پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

فیلم کشتی های حسن یزدانی در المپیک 2016 ریو + فیلم کشتی حسن یزدانی و انور گودیف روس

فیلم کشتی های حسن یزدانی در المپیک 2016 ریو + فیلم کشتی حسن یزدانی و انور گودیف روس

فیلم کشتی های حسن یزدانی در المپیک 2016 ریو + فیلم کشتی حسن یزدانی و انور گودیف روس

فیلم کشتی های حسن یزدانی در المپیک 2016 ریو + فیلم کشتی حسن یزدانی و انور گودیف روس

کرمانشاه دیلی:   ناب ترین طلای کشتی آزاد المپیک 2016 در حضور غول های کشتی جهان، نصیب جوان غیور و باتکنیک ایرانی شد تا در نخستین تجربه اش طلسم 16 ساله طلای کشتی آزاد ایران را شکسته شود. حسن یزدانی نابغه جویباری با کوله باری از فن و تکنیک، در فینال المپیک برهمه ترفندهای حریف غلبه کرد و دست روس ها را از یک طلای حیاتی کوتاه کرد. ارزش این نشان، جبران شش امتیاز عقب ماندگی و عبور از چندین بار استراحت پزشکی گدویف روس بود که جردن باروفس آمریکایی را حذف کرده بود. حالا کاروان ایران با سه طلا رتبه 24 جدول مدال ها را دارد.

دور اول/ حسن یزدانی 14- کاستلی از هائیتی 0/ استارت برای زهرچشم از حریفان
 
نمایند وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی‌ آزاد در بازی‌های المپیک ریو در اولین دیدارش به پیروزی رسید. حسن رحیمی در نخستین دیدارش مقابل حریفی از هائیتی در یک دقیقه کار را تمام کرد.یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در کم‌تر از 2 دقیقه با نتیجه 16 بر صفر کشتی‌گیری از هاییتی را شکست داد. وی در دور بعد با سونر دمیرتاش از ترکیه دیدار می‌کند.یزدانی تا فینال با جردن باروس، کشتی‌گیر مشهور آمریکایی که در این وزن حضور دارد، روبه‌رو نمی‌شود.
 

 
02:06 02:06

 
دور دوم/حسن یزدانی7- دمیرتاش 0/ حسن داورها را هم شرمنده کرد
 
حسن یزدانی در مرحله یک چهارم وزن 74کیلو به مصاف «سونر دمیرتاس» از ترکیه رفت و  نماینده شایسته کشورمان در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. رحیمی که در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به برتری 10 بر صفر دست یافته بود. حالا فقط یک کشتی تا فینال مانده است.
 

 
03:10 03:10

دور سوم/حسن یزدانی10- یوسربائف0/ پیروزی 10امتیازی و دو دقیقه ای در نیمه نهایی!
 
اعجوبه جویباری بلافاصله بعد از ناکامی حسن رحیمی در رسیدن به فینال روی تشک آمد و در دو دقیقه ناراحتی ناشی از باخت هموطنش را از ذهن مردم ایران پاک کرد. حسن یزدانی با قدرت هر چه تمام تر و با زیرگیری های تمام نشدنی بر یوسربائف قزاق تاخت و کار را قبل از رسیدن به دقیقه دوم با 10 امتیاز تمام کرد. او چهار بار حریفش را خاک کرد و یک بارانداز هم زد.
 

 
03:04 03:04

 
یزدانی به فینال المپیک رسید/ششمین مدال کاروان ایران تضمین شد+فیلم کشتی ها
 

فینال/ رحیمی 6 انور گودیف 6/ ناب ترین طلای کشتی ایران در فینال حیثیتی

 
حسن یزدانی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‎های المپیک 2016 ریو، در دیدار نهایی این وزن به مصاف آنیار گودیف روس رفت و با نتیجه 6 بر 6 (به دلیل کسب امتیاز آخر) پیروز شد تا با دستیابی به مدال طلای این وزن طلسم 16 ساله کشتی آزاد ایران در المپیک را شکست.
 
این دیدار بارها به دلیل آسیب‌دیدگی کشتی‎گیر روس از ناحیه ابرو، متوقف شد. توقف‎های زیاد این رقابت باعث اعتراض تماشاگران شد.آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازی‎های المپیک به سال 2000 و بازی‎های سیدنی برمی‎گردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.
 

 
04:41 04:41
 
طلای دلاورانه پلنگ جویبار در فینال 20 دقیقه ای/ایران سه طلایی شد+فیلم کشتی ها
 

 
یک جوان که تمام مولفه های لازم برای جاودانگی در کشتی را دارد ، این میدان بزرگ را به آسانی از دست نخواهد داد. حسن که سال قبل در لاس وگاس نقره گرفت ، حالا و در دومین میدان بزرگ خود در رده سنی بزرگسالان نباید فرصت را به سادگی از دست بدهد. 
 
به گزارش تابناک ورزشی، خیلی سخت است که برای یک کشتی گیر در نخستین حضورش در المپیک شانس مدال طلا قائل شد بخصوص اگر این توقع در شلوغ ترین وزن باشد اما حسن یزدانی کشتی گیر نابغه جویباری با کوله باری از فن و تکنیک، این امید را برای ایرانی ها زنده کرده که بامداد شنبه در فینال المپیک ریو آنها را به وجد بیاورد.
 
ترسی که این جوان در دل رقبا انداخته، برگ برنده او در تشک های ریو است. حسن که از 70 کیلوگرم به 74 آمده و در وزنی که 20 کشتی گیر حضور دارند در دور اول استراحت خواهد کرد و در دور دوم به مصاف کاستلی از هائیتی می رود. حریف هر چند کم نام و نشان است اما دست کم گرفتن حریفان خطای بزرگی است و یزدانی قطعا داستان قهرمانان بزرگی را خوانده است که با غفلت و کوچک انگاشتن حریفان از مدال های ارزشمند محروم شده اند.
 
حسن یزدانی و جویبار؛فقط با طلای ریو راضی می شوند
 

او در دور سوم باید با برنده آنوربات پروجاو از مغولستان و سنور دمیرتاش از ترکیه کشتی بگیرد. در گروه یزدانی لیوان لوپز از کوبا، دارنده برنز المپیک و نقره و برنز جهان از کوبا هم حضور دارد. در سمت مقابل جردن باروز، قهرمان نامدار جهان و المپیک، انور گدیف روس، نفر سوم جهان در لاس وگاس که در دیدار رده بندی سال گذشته علیرضا قاسمی را برد ، قهرمان سال 2014 اروپا، قهرمان بازیهای اروپایی باکو، جبرئیل حسن اف از جمهوری آذربایجان، دارنده 2 مدال برنز جهان و بکزاد عبدالرحمان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان قرار دارند و انشاا… یزدانی در دیدار فینال انتظار یکی از آنها را خواهد کشید.

نوشته شده توسط admin در شنبه, 30 مرداد 1395 ساعت 1:15 ب.ظ

دیدگاه