پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

رفع معضل راه دسترسی دانشگاه آزاد اسلام آبادغرب نیازمند توجه مسئولین

رفع معضل راه دسترسی دانشگاه آزاد اسلام آبادغرب نیازمند توجه مسئولین
  • رفع معضل راه دسترسی دانشگاه آزاد اسلام آبادغرب نیازمند توجه مسئولین

 

 

 

گزارش ارسالی از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلام آبادغرب


مکاتبات متعدد این واحد دانشگاهی با مسئولین شهرستان و استان و حوزه های ذی ربط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت رفع مشکل به هر شکل ممکن تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.


 

اسلام آبادتایمز: دانشگاه آزاد اسلام آباد غرب به عنوان یک حوزه تأثیر گذار منشأ خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بسیار در شهرستان و استان بوده است که حداقل آن چاپ و ارائه مقالات معتبر متعدد در ژورنالها و کنفرانسهای داخل و خارج کشور  توسط اساتید آن  و مطرح نمودن مکرر اسم شهرستان به صورت ملی و بین المللی می باشد. اما این دانشگاه اکنون با معضلی به اسم راه دسترسی مواجه است که حل نمودن آن نیازمند مساعدت مسئولین محترم شهرستان و استان می باشد. رئوس این معضل را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود.

۱)  راه دسترسی دانشگاه و رمپ های آن غیر استاندارد است و با توجه به اینکه بدون برخورداری از استانداردهای ایمنی جاده ای از بزرگراه انشعاب پیدا می نماید، خطر تصادف به طور بسیار جدی جان اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان را که روزانه چندین بار از این مسیر عبور و مرور می کنند تهدید می کند.

۲)  طرح اولیه ایمن سازی راه دسترسی این واحد دانشگاهی با اعتبار مصوب کمسیون معاملات سازمان مرکزی دانشگاه به شماره ۱۶۶۲۲۴ مورخ ۱۷/۰۵/۹۰ با هزینه شش میلیارد ریال به دلیل مشکلات تلاقی طرح با زمین مالکین مسیر و فیبر نوری مخابراتی بین المللی و در نهایت انصراف پیمانکار از اجرای طرح با هزینه مصوب به نتیجه نرسیده است.

۳)  مکاتبات متعدد این واحد دانشگاهی با مسئولین شهرستان و استان و حوزه های ذی ربط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت رفع مشکل به هر شکل ممکن تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.

۴)  در جلسه شورای ترافیک مورخ ۲۶/۰۴/۹۲ شماره ۵۰۹۹/۱/۷۱۲۱ فرمانداری شهرستان، بعد از بازدید میدانی نمایندگان اداره راه و شهر سازی، پلیس راه کرمانشاه-خسروی، و فرمانداری (شورای ترافیک) شهرستان  مصوب گردید تا دانشگاه با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان طرح موقت پیشنهادی را اجرا نماید.

۵)  در جلسه ای دیگر با حضور نمایندگان اداره راه و شهرسازی، پلیس راه کرمانشاه-خسروی، شورای ترافیک و این واحد دانشگاهی رئوس عملیات اجرائی طرح پیشنهادی مصوب با حضور کاشناسان فنی/مهندسی مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفت.

اکنون دانشگاه درگیر گرفتن مجوز برای اختصاص اعتبار به پروژه می باشد. اما بعد از اخذ مجوز با توجه به اینکه تمام اعتبارات دانشگاه از حساب خود واحد دانشگاهی تأمین می گردد، و هزینه های جاری دانشگاه در ماه بیش از دو میلیارد ریال می باشد. لذا  اجرای این طرح موقت و فراهم نمودن بستر لازم برای رفع مشکل به صورت دائم و اساسی نیازمند مساعدت مسئولین ذی ربط شهرستان و استان می باشد.

 

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 17 مرداد 1392 ساعت 8:23 ب.ظ

دیدگاه