یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

شهرداری قصرشیرین 300 اصله درخت را قطع کرد

شهرداری قصرشیرین 300 اصله درخت را قطع کرد
  •  شهرداری قصرشیرین 300 اصله درخت را قطع کرد

 شهرداری قصرشیرین در اقدامی تامل برانگیز در روزهای اخیر اقدام به قطع 300 اصله از درختان موجود در بوستان های این شهر مرزی کرد که موجب تعجب همگان شده است.

 اسلام آبادتایمز: قطع درختان اوکالیپتوس قد بر افراشته و سبز در بوستان های شاهد و کودک که از زیباترین مکان های تفریحی این شهر مرزی بودند علاوه بر اینکه چهره کنونی این اماکن را نازیبا کرده، نارضایتی شهروندان را نیز به همراه داشته است.

این دو مکان در واقع استراحتگاه شهروندان بخصوص کودکان و نوجوانانی بود که برای استفاده از لوازم بازی همه روزه به آنجا مراجعه می کردند و در زیر درختان پرشاخ و برگ اوکالیپتوس به جست و خیز و بازی کودکانه مشغول می شدند.

شهردار قصرشیرین در این خصوص گفت: درختان قطع شده از نوع اوکالپتوس بودند که دارای رشد زیادی هستند، این درختان بدلیل ارتفاع بلند و شاخ و برگ های فراوان، می بایست هرس شده و سبک سازی می شدند تا احتمال سقوط آنها بر روی اجسام و استفاده کنندگان از فضای سبز پارک ها، کاهش یابد.

وی با بیان اینکه البته این درختان پس از چند ماه دوباره سبز شده و شاخ و برگ های جدیدی از آنها می روید، گفت: شهرداری قطع درختان اوکالیپتوس بلند در دیگر مناطق شهر از جمله بلوار ورودی از سمت سرپل ذهاب را نیز براساس تاکید و دستور استانداری کرمانشاه با هدف زیباسازی در دستور کار خود دارد.

توجیه شهرداری قصرشیرین برای قطع این درختان در حالیست که بیشتر درختان اوکالیپتوس قطع شده در داخل پارک شاهد و بوستان کودک قرار داشته و در صورت سقوط آنان، خودروهای عبوری و پارک شده آسیب نمی دیدند چرا که امکان ورود خودرو به داخل این پارک ها وجود ندارد!!

جاده ورودی قصرشیرین از سمت سرپل ذهاب نیز به سبب وجود درختان اکالیپتوس قد برافراشته و سبز از زیباترین ورودی های استان کرمانشاه محسوب می شود که دیدگان هر مسافر و زائری را که به این شهر می آیند را بسوی خود جلب می کند بنابراین قطع این درختان، چهره شهر را نازیبا می کند.

درختان اوکالیپتوس از لحاظ نقش دارویی و ویروس کشی طبیعی دارای اهمیت فراوانی هستند و شهروندان قصرشیرین از برگ های این درختان بعنوان بخورهای طبیعی در زمان سرما خوردگی استفاده می کنند.

ایرنا

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 19 دی 1391 ساعت 1:29 ب.ظ

دیدگاه