شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

شهری که من دیدم !!!! / دکتر مجید حسینی

شهری که من دیدم !!!! / دکتر مجید حسینی

شهری که من دیدم !!!! / دکتر مجید حسینی

 مجید-حسینی

کرمانشاه دیلی: در این تعطیلات به یمن باران های نازل شده و هوای لطیف بهاری توفیق پیاده روی شبانه در تمام محلات اسلام آباد دست داد و تا کوچه پس کوچه های آن را به همراه دوستانی دوستدار گردش و پیاده روی پیمودم و علاوه بر اینکه خاطرات بسیاری  مرورگشت، پی به خدمات بسیاری بردم که شتابزده اشاره میکنم شاید این حدودا 100 و اندی نفر ثبت نام کننده برای عضویت در شورای پنجم حواس خود را جمع کرده و ادامه این خدمات را از یاد نبرند .

   در نگاه اول خیابانهایی دیدم نه پر از چاله و گودال و نه پر از گل و لای و حتی یک سرعت کاه و دست انداز بلکه همه دارای آسفالت زیبا و یکدست و با کیفیت  که در کناره های چپ و راست این خیابانها و کوچه ها و حتی بن بست ها فضای سبز بود و گل و گلدان و نه زباله و آشغال که بوی خوش این ریاحین مشام را نوازش داده  و بهار را دوچندان زیبا کرده بود !!!!!!

      نمیدانم چه صنعت و تکنولوژی شهرداری بکار گرفته بود که در سطح آب رودخانه های شهر گلها روان بودند و تمامی نداشتند و هر لحظه هم زیاد و زیادتر می شدند . هوس شنا در این رودخانه شبیه غوطه خوردن در آب رز و پولادین شدن اسفندیار جان بدست سیمرغ روح است و انصافا برای این خدمت باید طومارها نوشت و کتابها چاپید و شعرها سرود و سروده ها در بوق و کرنا کرد تا بدانند دیگران که چه نادره هایی هستند این شهر بانان من .

 اصلا در ابتدای شهر هیچ منظره منزجر و روح فرسای مثل روغن سوخته تریلی ها و کامیونها و یا فیلترهای تعویضی رها شده و سد معبر مکانیک ها و صافکارها و غیره نه تنها دبده نشد که حتی درختان بید را از نوازشگری و رامشگری در باد بهاری باز نداشته بود . هر مسافری که ابتدای شهر را از سه جانب کرمانشاه، ایلام و دالاهو ببیند حبذا گویان به تحسین جماعت خدمتگزار این شهر واداشته می شود .

   چه بهتر است که از نظم ترافیکی آن هم یادی کنیم و اصلا مشکل پارک و چراغ راهنما و …. در این شهر دیده نمی شود .

 جاهای دیدنی و تفریخی مثل موزه و سراهای فرهنگی و خانه های تئاتر و سینما و کتابخانه و پارک و بوستان و … آنقدر در این شهر زیاد است که مسافران مانده اند کدام را در اولویت بگذارند و به حال این مردم غبطه می خورند که امکان تفریحات سالم فرزندانشان در طول سال فراهم است بدون اینکه بخواهند تکرار کنند یک اوقات فراغتی را با یک کار .مردم شهر از خوشحالی میمیرند نه از دستفروشی و بیکاری و کم درآمدی . آورده اند که روزگار این مردمان نه تنها نقل محافل و مجالس که نقل و نبات مراسم هم هست . فردوسی اگر می دانست چنین شهر زیبایی وجود دارد هرگز رستم را از سیستان بر نمی انگیخت که این شهر در جهان بی مانند است . پارک ملت که زمانی قبل پارک داریوش نامیده می شد به غلط ،پر از تندیس های قد و نیم قد فرهیختگان و برگزیدگان است و میادینش پر از نماد و المانهای شهری !!! براستی چرا باید مردم در هر انتخابی این خدومان خود را پاس ندارند و در هر دوره ای تکرار و ادامه کارشان را نخواهند که مگر می شود چنین کسان اسطوره ای را رها کرد و افراد خام و ناپخته ای بر مسند خدمت بنشانند که هر روزشان تیره تر از امروزشان شود .

 من در محلات دم قلعه ، سید حشمت ، آجودانی ، هفتصد دستگاه ، جهاد ، شرف آباد ، کارخانه و پشت بیمارستان ، شهرستانی و شهریارشهر و باغ رضوان و حتا بدره ای و شهرک مشاغل و پایانه مسافربری و و…. این همه معجزه را دیدم . گفتم چو بینی که نابینا در چاه است گر خاموش بنشینی گناه است . و از منظر یک مسافر امروزی و یک ساکن دیروزی به زبان بی زبانی قدر دان این همه فعالیت هستم و پیشنهاد میکنم شهر را پر از نوشته های تقدیر و تشکر از همه شهر بانان و شهر داران و شورامردان و شهر سالاران کنیم شاید سال جدید خود را کمتر زحمت دهند تا ما هم کمی رنج بریم در این سال نود و شش .

اکنون مانده ام استراحتگاهم را در کدامین هتل پنج ستاره اش برگزینم که برایم رویائی تر از همه این معجزات باشد . ……!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته شده توسط admin در جمعه, 11 فروردین 1396 ساعت 8:45 ب.ظ

10 نظر

 1. ازتلگرام دوستان

  «من هنوز درگیر این هستم که این ۱۵ شرکت آمریکایی را که ایران تحریم کرده است ، دقیقا از چه چیزی محروم شده اند ؟ شفاعت عاجل بهشت و دعای خیر …………………یا قراردادهای نفتی که بین چین و روسیه تقسیم کرده اند ؟ یعنی تحریم ایران چه اثری می تواند بر این شرکت ها داشته باشد که ما نمی دانیم ؟ اگر فقط یک مقابله به مثل سیاسی است چرا تا کنون چنین مقابله به مثلی انجام نشده است ؟ چه اصراری وجود دارد که خود را در دنیا مضحکه خاص و عام بکنند ؟»

 2. مجید جان ..
  خوب گفتی اما روی سخن با مردم دار که با احساس  وانتخاب درست این همه امکانات را برای شهرت رقم میزنند.
  ازماست که بر ماست! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 3. اگه نگاهی به لیست کاندیداهای شورای اسلام آباد بیندازید به راحتی می فهمید که 99 درصد اونا افرادی نالایق با سبقه و پیشینه خنده داری هستند . حتی برخی هاشون دارای پرونده های کیفزی و فساد هستند….دلم به حال شهرم می سوزد که چه کسانی برای برنده شدن در این کمپین دزدی تلاش می کنند

 4. دقیقا کورس دزدی گذاشته اند.افرادلایق عارشان میادبامهدک کودک شورای شهرهمنشین شوند

 5. رای ما مهندس محسن غلامی فردی لایق و شایسته در انتخابات شورا

 6. مردم نجیب اسلام آبادغرب ازتون عاجزانه خواهشمندم بخاطر شهر و آینده فرزاندانمان به اعضای شورای کنونی رای ندهید. چون عملکرد اینا روشنه.

 7. جناب حسینی عزیز الحق والانصاف خوب گفتی،شهردار واعضای بی کفایت شورای شهر باید از شدم بمیرن،اگه سکته کنن بهشون افتخارمیکنیم چرا که حداقل یه کوچولو شرف وغیرت داشتن که این مسائل را درک کنن

 8. با سلام خدمت استاد فرزانه و رفیق سال های نه چندان دور ، لاجرم درد دل همه را با اندکی اندوه و مصیبت بیان فرمودی،از این متن کوتاه میشود به کاستی های موجود پی برد . فهیم فاضل ، وقتی در شهری میشود با یک شناسنامه بیش از 50 مرتبه رای داد و افراد دون مایه با شگرد های مختلف خیلی از مناصب را بدست میارند !! خروجی آن همان شود که ملاحظه فرمودی . کسانیکه باید کار کنند امروزه در فکر آنند که در این فرصت به نوایی برسند . تا فرهنگ این شهر عوض نشود تمامی تلاشها بی فایده است

 9. شهر هیچ تغییری نکرده همون شهر ده ساله پیشه یعنی این آقایان شورای شهر هیچ تغییری ایجاد نکردن.پس همشون نالایقن.بیاییم یکبار تعصبات کورکورانه قومی و قبیله ای رو کنار بگذاریم.من خودم تهران ساکنم ولی سالی یکبارم میام اسلام آباد دلم آتیش میگیره.من که فقط از ……………شنیدم.آزموده را آزمودن خطاست.

 10. درود برشما
  تلخی ها را به زیبایی بیان نموده اید علاوه بر دردهای ظاهر و آشکار شهر ، دردها و یأس عظیمی ست که در درون همه افراد وجود دارد از جمله جوانان تحصیلکرده و استعدادهای ارزشمندی که بی امید و بلاتکلیف روزها و ماه ها و سالها برآنها می گذرد بدون اینکه تغییری در وضعیت آنها ایجاد گردد و این چیزی است که سنگینی یک فاجعه را دارد…

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه