چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

شهردار اسلام آباد: شهرداری با سد معبر بشدت مقابله می کند/ کسبه بازار بمبئی حق خرید و فروش ندارند

شهردار اسلام آباد: شهرداری با سد معبر بشدت مقابله می کند/ کسبه بازار بمبئی حق خرید و فروش ندارند

شهردار اسلام آباد: شهرداری با سد معبر بشدت مقابله می کند/ کسبه بازار بمبئی حق خرید و فرش ندارند

همایون نوری

کرمانشاه دیلی:  یکی از معضلات شهرستان اسلام آبادغرب که بارها رسانه های شهرستان نیز خواهان رفع آن شده اند ، معضل سد معبر است که از در و دیوار شهر هویداست و متاسفانه کوتاهی شهرداری در این خصوص آشکار است اما اکنون آقای نوری شهردار اسلام آباد در گفتگو با ایرنا وعده داده که این مشکل را حل خواهد نمود. به هر حال در این خصوص باید به انتظار روزهای آتی نشست و چشم انتظار اقدامی عملی بود.

متن گفتگوی شهردار اسلام آباد با ایرنا:

شهردار اسلام آباد غرب گفت: دستفروشی و عدم توجه به حقوق شهروندی از سوی برخی افراد امری است که طی سال های اخیر جا افتاده و شهرداری را در برخورد با این پدیده با مقاومت مواجه کرده اما مجموعه شهرداری و شورای شهر با قدرت در حال مقابله با این موضوع هستند.

همایون نوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص مشکلات سد معبر و نحوه مبارزه عناصر اجرایی شهرداری با این موضوع افزود: در قیاس با سال های گذشته وضعیت شهری در این خصوص بهبود پیدا کرده و با نیروی انتظامی نیز قراردادی منعقد شده و کمک های فراونی نیز از جانب نیروی انتظامی به ما شده که جای تقدیر دارد.

وی در خصوص سد معبر مغازه ها نیز گفت: در این خصوص باید اصناف وارد عمل شده و اعمال بازدارنده را انجام دهند اما مهم ترین موضوع اشتیاق خود شهروندان و کسبه و رعایت حقوق شهروندی و فرهنگ احترام به دیگران است که در این صورت نیاز به استفاده از ابزار قانونی و بازدارنده و هدررفت انرژی شهرداری در این بخش ها نبود اما با این وجود امروز در حال مقابله جدی با افراد متخلف در این حوزه هستیم.

وی گفت: قرارداد سالیانه سد معبر و خدمات شهری 111 میلیون تومان است و براساس مفاد قرارداد در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد از جانب پیمانکار شهرداری حق فسخ قرارداد را دارد.

نوری در خصوص غرفه های بازار بمبئی نیز گفت: این غرفه ها در پیاده رو دائر شده و کسبه حق خرید و فروش ندارند و براساس قرارداد منعقد شده با آنان در صورت صلاحدید شهرداری باید به مکان جدید منتقل شوند.

وی در خصوص اقدامات مربوط به افزایش سرانه فضای سبز نیز گفت: سرانه استاندارد فضای سبز در کشور 14 و نیم متر است اما در شهر اسلام آباد این میزان در گذشته 4 متر بود که به دلیل اهمیت فضای سبز و مطالبه بر حق شهروندان امروز این میزان به 6 و نیم متر رسیده و در آینده نیز با افتتاح چند پروژه افزایش خواهد یافت.

نوشته شده توسط admin در شنبه, 16 خرداد 1394 ساعت 6:44 ب.ظ

9 نظر

 1. باسلام و آرزوی توفیق روز افزون برای شما شهردار خلاق وتلاشگر لطفا در خصوص جدول گذاری وسایر کارها نظارت دقیق تر وبیشتر اعمال نمایید چون در این فصل معمولا مشاهده گردیده بعداز سیمانکاری آبگیری نمی شود وجدول بلوار شهید نجفی هم کنار چمن کامل نگذاشته اند باعث هدر رفت آب وجمع شدن گلروی موزاییک ها می شود

 2. ضمن عرض سلام وتشکر از جناب مهندس نوری وهمکاران محترمشان که واقعا در چند ماه اخیر به وضوح میتوان تغییرات مثبت راحس نمود.در خصوص بلوار نجفی بایستی به اطلاع شهردار محترم برسانم که دوربرگردانهای موجود فقط از یک سمت بلوار قابل استفاده بود و در سمت دیگر قابل استفاده نیست.فرضا وسیله نقلیه ای که از سمت بلوار زنگنه و پیام نور به سمت بلوار نجفی در حال حرکت بوده وقصد ادامه مسیر به سمت بدره ای و باغ رضوان را داشته باشد به دلیل عدم وجود دوربرگردان ادامه مسیر برای او میسر نیست.خواهشا در این خصوص بررسی لازم را انجام دهید/

 3. با سلام و خسته نباشید خدمت کلیه پرسنل شهرداری.کارهای انجام شده در زمینه زیباسازی شهر قابل تقدیر است ولی درزمینه سد معابر دستفروشان و مغازه داران هیچ گونه تذکر و نظارتی برنحوه کارانها نیست یعنی کاملا به حال خود رها شدند. که واقعا چهره شهر را کاملا به ریخته و شهر منظم نشانه شهرداری منظم است

 4. از سواد و دقت مدیر سایت معلومه که بسیار مدبر می باشند (شهردار اسلام آباد: شهرداری با سد معبر بشدت مقابله می کند/ کسبه بازار بمبئی حق خرید( و فرش)(فروش) ندارند) لطفا قبل از وارد کردن متن با دقت بخوان 
  غلط املایی خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی ضــــــــــــــــــایع اســــــــــت

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام بر شما دوست عزیز
  در پاسخ به انتقاد شما باید چند نکته را محضر حضرتعالی عرض نمائیم:
  اولا این اشکال تایپی است و نه املایی
  دوما این خبر عینا از ایرنا کپی شده و این اشکال همانگونه که در عکس آن که لینک آن در ذیل آمده و شما می توانید آن را مشاهده نمائید ، در ایرنا رخ داده است و البته اینگونه اشتباهات تایپی معمولا برای همگان رخ می دهد البته اگر نباشد بهتر است.
  سوما ما هم در نقل خبر از ایرنا دقت لازم را نداشته ایم و هر چند که این اشتباه به آسانی به چشم نمی آید اما دقت شما جای تقدیر دارد.
  چهارما ما از انتقاد همراه با توهین شما ، ایرادمان را اصلاح نمودیم و از این بابت از شما تشکر می کنیم.
  پنجما حقیقتا بنده هم با شما در بی سوادی حقیر اشتراک نظر دارم اما از انصاف به دور است که خبرنگاران حرفه ای ایرنا را به خاطر یک اشتباه تایپی ( فرش به جای فروش ) بی سواد و بی تدبیر فرض کنیم و این بر هیچ انسان بی غرض و عاقلی پذیرفته نیست.
  و آخر اینکه کاش به جای اینکه توان خویش را صرف کشیده نوشتن جمله آخرتان ( غلط املایی خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی ضــــــــــــــــــایع اســــــــــت ) می نمودید اندکی به این توجه می کردید که این جمله ……

  لینک عکس:

  http://www.axgig.com/images/60007625829714882187.jpg

  1. کاش جواب نمی دادی……..چهارما

 5. سلام
  شهردار ماهانه از جیب مردم بیش از ۶ میلیون تومان ‍‍پول به بنیاد تعاون ناجا میدهد که نیروی انتظامی  در امور سد معبر ایشان را یاری کنند که عملا این ‍پول هیچگونه کارایی نداشته و در حال هدر رفتن است به عبارتی سالانه فقط ۷۲۰ میلیون ریال صرف کرایه سرباز کرده و از طرفی دیگر ۱۱۱۰ میلیون ریال هم به شرکت پیمانکار داده که جمع هزینه سالانه مبارزه جانانه و شدید ایشان با سد معبر به مبلغ ۱۸۳۰ میلیون ریال میرسد. بنده به عنوان شهروند اظهار نظر در خصوص نتیجه هزینه های انجام گرفته را ارجاع میدم به پیاده رو های مملواز دست فروش شهر و خیاباتهای مملو از نسیان میوه و سیب زمینی فروش شهر  مردم خودشان در خصوص مبارزه شدید ایشان با سد معبر قضاوت کنند.

 6. سلام
  شهردار ماهانه از جیب مردم بیش از ۶ میلیون تومان ‍‍پول به بنیاد تعاون ناجا میدهد که نیروی انتظامی  در امور سد معبر ایشان را یاری کنند که عملا این ‍پول هیچگونه کارایی نداشته و در حال هدر رفتن است به عبارتی سالانه فقط ۷۲۰ میلیون ریال صرف کرایه سرباز کرده و از طرفی دیگر ۱۱۱۰ میلیون ریال هم به شرکت پیمانکار داده که جمع هزینه سالانه مبارزه جانانه و شدید ایشان با سد معبر به مبلغ ۱۸۳۰ میلیون ریال میرسد. بنده به عنوان شهروند اظهار نظر در خصوص نتیجه هزینه های انجام گرفته را ارجاع میدم به پیاده رو های مملواز دست فروش شهر و خیاباتهای مملو از نسیان میوه و سیب زمینی فروش شهر  مردم خودشان در خصوص مبارزه شدید ایشان با سد معبر قضاوت کنند.

 7. با نظر گلمراد موافقم شهرداری به جای این پولا بیاد و مکان هایی برای اینجور اشخاص درست کنه تا هم اونا روزی خودشونو در بیارن هم چهره شهر بهم نریزه.البته اگه شهرداری وقت داشته باشه و پولارو با ………………..

 8. آقای نوری
  مواظب زیر دستات باش بدون دارن چیکار میکنن.

 9. آقای شهردار بنده خدا کاری نکرده هنوز فقط 4 تا چراغ تو شهر نصب کرده …
  کار شاخص ماندگار از شهردار بگید ؟؟ وضعیت شهر همون وضعیت قدیم هست تنها اتفاق خوبی که تو شهر افتاده سرپوش نمودن نهر لجن 22 بهمن بوده که اونم کار امورآب بوده و فرمانداری هم بودجه را تامین کرده دیگه خبر خاصی تو شهر نیست .هرکی اتفاق خاصی رو تو شهر رصد کرده بگه ما ببینیم.به نظرم دو سال بعدی شورا تفکر جدیدی بیاره بلکه تغییری تو شهر به هنل بیاد

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه