جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

دیپلمات بازداشت شده ایرانی کیست؟خبر بازداشت احمدی نژاد از کجا آمد؟ و اخباری دیگر

دیپلمات بازداشت شده ایرانی کیست؟خبر بازداشت احمدی نژاد از کجا آمد؟ و اخباری دیگر

 

  • دیپلمات بازداشت شده ایرانی کیست؟خبر بازداشت احمدی نژاد از کجا آمد؟ و اخباری دیگر

 

  •  دیپلمات بازداشت شده ایرانی چه کسی است؟

اسلام آبادتایمز:  در حالی که یک مقام آگاه در وزارت خارجه ایران، دستگیری یکی از دیپلمات‌های کشورمان در تهران را تأیید کرده، اخبار منتشره در رسانه‌های خارجی، حاکی از این است که این دیپلمات دستگیر شده، باقری اسدی، یکی از دیپلمات‌های برجسته ایرانی است.

رسانه‌های آمریکایی، باقر اسدی را یکی از دیپلمات‌های برجسته ایرانی معرفی کرده‌اند که پیشتر در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، دارای رتبه بالایی بوده است.

وی همچنین پیش از دستگیری، مدیریت دبیرخانه کشورهای در حال توسعه یا دی هشت را در استانبول بر عهده داشته است.

یکی از نزدیکان اسدی به رویترز گفته ‌که آنان اطلاع دقیقی دباره دستگیری این دیپلمات ایرانی ندارند.

منبع: تابناک

  • خبر بازداشت «محمود احمدی نژاد» از کجا درآمد؟

اسلام آبادتایمز:  یکی از رسانه‌های نزدیک به دولت، به نقل از ایرنای انگلیسی گزارش داده ‌که پایگاه خبری «ورلد نت دیلی»، در خبری مدعی شده، دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به دست برخی نیروهای امنیتی ‌موقتا بازداشت شده است. این رسانه نزدیک به دولت همچنین افزوده، این خبر کذب در حالی بر خروجی این پایگاه خبری قرار گرفته که ‌تناقضات و دروغ‌پردازی‌های مکرر و متعددی در آن است.

هر چه به انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 92نزدیک‌تر می‌شویم، جریان ورود اطلاعات مخدوش و کذب به فضای رسانه‌ای کشور از سوی جریان‌های خبری ـ بعضا داخلی و عمدتا خارجی ـ به اوج خود نزدیک می‌شود.

انتشار خبر احتمال وجود یک نوار که در آن سخنانی میان دو مقام کشوری درباره نتایج انتخابات سال ۸۸ رد و بدل شده ‌و تکذیب آن توسط دفتر ریاست جمهوری ـ فارغ از درستی و نادرستی آن ـ از آنجا که تنها یک احتمال است و منبع خبر می‌تواند به آسانی مدعی شود ‌از یک احتمال سخن گفته ‌و نه یک امر واقعی، از جمله این اخبار است؛ اخباری که با ادعای وجود یک احتمال، در صدر رسانه‌های داخلی و بین‌المللی قرار می‌گیرد و به راحتی شوکی رسانه‌ای در کشور پدید می‌آورد ‌و فضا را به گونه‌ای مدیریت می‌کند تا جامعه در روزهای منتهی به انتخابات درباره موضوعاتی که از قبل در مورد آن بحث درگرفته است، رادیکالیزه شود.

در چهارچوب چنین دستور کاری، پس از انتشار احتمال وجود چنان نواری از سوی منابع داخلی، در روزهای اخیر، اخباری مبنی بر بازداشت رئیس جمهور ایران، توسط برخی نهاد‌ها در رسانه‌های خارجی منتشر شده است؛ اخباری که عمدتا با استناد به منابع مجهول داخلی همچون «منابع آگاه»، «افراد نزدیک به ماجرا»، «یکی از نزدیکان»، «یک مقام عالی‌رتبه که نخواست نامش فاش شود» و… رسانه‌ای می‌شود. در حالی که بررسی دقیق ماجرا و جزییات خبرهای منتشره از بازداشت رئیس جمهور در یک روز ‌و یک ساعت خاص، نشان می‌دهد که رئیس جمهور در‌‌ همان زمان، در مکان دیگری و مشغول کار دیگری بوده است!

انتشار و تزریق چنین اخباری در روزهای منتهی به انتخابات، روز به روز بیشتر خواهد شد و رسانه‌های خارجی به کمک پیشرفت سخت افزای و نرم افزاری و در پیش گرفتن ‌رویکردی ‌یکپارچه در ضدیت با منافع ایرانیان، چنین اخباری را ساعت‌ها و روز‌ها در صدر اخبار منتشره خود قرار می‌دهند و تحلیل‌های متفاوت، اما همراستا با هم را برای مخاطب عمدتا داخل ایران تهیه می‌کنند.

بنابراین، لازم است در روزهای پرشور پیش رو‌ی،‌ رسانه‌های ایرانی تعهد بیشتری در انتشار اخبار داشته باشند و ‌مسئولان نیز با آگاهی‌رسانی بموقع، فضای شبهه و تردید‌ را از فضای سیاسی کشور بزدایند.

همچنین شاید لازم است مسئولان دقت کنند ‌این گزاره که «هر مطلب ارزش پاسخگویی ندارد»، دردی را درمان نخواهد کرد، چرا که انتشار یک خبر ولو کذب، تأثیر خود را بر بخشی از افکار عمومی خواهد گذشت. دنیای امروز، دنیای رسانه‌هاست. رسانه‌ها یک ایده را مطرح کرده، رشد داده و از آن بهره‌برداری می‌کنند؛ پس هر خبری، ارزش بررسی و شفاف‌سازی را دارد.

منبع: تابناک

  •  انتخاب 7 عضو اصلی‌ هیات‌ اجرایی‌ مرکزی‌ انتخابات
عضو هیئت اجرایی مرکزی انتخابات از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل این هیئت در نشست صبح امروز خبرداد. 

اسلام آبادتایمز:  اسماعیل کوثری عضو هیئت اجرایی مرکزی انتخابات با اشاره به جلسه صبح امروز این هیئت، گفت: 30 نفر توسط وزارت کشور به شورای نگهبان معرفی شده و بعد از بررسی‌های شورای نگهبان، این افراد تایید و به وزارت کشور معرفی شدند و در نهایت ساعت 9 صبح امروز جلسه‌ای برگزار شد که در آن از میان 30 عضو هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، 24 نفر حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در این جلسه از میان اعضا، 7 نفر به عنوان اعضای اصلی هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، انتخاب شدند، اظهار داشت: در این جلسه، بنده، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس نهم، حجت الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه، مرتضی بختیاری وزیر دادگستری و کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی-اجتماعی زنان، به عنوان اعضای اصلی این هیئت انتخاب شدند.

عضو هیئت اجرایی مرکزی انتخابات تاکید کرد: همچنین حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی، یدالله شیرمردی رئیس ستاد نماز جمعه تهران، رضا تقی‌پور وزیر سابق ارتباطات و حجت الاسلام رضاآشتیانی نماینده مردم قم در مجلس و رئیس فراکسیون روحانیون، به عنوان اعضای علی البدل هیئت اجرایی مرکزی انتخابات معرفی شدند.

کوثری با تاکید بر اینکه در این جلسه تنها 14 نفر برای عضویت در هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، کاندیدا شده بودند، افزود: در این جلسه تنها اعضای اصلی و علی البدل انتخاب شدند و در جلسه بعدی که روز شنبه برگزار می شود، دبیر و نائب رئیس این هیئت انتخاب می‌شوند.

پارسینه

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 12 اردیبهشت 1392 ساعت 11:56 ق.ظ

دیدگاه