جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

فرانسه – نیجریه نتیجه 2 بر 0

فرانسه  –  نیجریه  نتیجه 2 بر 0

فرانسه  –  نیجریه  نتیجه 2 بر 0

* هماهنگی تیمی و انسجام گروهی تیم فرانسه در برنامه های تدافعی و تهاجمی باعث شکست تیم فیزیکی و دونده نیجریه شد *

کرمانشاه دیلی:  این مسابقه از سوی هردو تیم تا دقایق اولیه پایاپای درجریان بود اما ویژگی که دربازی مشاهده شد ترس تیم نیجریه دربازی بود ، و برعکس آنها ، این تیم  فرانسه بود که با اعتمادبنفس کافی وارد این بازی شده بود.

فرانسه با سیستم 1-3-2-4 بازی می کرد و برعکس بازیهای قبلی شروع خوبی نداشت . فرانسوی ها ازسمت راست خود جایی که بازیکن شماره 8  تیمشان به نام والبونا حضور داشت ، به خوبی کار می کردند و حملات این سمت فرانسه برای تیم نیجریه خطرات زیادی را ایجاد کرد و نشان دادند که برای بردن و کسب نتیجه درهمان نیمه اول وارد زمین شدند ، اما این بازیکنان تیم نیجریه بودندکه تاحدودی بهترعمل کردند.گرایش بازی به سمت کناره های سمت راست و چپ زمین ازسوی بازیکنان تیم نیجریه باعث شده بود که مقداری موثر واقع شود و درنتیجه سرعت بازی فرانسه افت نماید.

  مدافع چپ منچستری خود ِاورا خواسته بود که کمتردرحمله مشارکت داشته باشد. بازی خوب نیجریه درنیمه اول باعث شده بودکه بن زما مهاجم گلزن فرانسه نتواند به خوبی نقش خود درزمین ایفا کند و به همین منظور بود که چند نوبت به مرکز زمین می آمد و درعمق توپگیری می کرد تا ازکمند یارگیری مدافعین نیجریه خود را خارج کند، اما جایی که بیشتر حضور داشت سمت چپ تیمش بود. درنیمه دوم فرانسه با تعویض تک مهاجم تیمش اولیور ژیرو و آوردن بازیکن جوانش به نام کریزمن باعث شد که هم سرعت تیم فرانسه بالا رفته و هم کنترلش بربازی بیشترشود ، حاصل کار گل دقیقه 79 تیم فرانسه بود که از طریق یک ضربه کرنر و متعاقب آن ، دفع ناقص دروازه بان نیجریه ، با ضربه سر پوگبا ، به دست آمد. تحلیل بدنی هردو تیم پس از انجام سه بازی دورمقدماتی باعث شده بود که بازیکنان درزمین ، آن طراوت لازم را نداشته باشند و نمونه اش افت کیفیت بازی بن زما بود . گل دوم تیم فرانسه دردقیقه 91 مسابقه که از یک ضربه دیگرکرنر این تیم بدست آمد به این صورت بود که بازیکنان نیجریه به گمان این که آنها از پاس کوتاه برای نگه داشتن توپ و کشتن وقت در همان نقطه کرنر استفاده خواهند کرد با یک نفر درمقابل 2 نفر به دفاع کردن پرداخت و این باعث شد که بن زما ، پاس کوتاهی به والبونا بدهد و او نیز پابه توپ از کناره ها حرکت کرده و پاسش را درشرایطی به کریزمن جوان داد که دروازه بان و دفاع تیم نیجریه همزمان برسر دفع این توپ قاطی کردند و توپ درنهایت با فریب بدنی کریزمن ، به بدن دفاع نیجریه برخورد نمود و با آرامی به تور دروازه چسبید. این مسابقه ، نمایش قدرت بدنی و دوندگی یک تیم به نام نیجریه درمقابل سرعت و تکنیک یک تیم به نام فرانسه بودکه همه دیدند اما تیمی برنده شد که تکنیکی تر بود و با برنامه بازی می کرد یعنی تیم خوب فرانسه .   

محمدرضا نظری پور- مدرس فدراسیون فوتبال

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, 10 تیر 1393 ساعت 7:31 ب.ظ

دیدگاه