم تأثیر مثبت داشتن و همه فهمیده هستن.
  دیدیم که ائتلاف خالدی و سید نصرالدین و زنگنه و منصوری و کله پا و همه و همه  نتوانست سیاسیا رو شکست بده. تازه آرای صابری و زارعی هم از آرای فلاحت پیشه کم شده بود . اگر آرای این دو نفر بود رأی فلاحت پیشه به بیش از 60 هزار رأِی میرسید. 

  1. اقا علی اسم واقعی خودت را بنویس چرا تفرقه و اختلاف درست میکنید این حرکات کار ادمهای ………….. میباشد

  2. بچه جون ما همه بچه این منطقه ایم سیا سیا چ افتخاری داره، همین فلاحت پیشه هم صدقه سر آسید نصرالدین دارین

  3. سارا خانم!!!!  نمیدونم از کدوم ایلی.  ولی تو هم همین جلیلیان ( خخخخخخخخخخخخخ) رو از صدقه نصر الدین داری. ولی امسال تیرتون به سننننننننننننننگ خورد خخخخخخخخخخخخخ

  4. آقا علی ب چی افتخار میکنین؟ به اون توهیناتون ، اگه ایلتون بامرام و با وجدانو مردن چرا همین دکترتون با شورای نگهبان کرمانشاه دست به یکی کرد و نزاشت دکتر نادری ک از خودتونه تایید شه؟ اگه تایید میشد رای آقا سیدنصرالدین بزرگ( ننگ بر دشمنش) ایشون بود و قطعا فلا.ت پیشه شما قافیه رو باخته بود. بله جلیلیانم از صدقه سر ایشون رفت مجلس ماها هیچ کدومشونو لایق نمیدونیم فقط بین بد و بدتر . میایم اونیو انتخاب میکنیم ک حداقل تو روز روشن بهمون توهین نکنه. به قول دوستان ادب مرد به ز دولت اوست . فک نکنین بدون حضور رقیب فوش دادنو شیشه مکانای مقدسشونو پایین آوردن نشونه ی قدرت شماس . اگه مرد بودن میومدن همینجا(کرند) نشونشون میدادیم. فقط بترس از این شعار جدید ( وای اگر حیدری حکم جهادم دهد) . یا علی

  5. مگه در دین و مسلک شما جهاد  هم وجود دارد؟ نکنه به غارت و چپاول میگین جهاد؟  راستی تا حالا چند مجاهد فی سبیل الله داشتین؟ اصلا میشه بگین جد اندر جد این سید ………… به کدوم امام میرسه؟
    پیروی کورکورانه و ابلهانه حدی داره 

  6. چند سالته؟ به نظر نمیاد بیشتر ازز18 باشه . اول دهنتو آب بکش بعد اسم اون بزرگوارو به زبون ک.ثیفت بیار. اون چیزی ک نوشتی سانسور شده برای امواتت اولا. دوما ماها غارتگریم؟ تا حالا یه اهل حق خلافکار تو زندگیت دیدی؟ خوبه آمار گواهه تعداد جرایم و تجاوزهای شما هست و بازم انکار میکنید. پیروی کورکورانه؟خخخخ خوبیه …………………………… ماها پ………………………… میاره. تو …………………..چی؟4……………. نه :))……………………. میبره. بهتر بود جای سفسطه کردن مثل آدم جواب میدادیو کارو به اینجا نمیکشوندی. در ضمن اگه ایل دلیر قلخانی نبود الان نمیشستی اینجا برا گنده تر از خودت گنده ……. کنی

  7.  اولا یادم رفت بگم اگه اومدی جهاد، حتما ی قوطی …………………….. داره!!! 
   ثانیا نگفتی جد این سید………….. می رسه؟ شما ها ی مشت …………… هستین و از بازماندگان …………… هستین که از اردن و فلسطین به اسیری گرفته شدن  و به ایران کوچانده شدن ( رجوع کن به کتاب بزم آورد از دکتر عباس زریاب خویی) فکر نکنم این موضوع رو  یک نفر تو اسلام آباد و حتی اون سید ………………….
   ثالثا شماها دیگه خیلی وقته فیلمتون سوخته. بینتون تفرقه افتاده . دکتر فلاحت پیشه 6000 رأی در کرند داشت. این یعنی تزلزل پایه های دیکتاتوری نصرالدین. 
   رابعا ما ایل بزرگی هستیم و طبیعیه که استاد  دکتر و مهندس و خلافکار هم داریم. نیمه ی خالی رو نبین و سر …………….
    خامسا این جماعت شما …………. که ی …………………… من رو میگیره. من دیگه با تو یکی…………… دهن به دهن نمیشم چون از حرفات ب…………….. به مشام میرسه
   نفهمیدی چند سالمه؟ ……………….هستم به کار تو میام.

 23. میگن مردم گیلان آراء شون تو اسلام آباد دادن. حدود 10000 نفر از گیلان به اسلام آباد آمده تا به آقای خاص رای بدن نمیدانم مردم چقدر موافق این نوشته هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 24. کسی که باپول رای بخره چجور فردا میخاد از حق این مردم دفاع کنه 
  تبریک به تمامی کسانیکه شرافتشان و انسانیتشان را به پول فروختن

 25. مینیبوس ها چقدر خوشکککککللللللل بودن تاثیر خودشونو با مکر و حیله فراوان گذاشتند درنهایت.یک بار جستی ملخک دوبار جستی ملخک……..

  1. رای سالم اسلام آبادی = جشن خودجوش تاریخی 8 اسفند مردم اسلام آباد

 26. ما این تقلب بزرگ رو پیگیری خواهیم کرد بیشتراز 5000 نفر از گیلانغرب اومدن …مدلل هم که یکی از ………… اقتصادیست …ایشان هنوز پیروز قطعی نیست ما درخواست ابطال داریم …زنده باد اهل حق

  1. 30 هزار رای اونورچطور؟ سالم بود

 27. از گیلان غرب نیرو وارد کردی این خیانت است در حق مردم شهرمان و حتی اقای تیموری ار قصر شیرین که با اختلاف خیلی کم باخت . ………… برتو ای سردار  سرت بر  دار  باد . عامل تفرقه ، نفاق ، دو   دستگی  و ………..

  1. مینی بوس ها رو معجزه امام رضا (ع) به اسلام آباد کشاند، نه گونی های برنج و تراول ها، اعجاز امام رضا بود که کمر تفرقه افکنان رو شکست، فلاحت پیشه وسیله بود. 

 28. مبارک باشه!!!
  از اول تا آخرش زد وبند و تقلب بود
  اول با خارج کردن نادری با کمال نامردی از صحنه انتخابات
  بعد هم با تقلبات گسترده ای که همه مطلعند واقعا از هیچ …………. دریغ نکردی
  باید به حال شهرمان گریه کنیم
  این مجلس رفتنت حرام است 
  امام رضا رو هم که وسیله رسیدن به اهداف پلیدت کردی

 29. در جواب علی باید بگم شما اگه تحصیل کرده میداشتین که انقدر امار جرمتون بالا نبود.خواهش دارم یه سری به زندان های کله جوب و دیزل آباد بزن ببین چقدر تحصیل کرده سیاه سیاه اونجا خوابیده.دکتر فلاحت پیشم ریشه ای بهش نگاه کنیم سیاه سیاه نیست.

  1. درجواب خالدی:یه سوزن به خودمون یه جوال دوز به دیگران.اگه ما فقط دکتر فلاحت پیشه رو داریم شما که یک نفر هم ندارین. درضمن محض اطلاع شما آقایان مدلل که اهل سیاسیا هستن فراموشت نشه. دیگه خودت تا آخرشو بگیر خالدی جون

  2.  میشه بگی تو در زندان کله جوب ودیزل آباد جه می کردی؟ حتما رفتی سر بزنی به فامیل هات آقای خالی 

 30. از آقایییییییییون اهل حق مثل اینکه حضور فعال ندارند؟؟؟

  زنده باد کلهر…

 31. ……………………….

 32. خیلی جالبه هنوز برخی نمیخواهند اقتدار کلهر را درمقابل یک گروه فرقه گرا که پیرو سید حیدری و بله قربان گوی بدون چون چرای وی هستند قبول کنند دوستان فلاحت پیشه فعل توانستن را معنی کرد یادتانه در همین سایت چقدر وی را تخریب کردند. در گروه ها و شبکه های اجتماعی چی گفتند؟ اتحاد علیرضاوندی با فلاحت پیشه دهن همه را بست اقتداری که توانست 53 هزار رای را به نام سردار کلهر به صندوق بندازد.
  اب را همان جایی باید ریخت که می سوزد…..

  1. عجب آدم بی ادبو مزخرفی هستی شما . ماها با افتخار بله قربان گوی کسی هستیم ک قاتلا میرن ازش شفاعت میگیرن ، بله قربان گوی کسی هستیم که دار و ندارشو در اختیار مردمش قرار میده ، بله قربان گوی کسی هستیم ک بدهی آدمای فقیرو پرداخت میکنه ، بله قربان گوی بزرگی هستیم که تمام فرمایشاتش بر مبنای استدلال و تحصیلاتشه ،خاک کف پای کسی هستیم که با حال مریضشم دست رد به سینه کسی که  در خونشو میزنه نیست . بله ماها با افتخاااار کوچیک بزرگوار سیدی هستیم که روز عیدشون دست چندین هزار زائر خونه شو میبوسه . شماها دارین همچین آدمی؟ یا بزرگترین افتخارتون آدمیه که همین سید آدمش کرده؟!!!

 33. بسم الله الرحمن الرحيم
  پوپولسيت های روشنفکر نما
  در جوامع پیشرفته، یک برنامه کلی با در نظر گرفتن طيف هاي مختلف مردم با هر دین و قوم و فکری تدوین می شود ،سپس احزاب در سایه این قانون تشکیل مي شوند ،گروههایی با دیدگاهها و اهداف نزدیک به هم نه با قوم و قبیله و ادیان یکسان!!!!هر حزبی که به کرسی نشست ،افکار خود را روی برنامه تدوین شده پیاده مي کند ،هر چه رفاه عمومی با توجه به افکار حزب بهتر بود مردم جذب آن تفکر شده و حزب تقویت می شود ،لذا در این حالت توجه نماینده روی اجرای برنامه تدوین شده با تفکرات خاص خود است ،لذا یک پشتوانه مردمی برای دوره های بعد و حفظ کرسی با تقویت حزب پیدا می کند،…اما آنچه که در شهر ما وجود دارد گروههایی با اقوام و ادیان یکسان با تفکرات کاملا متفاوت و حتی گاهي متناقض است!!!در اين حالت ،باند تشکیل شده نه حزب،با توجه به اینکه نماینده همواره به فکر حفظ کرسی خود در دوره های بعد است در این حالت مجبور است باند خود را حفظ کند لذا دست به اعمال پوپوليستي و عوام فریبانه که  دستمایه آن بازی با احساسات مردم با هر روشی است می زنند.
  در این دوره به وضوح شاهد چنین باند هایی با سرکردگی بعضی از کاندیداهای محترم بودیم که با اعمال پوپوليستي آنها در غالب افکار روشنفکرانه مانند سر دادن اتحادهاي قومی مختلف، توجه به مناطق فقیر نشین با شعار همجنس بودن با آنها که دارای جمعیت بیشتری نسبت سایر مناطق هستند،سو استفاده از بیکاری ،خریدن رای با توجه به فقر مالی مردم ،و بدترین نوع آن که این دوره به میان آمد سو استفاده از نام ائمه و تحریک مردم با استفاده دین آنها که ممکن بود و هست که کشت و کشتاري وحشتناک را بین مردم به را بیاندازد بودیم.
  تفکر پوپوليستي محضي که در غالب یک نقشه سیاسی قدرتمند احساسات مردم را به بازی گرفتند و تفرقه و شکافی عمیق را بین مردم ایجاد کردند ،فقط و فقط به خاطر رسیدن به آمال خود، این دوره به وضوع قدرتمندی سیاست مداران شهر در برابر سیاست زدگی مردم مشخص شد ،قدرتی که سیاست زدگی  و تعصبات کور مردم را تپه ای برای بالا رفتن خود قراردادند،
  تنها فایده این دوره مشخص شدن چند چهره پوپولسيم متفکر مآب بود ، 
  با تشکر
  شهروندی با رای سفید که وارد این لج و لج بازی احمقانه نشد.

 34. دکترفلاحت پیشه تخم ونهال کینه ونفاق ودرگیری وشقه شقه شدن اقوام وایلات وعشایرحتی جنگ بین امامان وادیان راپیش کشیدوقرآن برسرنیزه کردوازمردم پلی ساخت برای پیروزی ایشان وطرفدارانش اگه مسلمان بودنداحترام ایام فاطمیه رامیگرفتندمثل فتنه 88به پایکوبی وکف وسوت وهل هله نمی پرداختنداحترام ایام عذارامیگرفتنداینان کافران وعمروعاص های زمانند

 35. واقعا بایدتاسف خوردبحال کسی که داعیه دینداری وعذای حسینی دارد وازامام رضا (ع)سواستفاده می کندهمچون یزیدیان زمان به شادی ورقص وپایکوبی پرداخته واحترام ایام فاطیمه رانگاه نداشته وازسادگی مردم بهره بردند وبه نان ونوایی رسیدندضمنااین اتلاف وسرآزبرشدن مردم کلهروسیاسیاازشهرستان گیلانغرب باعث رشدقافیه شهرستان محل سکونت خودراواگذارکنند تاجناب تجری به راحتی برمسندنمایندگی کلهروگیلانغرب تکیه بزنددرحالی که اگرهمان افرادبه تیموری رای میداندحالاشهرشان نماینده داشت دیدیدفلاحت چه کلاه گشادی سرتان نهادوفقط بفکرخودش بود

  1. گیرم 3000رای به تیموری می دادند آیا اختلاف صفر می شد اختلاف 7000رای جانم

 36. سلام  
  من از بدو تولدم با اهالی  محترم اهل حق اشنا شدم  و هنوزم باهاشون در ارتباطم  و نذر و نیازشونم هم میخورم  هم به جا میارم 
   اما  هنوز ندیدم  یه اهل حق اعدام بشه  . جرمی مرتکب بشه  . قتلی غارتی  دزدی  بکنه   و یا با شابادی  دعوا کنه مردمان ساکت و پیرو   حرف بزرگواری چون سید نصرالدین هستن  و حرفشون دوتا نمیشه  
  اما ما که مسلمانیم  حرفمون دوتا میشه مث افتاب پرست  هر روز یه رنگ عوض میکنیم    حزب باد هستیم   

  یه سوال دارم   دوستانی که مردمان  دالاهو رو تمسخر کردن    ایا به این نکته توجه کردن   که همون 5 هزار تا  رای  که به کاندیدای پیروز  توسط همین جامعه محترم داده  شد   اگه  داده نمیشد ایا  کاندیدای پیروز باز برنده میشد  
  متاسفم  که  حداقل احترام اون 5 هزار نفر رو بجا نیاوردن که   باعث پیروزی کاندیدای  امسال  شد  و به  این جامعه محترم  هتک حرمت کردن  
  عجب  مسلمانانی  هستیم که  همه چیز رو فدای  یه صندلی میکنیم    
  ما  از یه اقلیم هستیم  با یه گوویش  و  فرهنگ   هر مهمانی برای ما میاد اول جا ببریم  طبیعت بکر  کرند و ریجاب و دالاهو هست    واقعا   برای افراد بیخرد  که از روز اول با این سیاست کثیف  این بحث رو به وجود اوردن  متاسفم  

  1. اگه توهینی شد به خود توهین کننده ها و همون 5000 نفری شد که همچین حم.اقتی کردن

  2. سلام بر شما   
   والا نمیدونستن   والا همچین حماقتی نمیکردن    من خودم 16 ساله حماقت نکردم  و  این دوره هم شرکت نکردم   و شد 20  سال   و از این باب هم  خوشحالم    

   شما جامع محترم اهل حق   مردمان خوب و نجیبی هستین   دلهای ما   هم مث دلهای شما ازرده شد   بعد روز  انتخابات   من خودم 39 ساله   و  خانواده ام  50 ساله  با مردمان   اهل حق در رفت امد هستیم  من تو اغوش  مردمان اهل حق  بزرگ شدم  چون نزدیک بودم  میدونم چطور ادمهایی هستند  

   انشاله  خداوند و همون امام  رضا   سزای کسانی که هتک  حرمتکردن  رو  کف دستشون   بذاره  

   و 4 سال اینده   این  گستاخی یادتون بمونه   و  اگه عمر کفاف کرد و زنده بودیم   با اتحاد همیشگی   جواب این بیخردان رو بدین  تا دین رو با سیاست قاطی نکنن   اونم به خاطر یه صندلی بی  ارزش   

  3. سلام .شایدم اصلا رو اون صندلی نشینه به امید مولا . مرسی از اظهار لطف و محبت شما. در ضمن دریا به دهن اون هتاک ها …………نمیشه . سرفراز باشید

 37. تقلب تقلب شکایت این ناعدالتی را پیش خدا می بریم

  س……… آشکارا از فلاحت حمایت میکرد هرچه گزارش تخلف می دادیم کسی پیگیر نبود

 38. آقای ………….. آخه کدام عاقلی دوست داره شبیه شماها بشه شما بقول دکتر صید محمدی ………… و ندید بدید مردم سمنان 2 تا رییس جمهور داشتن به اندازه این نماینده قلابی که با آراء تقلب به کرسی نشست پز نمی دن شماها آنقدر بی نزاکتید که اسلام اباد رو بد نام کردید اسم ……….. با شما عجین شده

 39. دوستان مخالف اینجور پیش برین افسردگی میگیرین 
  حالا فکر کنم چندتا از کاندیداها که رای نیاوردن در این مباحث شرکت میکنن و از شدت ناراحتی به نماینده منتخب توهین میکنن تمومش کنید وجدانا 
  بخصوص دوستان محترممون سارا خانم و خالی عزیز 
  بفکر 4 سال آینده باشین 
  با آرزوی موفقیت برای برادر عزیزمون  جناب دکتر فلاحت پیشه 
  از طرف ایل خالدی 

 40. مینی بوس ها رو معجزه امام رضا (ع) به اسلام آباد کشاند، نه گونی های برنج و تراول ها، اعجاز امام رضا بود که کمر تفرقه افکنان رو شکست، فلاحت پیشه وسیله بود. :))))) خنده دار ترین استدلالی ک تو کل زندگیم دیدم .اونوقت به ماها میگن پیروی کننده کور. اتفاقا خیلی خوب شد که اسم امام رضا رو چاشنی بی ادبیا واهانتاشون کردن خودشون با این کارشون یه بار دیگه ثابت کردن کی حقه و کی ناحق . یه کلام ختم کلام . جیفه ……………….

  1. خانم سارا تو این مملکت آیت اله خامنه ای یک رای داره و اونم از نزدیکترین افراد هم مخفی نگه می داره اون وقت شما  ها چه تحصیل کرده و چه تحصیل نکرده ش گوش به فرمان یک نفر هستین و واسه همه تون نسخه می پیچه و می خواست واسه اسلام آباد هم اون تصمیم بگیره که مردم اجازه ندادن، در عجبم تو روستای توتشامی چرا اینقدر اختلاف تو ساختمانهای بالا دست و پایین دست هست بالا در حد اروپاست پایین روستا آدم رو یاد ویرانه های افغانستان میندازه، چرا، می تونی جواب بدی؟
   اینکه مذهب و آیینت چی هست  به خودت ربط داره اما من از تقلید کور کورانه تو هر دین و آیینی که باشه متنفرم چه شیعه چه سنی چه اهل حق ، خدا انسان رو آزاد و مختار آفریده، حتی فرموده در دینش هم هیچ اکراهی نیست

 41. آقا قباد برو فيلم آقاي كياني و تو ستاد حاج علي نگاه كن بعد دم از تخلف بزن مرسي

 42. صفا جان مردم به دكتر راي دادن كم مردم مردم بكو حاج علي از طرف داراي مثل تو مشخصه كه چيه

 43. اقا احسان برو دكتر حالت خوب نيست

 44. سایه ابطال برسر انتخابات اسلام اباد چنگ انداخته است . خریدن رای توسط ………………. ، اغفال مردم ، استفاده از احساسات پاک مردم ، توهین به جامعه محترم اهل حق ، سرازیر کردن مردم ……………به پای صندوق های اسلام اباد، گزارش شعبه های رای گیری از تخلفات و…

 45. من یک دیوقلایی متعصب ودو آتیشه هستم و20 سال است ساکن تهران واز 6ماه قبل به همه بستگانم گفتم دکترفلاحت پیشه برنده میشه ورای خودتانخراب نکنید وبه دکتررای دهید ومایه افتخارشهرمان ومبارک همه باشدوآقای رستمی بهترین تصمیم گرفتند که به نفع دکترکناررفت

 46. دلنوشته 

  به نام خدا

  افتادگی آموز اگر طالب فیضی     هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

  اقای فلاحت پیشه ضمن عرض سلام و تبریک بر خود واجب دانستم مطالبی را در رابطه با انتخابات و جریانات بعد از آن در اسلام آباد غرب که توسط هواداران جنابعالی اتفاق افتاده به استحضار برسانم. 

  قبل از هر چیز باید بگویم که اطلاعیه شما بعد از انتخابات نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود.

  اقای فلاحت پیشه شمارا قسم میدهم به همان امام رضا که اورا تکیه گاه خود قرار دادید و انصافا از نام مبارک ان حضرت استفاده بردید.در دوره ای که مردم شریف اهل حق از شما حمایت کردند و راهی مجلس شورای اسلامی شدید از شما پول گرفتند یا رانتی خواستند? بزرگواری فرموده علنی اعلام نمایید.
  برادر عزیز شما که دارای دکترای علوم سیاسی هستید در کجای این دنیای پهناور دیده اید یا شنیده اید در جامعه ای که دموکراسی بر آن حاکم باشد اگر کسی یا گروهی از کاندیدی حمایت نکند از طرف هواداران آن کاندید مورد هجمه و تهمتهای ناروا قرار بگیرد.(جامعه اهل حق).
  آقای فلاحت پیشه شمادودوره نماینده مردم اسلام ابادغرب ودالاهوبودیدچه دسته گلی بر سر مردم مظلوم جامعه ی اهل حق زدید در اموزش وپرورش اسلام اباد غرب صدها نفر اهل حق در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول بکار بودند ایا اقای هاشم نوروزی که دست نشانده شما بود یکی از آنهارا بعنوان مدیر یا معاون مدرسه ای انتخاب نمود?در صورتی که چنین کاری نکرد ایا اعتراضی کردند و یا به شما مراجعه نمودند?
  در زمان نمایندگی شما بهترین جوانان جامعه ی اهل حق از دم تیغ گزینش گذشتند و از کار بیکار شدند.
  در جمعی که شما حضور دارید کوتوله های سیاسی شروع به سخنرانی نموده و مردم را خرس خطاب می کنند در صورتیکه خرس نماد دوستی است.ایا این درست است که به مردم توهین شود?
  برای شما که ادعای سرداری غرب کشور را دارید به نظر اینجانب ننگ است که هوادارانتان دست به چنین حرکات زشتی در خیابانهای اسلام اباد غرب بزنند و به بزرگان توهین کنند.
  درد دل زیاد است اما سخن را کوتاه مینمایم و خدمت شما عارضم که سردار غرب کشور شهیدان گمنامی بودند که برای دفاع از این اب وخاک و این مردم ،بی نام و نشان رفتند حتی پلاکشان هم پیدا نشد(جوانان اهل حق در بین انان بودند )
  از نظر سیاسی سردار غرب کشور دکتر کریم سنجابی بود که به خاطر حقوق از دست رفته ملت ایران در دادگاه بین اللملی لاهه خود را به سکه های طلای انگلیسی ها نفروخت و از حقوق مردم دفاع نمود و به کسی هم توهین نکرد و منتی بر سر کسی نگذاشت .روحش شاد و یادش گرامی.
                                      

  1. خوشم میاد صیدمحمدی که دیگه اعتباری تو ایل خالدی براش نمونده حالا متوسل به اهل حق شده و وکیل مدافع اونا 

  2. منظور حمیدرضا صیدمحمدی که تو ایل خالدی تحویلش نمیگیرن حالا شدین وکیل مدافع اهل حق

  3. خوشم میاد حمید رضا صیدمحمدی که دیگه اعتباری تو ایل خالدی براش نمونده حالا متوسل به اهل حق شده و وکیل مدافع اونا 

  4. جناب صید محمدی تو دوران آقای جلیلیان از جبهه پایداری که با اتحاد یکپارچه شماها نماینده شد  چند نفر از مردم شریف اهل حق به معاونت و ریاست رسیدند؟ چند نفر صاحب کار شدند؟ از جامعه اهل حق استفاده ابزاری نکنید، از خودتون هم بگید چرا با جناب جلیلیان هم پیمان شدید؟ بگید چرا پشت  آقای رستمی رو خالی کردید و تنهاش گذاشتید، بگید که چه سر و سری با جلیلیان داشتید. بگید دکتر صید محمدی چرا تو گیلانغرب فقط 2000 رای داشت، بگید چرا مجلس ششم در اوج دوران اصلاح طلبی 3000 رای هم نیاورد، بگید رابطه یه اصلاح طلب با جلیلیان پایداری چی می تونه باشه؟

 47. از دوستان خواهش میکنم ……………. نکنن
  ما …………….ها هیجوقت ایل ………….. رو به رسمیت نشناختیم هیجوقت باهاشون متحد نبودیم اونا یه ……………. و …………و …………….و ………..و بی ………….هستن 
  ما ایل ……..این سوابق رو نداشتیم 
  زنده باد ………..زنده باد ………….

 48. دوستان عزیز اهل حق هیچ لزومی نداره جواب کامنت های مغرضانه رو بدین ، چیزی ک واضح و مبرهنه خودشونم دارن اعتراف میکنن تخلفی بود ک انجام شد خودشون دارن میگن ک ……………ها اومده ولی با معجزه امام رضا :)) . واقعا لزومی داره که باههاشون بحث کنید؟ ماها یه بار دیگه یکپارچگیمونو به رخشون کشیدیم و رعشه بر تنشون انداختیم . بخاطر همین خود فلاحت کارش به اطلاعیه دادن و  عذر خواهی کردن رسیده . پریشب دوتاشونو درحال امضا جمع کردن دستگیر کردن . اندکی صبر سحر نزدیک است. من از آقای جلیلیان خوشم نمی اومد ولی واقعا پاکیش و بی ریاییش بهم ثابت شد . نه …………..پخش کرد نه ………………… لزومیم نمیدید که دم به دقیقه از این ائتلاف به اون ائتلاف بپره :)) . خودمونم میدونیم که هیچ کدوم این نماینده ها هیچ خیری برامون نداشتن و نخواهند داشت اگه حیدری بزرگ دست رو کسی میزارن مطمئنا اون فرد کسییه که کمترین لطمه رو بهمون میزنه. دوستان مثلا مسلمون اینجا یکیتون جای اینکهه یه عذرخواهی کوچیک کنیید اومدیدو  بدتترین توهینا رو کردید .در جواب علی بااید بگم که پدرم همیشه میگه : تو ردابار باش، طرفت یا به رداباریه تو شرمنده میشه یا به پلیدیه خودش. مدیر محترم ، وبسایتتون اصلا ریسپانسیو طراحی نشده متاسفانه

 49. یه سوالم دارم این همه هزینه ای که فلاحت انجام داد چطوری میخواد دوباره به دست بیاره؟ نکنه شاگرد اول مجلس ……. ……. ؟ خدایی نکرده . سانسور نکن لطفا . تا عیب و ایرادای سایتتونو بگم و راه حل هم بدم اگه خواستین

  1. خانم سارا، طبق اعلام مراجع رسمی گهواره 12300 نفر رای دهنده داره اما ماشااله تو هفت اسفند نزدیک 18000 رای تو صندوق ها ریخته شده اونم به اسم کاندیدای خاصی و ورود رای دهندگان کوزران به گهواره. می شه بگید چرا؟ شاید هم خبر نداری. تو دوره قبل انرژی یاران فلاحت پیشه صرف شناسایی مینی بوس های رای دهنده برای رقیب شد و خیلیاشون از شوک وارده رای ندادند. 
   اما اینبار کسی کاری به مسافرین اجباری نداشتو همه دنبال کار خودشون بودن و آرای سرگردان رو جمع کردند.

 50. با سلام،ایل بزرگ کلهر نشان داد که هیچ یکپارچگی و ائتلافی جلو دارش نیست  اتحاد بزرگ کلهر روز شنبه به همه نشان داده شد با پیروزی سردار غرب کشور «دکتر فلاحت پیشه»

 51. سارا
   سکته کید کفیده بنه مال ،
  جلیلیانیش نیتدو سرت 
  کم حرص بخوه

 52. برخی از دوستان یه جوری تعصب بیخودی روی سید دارند انگار ولی امر مسلمین فتوا داده که به فلان شخص رای دهید. دوست عزیز رهبر دینی یک جامعه اگر فتوای انتخاباتی بدهد اعتبار چند ساله خود را هزینه یک شخص کرده سید حیدری شما چند سالی است فتواهای نقل و نباتی زیاد می دهد نمی دان در ذهن شهروندان اهل حق چی می گذره که باید بدون تحقیق و شناسایی یک کاندیدا چشم بسته به اون رایی دهند بهتر است اقا سید نصرالدین حیدری دست از این کارها بردارد چون اعتبار وی ریزش خواهد کرد شاهد آن هم نزیدیک به 7 هزار رای اهل حق به فلاحت بود در دوره های بعد رویگردانی از سید به 17 هزار و در نهایت انزوا اجتماعی وی اتفاق خواهد افتاد زیرا وی با مردمش همگام و همدل نیست.

 53. اقای پرندین منال چالاوبکر و طایفه رجب شما چرا دم به دقیقه از فتواهای حیدری تبعیت می کنید نکنه تغییر مذهب دادی به خاطر انتخابات .

  1. سلام ببخشید من چندتا سوال در رابطه با انتخابات دارم راجبه مقاله م-کسی میتونه کمکم کنه؟منم اهل حقم

 54. میشه کسی به من کمک کنه؟

  1. گیلانغربی درو بر سناتور غرب کشور بنده در تهران زندگی میکنم اسم دکتر فلاحت پیشه اینجا پخشه حتی مردم اینجام  میخوانش اما سوالم اینه چرا بعضی از آقایان اینقد خودشون اذیت میکنن میگن باید پی گیر شیم مگه تو کی هستی پیگیر بشی مردم ازته دل رای دادن حالا جنابالی پی گیری میکنه بنده از طایفه عبدلمحمدی هستم وخیلیم  چه از نظر خانوادگی چه طایفه ای حاظریم جون برا دکتر بدیم بعضی از آقایان قضاوت بیخود نکنن میگن خالدی چیز یا اینطور اکه شما مشکلی دارین دیگران را خراب نکن 

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه