جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

«عبدالله اوجالان» خواستار آتش‌بس با آنکارا شد

«عبدالله اوجالان» خواستار آتش‌بس با آنکارا شد

«عبدالله اوجالان» خواستار آتش‌بس با آنکارا شد

اسلام آبادتایمز:سرکرده زندانی حزب کارگران کردستان( پ‌ک‌ک) در پی ابراز تمایل نخست‌وزیر ترکیه برای مذاکره با پ‌ک‌ک، از آتش‌بس میان این نیروها و ارتش ترکیه سخن به میان آورد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «طرف»، «عبدالله اوجالان» رهبر حزب کارگران کردستان که در زندان «امر الی» در شمال شرق ترکیه زندانی است گفت که آرزو دارد خونریزی‌ها  متوقف و مسئله کردها حل شود.

«محمد اوجالان» برادر عبدالله پس از ملاقات با برادرش در زندان گفت: برادرم در این ملاقات نامه‌ای به من داد که در آن نوشته بود: از اکنون نباید هیچ سرباز، پلیس یا مبارزی کشته شود. تنها آرزوی من این است که خونریزی‌ها متوقف و این مسئله [کردها] حل شود.

وی درباره جزئیات زمان این ملاقات سخنی نگفت اما روزنامه حریت نوشت که این دیدار جمعه گذشته صورت گرفته است.

این درخواست عبدالله اوجالان در حالی طرح شده که طی چند ماه گذشته، درگیری پ‌ک‌ک و نیروهای ارتش ترکیه تشدید شده است.

از سوی دیگر «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه نیز چهارشنبه گذشته تاکید کرد که از اوایل سال جاری میلادی طی این درگیری‌ها 144 نیروی امنیتی ترکیه و 239 عضو پ‌ک‌ک کشته شده‌اند.

وی همچنین از آمادگی آنکارا برای انجام مذاکره با حزب کارگران کردستان سخن به میان آورد و گفت: اگر این دیدارها و گفت‌وگوها موجب حل‌وفصل مشکلی شود، ما آن را برگزار می‌کنیم.

عبدالله اوجالان مدتها پیش به دست نیروهای سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در نایروبی دستگیر و به ترکیه منتقل شده بود. وی در سال 1999 به اتهام خیانت به کشورش به اعدام محکوم و بعدها حکم وی از اعدام به حبس ابد تبدیل شد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, 08 مهر 1391 ساعت 5:54 ب.ظ

دیدگاه