پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

شیوع گسترده تب مالت در شهرستان دالاهو

شیوع گسترده تب مالت در شهرستان دالاهو

شیوع گسترده تب مالت در شهرستان دالاهو

 دکتر حسین کریم

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: کنترل تب مالت و تصادفات جاده ای شهرستان دالاهو نیاز به حرکت جدی و جهادی دارد.

کرمانشاه دیلی:  دکتر حسین کریم روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی دالاهو افزود: با توجه به شیوع بالای تب مالت در این شهرستان باید پنج گام اساسی به طور همزمان صورت بگیرد.

 وی، رساندن واکسیناسیون دامها به حداکثر و انجام تست کشتار منظم، آموزش نحوه مصرف لبنیات گوشت و شیر اصلاح الگوی زندگی، بهسازی محیط های روستایی و دامپروری، کنترل مراکزعرضه و فروش لبنیات و نیز حرکت به سمت تبدیل دامپروری سنتی به صنعتی را از جمله اقداماتی دانست که باید به طور جدی در دالاهو و سایر شهرستان ها انجام گیرد. 

دکتر کریم در ادامه سوانح و حوادث جاده ای مسیر اسلام آباد به سرپل ذهاب را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: برای مهار این امر باید به طور بسیجی در منطقه فعالیت شود و با گرفتن مشاوره از شرکت های مهندسی ترافیک و مشارکت گسترده بین بخشی این مشکل را کنترل کرد. 

وی همچنین بر تبدیل خانه های بهداشت به مراکزی زیبا و کارآمد، اصلاح سیستم های فاضلاب، گسترش برنامه های پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، برنامه ریزی روستای سالم، کنترل بیماری سل تاکید کرد.شهبازی:قدردان خدمات دولت برای اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان دالاهو هستیم. 

فرماندار دالاهو نیز در این نشست خواستار ارتقای مرکز درمان بستر دالاهو به بیمارستان شد. 

شهبازی گفت: با توجه به اینکه دالاهو در مسیر بزرگراه راه کربلا قرار دارد، ارتقا مرکز درمان بستر این شهرستان را تا 26 تخت دو چندان می کند.

ایرنا

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 12 آذر 1393 ساعت 9:04 ق.ظ

دیدگاه