جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

فیلم خانوادگی منجر به تهدید و اخاذی از دختر جوان در کرمانشاه شد

فیلم خانوادگی منجر به تهدید و اخاذی از دختر جوان در کرمانشاه شد

فیلم خانوادگی منجر به تهدید و اخاذی از دختر جوان شد

 فیلم خانوادگی منجر به تهدید و اخاذی از دختر جوان شد

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: فردی که با دستیابی به فیلم خانوادگی یک دختر 20 ساله قصد داشت او را وادار به تسلیم در برابر خواسته های شیطانی اش کند، توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

کرمانشاه دیلی:  پایگاه خبری پلیس روز شنبه به نقل از سرهنگ علی کریمی اعلام کرد: خانم جوانی به پلیس مراجعه و اعلام کرد حدود یک سال قبل با مرد جوانی آشنا شده و پس از مدتی آن فرد با ترفندی خاص پس از جلب اعتمادش یک فیلم خانوادگی از وی بدست آورده که منجر به قطع رابطه دوستانه آنها شده است، اما پس از مدتی شخصی ناشناس با ارسال فیلم از طریق شبکه اجتماعی اقدام به تهدید به انتشار آن در فضای مجازی تحت وب نموده که با توجه به حساسیت، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در همین راستا و با انجام اقدام های علمی و پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد و در بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
این مقام انتظامی اضافه کرد: هر کس فیلم و تصاویر شخصی دیگران را وسیله تهدید قرار دهد و یا به منظور اخاذی و یا هر عنوان دیگری از آن سوءاستفاده کند، به 2 تا پنج سال زندان و 74 ضربه شلاق و 10 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم می شود، همچنین تهیه مخفیانه فیلم از مراسم و مجالس خانوادگی و تکثیر آن ها و یا فیلم برداری از محل های اختصاصی بانوان مانند استخرهای شنا و… نیز شامل همین مجازات های قانونی می شود.
سرهنگ کریمی توصیه کرد: خانواده ها نظارت کافی را در این باره داشته باشند و برخی از افرادی که سودای ارتکاب چنین جرایمی را در سر می پرورانند، بدانند که هیچ گونه اغماضی در این پرونده ها صورت نمی گیرد و افرادی که مرتکب چنین جرایمی شوند، با مجازات های سخت قانونی روبه رو خواهند شد.
وی از شهروندان خواست که در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما و یا شماره تلفن هفت رقمی 2188190 با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

ایرنا

نوشته شده توسط admin در شنبه, 31 تیر 1396 ساعت 11:16 ق.ظ

دیدگاه