جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

شورای شهر اسلام آباد غرب و زمزمه های ناخوشایند

شورای شهر اسلام آباد غرب و زمزمه های ناخوشایند

شورای شهر اسلام آباد غرب و زمزمه های ناخوشایند 

مثلا فلان فرد برای شهردار شدنش، شورای شهر را برای پذیرش دعوتش تحت  فشار قرار می دهد و یا دیگری توقع دارد شهرداری اسلام آباد را به عنوان پاداش تحویلش دهند

علی پرندین – مدیر سایت اسلام آبادتایمز


اسلام آبادتایمز:  اعضای منتخب چهارمین دوره شورای شهر 12 شهریور ماه رسما فعالیت خود را شروع می کنند. حل مشکلات عدیده اسلام آباد غرب که بارها در همین سایت به آنها اشاره شده است، همتی مضاعف و تلاشهای مجدانه مسئولین را می طلبد.

مجموعه شورای شهر در صورت بهره گیری  از ظرفیت هایی که در قانون برای شوراهای اسلامی شهر تعریف شده، می تواند از وضعیت نابسامان موجود رهایی یافته و با عملکردی شایسته خود را شکوفا سازد. ظرفیت هایی که پیشتر به دلیل برخی انحرافات، معطل مانده بود.

جایگاه شورای شهر، جایگاه والایی است که توسط دولت اصلاحات احیا و مستقر شد. البته ما منکر اشکالات فراوان به اعضای شورای شهر اسلام آباد که تا چند روز دیگر دوره آنان به اتمام می رسد، نیستیم، اما این اشکالات بر افراد وارد است نه بر جایگاهی که بعضا در حقش اجحاف گردیده است به گونه ای که بسیاری شوراها را از اساس زیر سئوال می برند.

شورای شهر ظرفیتی است که از طریق آن شهروندان در تصمیم گیری های منطقه ای تاثیرگذاری بیشتری پیدا می کنند. حالا اینکه اعضای شورای شهر تا چه حد با مردم در تعامل بوده اند و ضرورت ها، نیازها، خواست و منافع عمومی را لحاظ نموده اند، خود بحث دیگری ست. این دو را باید از هم تفکیک نمود. بواسطه ضعف عملکرد اعضای شورای شهر نباید اصل شورا را زیر سئوال برد.

به هر حال اسلام آباد غرب مشکلات فراوانی دارد که برشمردن آنها خود مثنوی هفتاد من کاغذ است. اعضای چهارمین دوره شورای شهر 4 روز دیگر رسما بر مسند مسئولیت تکیه می زنند مسئولیتی که زمینه برای خدمتگزاری در آن بسیار است، چرا که مشکلات در شهر ما بسیارند.

مدتهاست زمزمه های فراوانی در مورد انتخاب شهردار جدید به گوش می رسد که بیش از هر چیزی پراکندگی و تشتت آراء اعضای جدید از این زمزمه ها کاملا هویداست. البته اختلاف نظر در میان اعضای شورای شهر امری مذموم نیست و بلکه کاملا طبیعی است، اما تفرق و چند دستگی بسیار زیانبار خواهد بود.

عده ای از اعضای شورای شهر بر ابقاء شهردار کنونی اصرار می ورزند و برخی دیگر بر لزوم تغییر پافشاری می کنند. لابی های منفعت جویانه، رفاقت های شخصی، مباحث قومی، عداوت های شخصی و … هرگز معیارهای صحیحی برای اقدام در این بزنگاه حیاتی نیستند. لطفا به شاخصه های علمی و عملی نظر داشته باشید و بهترین را برگزینید.

پدیده عجیبی که در این میان شاید موجب آزار اعضای شورای شهر هم شده است این است که متاسفانه برخی خود در تکاپو برای شهردار شدن خویشتن هستند و همین عامل مقداری فضا را برای انتخاب آزادانه از شورای شهر سلب می کند. مثلا فلان فرد برای شهردار شدنش، شورای شهر را برای پذیرش دعوتش تحت  فشار قرار می دهد و یا دیگری توقع دارد شهرداری اسلام آباد را به عنوان پاداش تحویلش دهند و …

مهمترین آزمون پیش روی شورای شهر انتخاب شهردار است.  

مردم اسلام آباد از عزیزان شورای شهر توقع دارند شهرداری به وسعت شهر و مشکلاتش انتخاب کنند و در این راه هیچ اغماضی نکنند و به غیر از شایستگی و توانایی هیچ چیزی را در نظر نیاورند. انتخاب شهردار، انتخاب مسیر پیش رو است.

انتخاب شهردار خوب یعنی تضمین بخشی از موفقیت و بهبود وضعیت موجود و نتیجتا جلب اعتماد عمومی. انتخاب شهردار ناکارآمد یعنی شکست در گام نخست، سلب اعتماد عمومی و فرستادن شهرستان به کام نابسامانیهای شدیدتر.

اعضای محترم شورای شهر لطفا در انتخاب شهردار با تعقل و تعمق اقدام کنید.     

نوشته شده توسط admin در جمعه, 08 شهریور 1392 ساعت 6:57 ب.ظ

5 نظر

  1. دوستان اجازه بدین آقایان شوراکارشان را شروع کنند بعد هم هر تصمیمی گرفتن به تصمیمشان احترام بگذارید و اجازه دهید هر کسی که شهردار شد کارش را شروع کند و بعد در مورد عملکردش قضاوت کنید .هر کسی که شهردار شد همه یاریش کنید حتی اگر مخالفش باشید .منفعت عموم را بر منافع شخصی ارجحیت بدهید.

  2. متاسفم برای این شورای شهر. متاسفم برای این شهر.کسی که با خرید رای و کارت شارژ بره شورا, یا……..

  3. اقای علی آبادی شماهم یکی از این ادما هستید خیلی خودتونو قبول نداشته باشید همه فک میکنن از همه بهترن پس متاسف نباش

  4. اقای علی آبادی شماهم یکی از این ادما هستید خیلی خودتونو قبول نداشته باشید همه فک میکنن از همه بهترن پس متاسف نباش….

  5. Thank you

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه