جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

علی اکبریان (بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس) چگونه قاچاقچی شد و تا مرز اعدام رفت؟

علی اکبریان (بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس) چگونه قاچاقچی شد و تا مرز اعدام رفت؟
 • علی اکبریان (بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس) چگونه قاچاقچی شد و تا مرز اعدام رفت؟

جرم اکبریان به نحوی است که احتمال عفو کامل وی اندک است. و نهایتا ممکن است حبس ابد این فوتبالیست سابق، به 15 تا 20 سال کاهش یابد

 کرمانشاه دیلی: خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد-خواهان کسی باش که خواهان تو باشد”   یادش بخیر،روزی روزگاری- نه خیلی دور-علی اکبریان مهاجم سابق تیم های استقلال و پرسپولیس برای خودش بروبیایی داشت؛کیا بیایی داشت.

در همان سالهای اوج، اکبریان که جزو فوتبالیست های خوش تیپ نیز به حساب می آمد خواهان های زیادی هم داشت.

فاکتورهایی مانند جوانی،خوش برورویی،شهرت و…این ها را همه علی اکبریان داشت. روزی یکی از هفته نامه های پرخواننده ورزشی آن زمان “گفت و گوی تلفنی با خوانندگان” را برای علی اکبریان ترتیب داد.

آن روز تماس های زیادی با دفتر آن نشریه برقرار شد که این ها همه حکایت از محبوبیت علی اکبریان داشت.   یادم می آید سردبیر آن نشریه می گفت روز حضور اکبریان در دفتر هفته نامه، جزو شلوغ ترین برنامه گفت و گوی خوانندگان با ورزشکاران بود.

در آن روز اکبریان نزدیک به 4 ساعت میهمان آن نشریه بود و به حدود 60 تلفن پاسخ داد و به بسیاری از تلفن ها نیز فرصت پاسخ گویی نیافت .   اغلب تماس گیرندگان بااکبریان را دختران جوان تشکیل می دادند که لابد برخی هایشان نیز سودای ازدواج با او را در سر داشتند.

اکبریان اما در پاسخ به یکی از همین دختران جوان وقتی با این پرسش مواجه شد که :”چه زمانی می خواهید ازدواج کنید و چرا ازدواج نمی کنید؟” همان بیت شعر ابتدایی این مطلب را گفت و در آن هفته نامه نیز به چاپ رسید.

مقدمه طولانی شد. اما آن را بیان کردیم تا بگوییم در سالهایی قبل علی اکبریان برای خودش کسی بود و طرفداران زیادی داشت؛او که اکنون کنج زندان افتاده و ظاهرا باید تا پایان عمرش پشت میله های زندان باشد.

جرم اکبریان که البته جرم کمی هم نیست نگهداري بيش از 40 گرم هروئين، استفاده از محل سكونت جهت توليد و توزيع مواد مخدر و استعمال شيشه و نگهداري آن است.

به گزارش “تماشاگر”اکبریان به خاطر این جرم ابتدا به اعدام محکوم شد اما با پا درمیانی فوتبالیست های مطرح از جمله افشین پیروانی و همچنین در خواست تجدید نظر، حکم اعدام اکبریان به حبس ابد تبدیل شد.

او اکنون در زندان قزل حصار به سر می برد اما همچنان امیدوار به رافت اسلامی و بخشش یا تخفیف مجازاتش است.

چرا علی اکبریان به توزیع مواد مخدر روی آورد؟  

اینکه چرا علی اکبریان به نگهداری و توزیع مواد مخدر روی آورد سوالی است که شاید در ذهن بسیاری از علاقمندان به فوتبال نقش بسته باشد.

همانگونه که می دانیم در زمان بازی علی اکبریان هر چند به فوتبالیست هامبالغی پرداخت می شد که در قیاس با مردم عادی پول نسبتا خوبی بود اما قطعا قابل مقایسه با رقم قراردادهای فوتبالیست های میلیاردی امروز نیست.

امثال علی اکبریان ها وقتی به دوران بازنشستگی از فوتبال می رسند دچار نوعی یاس و سرخوردگی می شوند زیرا طبیعت فوتبال این است که تا در اوج باشی طرفدار داری ولی به محض اینکه کنار رفتی همه به یکباره فراموشت می کنند.

اکبریان نیز از این قاعده مستثنی نبود ضمن اینکه نتوانسته بود از فوتبال برای دوران بازنشستگی خود اندوخته مناسبی فراهم کند. این شد که با نقش آفرینی دوستان ناباب جهت پولدار شدن راه خلاف را در پیش گرفت.

چه کسی اکبریان را به این راه کشاند؟  

گفته می شود یکی از همسایگان محله پدری اکبریان در محله” پاسگاه نعمت آباد” تهران که از دوران کودکی با او دوست بوده پس از بازنشستگی این فوتبالیست از فوتبال، وقتی می بیند علی اکبریان نتوانسته از فوتبال درآمدی کسب کند پیشنهاد فروش مواد مخدر از نوع شیشه و کراک را به اکبریان می دهد با این توجیه که در صورت دستگیری او، به دلیل شهرتی که دارد با او کاری نخواهند داشت و مشکلی از این راه برایش پیش نخواهد آمد.

این فرد که ظاهرا به یک باند بزرگ” مواد مخدر جدید” وصل بوده این چنین علی اکبریان را اغفال می کند تا او را یک شبه پول دار کند.

اکبریان نیز که حق خود را در فوتبال از دست رفته و تضییع شده می بیند به این پیشنهاد پاسخ مثبت می دهد و در این دام گرفتار می شود.

 چه کسی اکبریان را لو داد؟  

درباره اینکه علی اکبریان چگونه دستگیر شد حرفهای زیادی تا کنون مطرح شده از جمله اینکه یکی از همسایگانش موضوع را فهمیده و به پلیس اطلاع داده و اینکه یکی نزدیکان او که البته مدتی با او کدورت داشته  پس از اطلاع از این اتفاق با اطلاع مطمئن از وجود مواد مخدر در خانه کوچک اکبریان جریان را به پلیس اطلاع می دهد.

از اعدام تا حبس ابد  

همانگونه که در سطور بالا نیز گفتیم اکبریان ابتدا به اعدام و سپس با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شد.   خبرگزاری ایسنا سال گذشته از قول سید مهدی حجتی وکیل علی اکبریان نوشت: اتهامات موكلم در پرونده نگهداري بيش از 40 گرم هروئين، استفاده از محل سكونت جهت توليد و توزيع مواد مخدر و استعمال شيشه و نگهداري آن عنوان شده بود و نماينده مدعيالعموم درخصوص اتهام نخست درخواست مجازات اعدام و در مورد دو اتهام ديگر تقاضاي مجازات قانوني كرده بود.   وی خاطرنشان كرد: بر اساس راي صادره ار سوي شعبه 30 دادكاه انقلاب، موكل در مورد اتهام نگهداري هروئين با يك درجه تخفيف به حبس ابد محكوم و از اتهام استفاده از محل سكونت در جهت توليد و توزيع مواد مخدر، تبرئه شد و درخصوص اتهام استعمال شيشه و نگهداري آن قرار عدم صلاحيت به صلاحيت دادگاه عمومي صادر شد.    حجتی یادآور شد: حكم صادره جهت بررسي رعايت تشريفات قانوني به دادستاني كل كشور ارسال ميشود و تلاش خواهيم كرد با توجه به سوابق موكل، پرونده جهت عفو در كميسيون عفو و بخشودگي قوهي قضاييه مطرح شود.

ترک اعتیاد در زندان  

علي اكبريان درحالي همچنان در زندان قزل حصار به سر مي برد كه برخي دوستان و نزديكان وي خبر از ترك اعتياد اين بازيكن مي دهند.   خود علی اکبریان هم بارها در گفت و گو با رسانه ها از ترک اعتیادش در زندان خبر داده است.

 آیا اکبریان عفو می شود؟  

به گزارش “حوادث دات نت”جرم اکبریان به نحوی است که احتمال عفو کامل وی اندک است. و نهایتا ممکن است حبس ابد این فوتبالیست سابق، به 15 تا 20 سال کاهش یابد. البته هر چیزی امکان دارد و حتی ممکن است او به صورت کامل نیزمورد عفو قرار گیرد اما باید توجه داشت که چنین کاری تنهادر صورت درخواست رییس قوه قضاییه و موافقت رهبر معظم انقلاب امکان خواهد داشت.   شنیده می شود که رییس زندان از اکبریان خواسته تا نامه عفو بنویسد بلکه چنین مهمی مشمول حال او شود. اکبریان تا کنون چندین بارعفونامه نوشته که آخرینشان تیرماه امسال بود که به پیشنهاد رییس زندان دو عفو نامه برای دو مقام مسوول نگاشته و امید بسیاری برای بخشیده شدن دارد.   آیاهمسر علي اکبریان و بچه هايي كه الان نزديك به سه سال است منتظرند پدرشان كليد به در بيندازد و وارد همان اتاقك محقرشان در محله امامزاده حسن شود به آرزوی خود می رسند؟

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 06 فروردین 1392 ساعت 11:37 ق.ظ

11 نظر

 1. به خاطر زن وبچه هایش اورا ببخشید. به امید خدا ازاین به بعد سالم زندگی میکنه.

 2. به خاطر بقیه ملت بگذارید قانون درست اجرا شود … فرزندان دیگر مملکت که بخاطر وجودی همچون او الان به خاک مذلت و اعتیاد افتاده اند انسان نیستند …..؟ هر چند در این مملکت که اختلاس های میلیاردی کمی از قاچاق مواد مخدر ندارد  راه حل مناسبی برای برخورد پیدا نشده است زیر ا انها نیز حق این مردم را به یغما برده اند و حق زندگی وکار را از بسیاری از جوانان سلب کرده اند ولی نمی شود بی قانونی را به همه جا تسری داد و استثنا را چاشنی کرد چه با این کار هم این حق را به تمام کسانی که مثل علی اکبریان به حق خود نرسید ه اند داده ایم که مانند او عمل کنند و هم به درستی حرف آن قاچاقچی می رسیم که گفته بود تو بخاطر شهرتت کاری باهات ندارند …. مثل اینکه او به واقعیت بیشتر نزدیگ بود!!!!؟؟؟؟

 3. باید اعدامش کنن می دونید چندتا جوان رو این بابا نابود کرده جوانهای مردم جوان نیستن و این آقا چون فوتبالیس بوده جوانه و انسان اگه عفو بشه عین ظلم و بی قانونیه…

 4. اقا قانونو باید اجرا کنن
  حالا اگ ی بدبخت دیگ بود نامه های عفوش همونجا رییس زندان پاره میکرد میریخت رو سرش

 5. علی آقا بچه محلمه.خودمم از کسایی هستم ک نتونستم ب حقم تو این فوتبال برسم.جو محل ما خوب نیست و خلافکار زیاد داره.منکه خیلی دوس دارم آزاد بشه.واسش آرزوی سلامتی ميکنم

 6. من خودم دوره علی زمین خاکی (آرش)تو محله نعمت اباد بازی میکردم وقتی علی میومد برا بازی محلی بین تماشاگرا جای سوزن انداختن نبود خدا به دادش برسه

 7. خدا به همه رحم بکنه

 8. نا کرده گنه درین جهان کیست بگو ؟
  آقا اختلاس گر ها رو اعدام کنید ، که دین و اعتقادات مردم رو سرقت کردند . این بنده خدا خودش گرفتار اعتیاد شده بوده .

 9. من نمی دونم به چه حقی وقتی برای بار اول به حبس ابد محکوم شده دوباره آزادش کردن، ستاره بوده که بوده، مشهور بوده که بوده، به جهنم! بگیرین بندازینش تو زندان آب خنک بخوره….چرا باید قانون برا یه عده اجرا بشه برا یه عده نه؟! این حجم از مواد و هر کس دیگه ای حمل میکرد اعدام داشت بخدا. تا دو ماه نشده میفرستادنش سر چوبه دار…..
  دو تا مورد دیگه رو هم بگم. ۱. کسی که میگه به خاطر زن و بچه ش ببخشیدش، آقا یا خانم محترم این طرز برخورد با مجرم رو دقیقا از کجا یاد گرفتین؟!
  ۲. کسی هم که میگه برید اختلاس و جم کنید، بابا اون سر جاش اینم سر جاش.

 10. بابا بذارید آرادبشه، خود آقازاده هارو اعدام کنید که براحتی آب خوردن مواد مخدر رو به امثال اکبریان می رسونن باید به قول احمدی نژاد که گفت برادران قاچاقچی رو باید بگیرن نه خورده فروش هارو ، دیگه خودتون میدونید برادران قاچاقچی چه کسایی هستن ، همه گناه کارییم هرکسی که میدونه گناه نکرده خودش بره طناب دار رو بندازه گردنش ، به امید اینکه اون دزده وقاچاقچی های  اصلی اعدام بشن که آقایون  باهاشون رابطه دارن

 11. سلام حرفمو قبول کنید برای بنده خدا دام پهن کردن من هم تو این دام افتادم منتها تک پری کردم موفق شدم از اون بنده خدا به نیکی یاد کنید

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه