یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

سکوت کارگاه خداوند است که در آن اسراری بس عظیم نهفته است / شعیب نظری

سکوت کارگاه خداوند است که در آن اسراری بس عظیم نهفته است / شعیب نظری

سکوت کارگاه خداوند است که در آن اسراری بس عظیم نهفته است / شعیب نظری

 شعیب نظری

هم استانی های عزیز
کرمانشاه دیلی: آنچه که بنده را ترغیب به نوشتن این مطلب نموده، فضای پریشانی است که این ایام بر ما مستولی گشته و باعث گردیده تا بیش از پیش به سمت اظهار نظرهای آلوده به طعم سیاست های نچسب لبریز از هیجان و احساس کاذب   سوق داده شویم.
نباید فراموش کنیم، فارغ از هر دلدادگی سیاسی به هر شخص و جناحی، ما ایرانی مسلمان هستیم و تابع ولایت فقیه،برادر و برابر.
نباید اجازه دهیم زنجیره همبستگی ما در کشاکش اختلاف نظرهای کینه توزانه  گسسته شود و نیروهایمان که می بایست برآیندش اتحاد و همصدایی باشد به بیراهه و تقابل کشیده شود.
فقط کافیست هرکدام ازما در هر جایگاهی که هستیم به جای بهانه تراشی و هیزم گذاشتن زیر آتش مشکلات و معضلات و دامن زدن به اختلافات میان گروه های سیاسی با اظهار نظرهای بدون پشتوانه تفکر، تلاشمان را مضاعف کنیم در راستای باز کردن گره ای از گره های موجود در فضای استان.
این منیّت ها چون سهمی مهلک پیکره ی پر از جراحت استان عزیزمان را بیش از پیش به درد عقب افتادگی و فلاکت مبتلا خواهد نمود.
ما بیشتر از هر زمانی نیازمند همدلی و همزبانی هستیم، می بایست به جای تفرق و تشدد آراء، همت کنیم بر نزدیکی اندیشه ها، مخصوصا در میان صاحبان نظر و عقیده که بی شک هر کلامشان موجی از تأثیر مثبت و منفی  را با خود به  همراه خواهد داشت.
روزی در محل کسب یکی از همشهریان، نوشته ای دیدم که در عین سادگی درس بزرگی در آن نهفته بود ” مرغ ها یکی هستند اما آدم ها متفاوتند”،
قبول کنیم که هرکدام از ما مجموعه ای هستیم از ضعف ها و قدرت ها، استعدادها و توانمندی ها، حال چه در جایگاه یک شهروند عادی باشیم چه مسئول و مدیر و نماینده مجلس این تفاوت ها را ابزار اختلاف نظر و رودررویی نکنیم.
انتظار می رود  دل ها را به هم نزدیکتر  گردانیم، ما دشمن همدیگر نیستم که اینگونه بر هم تیغ فریاد برکشیم!
گاهی وقت ها لازم است سکوت کنیم، سکوت کارگاه خداوند است که در آن گنج های عظیمی نهفته است.
لزوماً نمی بایست در هر مقوله ای با هجمه وارد شد، گاهی باید اجازه دهیم زمان هم کار خودش را بکند، زمان بسیاری از سئوالات بی جواب را پاسخ خواهد داد.
فراموش نکنیم  دسترسی سهل و آسان به دنیای مجازی برای عموم، به معنای درک تمام مفاهیم برای همگان نیست، گاهی نوشته ای انقلابی به پا خواهد کرد در شخص که نگارنده را بی نصیب از عواقب دنیوی اخروی نخواهد گذاشت و در این میان وظیفه صاحبان قلم و اندیشه چه بسا دشوارتر و سنگین تر خواهد بود، اندکی تأمل کنیم نکند خدای ناکرده این راهی که می رویم بیراهه باشد.

شعیب نظری
 فعال اجتماعی و سیاسی عرصه رسانه

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 10:01 ب.ظ

دیدگاه