یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

سد زمکان دالاهو به زودی آبگیری می‌شود

سد زمکان دالاهو به زودی آبگیری می‌شود

سد زمکان دالاهو به زودی آبگیری می‌شود

 سد زمکان دالاهو به زودی آبگیری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصدی سد “زمکان”، پیش‌بینی کرد، این سد اوایل سال آینده آبگیری شود.

کرمانشاه دیلی: کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در خصوص آخرین وضعیت سد در دست احداث زمکان شهرستان دالاهو، اظهار کرد: این سد هم اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  تا اوایل سال آینده آبگیری خواهد شد.

وی گفت: کار ساخت این سد از سال 89 آغاز شد و زمان بهره‌برداری از آن نیز سال 93 پیش‌بینی شده بود که به دلیل مشکلات مالی تا امسال به تاخیر افتاد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اظهار کرد: با اعتباراتی که طی چند سال اخیر با دستور مقام معظم رهبری از محل سفر ایشان و همچنین صندوق توسعه ملی به این سد اختصاص یافت، روند اجرای آن سرعت پیدا کرده است.

به گفته این مسئول، هدف از احداث سد زمکان آبیاری 530 هکتار از باغ‌های گهواره و همچنین آبی کردن 1570 هکتار از اراضی دیم منطقه است.

امیریان افزود: اجزای اصلی این سد شامل سد مخزنی سنگ ریزه‌ای با هسته رسی، راه دسترسی، سیستم انتقال آب با کانال بتنی به طول 9 کیلومتر، شبکه‌های آبیاری اراضی دیم منطقه به وسعت 1500 هکتار و … است.

وی اظهار کرد: حجم مخزن این سد 23 میلیون مترمکعب است.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 29 بهمن 1395 ساعت 7:06 ب.ظ

3 نظر

 1. اقای امیریان چرا شفاف مصاجبه نمی کنی اراضی دیم کذام منطقه لطفا بگو

 2. دریچه سد آذرماه گذشته 94 بسته شده و بتون ریزی آن هم انجام شده . دیگه چرا اوایل سال آینده؟ میخوای دوباره فلاحت اون رو افتتاح کند؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. امروز در فرودگاه هیترو لندن جنازه جوان داوطلب بریتانیایی که در صفوف کردها جان باخته بود مورد استقبال فعالین کرد قرار گرفت.
  ریان در نبرد رقه و در صفوف یگانهای مدافع خلق جان باخته بود.
  پدر ریان از کمکهای ی پ گ در بازگرداندن جنازه او به بریتانیا
  تقدیر کرد.
  ریان لاک سومین بریتانیایی است که در روژئاوا و در صفوف کردها جان باخته است.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه